Bursaspor’un hakkını kim koruyor?

S Medya Köşe Yazarı Mustafa Tunçakın'ın köşe yazısıdır.

Bursaspor‘daki idari hataların yanı sıra çok pasif ve içine kapanık bir yönetime sahip olduğunun o kadar çok örnekleri var ki.
Buna, “Bursaspor, Lig’de ve TFF’de en zayıf dönemini yaşıyor” da diyebiliriz.
İşte buradaki son görüntüler;
Göztepe-Antalyaspor maçına hakem olarak Mete Kalkavan atanıyor.
Antalyaspor cephesi ayağa kalkıyor. Çünkü, Lig’in 22.haftasındaki Antalyaspor-Başakşehir maçında Mete Kalkavan, ev sahibini adeta katlediyor. Maçtan sonra Antalyaspor, “Antalya bugünü ve Mete Kalkavan‘ı unutmaz” açıklaması yaparken, Kalkavan‘ı istenmeyen hakem ilan ediyor. Kalkavan ayrıca Antalyaspor-Galatasaray maçında da VAR‘ın başındayken büyük hatalar yapmıştı. Bunun üzerine, geçen haftaki Göztepe-Antalyaspor maçından önce, Antalyaspor yaptığı sert açıklamasının son bölümünde şu ifadelere yer veriyor:
Mete Kalkavan‘ın skora hiçbir etki etmeyecek kararlar vermesi, sadece bizim değil, eminiz ki beşincilik ve Lig’de kalma mücadelesi veren tüm takımların da beklentisidir”
Dikkat edin, Bursaspor bu gelişmelere susarken, Antalyaspor kendisi ile birlikte Bursaspor‘un da hakkını korumaya çalışıyor.
Çok önemli bir konu bu ama Bursaspor‘un belki de bu gelişmelerden haberi bile yok.
Geçen haftaki maçlardan önce, “Artık Lig’in sonu geldi. Bursaspor-Erzurum maçı ile Göztepe-Antalya maçı aynı gün saatte oynanmalı. Erzurum‘dan çıkacak sonuç Göztepe‘ye doping olur” demiştim.
Bursaspor bununla da ilgilenmedi.
Ve, sonunda Göztepe‘ye 2 doping birden oldu.
Birincisi, Bursaspor‘un Erzurum‘daki yenilgisi. İkincisi Antalyaspor‘a Mete Kalkavan şoku.
Bu 2 doping birleşince Göztepe avantajlı bir duruma geçti ve Antalyaspor‘a 5 attı. Birini VAR vermedi.
Hani insana derler ya, “Daha 130 fırın ekmek yemen lazım. İş bilenin, kılıç kuşananın” diye.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. GÜZELİM ŞEHRİN EN DEĞERLİ İKİ OLUŞUMUNUN BAŞINDA SİZİN GİBİ 5 PARA ETMEZ İNSANLARIN OLUŞU GERÇEK BURSALILARI DERİNDEN ÜZÜYOR…

  135
  9
   1. @DikDurus yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor siyaset üstü bir kurumdur.Siyasi oluşumlar Bursaspor’a yardım ederken sesini çıkarmayıp istemem yan cebine koy tavrı takınanların olumsuz durumlarda çıkıp burada,siyasetin kralını yapmaya, siyasi fikri kendisi gibi olmayan taraftarları bankamatikçi veya çorbacı ,gerçek Bursalı veya sahte Bursalı şeklinde ayrıştırmaya hakkı yoktur diye düşünüyorum ve bu yüzden eksiliyorum.

    6
    43
    1. @Eksili-yorum yorumuna yanıt olarak

     Vaaaaay.. Madem Bursaspor siyaset üstü bir kurum o zaman olanları eleştirenlere değil de bunları o belediye kapısında bekleyen tribün abilerine söyle. Bende bir gruba ait birisiyim fakat benim grubumda da çorbasını sıcak tutmaya çalışanlar var. Babam gelse tanımam Cuma günü çorba dökülücek bakalım kimler yerden yalayacak.

     27
     7
 2. Fotoğrafa bakıyorum da 2 tane Bursaspor düşmanı var. İkisi de başkanlık koltuğunda oturuyor. Bursaspor şuan sahipsizdir… Taraftar çorba uğruna ‘ seni annem gibi sevdim’ dediği takımını sattı. Umarım bunu söylerken içtenlikle söylememişsinizdir… Gerçekten annesi gibi sevenlerin ise sesi susturuldu, susturuluyor… Bu takım sahipsiz kaldı ve sonuç ortada… 1.lig!!! Umarım 1.lig fayda sağlar ve gerçekten ‘seni annem gibi sevdim’ diyen Bursaspor sevdalıları meydanı çorbacılardan kurtarır ve gücümüze kavuşuruz… Bu takımın gerçek gücü GERÇEK BURSASPOR SEVDALILARIdır!!!

  84
  10
 3. Kim koruyor bilmiyorum ama bu iki o.ç. göz göre göre bursasporun arazilerini hiç ediyor. Takıma küme düşürüyor. Kendilerinden sonra gelene transfer yasağı kalsın diye uefa dosyalarını gündeme bile getirmiyor. Hala kongre tarihi açıklamıyor.

  57
  13
 4. Biz şampiyon olurken el altından bütün tff yi ve hakemleri gözden geçiren bir başkanımız vardı.(ALLAH RAHMET EYLESİN)
  Azizin hezeyanlarına bütün kışkırtmalarına rağmen her ne kadar kendisini sevemesem de bütün tff yi etki altına alan bakan faruk çelik vardı.Bu ülkede futbol oynamanın yolu ,oyunu kuralına göre oynamaktır.O kuralda malesef siyasettir ama siyasetin seni yönetmesine izin vermek değildir,senin siyaseti nasıl doğru şekilde kullanacağındır.Siyaset bize karışmasın lafı safsaftadan ibarettir.siyaset bu ülkede ki her takımın azı dişidir.iyi kullanılırsa yemeğini bir lokmada parçalar yok eder lakin o takımları kullanırsa
  (örnek olarak ; Biz) işte o zamanda ne o dişi çektirebilirsin nede sızısına dayanabilirsin.Bütün camiyayı kaplayan şuan ki sızı gibi kıvrandırır durur.siyasetin elinde takım ve taraftar yani camiya oyuncak olur gider ,tıpkı bizim gibi

  52
  4
 5. Mustafa bey bu takımı koruyacak kollayacak olanlar bizleriz tüm Bursa dır.
  Bu konuyu bireylere indirgeyemeyiz.
  Çünkü hakkımızı korumak ve kollamak adına yapması gerekenleri yapmayan veya yapamayan kişilerden bu takıma fayda gelmiyor.
  Gereken kişiler gerekenleri yapmayınca bu durumlara kadar geldik.
  Önemli olan bundan sonrasıdır.
  Sorumluluk alması gerekenler ortaya çıkıp takımı sahipleneceklerdir.
  Küme düşme kelimesi bize hiç yakışmıyor fakat olan oldu maalesef.
  Önemli olan bundan sonraki süreci çok iyi yönetip tekrar ait olduğumuz yere dönmektir.
  Bu yorumu küme düşmemiz matematiksel olarak kesinleşince yapacaktım fakat artık ben de düştüğümüze inandığım için öne aldım.
  Bizim lig de kalabilmemiz için çok büyük mucizeler gerekiyor.
  Hani belki göztepe olsun erzurum sivas veya fb olsun ligden çekilmeye karar verir veya büyük bir kural hatası yapıp hükmen yenilgi alırlar.
  İşte böyle mucizelerden bahsediyorum.
  Ya da Bursaspor kalan üç maçı alır.
  Bu da zaten en büyük mucize.

  17
  3
 6. Bursaspor un sonunu getiren ikisi +Recep Altepedir.Görünürde Ali Ay başkan ancak Bursaspor un her işinde Belediye vardır yani Akp kısacası Bursaspor u yöneten Belediye ve Akp dir.Bursaspor un sonunu getiren öldüren siyasettir.Bursasporlu bunları unutmayacak ,Atatürk stadı unutmayacak Alinur biz o belediye koltuğundan indirmesini biliriz er veya geç merak edilmesin,Ali Ay a gelince Bursaspor tarihinde kara leke olarak bilineceksin, ve hiçbir Bursasporlu sana hakkını helal etmiyor.Sahtelik yapmacıkla ceketine Bursaspor rozetini takarak Bursasporluluk olmaz.Biz Bursaspor rozetini kalbimize iliklemişiz…Bursaspor u öldürenler.Alinur,Recep altepe ve baş belası Ali Aydır…

  16
  2
 7. cok uzdun bızı b bursasporum cok baskanada dıgecegım su bırak gıtte takımda ruh gerı gelsın olu topragı serptın geldıgın gunden berı yazık ettın koca bıır sehre

  15
  4
 8. ikiside bursaya 1 gram yakışmıyor. şunu unutmayalım bu ikisinin kaderini de gerçek bursalılar belirlemedi.

  15
  2
 9. Camiaya giren şemsiye açılmıyor daha herkes neyin kafasında, bizi bu duruma düşüren başımızdaki reis bozuntuları. Bu kadar tutarsızlığa rağmen susuyorsak düşmememiz için hiç bir neden yok

  8
  2
 10. Basketbol takimimiz şampiyon oldu.Herkes gitti Alinur a kupayi götürdü.Kimse deme di.Rahmetli İbrahim Yazıcının kabrine kupayı götürmedi.Yazıklar olsun.Bursaspor herşeyini bitirmiş ne yazik ki…

  6
  1
 11. Bursa, Bursalıların Bursalılara sahip çıkmadığı destek olmadığı, Bursasporluların Bursasporlulara sahip çıkmadığ destek olmadığıı bir şehre dönmüştür. Bu çöküş sadece Bursasporun değil aynı zamanda Bursanın da çöküşüdür.

  4
  1
 12. Antalyaspor’a yaptıkları bize yaptıklarının yanında hiç kalır. Hakem hataları yüzünden bu sezon rahat bir 15 puan kaybettik. Ama takımı savunacak ne bir başkan, ne bir yönetici ne de bir taraftar grubu olmadığı için ligin şamar oğlanına dönüyoruz. Ama elbet bunların hesabı sorulur siz merak etmeyin çorbacılar.

  3
  1
 13. Bir kişi bile emrah başsanın tabanı konuşmadı ben başkan olsaydım maçtan sonra tff binasına giderdim. Değil başkan bir kişi yorum yazmadı..Kökden düştük arkadaşlar…1 tane tv konuştu mu pozisyonu

  3
  1
 14. Aliler bize uğursuz geliyor…adamların suçu yok ikisi de Ali okulu mezunu ama bir şekilde bir yerlere gelmişler..bizim şansızlığımız yolları Bursa ya düşmüş..

  2
  1
 15. Sevgili Bursasporlular buradan hep eleştirenler yok Bursaspor u o bu şu yönetmiş ,güzel kardeşlerim sizlerde neden boş durdunuz bakın bizlerin gücü yetmedi peki sizler neden üye olmadınız bu kulübe iş geldimi eleştirin peki ne yaptınız yok Atatürk stadyumu neden yıkılıdı kardeşim kaç kez maça geldiniz şampiyon olduktan sonra 5 bin kişiye maç oynanadı bu takım sahi Atatürk stadyumu 3 benzemez tirbünü vardı 29 bin kişiydi bende siyaseti olsun son 3 yönetimi olsun hiç istemedim de sevmiyorum lakin onların suçu olduğu kadar sadece onlara muhaliflik yaparak gün geçiren sizlerinde suçu var

 16. şimdi bu belediye başkanına laf atınca siyaset yapmış oluyoruz hadi ordan belediye çalışanları ,siyasetle hiç işim olmaz ama bursaporu küme düşüren ali ayla birlikte bunu tekrar seçtiren alinur aktaştır bunu da seçen ali ayı seçen gibi bursaporluyum demesin ,gitain belediyede atm çalışanlığına devam etsin

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu