Bursaspor’un forma sırt sponsoru Uludağ

Bursaspor’a yıllardır desteğini sürdüren Bursa’nın köklü firmalarından Uludağ yine sırt sponsoru oldu.

İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri’nde yapılan imza törenine Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, Uludağ İçecek AŞ adına Ömer Kızıl, Genel Müdür Mete Öz ve yönetim kurulu üyeleri tam kadro katıldı.

Sponsorluk töreni öncesi kısa bir konuşma yapan Bursaspor Kulübü başkanı Mesut Mestan, “Bizim için önemli günlerden bir tanesi. Uludağ ailesi ile sponsorluk anlaşması yapıyoruz. Bursaspor için hayırlı olmasını arzuluyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Uludağ İçecek AŞ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, “Biz çocukluktan beri ali olarak Bursasporluyuz.Atatürk Stadında büyüdük. Önemli olan kurumların, taraftarların, şirketlerin Bursaspor’un yanında olması gerekiyor. 2000’den bu yana  Bursaspor’un formasının arkasında iyi günde de kötü günde de biz olduk. Babamın yönetici olduğu dönemde Kupa şampiyonu olurken Uludağ reklamı verdi. Abim Levent Kızıl başkanlığında 2. Lig şampiyonu olmuştuk. Taraftar destek vermeli. Futbol en fazla ilgi çeken branş. Bilet alamayacak taraftarların biletini alırız” diyerek şöyle devam etti:

TARAFTAR DESTEK OLMALI

Son dört yıla bakın cezalar nedeniyle Bursaspor Kulübü çok para ödedi. Teksas tribünü Türkiyenin en yaratıcı taraftarı. Keşke Tkesas Tribünü tüm takımların taraftarlarına açılsa da onlarda nasıl tezahürat yapıldığını öğrenseler. Bencek Teksas Bursanın en önemli markası. Bunun içinde taraftarında kendisini olumlu yöne çekmeli.”

ŞİRKETLER ZORDA

“Sponlorluk için ikiye ayırmak gerekiyor. İlk markalar, diğerleri ise yatırım ve endüstriyel firmalar. Ekonomik anlamda iyi yere gelen tüm Bursalı firmalar eğitime, spora, kültüre katkı koymak zorundalar. Ülke olarak ekonomik açıdan dar boğazdan geçiliyor. Şirketlerde zorda. Buna rağmen firmalar destelerini yapmalı. Belli sayıda çalışanına kombine almalı. Biz Uludağ olarak her sezon 150 kombine alıp çalışanlarımıza dağıtıyoruz. Kurumlarda bunu yapabilirler. Hoş olur. Kurumların şirketlerin, Bursaspor’a destek vermesi lazım. Mesut başkana destek vermek lazım. İşini oğluna devretmiş. Biz arkasındayız. Herkesten bursaspor’a destek olmasını istiyoruz.

30 YILDIR BURSASPOR’UN YANINDAYIZ

Uludağ İçecek İcra Kurulu Başkanı Mete Öz, “2005-2006 sezonun da ben yöneticiydim. Bu duruma benzer durum vardı. Hesaplar hacizliydi. Yayın geliri yoktu. Spor Totodan gelir vardı. Gençlik Spor ona el koymuştu. Merinos hesaplarıyla iş yaptık. Mesut başkanımız o dönem genel sekreter bende mali asbaşkandım. O gün oldu, bugünde olacağına inanıyorum. Biz Uludağ firması olarak Bursaspor’un 30-40 yıldır arkasındayız. Son 20 yılda en fazla destek vereniz. Arkasında olmaya devam edeceğiz. Ekonomik krize karşın yine Bursaspor’un arkasında olmaktan gurur duyuyoruz. O zaman uğurlu gelmişti. İnşallah bu yıl uğurlu gelir süperlige çıkarız” dedi.

Konuşmaların ardından bir yıllık sponsorluk anlaşması imzalandı.

36 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mert can yorumuna yanıt olarak

   şirketler calısanlarına kombıne alıp dagıtmasın abı , calıstıgım fabrıkada bızımkıler kombınelerı alıyolar mac gunu gıtmek ısteyenlere gonderım aktarım yapıyolar bu sekılde vardıyamı uymadı gıdemedınmı ugrasma etme bılet boşta kalma durumu yok baskası gıdıyo kombıne alınsın fakat dagıtılmasın bı zahmet

   1. @Try yorumuna yanıt olarak

    Ne dengesiz adamlarsınız be arkadaş doğru söylemiş sizn gibiler yüzünden bu hale düştük uludağ markası’ nın tüm Türkiye’ de ve İstanbul’ da pazarı var tabiki sponsor olacak ! Senin gibiler Bursaspor’ a zarar veriyor işte…!

    10
    2
   2. @Try yorumuna yanıt olarak

    Al işte sizin gibler yüzünden böyle sağlam adamlsr gelmiyo başa allah aşkına sen tutma bursasporu

    32
    4
    1. @Al işte yorumuna yanıt olarak

     Sana mı soracam Bursaspor’u tutup tutmayacagimi.Bursa firması Bursa takımı . takım zor durumda çıksın desin o zaman bu sene kol değil sırt değil göğüs reklamı alıyorum diye.

     2
     6
 1. BURALARDAN HİCBİRSEY DEN HABERSİZ
  OKADAR ONUR KIRICI APTALCA ŞEYLER YAZMANIZ RAĞMEN
  GÖRÜYORSUNUZ DİMİ
  LEVENT KIZILI ÖMER KIZILI
  ADAM LİK BUDUR
  RABBİM DAHA ÇOK VERSİN SİZE
  GERÇEK BURSASPORLU LAR SİZİN DEĞERİ NİZİ HER ZAMAN BİLİR
  TEŞEKKÜRLER

  80
  2
 2. BURADAN FB.Lİ YAFYASİ YAPIŞTIRAN PALELER
  LEVENT KIZILIN KOM OLDUĞUNU ANLAMİSSİNİZDİR HERHALDE
  ERİKLİ KOL SPONSORLUĞUNUDEVAM ETMELİ
  GÖĞÜS SOCARİLE MUTLAKA BİR YERE GELİNMELİ

  63
  4
 3. Levent Kızıl Fb sempatizanı olsa dahi Bursaspor da onun için çok değerli olmalı…Hele Ömer Kızıl daha 1994 yılında benim BURSASPORLULAR DERNEĞİ NDEN arkadaşımdı…İyi bir Bursa evladı ve Bursaspor lu olduğuna inanıyorum…Bu kulübe her kim bir çivi çakıyorsa Allah ona 2 çivi versin…

  47
  3
 4. LEVENT KIZIL OLCAKTIKİ BU TAKIMIN BAŞINDA BAŞKAN Bİ ÇORBACI YAKLAŞAMAZDI MESUT BAŞKANIDA GÖRCEZ BASINLA VE ÇORBACILARLA MUHATTAP OLMAYAN KAZANIR

  38
  1
  1. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Uludağ Gazoz Bursa Şehri ve Dağı ile Meşhur oldu ve verdiği sponsorluk sadece sırt! ödeyecekleri miktar nedir acaba? açıklanmadığına göre bilmemizi istemiyorlar herhalde Medicana sponsorluğunda aynı durum yaşandı, kaç senedir doğru dürüst göğüs sponsoru ve stadyum sponsoru bulunamadı gerçi bulunsaydı bile o parada buhar olurdu veya temlik koyardı birileri-stadyum başlı başına bir sponsor bulamama nedeni Timsah 99% hiçbir şirketin reklam sistemine uymuyor kim hangi akıla alamet böyle Timsah şekiline yöneldi bilinmez- 100 Milyon’luk proje 600 Milyona patladı Belediyenin finans sistemi feci şekilde alt üst oldu ve Kafası hala bitmedi bir 15-25 Milyon daha lazımmış her geçen bahar bitiyor!-birileri gergin Tahtayı açıyor medyada ama pamuk eller cebe deniyor 45 gündür yönetim boş çekiyor ne futbolcu satışı var nede ana sponsor var-ama asıl üzücü durum rüzgar bile bir tarafa eser Bursaspor’un ne yaptığı yapmaya çalıştığı beli değil bir plan program varmı oda belli değil Futbolcu satışı bir gün 1 başka gün 1.5 başka gün 2.5 Milyon Futbolcular sosyal medyadan rahatsızlıklarını sunuyorlar ve sonuç ortada pek güven vermeyen durumlar.

   3
   1
 5. Bu şehrin memleket milliyetçisi olan atarlı gençleri (iyi anlamda kullanıdım) malesef bir şey idrak edemiyorlar,bende onu onların BURSAYA olan memleket sevdalarına veriyorum ama sosyal medya çok ileri seviyeye geldiği için onların yaptıkları olumlu veya olumsuz yorumlar bütün bir şehrin duygusunu yansıtıyor gibi görünüyor ,bu hem iyi hemde kötü bir şey aslında.BU sebeple leven kızıl ailesi dededen toruna BURSA sevdası ile yaşayan bir aile,siz sanıyormusunuz ki leven kızıl ver demeden bu arkadaşlar o forma reklamın verebilir.levent kizıl istanbulda yaşayan çecvresinin yarısından çoğunun istanbul çevresi olan bu sebeple bazen çıkarları için üçüzlerin yanındaymış gibi görünen biri ,gençlerimiz levent kızılın bu hareketini bir ihanet gibi algılıyor ve çok aşırı tepki gösteriyor buda bize malesef negatif geri dönüyor,Bu saatten sonra yapılması gereken özellikle iş dünaysında kim varsa BURSASPORUMUZA gerekli desteği sağlamak ve bundan sonrada verdiği destek kadar sorgulamak,alabildiğimiz kadar BURSASPOR için verim alabilmek ,bunu bu şehrin iyiliği için yapmalıyız.

  15
  1
 6. Bu personelin durumu ne olacak. Neden onları kimse umursamıyor. Tazminat dahi vermeden işten çıkarıldı 50 kişi. Bir de çıktıklarında 3 maaş alacakları vardı ve hala alamadılar. Şu anki personelin 4 maaş alacakları var, kurban bayramı geliyor. Yazık günah değil mi,16 lira para toplanıyor şimdi, bağış, asıl para toplanılacak kişiler personel. Kiracısı var çoluğu çocuğu olan var. Gerçekten çok yazık.

  6
  1
 7. Sıradaki sponsorlar ACİL uğrasın özlüceye,
  Biz de taraftar olarak kim iyi gün, kim kötü gün dostu öğrenmiş oluruz,
  Göğüs, kol, şort reklamı ile stad isim hakkı, tam 6 tribün isim hakkı
  Stad bilboardları, gerek stadyum içi ve çevresi, gerek özlüce, gerekse vakıfköy
  Her alanda sponsorlarımıza uygun fiyatlarda sponsorluk imkanı sunmalıyız
  20-adet ANA SPONSORUMUZ olsa bizi destekleyen buradan ortalama 20 MİLYON TL gelir
  70-adet locayı da satıp, 30-BİN KOMBİNE ve 100-ADET FORMA satılırsa bu şehri kimse tutamaz
  Yıllık 80-100 MİLYON TL gelir ile bu takımı 2.ligde uçurur.

  3
  2
 8. Uludağ Gazoz Bursa Şehri ve Dağı ile Meşhur oldu ve verdiği sponsorluk sadece sırt! ödeyecekleri miktar nedir acaba? açıklanmadığına göre bilmemizi istemiyorlar herhalde Medicana sponsorluğunda aynı durum yaşandı, kaç senedir doğru dürüst göğüs sponsoru ve stadyum sponsoru bulunamadı gerçi bulunsaydı bile o parada buhar olurdu veya temlik koyardı birileri-stadyum başlı başına bir sponsor bulamama nedeni Timsah 99% hiçbir şirketin reklam sistemine uymuyor kim hangi akıla alamet böyle Timsah şekiline yöneldi bilinmez- 100 Milyon’luk proje 600 Milyona patladı Belediyenin finans sistemi feci şekilde alt üst oldu ve Kafası hala bitmedi bir 15-25 Milyon daha lazımmış her geçen bahar bitiyor!-birileri gergin Tahtayı açıyor medyada ama pamuk eller cebe deniyor 45 gündür yönetim boş çekiyor ne futbolcu satışı var nede ana sponsor var-ama asıl üzücü durum rüzgar bile bir tarafa eser Bursaspor’un ne yaptığı yapmaya çalıştığı beli değil bir plan program varmı oda belli değil Futbolcu satışı bir gün 1 başka gün 1.5 başka gün 2.5 Milyon Futbolcular sosyal medyadan rahatsızlıklarını sunuyorlar ve sonuç ortada pek güven vermeyen durumlar.

  2
  1
 9. Bu gün federasyon kulüplere para yatırmış sms kampanyası başladı,sırt reklamı antlaşması oldu buna rağmen tahta açılmoyosa vay halimize.Akhisarı seyrediyorum bizden 2 gömlek üstün kadrosu var ve biz hala tahta bekliyoruz açılsada kimler kaldı oda meçhul ama en az 6 direk oynayacak adam lazım..

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu