Bursaspor’un burada olması utanç verici!

Bursaspor'un şampiyon kadrosunun kaptanlarından teknik direktör Ali Tandoğan, Yeşil Beyazlı kulüpte hocalık yapmayı arzu ettiğini dile getirirken, "O duyguyu tatmadan ölmek istemiyorum" dedi. Tandoğan, Bursaspor'un TFF 1'nci Lig'de olması için ise 'utanç verici' ifadesini kullandı.

Bursaspor ve başında teknik direktör olarak bulunan İbrahim Üzülmez‘e dair görüşlerini paylaşan Tandoğan,Bursaspor olduğu için çok başarılı olmasını istiyorum. Yeşil Beyazlıların ise oynanırsa ilk maçı Keçiören’le. Zor bir zemin. Bursaspor, Keçiören maçını kazanırsa yüzde 80 şampiyon olur. Zaten Yeşil Beyazlıların, bu durumda olması utanç verici bir durum. Şampiyonlar Ligi görmüş bir takım yönetim anlamında yanlışlar yapıp doğru transfer yapmayınca farklı insanları içeri sokunca Bursaspor‘u çökerttiler. İşe bilen adamlara danışmadılar. Bursaspor‘da hocalık yapmak kolay değil. Erzurum’da gördüğüm kaliteli ayaklar var. Hatay sürpriz yapıyor. Sıkıntı yaşarsa şampiyonluğu kaybedebilir” açıklamasında bulundu.

BURSASPOR’DAN İFTİRALARLA AYRILDI
Futbolculuk döneminde Bursaspor‘dan haksız yere ayrıldığının altını çizen Tandoğan, “Çok büyük iftiralara uğradık. İftiralara uğradığımızda arkamızda durması gerekenlerin susmasına şaşırdım. Kafatasımı patlatmışım o dönemde ölüm döşeğindeyim. Boyun kıkırdaklarımda kaymalar oluştu. İftira atılan insanın kendisini açıklaması gibi süreç yaşanıyor. O dönemde gitmemizle ilgili çok büyük haksızlıklar yapıldı” açıklamasında bulundu.

Yoluyla
Bursadabugün

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   ”Bursaspor’un burada olması utanç verici!”
   evet doğru ama bunun nedenleri ve neden olanları var.

   NEDENLER : şampiyonlukla ortaya çıkan şehrin ve kulübün potansiyeli. bundan rahatsız olan futbol pastasının sahipleri. şampiyonluğun getirdiği hazımsızlık. sportif ve kentlilik bilincinin yetersizliği. taraftarlığın ne olduğunun anlaşılamaması. bunun sonucu ortaya çıkan sonuca odaklı bakış açısı. sabırsız davranışlar. kulüp üzerindeki medya ve taraftar baskısı. yaratılan kaos kargaşa ortamı. bu ortamı içine sindiremeyip tribünleri terk eden gerçek taraftar. kaçarcasına giden futbolcular. yönetici olarak ortaya çıkma cesareti gösteremeyen donanımlı kişiler. günü kurtarma uğruna ötelenen geleceği planlama projeleri. sportif başarı düşerken, yükselen borçlar.

   NEDEN OLANLAR : pastaya yeni bir ortak daha istemeyen Bizans. bunların uzantıları tff, mhk, pfdk, medya. tribünlerimiz, sosyal ve yerel medyamız. bilinçsiz yönetimler.

   sonuç olarak aslında ülkemiz futbolunda belki de 100 yıldır 3 büyütülmüşleri temel alan bir sistem var.
   ne yazık ki futbolun paydaşları bu sisteme bilerek ya yada bilmeyerek adeta hizmet yarışında.
   şayet bu FUTBOL, bir sektör ya da bir ürünse bunun sahibi % 90 taraftar gücü ile hem sahibi hem de müşterisi pozisyonunda ki bizanstır.
   dolayısıyla söz ve karar alma yetkileri de doğal olarak onlarda oluyor.
   bu yüzden ligimizde futbolun değil ekonominin kuralları geçiyor. ve bunların kazandıkları şampiyonlukları birer sportif başarı değil, tamamen müşteri memnuniyetidir.

   biz dahil, tüm Anadolu bu çarkın içinde bir şekilde yok olup gidiyor.
   özellikle de Sakarya, Kocaeli, Eskişehir ve Bursa gibi belli bir futbol kültürüne ve potansiyeline sahip şehirler.

   4
   1
  2. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   Ali Tandoğan bu takım için canını dişine takıp ta oynayan nadir topçulardandır. “Şampiyonluk” bu ruhla gelmişti ! Antalya deplasmanında attığı o golde resmen gövdesini koydu topa kafatası kırıldı ! Adamsın Ali Tandoğan inşaallah bu takımda sen de birgün görev alırsın senib gibi savaşçı ruhlu insanlara çok ama çok ihtiyaç var !

   15
   1
 1. Srdr yani bildiğin bişey varsa yaz kardeşim kafadan sallama iftira büyük günahlardandır ben öyle duydum demeklede olmuyor

  6
  1
 2. Sevgili Bursasporlular bizler nerede hata yapıyoruz biliyor musunuz bu camiaya hizmet etmiş ve başarılı olmuş kişileri anlamsız şekilde eleştiriyoruz bu o kadar büyük hata ki bakın gelsin hoca olsun demiyorum lakin Ali Tandoğan şampiyon kadronun en önde gelen futbolcularından biridir ,başarılıdır bu camia da sevgiyi saygıyı hak ediyordur o kadar bunun arkasına yok şöyleydi böyleydi dersen işde şu an ki duruma düşeriz gerçi bu camia da kim ne derse desin ne olursa olsun Batalla nın olduğu otobüs basıldı kimse kimseyi kandırmasın yok şuydu yok bilindiği gibi değil di fgalan dı filen dı olmaz camiaları yücelten de o camilara hizmet edenlerdir gerçi konumuzun dışında da olabilir bakın mesela Batlla neden Bursaspor için değerşi rakamlar yalan söylemez;kaç maç oynamış kaç asist kaç gol kaç puan aldırmış kaç para kazandırmış aldığı ücret ne olmuş bakın şampiyon olduğumuz sezon 300 bin dolara oynamış o sezon 7 golü var şimdi onu dövmeye kalkanların Bursaspor a ne faydası oldu tirbüncü duka geldin yüksel in gazına oyunu na daldın otobüs e o otobüse Batalla yı zaten yüksel sevmiyordu çünki onların oyunu bozmuştu yani arkadaşlar bu muhabbet uzar gider evet beyler değerlere en azından saygı duyalım ki büyüklüğümüz daim olsun herkes evinde kalsın inşallah bu günleride atlatacağız

  3
  1
 3. YORUMCULARA BAKILIRSA ALİ KAHRAMAN İLAN EDİLDİ UNUTMAYIN BU ŞEHİRDE İSMAİL MUSTAFA ERSEL VE İRFAN BUZ GİBİ GÖNÜL BAGI OLAN HOCALAR VAR

  3
  2
  1. @srdr yorumuna yanıt olarak

   Yerde yata, yata oynanan futbol değildir Balıkesirin başındayken adeta 1p öyle almıştınız veya çalıştınız. Hangi başarısı var Denizlide? Balıkesirde? Altayda? Şanlıurfada?

   1
   25
 4. Ömer erdoğan ali tandoğan gibi değerlerimiz varken mesut bakkallar le guenler morinyo yalçınlar deli ibolar gelirse müstehaktır tabi herşey

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu