Bursaspor’un bu durumuna müdahale edin!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursaspor’da son günlerde yaşanan kriz sonrası neler yapılması gerektiği konusunda görüşlerini bugünkü köşesine taşıdı…

Herhalde Türk futbol tarihinde böylesi bir muhtıra görülmemiştir.

Bir spor kulübünün futbolcuları gece yarısı bildirisiyle mensubu oldukları takımın yönetimini, haklarını adeta gasp ettiği ve sezon başından bu yana ücretlerinin ödenmediği gerekçesiyle Bursalılara şikayet ediyorlar. Hatta Bursalılardan kendileri için düzenlenen kampanyaların takipçisi olmalarını istiyorlar.

Bunun adı futbolcu nezdinde yönetime tam güvensizlik demektir.

Bursaspor yönetimden bu konuda bir açıklama oldu mu, olacak mı bilmiyoruz ama futbolcuların o muhtırayı yayınlandığı andan itibaren kulüp başkanı olsak, bir dakika o koltukta kalmazdık.

Çok düşündürücü.

Koca bir kentin kulübü, bırakın Süper Lig’e çıkmayı, tahta açtırmayı, transfer yapmayı, futbolcusuna, personeline maaş veremeyecek, elektrik faturalarını dahi ödeyemeyecek hale gelmiş.

Bütün bunların müsebbibi belki işbaşındaki yönetim değil. Ama, göreve talip olunurken bu kulübün mali analizinin de yapılması gerekmiyor muydu?

Futbolcuların aylardır maaşsız sahaya çıkması bize göre büyük bir özveri.

Bursaspor’un sıkıntılı bir mali süreçten geçtiği herkesçe malumken, göreve talip olanların böylesi bir sorumluluğun altında kalmamaları gerekiyordu.

Divan Kurulu gerekli çağrıyı yaptı. Artık bu saatten sonra yönetimin durumu toparlama adına atacağı adımların önemi kalmamıştır.

Koltuğun, varsa yeni taliplisine, yoksa kentin Valisi’ne ya da kayyuma tesliminin zamanı gelmiştir.

Belediyeden, belediye başkanlarından, iş adamlarından, taraftardan toplanacak paralarla yöneticilikte başarılı olunamaz.

Türkiye’ye 5. şampiyonluğu getirmiş bir takımın daha da rezil olmaması için acilen değişime ihtiyaç vardır.

Bize göre, mayıs beklenmeden gereken yapılmalı. Futbolcusuna maaş bulamayan yönetimin kulübe daha fazla zaman kaybettirmesi gerekir.

Bursaspor bu hallere düşecek bir takım değildi. Gelen her yönetimin daha da dibe ittiği bir takım haline gelmek Türkiye’nin 4. büyük kentine yakışır bir durum değil.

Sayın Vali’nin, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ve kentin siyasi büyüklerinin duruma müdahale zamanları gelmiştir.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İstanbul kulüplerinden birinin üyesi diye yöneticiye tribünden ana avrat küfret, gözyaşları içinde protokol tribününü terk ettir. Sonunda buldunuz öz Bursasporlu yöneticileri.. Gördünüz kulübü soyup soğana çevirdiler, sonunda elektrikleri de kesildi. Takım nerede çalışacak diye tartışılır oldu.
  Önüne gelen futbolcuya bir hatada tepki gösterdiniz, küfrettiniz, çöp dediniz, küstürdünüz, Kifayetsiz yöneticilerde sizi susturmak için sürekli futbolcu sirkülasyonu yaptı, sonunda küme düştük ama siz halâ akıllanmayıp, küfürlere devam ettiniz. Sonunda futbolcular da kaçtı.
  Çok şükür ki Vakıfköy bebeleri vardı. Mustafa Er elini taşın altına sokup, o bebelerle harikalar yarattılar; ondan da memnun olmadınız ve Mustafa Er’den çalıştırıcı olmaz dediniz.
  Sonunda o bebeler de patladı ve ültimatom verdi.
  Bu gidişle seneye o bebeleri de bulamayacağız.
  Ey taraftar, memnun musunuz eserinizden? O kadar çok sevdiniz ki, severken öldürdünüz Bursasporu.
  Rahmetli İbrahim Yazıcı, sayın Ertuğrul Sağlam, keşke siz bu takımı şampiyon yapmasaydınız da biz de böyle ne oldum delisi olmasaydık. O zaman belki o zaman iştahla böyle çapsız yöneticiler işbaşına gelmezdi, biz taraftarlar önüne gelene sallamazdık da kulüp bu hallere düşmezdi.
  Şampiyonluk sevincini yaşatmakla bize çok büyük kötülük yaptınız çok.
  Bize bu yük ağır geldi, taşıyamadık. Özür dileriz.

  89
  6
  1. @Halit yorumuna yanıt olarak

   Ah benim güzel düşünceli Renktaşım, beni şuan hüngür ağlattın be arkadaş.
   Yazıklar olsun bu kendini düşünen mikroplar.

   Bebeklerimize çok üzülüyorum, bunların hepsi da neredeyse çocuk ve hayalleri vardır.
   Tabi herkes kaçmaya uğraşır.

   Bu heriflere küfür bile yakışmaz da better sözler bulmak gerekir.

   1. @Bidaha yorumuna yanıt olarak

    Vay Allahsız. Lan bu yoklukta ne kebabı? 3 tekerlekli seyyar tostçudan yarım ekmek arası eşek sucuklu tost neyine yetmiyo? Üztüne salça da sürdür tamam işte.

 2. FUTBOLCU KARDEŞLERİM EĞERKİ HAKSIZ BİR AÇIKLAMA UAPMIŞ OLSAYDI ,,SÖZDE !!! YÖNETİM HEPSİNİ KADRO DIŞI BIRAKIR ve EKRANLARDA BOY GÖSTERİRLERDİ ,,YÖNETİM İSTİFA ,YÖNETİM İSTİFA

  35
 3. Bu duruma gelmemize Yazıcı başkandan sonra siyasetin burnunu kulübe sokup, kendi istedikleri başkanı sectirip, Bursaspor’a müdahil olmalarından kaynaklanmaktadır.
  Stad açılışında gerçek Bursaspor taraftarı yerine kimlerin tribünleri doldurduğunu ve Bursaspor taraftarlarının stad dışında kaldığı unutulmamalıdır.

  35
  3
 4. Vali bey bld.başkanı neyi bekliyorsunuz, kamatın 4 yönetici si istifa etmiş dayanamamış, futbolcular isyan etmiş, kamat dilini yutmuş, paraları yutmuş, hatıran yeterden gelen gelir bile yalan olmuş, kayyum şirketleşme şart, eski 4 yönetime borcu devredin olsun bitsin…

  24
 5. Kısa süre önce belediye başkanlarına Bursaspor’dan uzak durun siyaset elini Bursaspor’dan çek diyorduk şimdi belediye başkanı duruma el koysun diyoruz. Taraftar olarak herşeye çok mu karışıyoruz? Acilen profosyonel bir yönetim anlayışına ihtiyacımız var. Yönetim işini yapacak taraftar da taraftarlığını

  12
 6. BEN GELECEK YÖNETİMİN EN AZ 150-200 MİLYON ACİL ÖDEMELERİ VAR DEMİŞTİM. ON MEDYA DA REMZİ CİNOĞLU ANCAK 300 MİLYON İLE BU DÖNEM ÇEVRİLEBİLİR DEDİ.SEZON BAŞINDA UÇK VE CAS TAKİ 2 DAVAYI KAYBEDİNCE 45 VE 26 MİLYONLUK 2 ÖDEME FAİZLERİ AVUKATLIK ÜCRETLERİİ VS İLE 100 MİLYON ,SSK VE VERGİ BORCU YOKTUR BELGESİ İÇİN 25-30 MİLYON YANİ 130 MİLYONU DERHAL VEREMEZSEK HİÇ BİR FUTBOLCUMUZA LİSANS ÇIKMAYACAK DEDİ..

 7. Ihsan aydin sen kimsin futbol yazmak kim,sen git olay gazetesinde siyaset yapmaya devam et,,eyyyy moderator bunuda sansürle emi.sakin yayinlama,,

  7
  3
 8. Ali Ay seçimi kazandıktan sonra ISTEBOYLE ICAZET ALMASSAN SAMA VALI BILE OLAMAZSIN diye yazına başlık atıp ali ayın seçim kazanma ini kutlayan sen d egilmiydin IHSAN AYDIN efendi .Utanmadan böyle nasıl yazabiliyorsun.Bursaspor ihanetin baş hizmetkarisin.

 9. Senin gibbi ac bi baskan ve yonetim gormedimm ya arkadas madem paran yok acsan neden aday oldun bursa tarihine zugürt bi baskan olarak ismin yazildii ERKAN KAMAT BURSA NIN ZÜGUR AC BASKANI

  4
  2
 10. nasıl bir kafa yapısı bu koca kenti basında medya aracı ile rezil eden birine tık müdale yok heralde bu şehrin preformansını yukarı taşıdı yönetenlerin de başarısını katlayacak utanıyorum basından bunları görmeye ya siz ey gidi güzel bursa yeşil bursa haline bi bak camura gömüldün

 11. Anladığım kadarıyla bu yönetim Bursaspor’u yönetmeye değil rant sağlamak için gelmiş. Ne demek toplanan yardımlar futbolculara verilmemesi. Ahlaksızlık ! Biz taraftar olarak güvenilir bir kişi veya firma bulalım. Toplanan bağışı futbolculara dağıtsın. 3.000.000 nüfuslu şehrimizde 50.000 taraftar 100 TL verse 5.000.000.00 Tl. Yeter orgamize olalım.

 12. BURSA şehrine sevdası olanlar elbette şehrinin markası takımlarınada sahip çıkacaktır.
  BURSASPOR umuzun borcu asla ödenmeyecek,üstesinden gelinmeyecek borç değil.Ancak işini doğru yapan,kendisi doğru-dürüst olan bir yönetime ihtiyaç var.

  Bakın belediye başkanımız şu an stadla ilgili projeden bahsetti.Halbuki bizler bu sitede yıllardır yazıyoruz.Düşünün stadın çevresi para basarken,çevresindeki gecekonduda kiralar artarken,şehirde otopark sıkıntısı ve bilhassa stadın çevresinde yapılan hastahane,işyerleri için otopark ihtiyacıvarken para kazanamamak için GERÇEKTEN BECERİKSİZ,KABİLİYETSİZ,MEZİYETSİZ olmak gerekir.

  HASTAHANE inşaatındaki geçikmeyi bir tarafa koyalım.Bu hastahane faaliyete geçtiğinde stad DARPHANE olmazsa bu beceriksizliktendir.
  Yine BURSASPOR umuzun altyapısını layıkyla çalıştırp,değerlendirdiğimizde bu evlatlarımızn transferlerinden de hatırı sayılır bir gelir geleceğidir.

  BİZE İŞİNİ DOĞRU-DÜRÜST YAPACAK,ÇALIİŞKAN,SAMİMİ VE MAHARETLİ İDARECİLER LAZIM.

 13. Aynı durumda karabük sporda var büyüler el vermezse kulüp düşer 250 300 tiryon borcu var sizin somunuzda bizim gibi olabilir herkezin taşın altına el atması gerekiyor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu