Bursaspor’un borcuyla uzaya gidiliyor!

İlk Türk astronotu Alper Gezeravcı uzaya gitti, tarihe geçti. Gezeravcı uzayda ilk olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İstikbal Göklerdedir’ sözünü söyleyerek Türk halkına büyük bir gurur yaşattı. 14 gün sürecek yolculuk sırasında Gezeravcı üniversite ve araştırma kurumlarınca hazırlanan 13 farklı bilimsel deneyi gerçekleştirecek. Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğunun maliyetinin 55 milyon dolar açıklandı. Bu rakam Bursaspor’u da yakından ilgilendiriyor.

Tarihinin ekonomik anlamda en karanlık günlerini yaşayan Yeşil Beyazlı kulüp 1,5 milyar Türk Lirası’nı aşkın borçla var olma mücadelesi veriyor.

İlk Türk astronotu Gezeravcı’nın uzay yolculuğunun maliyetiyle Bursaspor’un toplam borcunun neredeyse aynı seviyede olması dikkat çekti.

Bursaspor işte böylesine büyük bir borç yükünün altından kalkmaya çalışıyor.

Uzaya giden astronot Alper Gezeravcı ise 55 milyon dolar, yaklaşık 1,65 milyar liralık maliyetle Türkiye’ye tarihe geçen bir gurur yaşatıyor.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Astim yorumuna yanıt olarak

   Bakambu 7.5 milyon Euro+Sercan:3.milyon Euro+ volkan gitgel 4.85 milyon Euro+Serdar aziz 4.5 milyon Euro+ Ozan Tufan 7 milyon Euro daha yazayım mı???bak Bursaspor u kimler ne hallere getirdi bunların peşine düşeceğine bu aymaz basın siyaset yapıyor….tabi onlarında zamanında heybeleri doldu demekki……bu kazancı bırakın birde 2 milyar borç yapmış haramzadeler… Bursaspor nasılmı kurtulur çalmayan yönetimlerle ve yukarıda saydığım futbolcular gibi alt yapıdan adam çıkartarak.tabi taraftar çocuklarımızı küfürleriyle gömmediği ve her zaman destek olduğu zaman .

   6
   1
  2. @Astim yorumuna yanıt olarak

   Daha doğru karşılama yapabilirdi yazar ve gazetesi ama nerede- mesela CHP’nin atığı 148 milyar mı neydi nerede yalanının 3000 misli daha büyüktü özür diledilermi? -Merkez Banka rezervlerinden 3500 misli daha küçük diyebilirdi- Banka Döviz hesaplarından 4000 misli daha küçük diyebilirdi- İstanbul belediyesini 5 senede eriştiği borcundan 300 misli daha az diyebilirdi ama dermi tabiki demez taraflı gazecilik hem 2 milyar TL borca sokan hortumcu yönetimleri korur hemde olanları başka yöne çeker onlar için millet kör ve onları istedikleri yönde takip eder ama öyle değil işte sen bölücüler ile ortaklık yap millet onu görüyor merak etmeyin

   8
   4
  3. @Astim yorumuna yanıt olarak

   Ulen goren de uzayi fethettik sanacak..hayatinda ucaga binemeyen adam ne kasıliyor simdi..padisahim cok yasa ..bu haberin ana fikri 2 tane ..1- bursasporun borcu cok..2- uzaya gitmek cok ucuz

   21
   29
 1. Ne yapsınlar yani. Adamın uzaya gitme muhabbetini iptal edip, parayla da Bursaspor un borcunu mu ödesinler:))
  Yapılan bu haberler neden hızla dibe düştüğümüzün en büyük kanıtı işte…

 2. uzaya tooğ lamı gidiyor yoksa ruslara bu pilotumuzu aya götürün diye bu kadar para bilet parası olarakmı veriliyor ruslar akıllı insanlar uzay gemilerinin parasını türkiyenden çıkarmış aslında şuna benziyor arabalarıyla bir yerden bir yere giderken yolda gördükleri adamı hadi sende yürüme bu kadar yolu senide götürelim gibi olmuş ayranımız içmeye tahtaravanla gideriz sı…..maya

  2
  8
 3. Arkadaş cidden yetti artık borç var borç bu kadar borç şu kadar.
  Bursaspor bu.
  Atölyesi var (vakıfköy)
  Vitrin-mağazası var (özlüce)
  Orta sınıfın az üstünde bir ürün üretip vitrine koyduğunda, reklamını yapmasa bile satılıyor.
  İyisini ürettiğinde kulüp başkanı kapıda peşin satan gibi durup, o paraya biblosunu alırsın diyebiliyor (Yazıcı’nın oyuncuları için “onlar zaten büyük takımdalar” dediği zamanı hatırlayın).
  Demek ki bu borç ödenir. Sızlanmaya gerek yok.
  55 milyon usd dediğin 2,5 milyondan 22 topçu ediyor. Vakıfköye tohumu ek, bahçeye iti köpeği sokup ekinleri yedirme, malı topla, sat geç.

  Büyük profesör Abuzer Kömürcü der ki:
  Kötü mal sokakta satılır. İyi mal sarayda satılır. Sen hep iyi mal yap, ben seni sokacak saray da bulurum, yaşatacak parayı da bulurum.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu