Bursaspor’un borcu üç günde 25 milyon lira arttı!

Olay Medya Köşe Yazarı İhsan Aydın'ın köşe yazısıdır.

Borç üç günde 545’ten 570 milyon lira oldu, kongre günü de artar mı?

Bursasporda kongre öncesi ortam hareketlenecek gibi. Dün Başkan Erkan Kamat medyanın önüne çıkıp açıklamalar yaptı.

Maalesef daha bir kaç gün önce 545 milyon lira olarak duyurulan borcu Başkan Kamat 570 milyon lira olarak açıkladı. Yani, üç günde 25 milyon liralık bir değişim söz konusu.

Acaba döviz kuru kaynaklı mıdır bu artış? Doğrusu merak etmedik değiliz.

Kamat’ın açıklamaları gösteriyor ki, kim işbaşına gelirse gelsin hiç kolay bir sezon geçmeyecek.

Zira, kulübün bu yıl Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen 18 milyon liralık şampiyonluk pirim gelirinin dahi komple banka kredi faizlerine gittiği görülüyor.

Yani, burada bankaların bir kaybı yok. Aksine, ödenmeyen borçlar nedeniyle tıkır tıkır gecikme faizlerini, koydukları temliklerle tahsil etmeye devam ediyorlar.

Kulübün borcunu ödeyememesi aslında bankaların işe yaramış. Nasılsa, garanti bir gelir var. Onu da faize sayıyorlar, ana para yerinde duruyor, faiz işlemeye devam ediyor.

Eski yönetici alacaklarının bile 170 milyon lira olduğu kulüpte, kalan 400 milyon lira nasıl bulunur?

Bütün bu rakamları duyunca kısa vadede Bursaspor’da mali açıdan düzelme beklemek hayalcilik olur.

Hele hele, geçen sezon olmayan bir iş için yeniden tahta açtırma vaadiyle delegeden oy istemek de bize hiç inandırıcı gelmiyor.

Buna rağmen Bursaspor’un zor günleri atlatmasını diliyoruz.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Gözümüzün önünde kulübü soydular ,çaldılar çırptılar.
  Kimse ağzını açamaz oldu.
  Yazıcı’dan sonra ki tüm gelen başkanların ve yöneticilerin hesapları incelenmeli.

  50
  2
 2. Kına ister misiniz ?
  Bu kadar sevinmeyin bakın fenevde şampiyon olduğumuzda herkesi satın almıştı ne oldu bizden önce bizim şampiyonluğumuzu kutladılar timsah yürüyüşü yaparak…
  Bizim yerel basında bir tane Bursasporlu var mı acaba ?

  10
  4
  1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular ,internetten yazarak hesap sorulmuyor ,internet yazarak başkan secilmiyor, internetten yazarak hoca olunmuyor ,herkes Bursaspor u çok seviyor forma almıyor,kombine almıyor,üye olmuyor,üye ise gazeteci dahi kongreye gelemeyeceğim diyor ne diyelim ki bizler millet olarak da okumayiz ama herşeyi herkesten iyi biliriz sen EK ni,RB ni AA i daha baştan secmeyecektin senin en değerli oyuncu nu dövmeye kalkanlar hala kahraman ve itibar görüyor çok seven tirbunculerin başkan adaylarına benim 100 oyum var benim suyum var deyip kaldırılıyor yada belli kişilerin 50-100 kişinin üyelik paraları ödeniyor yani Bursaspor un sadece başkan ve yöneticileri kötü yanlış değil şehirde ağzına Bursaspor u alan herkes suçlu hatalı kötü sonra battik bittik kimse kendini kandirmasin Bursaspor u seviyor isen kongreye gelirsin oy kullanırdım kullanmazsin o senin özgür iraden lakin Bursaspor un bırakın kongresine gelmemek adının geçtiği bir toplantıya gelmemek yanlıştır neden sebep uretmeyelim lütfen kendimizi de kandırmaya lim bir atasözü vardır et korkmaması için tuzlarsin Bursaspor da tuz kokmuş bugün kongreye gelmeyen yarın maça gelmez meydan cikarcilara bırakma

  2. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Katılıyorum beyefendiye. Maalesef Bursaspor luyum diyenlerin büyük bir kısmının ikinci takımı Bursaspor. Buna taraftarında çoğunluğu dahil. Bursaspor bir eğlence aracı çoğu için. Çevremde Bursasporluyum diye gezenlerin çoğu Galatasaray lı. Yazıklar olsun sahtekarlara.

   24
   7
   1. @Perihan Korkmaz yorumuna yanıt olarak

    Valla helal olsun bacım. futboldan anlamak ve mangal gibi yürek için erkek olmak gerekmiyor. Tespitlerin süper. Araya çözüm önerilerini de sıkıştırsan daha güzel olacak.

    10
 3. Burak, Emirhan, Batuhan satılır, üstüne ilâve para bulunup Tahta açılır. Sonra da kim geliyorsa gelen başkan çıkar utanmadan , sıkılmadan , büyük bir iş başarmış gibi söz verdiğimiz gibi tahtayı açtık der. Büyük başkan olmak bu kadar kolay Bursada .

 4. Kimse ülkeyle beraber Bursasporunda battığını söylememiş. Aaa doğru burası Bursa hülooo.Fark tabiki o gece doların firlamasıyla oldu.

  7
  1
 5. Sağlam bir kaynaktan aldığım habere göre bu acarhoroz kirli adam bu adamın bursaspor’la işi nedir allah aşkına adamın derdi topçulardan ne koparırım başkada bir şey değil…

  5
  3
  1. @Oliympos 16 yorumuna yanıt olarak

   Oliympos 16 benim kullandığım 16 BS 224 Texas ismimi çaldıktan sonra bulduğum ikinci nick im di.
   İkincisini de çaldın ve çalıntı isimle yorum yazıyorsun.
   Eğer gerçek bir Bursaspor taraftarı isen bu sana yakışmaz.
   Ads taraftarı olduğunu biliyorum.
   Çünkü Oliympos 16 yı ben ads taraftar platformunda kullanıyorum.
   Sen maalesef çalıntı isimle bu platformda renkdaşların vaktini alıyorsun.
   Yapma kardeşim.
   Kendine güzel bir isim bul.

   1
   1
 6. Burdan kurtulmamız süper lige çıksak bile zor gibi duruyor. Düşünün bi bankaya 400 milyon tl borcun var ve her yıl katlanarak artıyor. kocaelisi sakaryası bu klüpler dibi gördü ama banka borcundan değil futbolcu alacaklarından yönetici alacaklarından dolayı gördü. Bunlar her yıl bukadar faiz almıyor ama bankaların faiz oranı bunların 100 katı malesef. Kocaeli sakarya bu gibi klüpler futbolcu yönetici borçlarını bi şekilde zamanla ödedi ama banka borcu zamanla daha fazlasını vermediğin sürece ödenmez her yıl katlanarak artar. Bu sene çıkarsak küçük bi şansımız var eski günler için, borcu yapılandırıp bikaç seneye artıya geçip bocu eritebiliriz ama bu sene çıkamazsak artık iflas bayrağını resmi olarak çekeriz.

 7. Noolcak be ya. Emin Başkan yarın koltuğa oturuyor. Basar parayı kurtarır Bursaspor’u. Civan gibi delikanlı

  1
  9
 8. Bu perihan denen kisi bursasporlulari bir birine katma ve nemalanma derdinde.sen daha maca gelmemissindir ist sempatisi ablacik.esin mi yazdiyor sana bunlari.hadi sen makyaj takimi bakmaya git buralar sana göre degil!!

 9. Bak şimdi adamlara aday oldu diye bile makinalı tüfek saydırıyorlar. O öyle bu böyle. Eee. Saydıranlardan başka herkes suçlu anlaşıldı..

 10. Yabancılar neyse, eğer yerli futbolculara da döviz le sözleşme yapmaya devam edersek bu borç değil 25, 50 ser 50 şer artmaya devam eder.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu