Bursaspor’un borcu 90-100 milyon Euro!

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Lideri Emin Adanur, Hürriyet Bursa’ya özel açıklamalarda bulundu.

Bursaspor’un son 10 yılında altyapıdan Türk futboluna kazandırdığı oyuncular ve satışlarından elde edilen rakamlar ile birlikte, doğru yönetilememenin de doğurduğu zarar göz önüne alındığında, bu süreçteki kaybın 300-400 milyon Euro civarında olduğunu belirten Adanur, “Bu bahsettiğim rakam, hiçbir kulübün kasasında yok. Bursaspor bu kazancı kendi elde etmiş bir kulüp. Altyapıdan emek sarf ettiği, yetiştirdiği oyuncular ile elde etti. Bursaspor’un elinde kendi yetiştirdiği oyuncular ile kazandığı ve bu parayı doğru yönetemediği bir süreç vardı. Şu an biz bir kafamızı kaldırabilsek, kendimizi Süper Lig’e taşıyabilsek, ferahlayabilsek, yetiştirdiğimiz ve yetiştirmekte olduğumuz çok kıymetli oyuncular var. Borcumuz baktığınız zaman, 90-100 milyon Euro. Futbol piyasası döviz zaten, Allah nasip etseydi oyuncularımızı satmadan kendimizi Süper Lig’e atabilseydik, şu anki oyuncularımızla dahi Süper Lig’e çıktığımızda değerimiz 50 milyon Euro’ya ulaşacaktı. Hayal de gelebilir fakat Süper Lig’e çıktığımızda elimizde 50 milyon Euro’luk bir takım olacak. Bu oyuncuların satışında zaten borcun yarısını kapatıyorsun. Şunu hayal ediyorum; Allah’ın izniyle Süper Lig’e çıkarsak elimizdeki değerleri de satmadan önümüzdeki yıl, ciddi bir hedef koymadan 1-2 yıl sadece altyapıdan yetiştirdiğimiz oyuncuları Süper Lig’de pazarlayarak borcumuzu kapatıp, temiz bir sayfa açabiliriz” dedi.

ŞU AN SADECE PARA KONUŞABİLİYORUZ!

Borcun kapanamasa dahi, sürdürülebilir olmasına da vurgu yapan Adanur, şöyle devam etti;

“Borç belki hiçbir zaman tam olarak kapanmayabilir ancak sürdürülebilir bir borç haline de gelebilir. 100 milyon Euro olmaz da, 30 milyon Euro olur. Bu da TL’ye çevrilir, gelir kaynakları ile birlikte bu borç da ödenebilecek hale gelebilir. Onun ardından para kısmını bırakıp tamamen futbola yönlenebiliriz. Çünkü şu an sadece para konuşabiliyoruz, geliyoruz para, gidiyoruz para. Burada bir saat daha konuşsak sadece 10 dakikasında futbol konuşabiliriz. Bunları kenara koymadan gerçekten Bursaspor’u çok üst seviyede görmek hayalcilik olur. Önceliğimiz ilk olarak Süper Lig’e çıkmak, ardından borçları sürdürülebilir bir borç haline getirebilmek. Yetiştirdiğimiz oyuncuları da doğru bir şekilde pazarlamak. Borç da kapanmayacak bir borç değil. Bursaspor, bu borcu 3 yılda kapatır. Şu an futbolcu satılmadığını düşünün, aynı futbolcularla 2 sezon Süper Lig’de geçirsek, değerimizi 100 milyon Euro’ya dek çıkarırız. Alttan da gelen oyuncularımız var.”

Kaynak
Hürriyet Bursa

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @bursalegend yorumuna yanıt olarak

    Malesef futboldan bir haber olduğu buradan anlaşiliyor. Üç büyüklerin değeri o seviyede. Super lige cikacak 50 milyon € luk oyuncu satip borç kapatacak. Süperlig de bu takimla oynayacak anlaşılan😀

 1. Emin başkan , hayal dünyasında yaşıyorsun . Artık rüyadan uyan . Gençlere bu kadar değer veriyorsan , aldığın kaleci Erhan ı değil de Canberk i kalede oynat . Yaşı geçmiş Erhan ın Canberk ten hiçbir fazlası yok . Bir kaç yıl deneyim kazandıktan sonra satar takıma bonservis geliri kazandırır . Bu arada Canberk ile hiçbir alâkam yok . Ne tanırım ne bilirim . Takımın menfaatları için yazıyorum .

  26
  11
  1. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

   26 yaş bir kaleci için olgunluğa adım attığı ilk yıllardır. Canberk daha iyi olsa oynar, o da 20 yaşında, 1-2 içinde kaleyi umarım devralır, 24 25 yaşlarında da iyi bir transfer ile giderek arkasından gelene yer açılır. Devirdaim olmadan gelir de olmaz.

   1. @Sayqho yorumuna yanıt olarak

    Erhan çok iyi kaleci sanki de , çok iyi kaleci aldık sanki de ben de Canberk kaleye geçsin diye tutturuyorum . 20 yaşında , yetenekli , genç kaleci . Oynatılsın , tecrübe kazansın, Birkaç yıl içinde kaç milyon euro bonservis getirisi getirir .

  2. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

   senin zaten futbollada alakan yok emin adanur külüp başkanı takımın antronörü değil takımda 4 kaleci var iyi olan kaleye gecer

   2
   4
   1. @eski teksas yorumuna yanıt olarak

    Senin çok alâkan olduğu belli oluyor zaten . Herşey teknik direktörde bittiği için 12 maç banko ilk onbir de oynayan gelen dört teknik direktörün de vazgeçilmezi olan Burak Altıparmak yönetimin dolayısıyla başkanın kararıyla gönderildi değil mi. Takımda başkanın istediği olur , bunu o futbolla çok alâkalı olan beynine sok .

    4
    2
 2. Ohh suyundan da koy. Alın yeni Ofosu’ları, Matavz’ları gene Ocak ayında. Borç olsun 110 milyon yuğro. Çarp 15’le, eşittir TL.

  18
  22
 3. Böyle 100 Milyon Euro Borç vs “YOK” Hayali Mahkemeye verilen eski yöneticilerinden borç 10-15 Milyon Euro’yu toplam Borç 30-35 Milyon Euro’su – yeni Başkan 3-4 Milyon Euro koyduğunu daha 2 gün önce açıkladı onun İçin herhalde bu Borç Rakamını Yazar Hayal Dünyasından Attı!

  5
  8
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Böyle 100 Milyon Euro Borç vs “YOK” Hayali Mahkemeye verilen eski yöneticilerinden borç 10-15 Milyon Euro’yu toplam Borç 30-35 Milyon Euro’su

   Bu cümleyi Türkçeye çevirecek bir babayiğit var mı?

   5
   1
   1. @166 yorumuna yanıt olarak

    olabilir yanlış hatırlıyorum demek ki teşekkürler. ama hitap ederken yavrum diye hitap edilmez. benim gibi yavrun olsaydı dağ gibi

    2
    1
 4. Valla kusura bakma ama diğerlerinin yaptığı popülist transferleri siz de yaptınız. Yani Ali ay yönetimi transferlerinden hiç bir farkınız yok. Dolayısı ile saçma sapan adamlara saçma sapan Euro kontratları siz de yaptınız. Ne dedik; bu takımın gençleri var yanında PTT bilen iyi bir omurga ile çözeriz dedik. 6-7 tane omurga yerli ile bu takım yürüyebilirdi. Siz popülizm desteklediniz; sosyal medya şovları yaptınız; sonuç nedir? Bir süre ilave borç; bekleri ve forveti olmayan bir takım; on küsür transfere rağmen. Aldığınız oyuncuları gönderdiniz; yetmedi 5 haftada 3 teknik adam; yetmedi takımdan 3 oyuncu daha gönderdiniz. Şimdide şu bu diyorsunuz. Madem diğerleri gibi yönetecektiniz; menejarler cirit atacaktı; niye yönetime geldiniz???? Söylem ve eylem örtüşmesi gerekir. Sizde de örtüşmüyor ne yazık ki. Daha çok tecrübe edinmeniz lazım anca bu takımın ne yazık ki buna dayanacak gücü de kalmadı.

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu