Bursaspor’un bombası ne?

enbursa.com Spor Müdür Barış Yalım'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor’da bir işler dönüyor ama kimse bunun farkında değil. Yönetimin içinde, futbolcuların arasında, taraftarlar arasında, personeller arasında…

Neresinden tutarsak tutalım elimizde kalıyor.

Mesela bu hafta Le Guen gitti, yönetimden Fatih Pulat istifa etti, başkanın neşesi arttı, futbolcular bildiğiniz son iki antrenmanda adeta halay çekti.

Öyle internet sitelerinde dizi izleyeceğim diye üyelik almanıza gerek yok. Bursaspor’u takip eden bir kişi de gün boyu aynı tadı alabilir.

Saha dışı biraz karışık. Tek olumlu görüntü Mustafa Er’in etrafa verdiği saygın ve pozitif enerji.Futbolculara da bir haller oldu. Az önce söylediğim gibi, sanki antrenmanlarda halay çekiyorlar, o kadar neşeliler yani. İnşallah aynı neşeyi taraftar da Pazar günü saat 18.00 gibi yaşar.

Futbolcular demişken, bakın size çok basit bir istatistik vereceğim.

Futbolcular aynı, hatta üstüne önemli takviyeler var, hoca aynı, başkan aynı… Bunu kafanızın bir kenarına yazın. Bu arada rakipler de aynı!

Bursaspor oynadığı son 8 maçta sadece 3 gol atma başarısı göstermiş.

Yanlış duymadınız 8 maçta 3 gol!

Sezonun ilk yarısında ise, (her şeyin aynı olduğu mevzuyu hatırlatayım) tam 18 gol attı.

Şaka gibi öyle değil mi?

Şimdi düşünüyorum, nasıl bir olay oldu da bu takım bu hale geldi?

Futbolcular paralarını mı alamıyor?

Hocayı mı sevmiyorlar(dı)?

Yoksa maç mı seçiyorlar?

Belki de hepsi!

Bursaspor’da bir bomba var ama, ne? Çıkarmak çok güç? Ne oldu da atom bombası düşmüşe döndü Bursaspor…

Geçen sene ile bu sene aynı senaryo nasıl oldu da yaşandı?

İnsan düşündükçe sinirleniyor.

Neyse olumlu bakalım biraz da…

İnşallah bu izleri Mustafa Er silecektir. Futbolcular hiç olmadıkları kadar neşeli olduğunu tekrar belirteyim.

Göztepe maçında bazı sorularımın herkesi gibi ben de cevabını alacağım. O maçı iple çekiyorum.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @le guen ruhu yorumuna yanıt olarak

    Sanki şampiyonluğa oynuyorlar da antrenmanlar neşeli geçiyor. Düşmemeye oynuyoruz, farkında değiller mi. Bu ne neşesi? İnanır mısınız? Oyuncularımızın hiç umurunda değil, düşüp düşmemek.

    1
    1
  1. @Aydın havası yorumuna yanıt olarak

   takım 18 gol atarken harun dünyaları çıkardı, batalla da ona uydu attı attırdı. ama takım futbol mutbol oynamıyo sezon başından beri 2-3 maç hariç. Tamam taraftar belki agresif belki çok sabırsız ama futboldan en az sahadaki futbolcu kadar anlarız, hepsinin ciğerini biliriz. Cefayı çeken taraftarsa, bırakta sefasını da sürmek istesin.

   25
   13
   1. @Gokhan yorumuna yanıt olarak

    tebrik ederim dostum. İşte asıl gerçekler buydu. Geçen sene de aynıydı bu sene de aynı. İki sezon da değişen onca şeye rağmen değişmeyen iki şey var. Birincisi zoraki başkan diğeri ise taraftar, ancak biraz düşününce asıl sorunun kimde olduğu anlaşılıyor. Çünkü bu taraftarla bu camia şampiyon da olmuştu.

    13
    4
   2. @Gokhan yorumuna yanıt olarak

    sevgili arkadaşım, taraftar futboldan anlasa istediği futbolu oynayacak bir takımın maliyetini de hesaplar. bizim etimiz-budumuz ne ki?
    ilk yarı 25 puan toplayan takıma 1-2 takviye yapalım dedik yüzümüze gözümüze bulaştırdık. çünkü paramız yok, borcumuz çok.
    göztepe bile parayı basıp bizi isteyen pokoyu elimizden aldı. senin söylediklerin asgari ücretli birinin, ille de mercedes isterim demesi gibi bir şey.
    bursaspor bugün sezon boyu 1 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet ortalaması ile oynayıp sonucunda 40-45 arası puan toplayacak takım.
    bu kabullenip sabredilse ve her sezon 1-2 takviye ile seneye 2 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet = 50-60 puan,
    daha sonra ki sezon da 3 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet = 65-70 puanı hedefleyerek büyüyebilir.
    mevcut bütçe ve kadro ile bir yılda önümüze gelene vurup geçeceğimizi düşünmek hayalden başka bir şey değil. futbolda böyle gerçeklik yok…

    15
    1
  2. @Aydın havası yorumuna yanıt olarak

   Önceki haberde erkan sağlık buyurmuş, “herkesin suçu var!”
   Günaydın!!!
   Sen, havaya göre,
   Duruma göre
   Skora göre hocana ve futbolcuna istediğini söyle ve küstür, sonra da oz-elestiri yap…

   26
   3
 1. İHŞALLAH BU MUBAREK GÜNLERDE ..BU HAFTA GALİP geliriz ve taraftarda mutlu olur..futbolcular gibi..işimizin zor olduğu ve her hafta dahada zor olacağı ortada iken. geçen hafta sanki ateş hattında biz değiliz gibi LAGUEN ve futbolcular..antreman havasında maça çıkıyorlar ve kaybediyorlar..oyunculara..kazanma RUHu vermeli hoca..yenemesekte..öyle kolay yenilmemeliyiz..bu hafta. GÖZTEPE maçı bizim ölüm kalım maçı mız diye bakılmalı…her oyuncu 2 kişilik oynamalı..her kes yardımlaşmalı..kopuk ve uzak durmamalı oyuncular..40-50 metre pas olurmu..daha yakın oynamalı ve hızlı kale içine sarkmalıyız…maceraya gerek yok..bu takımın SANTRAFORU stancu dur..adamı kenara köşeye sıkıştırmayın..gole en yakın adam olmalı…her şeyin bir bedeli var..ne ekmek o ka köfte…savaşırsak emeğimizin karşılığını alacağız.

  16
 2. Bursaspordaki bomba yönetim bombası.Adam var rezil eder adam var vezir eder.BunUn en canlı örneği aynı marka altında yaşayan iki spor takımının başarı farkları olarak rahatça görebiliriz.Sezer Sezgin önderliğindeki amatör branşlar canhıraş,canlarını dişlerine takmış şekilde ve uzun süre(!) bakın buraya özellikle dikkat çekmek istiyorum uzun süre maaşlarını(ki maaşları da öyle futbolcuların götürdüğü gibi milyonlarla ifade edilmezken) alamazken ,Ali ay yönetimindeki futbol takımı son iki sezondur tarihinin(ki buna küme düştüğümüz sezonun oyununu ekleyerek söylüyorum) en berbat,en basiretsiz,en çok nefret toplayan,en aciz,en rezil,en kotu ve en önemlisi de en çok düşmeyi hak eden futbolunu oynuyor.Yani şelale önündeki amcamizin da dediği gibi , “ALİ AY IN REZALETLERİNİ GÖRÜYORSUNUZ! ANLATMAYA GEREK YOK!”

  15
  5
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Sonuç olarak bu bomba Allah esirgeye küme düşersek öyle bir patlayacak ki atom bombası etkisi göstererek Bursaspor’un gelecek nesillerini bir daha hiç duzelmeyecekcesine yok edecek.Allah yar ve yardımcımız olsun.

   6
   5
 3. Harunun formu
  3 5 2
  3 stoperle duran top savunması ve atağı
  azizin rahat çıkması
  bal

  5 sebep vardı.
  Hepsi bize karşı kayseri maçında bostock u çıkarıp batallayı ortaya çekme hamlesiyle le guenin katkısı vardı. Sivas maçında Harunun,kembo,aziz,stancu performansı.

  Ama gel gör ki son 2 maç kaleyi bulan 4 şut birini harun adamın önüne sektirdi 3ünü aldı. Yoksa akhisar dahil son zamanlardaki hiçbir maçta mağlubiyeti hak etmedik. Aşırı derecede şanssızlık ve barış,harun,agu nun aşırı derecede form düşüklüğü var. Yanlız Kasımpaşa 2. devre herkes çok iyiydi. O yüzden agu ,barış hatta harun 2 maç için temiz sayfa hakkediyor

  4
  2
 4. Herşeyi göztepe galiyibiyetine kurmayalım tamam olumlu hava var ancak hala güçlü bi takıma karşı oynuyoruz ve açık bi şekilde göztepe favori. Bu medya göztepe yenilgisinden sonra yne başlar takıma laf etmeye le guen gelince de aynı şeyler yazıyodu 3-5 mağlubiyet alınca günah geçisi oldu adam. Göztepe karabüke de puan kaybedebiliriz ama medyanın tutumu yine değişmeyecektir olası kayıpta. Demek istediğim medya oyun yapıyo şimdi ak diyo yarın kara der zaten takım kötüyse medyanın payı büyük bunda

 5. Bn Size söyleyim futbolcular paralarını aldı hocayida istemiyorlar di takım içi bi guruplaşma hakim idi mustafa er in takımın başına geçmesiyle yüzler güldü ins göztepe maçıyla çıkışa geçeriz ama beceriksiz yönetim bunu en başında yapsaydı takım bu hallerde olurmuydu orasını bilemem tek bildiğim bursaspor her maç kaybettigi hafta moralim bozuk oluyor bu aileme işime bile yansıyor bizim tek istegimiz bursaspor iyi yerlerde olsun biz ozaman rahat uyuruz

 6. Neden bu durumdayız aslında çok açık; DOĞRU PLANLAMA ve KADRO YAPILANMASI
  yapılmadığı için, gelen futbolcular aşırı porfesyonel olarak duruma baktıkları için,
  bir aidiyet, kulübü sahiplenme, mağlubiyeti saha içnde kabullenme, bu durumu değiştirmek için
  sahada varını yoğunu koyma gibi AMATÖR RUH diye tabir ettiğimiz hasletlerin
  malesef şuan ki kadroda ki oyuncularda olmaması ya da olanların da sayısının az olup
  arada kaybolmaları ve PROFESYONEL!bakış açısı olan futbolculara ayak uydurmak zorunda olmaları,
  Öncelikle kadroya VAKIFKÖY ORJİNLİ en az 8 oyuncu girmeli, diğer 8 oyuncu
  Türkiye ligini bilen yerli ve tecrübeli TÜRK OYUNCU grubu olmalı,
  Yabancı oyuncu grubu olarak da maksimum bu sayı 8 de tutulmalı, az ama kaliteli yabancı oyuncu
  transferi ile gelen oyuncular takıma uyum sağlamalı, buradaki çalışma düzenine sistemine
  onlar ayak uydurmaya çalışmalı,

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı