Bursaspor’un benzinliği yok pahasına satıldı!

Bursaspor'un icralık olan benzinliği ikinci kez çıktığı açık artırmada belirlenen muhammen bedelin yarı fiyatına satıldı. İşte benzinliğe verilen teklif ve açık artırmayı kazanan isim...

Ekonomik olarak zor günler geçiren Yeşil Beyazlı kulübün Soğanlı Mahallesi‘ndeki icralık akaryakıt istasyonu ikinci kez açık artırmaya çıktı.

Bursa 3. Genel İcra Dairesi‘nin satışa çıkardığı 3338 ada 3 parselde bulunan benzinlik, tek teklifi sunan alıcıya satıldı.

YARI FİYATINA GİTTİ: YENİ SAHİBİ BELLİ OLDU

Bilirkişi tarafından 140 milyon TL muhammen bedel biçilen benzinlik 70 milyon 240 bin TL‘ye el değiştirdi.

Açık artırmayı, Ettat Et Ürünleri İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi adına ihaleye katılan Harun Yıldırım kazandı.

Kulüpten satışla alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bursaspor‘a ait dükkanlar ise önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ihalelerle satılacak.

Kaynak
İsmail Karaduman / Bursa Hakimiyet

26 Yorum Onay bekleyen 8 yorum var

 1. Kıymeti herkesin bildiği resmi olarak 140 milyon , piyasa ederi olarak 200 milyon lira olan işlek bir bir Bursaspor benzinliği mülkünü Bursasporlu bir yeni yönetici batak hesabıyla 70 milyon liraya almış. Aradaki 130 Milyon kazancı Bursaspor’a bağışlayacaktır her halde . Aksi taktirde olay başka yerlere gider ki daha işin başında başka sorular yolsuzluk usulsüzlük kayırmalar gündeme gelir.

  74
  12
  1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Hayırlı uğurlu olsun yönetime 300 milyon TL para topladılar , Bankaya borç büyük olasılıkla bu mal varlığı için 40 milyon TL ve bu parayı banka ile anlaşarak 30 milyona kulübe geri alabilirlerdi ama yönetim bunu yapmayı tercih etmedi banka ile görüştümü onu bile bilmiyorum ammmaaa 4 tane 4’cü lig futbolcusu aldı süper iş 🤷🏻‍♂️ ya geliyoruz süper lig önümüzde durmayın 🤣 iş hayatı iş hayatı yapmadan bazı şeylere bir şey yapmadan sahip olmak farklı şeyler

   17
   61
   1. @Junior yorumuna yanıt olarak

    İhaleyi kazanan arkadaş yönetimin genel sekreterlik ve idari işler sorumlusu, sağ cepten verip sola mı koyuyorlar öyleyse büyük güven zedeleyici bir durum bir açıklama yapılması gerekiyor

    47
    11
  2. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Başka birşey mümkün mü. Ali Ay herşeyi kendi üstüne aldı. Amacı kötüydü. Enes Çelik’de dünya para var. Kendisi alırdı. Rahat bırakalım yönetimi. Biz onlara güvenmezsek kim kalkar bağış verir. Hem kulüp alsın diyoruz hem de adamlar bunu çeşitli yollardan halledince birçok kişi atar gider yapıyor. Rahat ol renkdaş bu arkadaşlar son şansımız. 3 5 muhalifin gazına gelmeyin.

   25
   6
  3. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Bir olasılık, umarım dediğiniz gibidir. Sonuçta alan yönetim kurulu üyesi; hülle değilse vay başımıza gelenler…

   32
   3
 2. Oooo, maşşallah maşşallah. Benzinliği yok pahasına alan adam, sadece tek başına teklif veren (ne hikmetse) Harun Yıldırım. Enes Çelik yönetiminin yönetim kurulu üyesi. Görünen isim bu. Valla Enes Bey hiç yanıltmadı bizi. Tam olarak babasının oğlu, ve de Osman amcasını yeğeni. Maşşşallah Enes’ime benim be.Topla tüfekle alakası yok, ama emlak işinde Ali Ay’ı bile sulu getirir, susuz götürür.

  17
  16
  1. @İndra Ghandi yorumuna yanıt olarak

   Pis kokular çıkarsa, milletin gözünde yönetim bi anda tuz buz olur diycem ama, çok da umurlarında olmaz. Başkan ve arkadaşı zaten bu benzinliğe çökerek, kulüpten alacağını almış durumdalar. Bu saatten sonra taraftar kendilerini yuhalasa, üzülmek ve utanmak bi kenara, bu durum onların çok işlerine gelir. Hemen bırakıp yollarına devam ederler. Benzinlik cepte zaten.

   11
   6
 3. Başkan ve yönetim bu parayı kendi arasında toparlayıp adı geçen kişi üzerinden işi bitirip satın almayı gerçekleştirdi ve bir süre sonra mülk ve arazi kulübe devredilecek veya aynı kişi üzerinden satışa çıkarılıp alınan para bağış adı altında kulübe bırakılacaksa iyi iş ama tam tersi durumda bu dediklerim yapılmazda olayın üstü örtülürse vah ki ne vah. Şuan Türkiyede herhangi bir Büyükşehire gidin işlek bir noktada aynı bizim benzinlik ve arazisi gibi bir yer seçip sahibind 70 milyon TÜRK LİRASI teklif edin. Sonuç ne olur biliyormusunuz? Oraya açıkça çökmeye geldiğinizi düşünürler ve o şehirden girdiğiniz fiziksel bütünlükte çıkma şansınız cidden düşük olur.

  8
  1
 4. Başkan olsam ve şuradaki yorumları okusam bırakıp gider ne haliniz varsa görün derim cidden. Adamlar yönetime gelmezse şuan kapanma haberlerini konuşuyor olurduk şurada yazılanlara bak.

  5
  5
 5. Bir Bursaspor yönetim kurulu üyesi kendisine ait olan bir firmaya aynı Ali Ay gibi benzer bir şekilde bugüne kadar icradan satılmayan bir yeri almış durumda.
  Eğer satış tamamlanırsa itiraz süreleri bitince mal bu firmaya geçer. Bundan dert yanıyorduk zaten bazı şeyler inşallah üstü örtülmez madem böyle bir durum söz konusuydu o zaman neden yönetime girdiniz. Madem destek vermeyi düşündünüz diyelim bu parayı 150 milyon yapıp araziyi öyle alsaydınız yani değerinde. Bu konuda da size kimse birşey demezdi. Bursaspora destek amaçlı derdiniz yönetimden istifa edip bu ihaleye girerek yeri alabilirsiniz.

 6. Bu kadar eleştiriye rağmen satışa izin veren adliye ye alanda Bursaspor luysa öle veya böle futbol bitti bitirildi.Suan yönetimin stadyumun satışı yapan 300 milyon dolar veren araplaramı verecek ingilizemi yoksa 100 yıldır yatak yapmş yunanamı bir an evvel satsın kendini kurtarsın.

 7. Ben başkan olsam burda yazılanları okuduktan sonra istifamı basar giderim.Çok bilmiş taraftarlara bırakır giderim ne haliniz varsa görün derim.

 8. Yargısız infaz en güzel yaptığımız iştir bizim beynimiz gözlerimizde bir şeyi gördük mu hemen o öyle olursa bu bu böyle olursa falan filan başlarız dedikodu mekanizmasını çalıştırmaya.Beklemek yaşamak ve sonuçları görmekte gerekmez mi yönetimin aklında bir planı var belki ama kanuni yönden açık açık deklare edilemeyecek bir plan ama bizim taraftarlarımız bu planın bile içine etmeyi çok güzel beceriyor.Baskan ve yönetim kurulu üyelerinin bir işi bir evi bir ailesi var mı var 3.5 milyonluk bir şehrin takımı Bursaspor ve ateşten gömlek giyerek yiğidi düştüğü yerden kaldırmaya çalışan bir yönetim ve acımasızca on yargılar ile yıpratıcı bir taraftar

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu