Bursaspor’un benzinliği satılamaz!

Bursaspor taraftar grubu Teksas, Ziraat Bankası'na olan kredi borcu nedeniyle icradan satışa çıkartılan Bursaspor Benzinliği ile ilgili ‘Benzinlik Satılamaz!’ başlıklı bildiri yayımladı.

Teksas tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bursaspor’umuza ait olan ve Soğanlı, Avrupa Konseyi Bulvarı üzerinde bulunan benzinlik arazisi ile arazi üzerinde bulunan akaryakıt istasyonu ve 10 dükkanın Ziraat Bankası’na olan kredi borcu nedeni ile alelacele ve üstelik güncel değerinden hayli düşük bir bedel ile icradan satışa çıkarılmasını kabul etmiyoruz.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’a, iki buçuk yılı ödemesiz 9 yıllık borç yapılandırması ile kolaylık sağlayan ve 8,4 milyar TL’yi bulan finansman desteği sunan Ziraat Bankası ve diğer bankaların, kulübümüze dönük bu umursamazlığı kabul edilemez. Spora desteği ‘Milli görev’ olarak niteleyen bir kurum, bu görevi yalnızca belirli kulüpler için icra ediyorsa, o kurumun milletin tamamına hitap ettiği söylenemez.

Bu hususta, Yönetim Kurulumuz açıklama yapmalı ve cesurca gerekli adımları atmalıdır. Önceki dönem Ziraat Bankası Yönetim Kurulu’nda yer alan Sayın Faruk Çelik, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş ve sayın milletvekillerimiz başta olmak üzere Bursa’mızı temsille yetkili herkesi de bu meselede bizlerin sesi olmaya ve kulübümüzün mevcuttaki tek taşınmazının satışını durdurmaya davet ediyoruz.

Görevde olduğu dönemde bu ipoteğe ve satışa sebep gösterilen krediyi çeken ve bu kredide şahsi kefaleti bulunan eski Başkan Ali Ay da üzerine düşeni yapmalıdır.

Bursa’mızın birleştirici unsuru Bursaspor’umuzun geleceği adına oldukça önemli olan bu konuda gerekli aksiyonu almayanlar ve Bursa’nın en büyük değerine dönük bu çifte standardı ortadan kaldıramayanlar, bu kenti temsil kabiliyetine ve kudretine sahip olamazlar.”

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Anlat Anlat Teksas Sizin Filimlerinizi Çok İzledik Sizin Filimlerinizin Yüzünden BURSASPOR şu an bu durumda ve 3 liğ yolcusu BURSASPOR a hiç birşey vermediniz Hep Aldınız kulube Saha kapatmaları Para Cezaları maçları seyreden dürüst futbol severleri Stadlardan Uzaklaştırdınız Şimdi Kalkmış Benzinlik Satılmasın diyosunuz Belkide O Benzinlikten 1 defa kulübe katkı olur benzin almadınız Hadi ne duruyorsunuz İhaleye Teksas Grubu olarak Siz girin İhaleyi Alın ve Benzinliği Tekrar BURSASPOR a Geri verin BURSASPOR dan şu ana kadar aldıklarınizın Milyonda Biri Olarak

  26
  5
  1. @Enes yorumuna yanıt olarak

   Teksas ezelden beri boyle artik daga akilli seyirciye ve taraftara ihtiyacimiz var .kufur eden maas alan ceza yiyen taraftar istemiyoruz.teksas hangi maca para vermis ? Lafa geldimi mangalda kül birakmiyorlar.1995 oncesi taraftar gruplari hepsi iyiydi sonra bozuldu.siyaset ve çikar kavgasi geldigimiz durum 3.lig eşigi artik herkes takkeyi önune koysun aç ayi oynamaz para para yoksa paraniz susunuz herkes için bu söz…

 2. Bizim amigolar öderler parayı canım ne olacak. Sonuçta kendilerine göre onlar amigo değil TRİBÜN LİDERİ!. Yapın bi babalık ta benzinlik satılmadan ödeyin borçları. Liderliğinizi gösterin.

  13
 3. “Eski Başkan Ali Ay da üzerine düşeni yapmalı” mı?
  Yaptı zaten: 3 yılda kulübün içinden geçti ya?
  Kulübü 300 milyonTL kendine borçlandırdı ya?
  Kulüp arazilerini usulsüz şekilde üzerine geçirip, kulübün banka hesaplarına temlik koydurdu ya?
  Yetmedi bi de süperligden buralara kadar paraşütsüz düşmemize neden olurken siz de kapısına dayandınız ya?
  Aradan yıllar geçti, paralı başkan lazım Ali Ay gelsin bile diyenleriniz oldu…kimden ne bekliyorsun ey Teksas…

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu