Bursaspor’un Başkanı kim olacak?

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Bursaspor çok kritik ve önemli bir süreci aldığı önemli destekle başarı ile atlattı.

Sürekli travmatik hadiselere maruz kalan Bursaspor Camiasında uzun zaman sonra yüzler gülemeye başladı.

Uzanan güçlü bir yardım eli bu yüzlerin gülmesinin nedeniydi.

O yardım elinin sahibi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tı.

Kentin ileri gelenlerinin Bursaspor’a destek olması gerektiği yönünde sürekli çağrılar yaparız.

O çağrılar gerektiği gibi karşılık bulmadığında nasıl eleştiriyorsak, o destek hem de fazlasıyla geldiğinde bunu dile getirip teşekkür etmek boynumuzun borcudur.

Öncelikle konuya kimse lütfen siyasi gözle bakmasın.

Bursaspor bir şehir kulübü ve Türkiye’nin de en büyük şehir kulübü.

Dolayısıyla kentin güç odaklarının desteğini alması gayet doğal ve olması gerekendir.

Diğer kentler de zaten bunu yapıyor.

Şehrin en önemli ve bilinen markası için oyunu kuralına göre oynamak ve kentin tüm imkanlarından faydalanmak gayet doğaldır.

Şu an yapılan da budur.

Başkan Aktaş takım Antalya kampındayken çalışmalarını hızlandırdı. Bunu kamptaki herkes de haber aldı.

Sonrasında Özlüce Tesisleri’nde Teknik heyet ve futbolcuları ziyaret ederek “Merak etmeyin maddi manevi biz yanınızdayız” mesajını verdi.

Teknik Direktör Tamer Tuna’nın görevine devam etmesi de oluşturulan bu güven ortamının sonuçlarından birisiydi.

Aynı şekilde oyunculara da o güven duygusu gelmiş oldu.

Aktaş uzun zaman sonra maça giderek de desteğinin kararlılığını gösterdi.

TEŞEKKÜRLER SAYIN AKTAŞ 

Bu arada Aktaş kendi çalışma arkadaşlarından oluşturduğu komisyon ile de transfer yasağının kaldırılması, transferler ve yeni başkan ve yönetim kurulunun belirlenmesi için çalışmalara başlanması talimatını verdi.

Komisyonun başında yer alan Başkan Aktaş’ın Baş Danışmanı Ferhat Murat da çalışma arkadaşları hummalı bir mesai içerisine girdiler. Gün içinde ve gece yarılarına kadar Bursaspor’un hesaplarını incelediler ve tahtanın açılması için görüşmelere başladılar.

Mevcut ve geçmiş yönetimlerin yaptıkları hata ve yanlışları gördükçe de gözlerine inanamadılar.

Onlar başlı başına bir yazı konusu olduğu için sonraya bırakıyorum.

Sonuç olarak Başkan Aktaş’ın görevlendirdiği Danışman Ferhat Murat ve komisyonun çalışmalarıyla Bursaspor’un transfer yasağı dün akşama doğru kaldırıldı.

Başkan Aktaş bu konuda kimseden herhangi bir destek istemedi.

Tamamen Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorlukları ve ürettiği formül ve modellerle anlaşmalar gerçekleşti.

Kendisine ve ekibine Bursasporlu bir taraftar, kongre üyesi ve gazeteci olarak teşekkür ediyorum.

Tabi ki tahta açılır açılmaz transferler de gelmeye başladı.

Bazı isimler tahtanın açılmasında sorun çıkarmasa 6-7 futbolcu kadroya katılacaktı. Ancak sahada kedi gibi bile olmayan bazı futbolcular masada aslan kesilince transfere pek vakit kalmadı.

Her şeye rağmen Tamer Hoca’nın istediği dört isim kadroya dahil edildi. Berat Altındiş’in de geri gelmesiyle beş taze kanla Bursaspor mücadelesine devam edecek.

Yükselen motivasyon ve takıma katılan oyuncularla kalan maçlarda çok daha iyi bir Bursaspor izleyeceğimizi düşünüyorum.

KİM BAŞKAN OLACAK? 

Bugünden itibaren Bursaspor’da içinde bulunulan sürecin ikinci safhasına geçildi.

Tüm şehir kulübe kimin başkan olacağını ve yönetim kurulunun kimlerden oluşacağını merak ediyor.

Pazar günü saat 17:00’de bu merak son bulacak.

Bu konuda da Başkan Alinur Aktaş’ın çalışma içerinde olduğunu önceki yazımda dile getirmiştim.

Muhtemel başkan adayları ve yöneticilerle görüşülüyor ve değerlendirmeler yapılıyor.

Dileriz en uygun isimler görev başına getirilir.

Tabi ki bununla da kalmak olmaz.

Zira Bursaspor’un aynen bu seviyede daha da artacak bir desteğe ihtiyacı var.

Başkan Aktaş da bunun zaten farkında.

Zaten Başkan’ın başladığı işi yarım bırakmayacağını düşünüyorum.

Bursaspor’un maddi sıkıntılarının azaltılması ve ait olduğu Süper Lig’e döndürülmesi

İçin kentin sürekli var olacak desteği çok önemli ve gerekli.

Bunun başarılabilmesi hem Bursaspor hem de emek verenler, fedakârlık edenlerin kariyerleri açısından çok önemli.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. oy vermesem de belediyecilik anlayışlarını ve siyasi duruşlarını tasvip etmesem de herhangi bir siyasi parti görüşüne kendimi yakın hissetmesem de yapılan karşısında sessiz kalmak bana yakışmaz , teşekkürler emeği geçenlere…………..

  73
  2
 2. Kimse kusura bakmasın bütün Anadolu takımları belediye ve şehir dinamiklerini arkasına alarak süper lige çıktı görüyoruz bunuda Bursa da yapmak A.K.P boynunu borcu oldu.. ör:(konya,kayseri,giresun,rize,malatya,)

  30
  2
   1. @zaruri yorumuna yanıt olarak

    Emin gizli el di. Eminin ne olduğunu merak eden geçmişine bakar en azından öz geçmişini okur. Hangi medyalara sahip olduğuna ve kimlerle beraber olduğuna bakıp arkasındaki gizli eli de tahmin eder. Eser gibi muhalif olsun da ne olursa olsun diyenler de takımın içini boşaltmasına göz yumup emine hop dostok tom dostok der.

    13
    3
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Eser sana “Alinur Aktaş seni Allah gönderdi” yazmak yakışır. Hani taşın altına kim elini sokarsa desteklerin ya, o bakımdan

   14
   1
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Oldu mu dostum ! Bizim destegimiz Bursaspor’ a ve bu klube destek olup tüm sahip çıkanlara…
     Kimse babamizin oğlu değil doğruya doğru yanlışa yanlış….!
     #senbenyokbursasporvar

     6
     2
 3. Siyaseti sevmem ama destek verip tahtayı açtırmış. severiz sevmeyiz fikrimi söyleyeyim sevmiyorum ben ama desteği için teşekkür etmekte edeptir. eğer o da saygı değer emin gibi çekleri kasadan alıp temlik sırasına girmeyecekse.

  10
  1
  1. @fff yorumuna yanıt olarak

   O baskan bu baskan o teknik adam elestiren teksas maraton hani nerde alinur başkana teşekkür mesaji baskan aktasa tesekkur mesaji yayinlamayi düsünmuyormusunuz atıp tutanlar yeri geldiginde bildiri okuyanlar nerde belediye baskanina tesekkur mesajlari..

 4. Teşekkürler Aktaş. Adama laf söylendi, “Hangi Bursaspor” denilerek taraftarın önüne atıldı. ama zor zamanlarda hep elini taşın altına koyan ilk insanlardan biri oldu. Yiğidi öldür hakkını ver.

 5. Faruk çelik bu kriz yonetimini en iyi yönetecek insanlardan biridir başkanlığa aday olmasi için çağrı yapalım teksas artık köstek olma çorbacı beleşci selim işine bak senin işin tribünler mali işler değil transfer işleri değil senin işin tribunleri doldurmak tezahurat yapmak kulubun mali islerine karisma faruk çelik aday olsun bas bas bağıriyoruz bu takim 2 senede superligde faruk çelige çağri yapın bursa basinı teksas maraton bursiad busiad hadi görelim kulube akil bir yonetici lazim faruk celik bu süreci en iyi götürecek insanlardan biri gerisi sportif basari topcu oynayacak baskan teknik dırektor elestirmeyi bırakacagiz 3 haftada 1 teknik direktor baskan degisirse hic bir basari gelmez bakin hataya 5 sezon cogunluk ayni oyuncularla superlige çiktı farkında olun ya topcu oynayacak baskan yada teknik direktor degil elestiriyi bırakin teksas corbaci selim kulube kostek diil destek olun

  5
  1
 6. O baskan bu baskan o teknik adam elestiren teksas maraton hani nerde alinur başkana teşekkür mesaji baskan aktasa tesekkur mesaji yayinlamayi düsünmuyormusunuz atıp tutanlar yeri geldiginde bildiri okuyanlar nerde belediye baskanina tesekkur mesajlari..

 7. Sevgili Bursasporlular ,Bursaspor sevgidir saygıdır birliktelik dir lütfen farklı düşüncede olabiliriz farklı hayat görüşlerimizde olabilir lakin lütfen Bursaspor sevgisi her zaman birleştricimiz olsun 12 eylül öncesi sağ sol kavgalrı hat safhadayken dahi o stadyumda tirbünlerde birbiriyle çok büyük kavgaları olan insanlar tirbünde Bursaspor sevgisi ile herşey unutulurdu birlik olunurdu bakın bizler bu duruma sen ben diye diye geldik şimdi tüm sevenler imkan ve şartlarını en üst noktaya zorlayıp lütfen maça gelellim bakın birlikteliğimiz o stadyum lütfen burada yorum yazanlar 10 kişiyi maça gelmeye teşvik etse inanki bir 2 daha fazla oluruz bizim gücümüz de sevdamız o da stadyum da ki birlikteliğimiz sevdaya küsülmez kimse kötü diye de sevdadan vazgeçilmez tirbüncüyü eleştiryoruz,siyasetçiyi eleştiriyoruz,yönetciyi eleştiryoruz ,basını eleştiryoruz peki koskoca bir şehirde şartlar ne olursa olsun covit miş aşıymış yok pasolig miş adı herneyse ya Allah aşkına biz hiç mi hatalı değiliz Bursaspor sevdalısı 3-5 bin kişi mi yazık etmeyin yanlız bırakmayalım sen ben biz gelin maça destekleyelim sevdamızı bakın Tamer hoca ve ekibi şu şartlarda dahi bizlerden çok sahiplendiler aynı şekilde futbolcularda asıl bizler o stadyumda 20 bin 30 bin sevdalı olur isek asıl güç biziz lütfen bunu başaralım bugünden itibaren yorumlarımızı herkesimin maça gelmesi için yapalım bırakalım taktil vermeyi o olsun bu oynaSIN I BIRAKALIM takımı kimin yönettiğine bırakalım hocalık yapmayı bizler ilk önce TARAFTAR BURSASPOR SEVDALISI OLDUĞUMUZU HATIRLAYALIM LÜTFEN HERKES MAÇA GELSİN BU GÜNE KADAR UNUTTUK SEVDAMIZI LÜTFEN MAÇA GELİN

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu