Bursaspor’un Askeri Olmaya Geldim!..

Transfer sürecini anlatan Fernandao, "Bahia'da iyi bir sezon geçiriyordum. Buraya gelmeyi çok istemiştim. Ama sezon başı transfer döneminin bitmesine 1 gün kala teklif geldi. Benim orada kabul edip etmemem çok önemli değildi.

 

Çünkü zaten işlemler ben kabul etsem de yetişmeyecekti. Aile düzenim de aniden bozulacaktı. Gelmeleri kolay olmayacaktı. Zamanlama açısından sıkışık bir süreç oldu sezon başındaki teklif.

 

O yüzden gerçekleşmedi. Yoksa Bursaspor gibi bir kulübün teklifini tabi ki de kabul edecektim o zaman da. Ama şimdi oldu, güzel olduğunu düşünüyorum. Bahia taraftarlarına da buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

 

"GOL ATMAYA GELİYORUM"

 

Sportif Direktör Barış Güçlü ile arasında geçen bir konuşmayı aktaran yetenekli futbolcu, "Sportif Direktörümüz Barış Güçlü Brezilya'ya geldiğinde, 'kaç gol atacaksın' muhabbetine girmiştik. Şakayla karışık ona, 'Gol atmaya geliyorum zaten. Eğer 20 gole ulaşırsam bana o zaman ekstra bir prim verirsiniz' dedim esprili bir şekilde. Zaten işim bu, bunun için geliyorum buraya. Ama beni motive etmesi için de böyle komik bir sohbetimiz olmuştu" dedi.

 

"KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUM"

 

"Her zaman hedefler olmalı. İnsan onlara doğru yürümeli" diyen Fernandao, "Ulaşabildiğinde de daha büyüklerini hedeflemeli. Ya da ulaşamadıysa başarmak için daha fazla savaşmayı istemeli.

 

Buraya da hedefleri olan biri olarak geldim. Benim buradaki amacım Bursaspor'u şampiyonluklara götürmek, Bursaspor'u ileri taşımak. Bulunduğu her kulvarda olabileceği en iyi yerde bitirmesini sağlamak için katkı vermeye çalışmak. Tabi ki iyi bir takımımız var burada. Birçok şeyi yapabilecek kapasiteye sahibiz.

 

Ben de burada goller atmak ve bu iyi takım içinde, bu iyi atmosfer içinde hedeflerimize ulaşmamızda en iyi katkıyı sağlamak istiyorum" şeklinde konuştu.

 

"DAHA ÇOK GOL ATACAĞIM"

 

Daha çok gol atacağını söyleyen Fernandao, "Sezonun ikinci yarısına kupa maçlarıyla başladık. Benim adaptasyonum için çok önemli olduğuna inanıyorum. Çünkü çok fazla hazırlık maçı yapma fırsatı da bulamadık kampta. Ama tabii ki Eskişehirspor'a gollerimi attığım maçta gerçekten farklı bir motivasyonla çıkmıştık.

 

Sadece benim değil bütün takımın motivasyonu önemlidir. Son vuruşu ben yapıyor olsam da bütün takım hazırlıyor bunu. Hep beraber savunuyoruz, hep beraber atağa kalkıyoruz. Motivasyonumuz o gün çok farklıydı, bunun da sahaya yansıdığını düşünüyorum. Hem oyunumuzla hem de skor açısından çok farklıydık.

 

Her maç beni daha iyiye götürüyor. Ben de bu tarz maçları, adaptasyon ilerlediği sürece daha fazla yaşayacağımızı, daha çok gol atacağımı düşünüyorum" dedi.

 

"ADIM ASKER OLARAK KALDI"

 

Asker lakabını şarkıcı bir arkadaşının taktığını söyleyen Fernandao şunları söyledi: "Benim bir şarkıcı arkadaşım var. Funky müzik yapıyor. Belki çok fazla dinlenen bir müzik değil ama benim gerçekten çok hoşuma gidiyor. Bu arkadaşım da bu müziğin bizim kıtamızdaki önemli temsilcilerinden bir tanesi. Maçtan önce kendisiyle konuştuğumuzda 'gol atarsan böyle bir şey yap' dedi. O asker selamı onun özel hareketidir.

 

Ben de ona söz verdiğim gibi gol attıktan sonra o hareketi yaptım. Ama ondan sonra Bahia'da adım asker olarak kaldı. Bu maçtan önce de aynı şekilde konuşmuştuk. Golümü attıktan sonra yine ona selam gönderdim. Onunla aramızdaki bir muhabbettir bu yani. Ama tabi ki benim üstümde de kaldı.

 

Herkes bana asker diyor artık. Hoşlarına gitmesi çok güzel. Bir asker ülkesi için nasıl çalışırsa ben de Bursaspor'un askeri olmaya geldim ve Bursaspor için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bursaspor'un askeri olacağım zaten."

 

"KUPAYI ALABİLİRİZ"

 

Fernandao sözlerine şöyle devam etti:

"Taraftarlarımız, camiamız görüyordur ki bütün oyuncular olarak elimizden gelenin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Genel çerçeveye baktığınızda, gerekli bütün yeterliliklere sahibiz.

 

Harika bir oyuncu grubuna sahibiz ve çalışmalarımız da bu yönde. Ben kupayı alabileceğimizi düşünüyorum. Takımdaki herkes elinden gelenin maksimumunu vermeye çalışıyor her maçta.

 

Taraftarlarımızın da desteğiyle hem kupayı alabileceğimizi hem de ligi iyi bir yerde bitireceğimizi düşünüyorum. Sadece desteklerini esirgemesinler bizden, yeter."

 

 

 

Kaynak:Bursa,DHA 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu