Bursaspor’un 4 eski başkanına suç duyurusu!

Bir grup Bursaspor taraftarı, yeşil beyazlı kulübü zarara uğrattıkları gerekçesiyle eski başkanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bir grup Bursaspor taraftarı dün Bursa adliyesine giderek yeşil-beyazlı kulübü zarara uğrattıkları gerekçesiyle eski başkanlar Erkan Körüstan, Recep Bölükbaşı, Ali Ay ve Mesut Mestan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Savcılığın yapacağı incelemenin ardından dava açılıp açılmayacağına karar verilmesi bekleniyor.

48 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yapılan en mantıklı iş. Hatta bunun sadece ” Bir Grup Bursaspor Taraftarı ” ile kalmaması gerekiyor. Şampiyonluk sonrasındaki tüm işlemler incelenmelidir. Kimlerin cebi dolduysa , Bursasporu zarara uğrattılarsa hesabını vermelidirler.

  170
  4
  1. @Zafer yorumuna yanıt olarak

   Sorun onların kitabına uydurduğu pislikleri ortaya çıkaracak çapta hakim savcı bulmak.içeriden pislikleri açıklayacak adamları ortaya çıkarmak.

    1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

     Valla kimse kusura bakmasın bursasporun bu halde olmasının en büyük suçlulularından biri de taraftar gruplarıdır. Menfaatleri uğruna ses çıkarmadılar. Susturuldular. 16.02.19 da gerçek bursasporluların verdiği tepki ile gece yarısında bizi aleme rezil eden olay. İşte biz o günden sonra küme düştük. ŞİMDİ TARAFTAR GRUPLARINA BAKIYORUMDA ORGANİZASYON ŞİRKETİ GİBİ DOĞUM GÜNÜ PASTALARI, DÜĞÜN ŞEKLİ YAT GEZİSİ, VS SİZ TRİBÜNCÜSÜNÜZ TRİBÜNCÜ.. BİR DE YENİ BİR AKIM VAR FOTO ÇEKİNİRKEN ELLERİNİ CEBİNE ATIP KESİŞ DAĞLARI BENİMDİR POZU YANINDAKİLERİN KOLUNA GİRMİYOR. YÜKSEK EGO. TRİBÜNCÜ OMUUZ OMUZA KOL KOLADIR. DOĞRULARI SÖYLERSEN MİKSERSİN HEMEN BU. ŞU AN TRİBÜNLER BİTİK. BAYRAK SAĞLAM TESLİM EDİLEMEDİ. ALANLARDA KIYMETİNİ BİLMEDİ..

  2. @Zafer yorumuna yanıt olarak

   geçen sene yazdım arkadaşlar lar dalga geçti. Klüp başkanı sezon sonu giderim mantığıyla sözleşmesi bitecek topçuyu kadro dışı bırakmalı kimse Bursaspor’u basamak yapamaz, maç formu tutamaz. Shehu imza atmiyorsa koy Evladımız Ramazanı, Sedat Dursunu önliberoya, koy İsmail Çokçalışı sağ beke bizi Şampiyon mu yaptı Shehu. Zaten Shehu kadro dışı kalınca paşa paşa imza atacaktı ve bu sene kaptan olacaktı. Mestan görevini eksik yaptı 1 yıllık düşündü. Aynısı Kanat için de geçerli, Ali atmıyorsa imza bitir maç kondisyonu olmazsa gitsin bakalım Galatasaray’a. Ama ciddiyeti görünce paşa paşa attack belki klüp 5 milyon Eu kazanacak. Ama başkan 1 yıllık ben giderim derse Bursanın 5 milyon Eu su başkanla birlikte gidecek. Atıyorum Ali atmadı nolack genç Topçular gözdağının kralını görecek önce Bursaspor’u olack

   17
   1
   1. @Marcus Hertogen yorumuna yanıt olarak

    Gücün varsa kadro dışı bırakırsın. Shehu gibi adamın tecrübesiyle belki de süper lige çıkabilirsin veya kadro dışı bırakırsam treni kaçırabilirim.
    Var mı gücün alternatifin
    Bu şartlarda iyi adamı kadro dışı bırakamazsın. Ali Akman imza atmadı henüz. Yıl sonuna kadar imza atmasa kadro dışı mı kalacak. Kalamaz elinden alternatif yok. Böyle yorum yapmak kolay

  3. @Zafer yorumuna yanıt olarak

   @Zafer yorumuna yanıt olarak Bursasporumuzu bu hale getirenlerden hesap sorulması lâzım geç bile kalındı 500 trilyon borç nasıl oldu hiç kimseye ödeme yapılmamış uçan kuşa borç var biri çıkıyor ben € olarak cebimden borç verdim diyor biri çıkıyor ben Altın olarak borç verdim diyor yazık Allah var bunların hesabını ergeç sorar kimsenin ahı kimsede kalmaz ama hesap Soracak Hâkim yok Adalet yok takipsizlik kararı verirler Bursasporumuzun bir kuruşunu kimler yediyse zehir zıkkım olsun daha bu dünyada çıksın

   23
   1
  4. @Zafer yorumuna yanıt olarak

   BURSASPOR ‘un son 2 sezonki hali, sadece yönetim başarısızlığıdır. Yanlış yönetim, yanlış hocalar…

   31
   3
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Az önce bir internet kanalında okudum. .. ( Ali Akman için gs ya yetiştirme bedeli ile gidebilir. Fatih hoca ya söz verdik. .Daha sonra gs dan herhangi bir Avrupa takımına yüksek bedelle satarız. .. ) Bu nu diyen kim amcası Ayhan Akman. ..Renkdaşlarım ı bilgilendirmek amacıyla yazdım. ..

    15
    3
  5. @Zafer yorumuna yanıt olarak

   Bu başvuruyu yapanlar kim? nasıl hazırlandılar vs?- unutmayınki böyle başvuru delilsiz vs yapılmışsa danışık dövüş biçimde aklama çabaları İçinde yapılmış olabilir çok dikkatli izlemek lazım başvuru öyle gözüktüğü gibi olmayabilir!

   34
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Başvuruyu yapanlar Kolsuz Mehmet, Duka Messut, Çiko İsmet, Borazanlı Deli Mustafa ve Amigo Selim. Karşı taraftan sakal veya çorba gelirse hemen davadan vazgeçebilirler.

    27
    4
    1. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

     Senin dil uzattığın insanlar ömrünü bu arma için yaz kış sabah akşam demeden yanlız bırakmayan saygı değer kişiler..Senin gibi müptezeller anca çorba peşine düşer.

     5
     24
  6. @Zafer yorumuna yanıt olarak

   Çok olumlu hareket Türkiye de ses getirecek bir başlangıç kulüp başkanlığı bukadar basit olmamalıydı zaten.

   38
   3
  7. @Zafer yorumuna yanıt olarak

   Kim ne derse desin , İbrahim Yazıcı’dan sonrası yalan dolan.
   Ayrıca Bu iş sadece eski başkanlar ile kalmamalı eski yönetim üyeleri de mercek altına alınmalı

   42
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Ben olsam Messut Mestan’ı altın kaçakçılığından polise veririm. Sürünsün Allahsız. Çağırsın Selçuk Şahin’i, Recep’i, Özer’i, Anıl’ı, onlar kurtarsın onu.

    9
    1
 2. Bu başvuruyu mevcut yönetimin yapması gerekiyor taraftarın değil kulübü yönetenler taraftar kadar rahatsız değil bu durumdan cok enteresan

  75
  3
  1. @Özkan yorumuna yanıt olarak

   özkan kardeş şu anki yönetimi bazı kişiler tarafından rahatasız edilmesini istemeyiz yani o derki ucu bana dokunuyor öbürü der bana yansır öteki derki ya arkadaş falancı zor durumda kalır derler araya hatrı sayılır abiler girer ve yumuşatılır amma sadece sade taraftar bu olayı başlatırsa araya girecek hatrı sayılacak kimse dinlenmez böylelikle nere gidiliyorsa oraya kadar gidilmeli kime dayanıyorsa oraya kadar dayanılmalı bu kim olursa olsun hangi kurum kuruluş olursa olsun bizim senelerdir çektiklerimizin hesabını kim verecekse o versin DAHA ÖNCEKİ YAZILARIMDA YAZDIĞIM GİBİ BURSALI BURSASPORLU BİR ÇOK AVUKAT KARDEŞİMİZ VAR HEPSİ AYNI ANDAN BİR OLURLARSA BU İŞ OLUR YETMEDİ İMZA YETMEDİ DAVA AÇILACAK KİŞİ İMZA TOPLANACAK ÇOĞUNLUK BZLER HER GECE ÜZÜNTÜ İLE UYURKEN BURSASPORUN PARASINI ÇALANLAR EVLERİNDE VİLLALARINDA ÇOÇUKLARIYLA KEYİFLİ VAKİT GEÇİRİYORLAR BU NE ADALETE NEDE İNSANLIĞA SIĞAR GÜN BU GÜNDÜR KİM HIRSIZ SA KİM ÇALDIYSA BURSAYA BURSASPOR TARAFTARINA GÖSTERİLMELİ VE YÜCE TÜRK ADELETİ KARŞISINDA TÜÜM MAL VARLIKLARI EL KONUP BURSASPORUMUZA DEVİR EDİLMELİ AKSİ TAKTIRDE TÜRKİYEDEKİ HERKES BAŞKAN OLUR VE ESKİŞEHİR BURSASPIOR SAKARYA VS VS YOK EDİLİP İST HEGOMANYASININ ASLA BİTMEYECEĞİ BİR DÜZENE GİRİLİR BU YAPILACAK EYLEM TÜRK FUTBOLUNU YENİDEN AYAĞA KALDIRI SAYGILARIMLA

   10
 3. Rahmetli yazıcıya tribünlerden hırsız diye bağırıp takımı şampiyon yapınca en büyük başkan sıfatı veren taraftarları çok ciddiye almayın …

  51
  3
 4. Şükür, bu 4 lü hortumladı şampiyon takımı , inş dava açılır hepsinden faizi ile paralar geri alınır ali ay 100kusur milyon borçlu duruma düşer de fabrikasına hacze gidilir …

  37
  2
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Sen de kına yakarsın. Bu ne hırs yaa? Fabrikasını haczedicen, çok mu mutlu olucan Hocaa? Kendisini yolda görsen, Vakıfköy’de sana iş versin diye elini öpersin, ama klavye başına geçince böyle oluyo ha?

   1
   41
   1. @Tayyar yorumuna yanıt olarak

    Allaha şükür işim var , ali ayı görsem yüzüne tükürürüm ucunda dava olsa bile,bu ne hırs diyorsun? Adama 100kusur milyon borcu olan senmisin? Adam herşeye temlik koydurmuş, aidatın varsa nakit yatır diyor başkan, sen kartla yatırıp ali ayımı zengin edecen?

    13
 5. Keşke birşey çiksa.Ama hiç sanmıyorum.Bi kılıfına uydurmuslardir.Simdilik yaptıkları yanlarına kâr kaldı.Ama Allahım büyük çıkartir elbet bi yerden.

  19
  1
 6. TÜZÜĞE DÖVİZLE BORÇ YAZILAMAZ MADDESİ YETERLİ DEĞİL..BAK ADAM ALTIN VERDİM DİYOR..YARIN BİR BAŞKASI ÇIKAR TAHVİL VERDİM HİSSE VERDİM DE DER..TÜZÜK DİYECEK Kİ GEREKTİĞİNDE YÖNETİMLER TL BORÇ VERİR TL OLARAK DA GERİ ALIR…BİZ DÖVİZ EXCHANGE OFİSİMİYİZ YOKSA KUYUMCU MU.???

  14
 7. Ben, bu girişimde bulunan tüm taraftarları can-ı yürekten kutluyorum. Hatta birileri bu konuda bir imza kampanyası başlatsa onbinlerce imza toplanır. Bursasporu oyuncak gibi kullanıp taammüden yada işbilmezlikleri nedeniyle büyük maddi zararlar verenlerden hesap sorulmalıdır.

  13
  1
 8. AÇILSA NE OLUR Kİ?? KONGREDE İBRA OLMAMIŞ BÖLENBAŞI NI MAHKEMEDE AKLAYAN AV.KONURALP YEŞİL HEPSİNİ BERABERCE DE AKLAR……OMO MATİK KONURALP…..ZATEN MESUT UN ASBAŞKANIYDI…

  11
 9. Senelerdir sorduk bu soruyu Bursaspor niye sirketlenmiyor bilhassa Yazicinin vefatindan sonra. Amac Bursaspor’u borclandirmak kasalari bosaltmak elde birsey kalmayinca belki sirketlesme gerceklesirse onlarda tekrar ikinci defa ceplerini doldururlar. Duzeni bozmak gerekir İlk yapilacak olan Bursaspor’u iflas ettirmek baska bir sirketle tekrar Bursaspor’u kurmak. Boylece avuclarini yalarlar.

 10. Sevgili Bursasporlular,Bursaspor bu şehir için çok çok büyük bir değerdir ,şehirn birleştiricisi,sevgisi,mutluluğudur,şampiyonluk sonrası bazı kesimin düşüncelerinde bu iş çok basitmiş şampiyonluğu her kesim başarabilir miş gibi bir düşünce oluştu ve de başkanlığa pazarlıklar yapılarak başkan olamayacak vasıflarda bir çok kişiler bu kulüp e başkan yapıldı bakın başkan olmak ile yönetici olmak arasında çoook fark vardır bunlar hep göz ardı edildi ve başkan olan şahıslarda kimisi iş bilmedi çevresi kötü olunca iş kötüye gitti,kimisi izacet ilet başkan oldu çok çok büyük borçlar yaptı bence ihanet etti,kimisi ben çok seviyorum dedi aslında Bursa yı kandırdı tabiki kendinide düşürdü,kimisi de izacet aldığı abisini dahi kazıklıyan ölüden kan alan her tarafı oynayan dı yani bence kanii bozuktu şeref ve haysiyeti düşünmeyenler kendilerinden başka kimseyi düşünmezler akılları olmaz ,dinleri de olmaz .Gerçi ülkemizin futbolunda ki yapılan ve buna möüsait kanun ,kural,düzenlemeler olduğundan bu durumda sadece Bursaspor değil ki ben inanıyorum nasıl ki vatan hainleri güzel ülkemde ortaya çıkartılıp maskeleri düştü ise çalıp ,çırpanlar ,düzensizlikten nemalanıp kendilerine çıkar elde edenlerde elbet cezalarını bulacaklardır biz millet olarak ahlak a ,örf e,sevgiye ,saygıya olan kendimize olan inancımızı asla kaybetmeyelim saygılar sevgiler tüm yüreği gerçek Bursaspor sevgisiyle dolu olalara

 11. Davacıların hukuki yararının bulunmamasından davanın reddine…
  Bunlar şov. Bu adamların ipliğini pazara genel kurullarda çıkarmak, gazetelerde haber yaptırmak gerekiyor. Taraftarın öyle bir gücü var mı? Yok. Gazı var mı? Çok.

 12. Bursaspor kimsenin babasının Çiftliği değildir zarara uğratamazsınız kulübü gereken yapılmalı bence çok geç bile kalındı…

 13. Bursaspor olarak hakkımızı aramak zorundayız.Bırakmışlar borçları harcamışlar kafalarına göre 1 lik oyuncuya gitmişler 2-3 vermişler ne olacak hesap soran yok.Bu Bursaspor u borca sokan başkanlar merak ediyorum holdinglerini, fabrikalarını nasıl yönetmekteler.Geliyorlar kulübe başkan oluyorlar sırp çoğu kendi çıkarları için Bursaspor üzerinden prim yapıyorlar.Bırakıyorlar borcu birde takımı dşürüyorlar defolup gidip ondan sonra hesap soran yok.Devlet baba, belediye amca,milletvekilleri,Btso beni kurtar borçlardan bir kulüp nasıl yaşar nasıl beklentileri karşılayıp başarı elde eder.Kanıun çıkmalı borçlanma yetkisi verilmeli o zaman bakalım kulüplere gelen başkanlar yöneticiler kafalarına göre kulübün parasını harcıyabiliyorlarmı.Fazla harcama yapan başkan kendi cebinden verir.Bursaspor u bu hale getiren Recep bölükbaşı ne oldu o kadar futbolcu satıldı 21 milyon euro yaklaşık artı minareli çavuştaki dükkanlardan gelen para hesap ver.Ali Ay desen ondan beter.Bursaspor u bu hale getirenler adalet karşısında hesap vermelidir.Bursaspor un geleceğiyle, taraftarın hayaliyle kimse oynayamaz.450-500 milyon euro nasıl oldu bu kadar borc bunun hesabını hakim karşısında vermelidirler.Ali Ay,Recep bölükbaşı,Erkan Körüstan hatta ve hatta Recep Altepe bunlar Bursaspor düşmanıdır.Ali Aya da Bursaspor un bir kuruş borcu yoktur.Ne hale geldik sizin yüzünüzden koskoca Bursaspor ,Bursaspor Bursasporlularındır.Kanun yasanın derhal çıkmalıdır başkanlar için o zaman bakalım başkan adaylarını çıkabiliyorlar mı başkan olmak için kafalarına göre para harcıyabiliyor mı ?Bursaspor başkanı Belediye binasına ,vali binasına ,Btso ,Ankara ya değil, Adliye sarayına gidilecek Bursaspor u bu hallare getirenlere hesap sorulacak.

 14. Spor da kanun yasası çıkmaz ise kulüplerin hali harap çıkmaz sokak.Gelen başkanlar yöneticiler hangi kriterde gelmekte.Kulüpler neden bu halde cevap belli kötü yönettikleri için ,bir kulübü küme düşür, değeri olmayan oyuncuya değerinden fazla para ver birde uzun sözleşme yap menejerler hariç, kafana göre harca yönet.Bir işçi bile kabul edildikten sonra mülakattan geçmekte.Peki başkan ve yöneticiler hangi mülakatten geçiyor.Kötü yönetip borc bırakıp yiyip içip sıçıp birde çöpünü bırakıp giderler.Hesap da soran yok.Olan kime oluyor ve yalnız kalan kim camia ve taraftar diğerleri yaptıkları kar kalıyor.Kocaeli,Sakarya,Eskişehir gibi ve Bursaspor olarak nerelerdeyiz.Koskoca bir şehrin koca camiasını birileri gelip hayaliyle geleceğiyle başarısıyla oynayacak hesap soran olmayacak çünkü yaptırım yok.Bursaspor camiası olarak hakkımızı aramalıyız…

 15. Yazıcı dönemi ne olucak?
  Sırf rahmetli oldu diye yazıcı dönemi pas mı geçilecek o kadar sportif başarı ve maddi kaynak varken erkan körüstan yönetimine 150mTL borçla bırakıldığı ispatlıdır (inanmayanlar erkan körüstanın başkan seçildiği kongredeki mali durumu anlatan yazıcı döneminden yöneticinin konuşmalarına bakabilir)???

  3
  12
 16. Siz adamları kongrede Aklayin sonra dava açın .yemezler olacağı şu takipsizlikten beraat.caylar icilmis şimdi kapı dayakliyorsunuz.OLDU

 17. Valla kimse kusura bakmasın bursasporun bu halde olmasının en büyük suçlulularından biri de taraftar gruplarıdır. Menfaatleri uğruna ses çıkarmadılar. Susturuldular. 16.02.19 da gerçek bursasporluların verdiği tepki ile gece yarısında bizi aleme rezil eden olay. İşte biz o günden sonra küme düştük. ŞİMDİ TARAFTAR GRUPLARINA BAKIYORUMDA ORGANİZASYON ŞİRKETİ GİBİ DOĞUM GÜNÜ PASTALARI, DÜĞÜN ŞEKLİ YAT GEZİSİ, VS SİZ TRİBÜNCÜSÜNÜZ TRİBÜNCÜ.. BİR DE YENİ BİR AKIM VAR FOTO ÇEKİNİRKEN ELLERİNİ CEBİNE ATIP KESİŞ DAĞLARI BENİMDİR POZU YANINDAKİLERİN KOLUNA GİRMİYOR. YÜKSEK EGO. TRİBÜNCÜ OMUUZ OMUZA KOL KOLADIR. DOĞRULARI SÖYLERSEN MİKSERSİN HEMEN BU. ŞU AN TRİBÜNLER BİTİK. BAYRAK SAĞLAM TESLİM EDİLEMEDİ. ALANLARDA KIYMETİNİ BİLMEDİ

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu