Bursaspor’un 3 milyona yakın taraftarı var

“Hürriyet Gazetesi, Türkiye’de son dönem seçim araştırmalarının en  başarılı ismi Adil Gür yönetimindeki A&G Araştırma Şirketi’ne oldukça kapsamlı ve ilginç sonuçlar elde edilen bir futbol araştırması yaptırdı.

Ortaya en ateşli, en çok taraftara sahip takımlar çıktı.

En çok taraftar yüzde 33.8 ile Galatasaray’ın. Ardından yüzde 26.6 ile Fenerbahçe geliyor. Beşiktaş 18.4 ile üçüncü. Yüzde 10.1 ile dördüncü Trabzonspor’u yüzde 2.9 oranla Bursaspor izliyor.

En ateşli taraftar yüzde 44.8 ile Çarşı taraftarı. Bunu Fenerbahçe, Galatasaray ve Bursaspor takip ediyor.

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Pisi-kopat yorumuna yanıt olarak

   Bence tam tersi çocuklar çok genç taraftar baskısı olduğunda elleri ayakları titrer hata üstüne hata yaparlardı ve bizimde meşhur olduğumuz bir konu adam harcama hemen devreye girerdi

   6
   2
    1. @ErhanCnrbs yorumuna yanıt olarak

     Pek çok genç parladı.yoksa hiçbiri parlamazdı.daha sene başında bu takıma bu taraftar kesin lig düşürmüştü.bu mantıktaki taraftar tribünde olsaydı biz kesin 2. Lige düşmüştük.

  1. @Ömer yorumuna yanıt olarak

   Ben Malatya ermenisiyim..istanbulda oturuyorum hayatımda sadece 5 veya 6 kez yada 7 kez Bursa’ya geldim o da annem Bursalı olduğu için cenaze veya düğüne….ama Bursaspor için Ali samiyen İnönü Kadıköy Zeytinburnu Kocaeli Çanakkale deplasmanlarina gidip bursa tribünde oldum. Bursa sadece bursasporlularin değil tüm Türkiye’nin takımı sonuna kadar Bursaspor

   35
   1. @Krikor yorumuna yanıt olarak

    Gerçek bursa taraftarısın kardeşim.bursamıza pekçok yerden göç etmiş insanımızın yeni nesil gençleri bursasporu tutuyor.

   2. @Krikor yorumuna yanıt olarak

    Helal olsun Krikor. Bir zamanlar Bursaspor’da sizden bi abimiz Minas Asa diye sol açık vardı. Boluspor’dan gelmişti. Sedat 3’lerin zamanı. Severdik kendisini. İyi topçuydu.

   3. @Krikor yorumuna yanıt olarak

    Krikor kardeşim.
    Senin iyi bir Bursaspor taraftarı olduğun çok açık.
    Haklısın Bursaspor ülkeye malolmuş bir takım fakat bizim taraftarlarımız farkında değil.
    İnceledeğimizde Bursaspor hangi kente hangi stada gitse seyirci sayısında önemli artışlar görülmekte.
    Tabiki Pandemi süreci hariç tutulmalıdır.
    Ülkenin neresinde olursa olsun futbolseverler süperlig maçlarını değil de Bursaspor un maçlarını izliyor ve keyif alıyorlar.
    İyi günler kardeşim.

   4. @Krikor yorumuna yanıt olarak

    Biz bursalıların istediği de bu zaten. Ama malesef olmadı. Ailesi Bursaya göç edip Bursada dopan başka şehir kökenlilerin arasında senin gibi düşünen azınlık malesef

 1. Kandırmayalım insanları , Bursaspor’umuzun 500.000 taraftarı yoktur. Bursa’da BJK’li , GS’li , FB’li Bursaspor taraftarından daha çoktur.

  9
  9
  1. @Nsj yorumuna yanıt olarak

   Olum sen Mavi Eşşek taraftarı mısın lan? Adana Demir mi sandın Bursaspor taraftarını. 500 bin falan? Ne iş?

   6
   2
 2. Yaw boş boş haberler. BurSa nin nüfusu 3 milyon..herkes bursasporlu mu ? Bursa da oturanların çoğunluğu karadeniz yada doğulu.bjk gs fb lileri saymiyorum bile..ortada yoğun bakımda olan bir hasta varken bu tip saçmalıkları kafaniza takmayin

  4
  3
 3. Yazici başkan vefat etmeseydi bursasporluların orani %7-8lere gelirdi ..taraftar sayisında yerimizde saydik hep,hatta geri gittik..çok iyi bi hava yakalamiştik..çok cabuk kaybettik.

 4. 3 milyon mu fazla abartmışlar haber olsun diye nerede bu üç milyon 40000 kişilik stad dolmuyor gerçekçi olmak lazım bir sıfır atalım ya da seyirci diyelim 3 istanbul takımı gibi

  2
  8
  1. @deniz yorumuna yanıt olarak

   Tamam 3 milyon abartı olabilir de 40bin kişilik stadın dolmamasi normal değil mi? O stad yapıldığından beri tarihimizin en kötü dönemini yaşamaktayız. Hele bir süper lige çıkıp orada da en kötü avrupaya oynayalım gör bakalım doluyo mu dolmuyo mu. Sözde 3 büyüklerin bile dönem dönem başarısız olduğu durumlarda stadları boş kalıyo hey yavrum hey

   2
   1
 5. Sevdalilar sevdamiza sahip çıkmak için üye ol forma al maça gel futbolcuna hoca na küfür etme bazı kendini herşeyi çok bilen tirbun corbacilarini kala alma sen o tribünde a partili si b partili si profesörü işçisi batılı si doğulu su bir arada tek sevdası cikar siz sevdiği Bursaspor için sevgiyle coşkuyla birlik olur sen ben davasına değil sevgisini ortaya koyar ise tüm zorlukları asariz sevgi saygı dir bizim katdesligimiz

 6. Bursanın yerlisi olsun yada dışarıdan anadoludan Bursaya gelmiş vatandaşlarımızdan olsun çok ciddi sayıda bir taraftarımız var . Ben 15 sene istanbulda yaşadım aslen Kelesliyim Bursa dışında Bursaspor a sempati duyan takip eden çok insan gördüm. Son 5 sezona bakarak umutsuzluğa düşmeyelim . Bursaspor herzaman taraftar sayısını arttıracak potansiyele sahiptir . 3 milyonluk şehrimizin çoğunluğu Bursaspor un başarısını ister . Bursa artık metropol bir şehir , her zaman istanbul takımlarını tutanlar veya Trabzonspor lular olacaktır ama Süperligde eskisi gibi agresif , baskılı , futbol oynayan Bursaspor olunca taraftar potansiyelimiz artmaya devam edecektir.

 7. Sayısal nicelik ne farkederki. Nitelik yok. Kulübe faydası yok. Herkes maça beleş nasıl gireriz derdinde. Düşünsene bir maça beleş girmek için 3 milyon kişi kuyruk yapmış. Bunun kime ne faydası var.

 8. Rakamlarla inanmıyorum. Bizim Bursa’nın yerlileri yok ki hep göç almış. Bu arada aslen Erzurum doğumluyum ama hasta Bursasporluyum ki zaten Gemlikliyim doğma büyüme. Bursaspor için canım feda. Erzurum vs benim için hikaye. Varsa yoksa Bursaspor. Bu kentin adı BURSASPOR kentidir. Bu şehirde yaşayan ve özellikle Desiktasi tutan veya İstanbul takımlarını hain itlerdir. İnadına TEXAS alayına BURSASPORLUYUZ ULAN!!!

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu