Bursaspor’umuzu kılıç kalkan ekibi uğurladı

Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak olan takımımız, Özlüce Tesislerimizden Ankara’ya kılıç kalkan ekipleri tarafından uğurlandı.

 

Sabah saatlerinde basına kapalı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayan takımımız, öğle yemeğinin ardından Ankara’ya hareket etti. Hareket öncesi Vali Şahabettin Harput ile birlikte Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve Gençlik Spor Müdürü Süleyman Şahin Özlüce Tesislerimize gelerek başarı diledi.

 

Takımımızı uğurlayanlar arasında “1326 Osmanlı Kılıç Kalkan Ekibi” de vardı. Yeşil beyaz kıyafetleri ile tesislere gelen ekip, futbolcularımızı takım otobüsüne girerken kılıçların havaya kaldırarak koridor oluşturdu. Kılıçların altından tek tek geçen oyuncularımız otobüse bindiler. 

 

Takım otobüsünün hareketi sırasında kısa bir gösteri yapan kılıç kalkan ekibi, yoğun alkış aldı. Yeşil-beyazlı kafileyi taşıyan otobüs, yolun iki tarafına geçerek koridor oluşturan kılıç kalkan ekiplerinin arasından geçti.

Hareket öncesi açıklama yapan Vali Şahabettin Harput, Sağlama ve takıma güvendiklerini belirterek, şunları kaydetti: “İnşallah son başarıyı yaşamak üzere uğurluyoruz. Gülerek gidip gülerek gelecekler. Kazasız belasız güzel bir başarıyı da Bursamıza ve ülkemize yaşatacaklar. Yeni kutlamada buluşmak üzere diyorum.”

 

SAĞLAM: KUPAYI GETİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Samimi bir şekilde bizi yolcu eden koskocaman şehir, milyonlarca insan bizden başarı bekliyor. Allah bizi mahcup etmeyecek inşallah. Güzel bir mücadele, güzel bir futbolla, camiamız mutlu edecek, gururlandıracak bir kupayı daha şehrimize getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. İnşallah her şey güzel olacak.

 

Başkanımız İbrahim Yazıcı da “Dönemimizde ikinci kupayı getirmek bize çok büyük bir onur verecektir. İnşallah Bursa’ya böyle bir onuru yaşatırız.” diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu