Bursaspor’u Vakıfköy kurtaracak

Türk futbolunun önemli altyapı kulüplerinden biri olan Bursaspor’un, oyuncularını yetiştirdiği yer alan olan Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri, geçmiş dönemlerde pek çok oyuncuyu vitrine çıkarırken, yeni yeteneklerin de sahne alması adına çalışmalar hızla devam ediyor.

Bu sezon, Bursaspor’un Türkiye Futbol Federasyonu’na (TVF) gönderdiği listede 33 oyuncu yer alırken, bu oyuncuların 25’i Vakıfköy Akademi’den yetişti. Bursa temsilcisinin, resmi maçlarında da kadronun önemli bir kısmını altyapıdan yetişmiş oyuncular oluştururken; ‘futbolcu fabrikası’ olarak adlandırılan Vakıfköy, Türk futboluna önümüzdeki dönemlerde de yön vermeye devam edecek.

Gençlik Geliştirme Kurulu  Başkanı Serhat Arı ile üyeler Ceyhun Yaman ve Emir Topuk, Vakıfköy’ün önemini dile getirirken, gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Gençlik Geliştirme Kurulu Başkanı Serhat Arı, yaptığı açıklamada, “Yeni değiştirilen tüzük gereği oluşturulan kurul, direkt yönetime bağlı. Vakıfköy’ü biraz daha özerkleştirmek, buradaki işleyişi rahatlatmak için kurulan bir kurul. Normalde yetkileri çok geniş ancak Bursaspor’un mevcut durumlarından dolayı kurul da ister istemez etkileniyor” dedi.

Kulübün zor aşamalardan geçtiğine işaret eden Başkan Arı, “Kulübümüz herkesin bildiği gibi zor günler geçiriyor. Yukarıdan destek oluyorlar tabii ki, biz de nasıl omuz omuza oluruz bunun derdindeyiz. Onların Vakıfköy yükünü nasıl azaltırız, misyonumuz bu yönde” diye konuştu.

“ALTYAPISI SAĞLAM KULÜPLER, UZUN VADEDE ARTIYA GEÇECEKTİR”

Türk futbolunda kulüplerin son zamanlardaki borçlanmalarına değinen Gençlik Geliştirme Kurulu üyesi Ceyhun Yaman da, neden altyapıya önem verilmesi gerektiğini sıraladı. Yaman, “Kulüpler neden borçlanıyor? Yapılan yanlış transferler, harcanan fazla bütçeler, yabancılara verilen fazla paralar bunda etkili. Türkiye’deki birçok kulüp zor günler geçiriyor. Transfer tahtasını açamıyor, eksi puan alıyor. Bu kötü konjonktür Türk futbollu için bir fırsat niteliği de taşıyor. Elbette ki transfer tahtasının kapalı olması, kulübün borç içerisinde olması sağlıklı ve güzel bir durum değil ama bu durum genç oyuncular için bir fırsat oluşturuyor. Altyapısı sağlam, aşağıdan yukarı oyuncu taşıyabilen, süre veren, gençlerini oynatabilen kulüpler uzun vadede her zaman artıya geçecektir” ifadelerini kullandı.

“BURSASPOR, YETİŞTİRDİĞİ GENÇLERLE BAŞARIYA ULAŞACAK”

Özellikle borçların azaltılması için, yapılacak en büyük hamlelerden birinin de altyapı oyuncularına daha fazla güvenmek olduğunun altını çizen Yaman, genç oyunculara daha fazla süreler verilerek, sahip oldukları potansiyellerin ortaya çıkarmalarının kulübe katkı sunacağını belirtti.

“Hem oyuncuların kendilerini geliştirerek yetiştirilmesi, hem de yarışmacı kulüp kimliğine bürünülmesi gerekiyor ki yetişen oyuncular da Avrupa’da yer alabilsin ve buradan elde edilecek gelirlerle de maddi yükü azaltabilelim” diyen Yaman, “Burada çocukların gelişimine etki etki ettikten sonra A Takım’da performanslarını görmek, duygusal açıdan bizleri daha fazla mutlu ediyor. Onların, Bursaspor A Takım formasını terletmeleri, başarılı olmaları, bizim için her şeyden önemli, ancak ekonomik anlamda da kısa vadede olmasa da, orta vadede katkı sağlayacaklardır. Bursaspor yetiştirdiği gençlerle hem başarıya ulaşacak, hem de maddi imkansızlıkları bu şekilde aşabilecek, borçları azaltabilecektir” şeklinde sözlerine devam etti.

“TÜRK FUTBOLU, VAKIFKÖY’ÜN MEYVELERİNİ GELECEKTE TOPLAYACAK”

Gençlik Geliştirme Kurul Üyesi Emir Topuk ise yaptığı açıklamada, gelecekte Türk futbolunun, Vakıfköy’ün meyvelerini toplayacağını ifade etti. Topuk, “Futbol camiasında bugünlerde kulüplerin borçlu olması, altyapıya yönelmesini sağladı ama Bursaspor aslında iyi günlerinde de altyapıya çok önem verdi. Hem Avrupa’ya oyuncu ithal etti, hem de tüm liglerde Bursasporlu oyuncular profesyonel hayatlarına devam ediyor. Gelecekte de Vakıfköy’ün meyvelerini, Türk futbolunun toplayacağına eminim çünkü burada çok büyük bir gayret var. Özellikle işin teknik kısmında, hocalarımızın gayreti var. Bizler de onların işini nasıl kolaylaştırırız, nasıl destek olabiliriz diye çalışma halindeyiz. Gelecekte bu çalışmaların meyvelerini alacağız” açıklamasında bulundu.

“HER KRİZ BİR FIRSAT DOĞURUYOR”

Sözlerine krizlerin beraberinde fırsat doğurduğunu dile getirerek devam eden Topuk, “Burası bir futbolcu fabrikası. Bunu da hem milli takıma verdiğimiz oyunculardan, hem de yurtiçi ve yurtdışına verdiğimiz oyunculardan görebiliyoruz. İş hayatımda da hep şuna inandım; bazı rakip firmalar kriz dönemlerinde ‘eyvah, yandık, bittik’ derken, her kriz yeni bir fırsatı doğurur. Bursaspor şu an da bir kriz ortamında gözükebilir ama bizim için bir fırsattır bu krizi fırsata çevirebiliriz. Biz her sene iki üç oyuncu yukarıya verdiğimiz zaman kendimizi başarılı addediyorduk, şu an 16 tane oyuncu her hafta kadroda yer alıyor. Bu bizi inşallah önümüzdeki dönemlerde buranın kıymetini daha iyi anlamamıza neden olacak” dedi.

“VAKIFKÖY’DE HERKES HIRSLANIYOR”

A Takım’da süre alan oyuncuların, aynı zamanda altyapıdaki oyuncuları daha da hırslandırdığına işaret eden Ceyhun Yaman da, “Bir hafta önce beraber antrenmana çıktığı futbolcu, bir sonraki hafta A Takım kadrosunda yer alabiliyor. Çocuk da diyor ki ‘Biz geçen hafta beraberdik idman yapıyorduk’, böylelikle bu durum onların çalışma azmini daha da artırıyor. Sadece bireysel olarak değil, o çocuklar orada oynadıkları zaman başarı sergiledikleri zaman buradaki herkes onlar için mutlu oluyor. Burada önemli olan şu; o oyuncu buranın tozunu toprağını yutup başarıya ulaştığı zaman bu Vakıfköy’deki herkesi hırslandırıyor. Herkes daha iyisini yapmak için daha fazla mücadele ediyor. Başarı somut olarak görüldüğünde, buradaki başarıyı da yükseltiyor. Bakınız; Hakan (Cenkçiler) hocam 16 sene futbol okullarında yöneticilik yapmış, şimdi altyapının başında. Mustafa Er hocamız Vakıfköy’de hocalık yaptı, şimdi A Takım’ın hocası, Fatih Şen de aynı şekilde. Bunlar artı şeyler; Vakıfköy her yerde. Teknik heyet de, oyuncular da altyapıdan yetişme. Hakan hoca, burası için çok büyük bir şans. Çocukların yüzde 90’ınını futbol okulundan tanıyor, onların hocasıydı. Burası için doğru bir seçim ve inanılmaz bir değer. İkili ilişkileri çok kuvvetli. Bize yansıtmadan çözdüğü birçok şey var. Çevresi, vizyonu, futbol bilgisi çok üst seviyede. Burası için uzun vadede ekonomik şartlarla huzur ortamı sağlanırsa, önümüzdeki 5 yıl sonra Vakıfköy, şu ankinden daha fazla A Takım’a damga vuracak” şeklinde konuştu.

“DİKKAT ETMEK ZORUNDAYIZ”

Bursaspor’un yakın zaman hafızası olarak bilinen ve uzun yıllardır çeşitli kademelerde Bursaspor’a hizmet eden, şimdilerde ise Vakıfköy’den sorumlu olan Hakan Cenkçiler ise pandemiye dikkat çekerek, “Hastalık ile alakalı dikkat etmek zorundayız. Çalışanlar, antrenörler, personel olarak çok dikkat etmeliyiz. Kapıda ateşler ölçülüyor, dezenfektanlarımız var, elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz. Antrenmanlarda da çocuklara çok yaklaşmamaya çabalıyoruz. Hiçbir şekilde veliyi içeri sokmuyoruz. Veli odamız var, çocuğunu beklemek istiyorsa orada bekliyor. Arabada bekliyorlar. Servisimiz var, birçoğu servisiyle gidiyor” dedi.

“BURSASPOR’DA GENÇ OYUNCU OYNATMAK, ANAYASA GİBİ”

Özellikle Balıkesirspor karşılaşmasında hem golleri atan, hem de attıranların Vakıfköy’den çıkan futbolcular olmasından dolayı gurur duyduğunu dile getiren Cenkçiler, “Geçen hafta maçı seyrederken, 21 tane oyuncunun 16’sının Vakıfköy’den çıktığını görmek güzeldi, bunda tüm antrenörlerin dokunuşu var. Burada kalan çocuklar sabahın 7’sinde geliyor, 9’unda çıkıyor. Aşçının, malzemecinin emeği var. Oyuncu bazında mutlaka çıkacak, çıkmaya devam edecek. Geçen akşam Göztepe – Fenerbahçe maçı oynanıyor. Sahada Bursaspor altyapısından Serdar Aziz, Ozan Tufan, Altay Bayındır var, Bursaspor altyapı gerçeği burada çok daha iyi ortaya çıkıyor. Geçen akşam Lille maçını seyrediyorsunuz; Mehmet Zeki Çelik var, Ertuğrul Le Havre’da çok iyi işler yapıyor. Çok çok iyi oyuncular var, iki hafta önce burada olan Kerem Şen, Balıkesirspor maçında ısınıyordu. Oyuna belki de hoca alacaktı. 2006, 2007, 2008 jenerasyonu çok özel oyunculardan kurulu. Biz milli takıma mutlaka oyuncu vereceğiz, Bursaspor için, Türk futbolu için uğraşıyoruz. Önemli olan oyuncular kendi takımında oynayabiliyor mu, kadroya girebiliyor mu. Biz o anlamda çok şanslıyız, kadroya girebiliyor. İlla ki takımın kötü gidişatından kaynaklı değil bu bir anayasa gibi yıllardan genç oyuncularımızı oynatıyoruz” dedi.

“ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bu sezon U19 takımının A takım fikstürünü takip edecek olmasına dikkat çeken Cenkçiler “Aslında bir lig altta oynuyoruz, normalde süper takımlarla oynuyorduk. Haklarımız saklı kalmak şartıyla bu dönem için böyle yaptılar, 19 takımın olmazsa A Takım’a nasıl oyuncu vereceksin, 3’üncü Lig’de mecbur başlattılar, BAL’ı da başlatacaklar. Entegre olduğu için, bunları mutlaka oynatacaklar. 2 aydır çalışıyoruz biz proje takımıyız, üretmeye devam edeceğiz. Çalışmaya devam ediyoruz. Maç oynanmıyor diye duramayız, yine devam edeceğiz. 12 takımla 2 aydır hiç durmadan çalışıyoruz. Futbol okulumuz da başladı” diye konuştu.

“İMZA ATARKEN MENAJER İLE GELMEYECEK”

Vakıfköy’ü ‘Burası bizim evimiz’ olarak adlandıran Cenkçiler, “Veliler bizi çok fazla zorlamasın, bazı prensiplerimiz var. Gelecek çocuğunu teslim edecek, doğru yerdeler doğru insanlarla çalışıyorlar. Veli seyrediyor, ‘ben senin oğlunu gördüm çok iyiydi ama oynatmadılar’ diyor, lambayı avize yapıyorlar, başınız ağrıyor. Menajer olayına karşı değilim mutlaka olacak ama Bursaspor yönetim kurulu futbolcuyu çağırdığı zaman futbolcu, menajer ile karşısına çıkmayacak. İmzayı atacak, menajer kapıda karşılasın, menajer ondan sonra imza vermeli. Menajer geldiği zaman ‘kalk kardeşim bak işine’ derim. İmza attığın zaman al sat kardeşim, sen de kazan kulüp de kazansın. Ama imza atarken menajer ile gelirse çok büyük sıkıntı ben olsam masadan kaldırırım, çok ciddi sıkıntı” değerlendirmesinde bulundu.

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Alt yapı olmasa paraşütsüz amatöre giderdi bu kulüp.
  Şimdi u21 takimi bile bu ligde kalir.
  Herkes imreniyor.
  Bizim taraftar kötülüyor.

  45
  3
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Şu sıralar gördüğüm en net ve en doğru yorum. Çok güzel söylemişsin kardeşim. Herkes imreniyor ama bizim taraftar kötülüyor. sahip çıksak inansak herşey güzel olacak. 1 maç kazanınca şampiyon 1 maç kaybedince küme düşürüyoruz takımı bi ortasını bulamadık. Her hafta ya hocaya ya topçuya sayıp sövüyoruz. (Cüneyt köz hariç, o adam topçu değil) Şu takımı destekleyelim yenilse bile gidelim tesislere teselli edelim, galip gelsin meşalelerle karşılayalım şehrin girişinde. Biz böyle şampiyon olduk unutulmasın.

   24
   3
   1. @Ersin E yorumuna yanıt olarak

    Heh işte şöyle pozitif yorumlarla gelin , teşekkürler bilinçli taraftar profili….
    Ne güzel kendi yagimiz ile kavrulmaya çalışıyoruz.borc olmuş dağ gibi elini cebine atan yok tatava yapan çok,
    Cüneyt ve Aykut ve Onur maalesef facialar,bu kara çözüm bulunmalı bunu teknik kadroda mutlaka görüyordur ama eldeki malzeme bu,
    Mustafa Er in oyunu okuma sorunu olduğunu kabul ediyorum ama destek verilmeli bu gençleri bu adam oynatır dışarıdan gelecek adam oynatamaz,o nedenle istifa ya davet edenler işin sonraki adımını mutlaka hesap etmeliler he adam kendini geliştiremiyor ise sabrinda sonu vardır ama şimdi değil!!!
    Herkesi atip tutmadan önce mantıklı düşünmeye davet ediyorum… cepte para yok ise pasta yiyemezsin …ne kaa para o kaaa köfte….

    12
 2. O gençleri milyon eurolara satıp üstüne takımı borçlandırıp küme düşmeye oynatan yöneticiler gelicekse bursaspor diye birşey kalmaz bırakın kurtarmayı çare şirketleşme BURSASPOR A.S

  27
 3. balıkesir maçı yazısı.
  başlık ”helal olsun gençler 3-1”
  içerik, ”aslansınız, kaplansınız!”
  yorum sayısı, (76)

  menemen maç yazısı,
  başlık, ”acı yenilgi!”
  içerik, ”öldük-bittik, kazma-kürek!”
  yorum sayısı, (140)

  aradan sadece 3 gün geçti. oysa kadro aynı kadro ama yorumlar gece-gündüz gibi farklı. bir gün göklere çıkardığımızı ertesi yerin dibine sokuyoruz.
  yorum sayısı galibiyette 76. ancak mağlup olduğumuzda bu rakam iki katına çıkıyor.
  yani kaostan mı besleniyoruz ne?!.
  ilkesiz, sabırsız, skorcu taraftar, basın ve sportif bakış açısı.
  her kafadan bir sesin çıktığı. istikrarın zerresinin olmadığı, senede 2-3 hocanın, 15-20 futbolcunun değiştiği bir kulüpte ve ortamda başarı mı gelir?

  15
  1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

   Seni tebrik ediyorum her zaman pozitif yaklaşımın için
   Son 5/6 senedir bende burada taraftar şapkayı önüne koyup düşünmeli diyorum ama aynı tas aynı hamam ….
   Acilen Mustafa Er’i gönder , yerine kim gelsin mesela Hikmet çok istediler ama arkasından bir sürü laf meselan İrfan acaip çok istediler ( futbolu çok bildiğimizden sanırım !! ) ama adam kaçtı gitti ( bu kaçışta bir bit yeniği var ama neyse…) her gelene 2 maç sonra negatif bir şeyler dediler ( ellerindeki kumaşa bakmadan ) -MUstafa Er gidince kim gelecek gelene kim sabredecek bu kısır döngüye bir çözüm bulmalı,taraftar aklı selam olmalı her maçı kazanacak futbolcu ordusu hiç bir yerde yok ,elindeki kumaşa göre dikim iste!!!

 4. Böyle avutun bizi !? Çok güzel oluyor ! Gençleri yokluktan oynatıyorsunuz ! Normalde kadroya maksimum 2-3 genç takviye yapılır onlara da sınırlı süre verir gelişimini izlersin ! Masal anlatmayı bırakın da çıkın Şampiyon Bursaspor’ un hedefinin ne olduğunu açıklayın !
  Ptt 1. Lig mi yoksa ait olduğumuz süperlig mi !?

  15
  6
 5. Transfer ettiğimiz oyuncularin hiçbirinin maaşı ödenmiyor bu yüzden performans beklemeyin .
  Cüneyt de haklı kendine göre.
  Balıkesirsporda yedekken bursaspora transfer oldu

  12
  2
 6. Bursaspor’u Vakıfköy mü kurtaracakmış? Ne güzel cümle değil mi? Ama biz bu lafları 40 yıldır duyuyoruz zaten…
  Soru şu:
  Vakıfköyde yetişen kaç genç yetenek Bursaspor’da kaldı veya yıllarca oynadı bana söyler misiniz?
  Vakıfköyde biraz kendini gösteren genç A takımı alınır alınmaz hemen büyük kulüplerin radarına girer ve üç otuz paraya satılır, menejerlerle komisyonlar avantalar kırışılır, 17- 18 lik genç yeteneklerin sırtından rant devşirilir, dolayısıyla o gençler Bursaspor’a yar olmaz! Bazen de çocukların aklı karıştırılıp Bursaspor’dan gitmeleri sağlanır bunda paragöz ailelerinin de payı vardır, ahde vefadan yoksun, Bursa’ya vefadan yoksun yetiştirilen gençlerinde…Bursaspor’un altyapı sistemi kaliteli futbolcular yetiştirse de günün sonunda her nedense kaybeden hep Bursaspor olur…

  5
  2
 7. Evet vakifkoy kurtaracak ama genç yetenekleri milyon euro lara satip parayı cebe indiren yöneticiler olmasa

  5
  2
 8. O gençleri milyon eurolara satıp üstüne takımı borçlandırıp küme düşmeye oynatan yöneticiler gelicekse bursaspor diye birşey kalmaz bırakın kurtarmayı çare şirketleşme BURSASPOR A.S

  3
  2
 9. 1-Ödeyemeyeceğimiz ücreti verip oyuncu transferi yapmak ciddi hata.
  2-Altyapıdan da gelse oyuncuya emeğinin hakkını vermek bir kere hak noktasından olması gereken,diğer taraftanda birkişi ücretini alamadığında bu ülke şartlarında daha çok etkilenip verimi düşer.Bu nedenle ücretlerin ödenmesi hassasiyetle yapılmalıdır.
  3-ALTYAPI ALTYAPI ALTYAPI Eğer altyapınız sağlam ve sağlıklı ise binanızı sağlam temellere oturtmuşsunuz demektir.Altyapı oyuncuları her yönüyle iyi yetiştirilmelidir.Futbol bilgisi,ahlakı,eğitimi gibi hususlar birlikte verildiğinde hedefe ulaşmakta o denlşi kolay olur.
  4-Gençler elbette hata yapacaktır.A.Ligi ve Ş.ligi maçlarında 18-20 yaşlarında oynatılan o kadar çok oyuncu varki buradan ders almak lazım.
  Allah idarecilerimize maharetin yanında basiret,dirayet ve hakkaniyet versin.

  1. @CUMHUR yorumuna yanıt olarak

   ayrıca Allah kentliliğin ve taraftarlığın ne anlama geldiğini öğrenen taraftar,
   yeterli sportif bilince ulaşmış basın da versin.
   çünkü geçmişte yaşadığımız bir çok güzelliklerin medya algısı tribün davranışları ile nasıl hiç! edildiği herkesin malumu…

 10. Bursaspor’un Kurtuluşu Vakıfköy ! peki
  BURSASPOR u kurtaracak vakıfköyde :Gençlik Geliştirme Kurulu Başkanı Serhat Arı ile üyeler Ceyhun Yaman ve Emir Topuk,

  hangi vasıfla bu göreve geldiler bu işe nekadar aşikarlar daha önce futbolun neresinde görev aldılar.? Bu Takıma sevdalılar diye yaptıkları işte tecrübeleri olmamasına hiç bir bilgi birikime sahip olmasalar bile başarılı olabilir(ler)mantığı ilemi hareket ediliyor.

 11. Çoluk çocuğun eline kaldık kadroda diarra veya anılı tutsaydık tek birtanesi bile işimizi görürdü en azından defansımız rahatlardı.

 12. Bekliyoruz bakalım kurtuluşu bilmem kaç on yıldır. Her genel kurul zamanı çıkan aranan başkan tanımlamaları gibi her şey içi bir bir slogan. Hep laf hep laf… “Rüyalarda buluşuruz”…

 13. Evet Vakıfköy kurtaracak ama öncelikle oradan Sedat ve serdarı bir alsın Mustafa hoca.
  Habere gelince daha çok gençlere şans verdikçe sahada parlayacaklar.ama iyi kaliteli ayaklarada ihtiyaç var.sağ kanatta İsmail’in önüne daha kaliteli bir ayak olsa İsmail daha çok parlar solda Burak içinde aynı .yani bu gençleri tamamlayan iyi ayaklar olursa bu gençler çok daha parlar.ama takımda genç dengesi gözetilmeli.süper lige bile çıksak genç kotası olmalı.

  1. @Barbaros 16 yorumuna yanıt olarak

   Mecbur affedecek başka seçeneği yok aklı sıra burunlarını sürtmeye çalışıyor ! Garibim sedat yanındaki yeteneksizlerin açığını kapatmaktan her topa koştu ciğer patlattı hata yapması kaçınılmazdı serdar özkan deseniz alacağı paradan bile feragat edip önce çalışanların maaşlarını ödeyin dedi, sakatlıktan yeni çıktı yeni yeni bir şeyler yapmaya kalktı oynamak istiyorum diye oynatmayan hocaya sitem etti beni niye oynatmıyorsun dedi kadro dışı kaldı Bursaspor’ da şaka gibi şeyler oluyor ! Hocamız aklı sıra takım üzerinde baskı kurarak, kadro dışı bırakarak başarı ve disiplin sağlayacağını düşünüyor ! Adamlara hem para verme hem de köpek muamelesi yap hadi canım sen de ! Bu gidişat bizi kaçınılmaz sona doğru hızla yuvarlıyor Allah sonumuzu hayır etsin !

   2
   4
 14. 19 yaşına kadar çocuklar doğal yetenekleriyle geliyor,sonrası altyapı eğitimleri zayıf oldukları için tırt ! Sebebi ne ? Vakıfköyde yetiştiriciler çok zayıf , 20 yaşına gelmiş,enaz 7 sene sözümona altyapı eğitimi almış çocuk sahada nerde duracağını bilmiyor ! 20 yaşında ama kas,fizik yapısı 15-16 yaşında gibi,nasıl bir eğitimdir bu ! O Zeki Çelikler bilmemneler çok erken yaşta burdan gittikleri için ,gittikleri yerdede doğru td.lerle çalıştıkları için adam oldular ! Mesela Zeki Çelik burda kalsaydı,belkide Sedat Dursun olacaktı yada Rüştü Hanlı ! Erken gitti,kendini kurtardı ! Malesef Vakıfköyde işler doğru gitmiyor,doğru gitse düşmezdik,hadi düştük,ilk senede çıkardık ! O övündüğümüz 25-30 gençten şuana kadar seni yukarı taşıyabilecek görüntüde bir Burak Kapacak var,e birde azda olsa Ali Akman ! 3. bir genç varmı ? Hazır diyebileceğin,seni yukarı çıkarabilecek ! Yok ! Öyleyse övünülecek birşeyde yok ! Altyapısı olmayan Eskişehirde her sene böyle bir iki adam çıkarabiliyor ama bizim gibi en iyi altyapı bizde palavraları yapmıyor !

 15. Bu kadroyla ligde kalabilirsek ne ala hepsi tecrubesizz cocuklar sampiyon bursa bu mu olmali yazik cok yazik koskoca bursa ne hale gelmisss

 16. Bursasporu ne vakıfköy ne de alibeyköy kurtarır. Ayrıca kurtarmadan kasıt ne? Amatöre düşmemek mi? 2. Ya da 3.lige düşmemek mi? Ne yazık ki Bursaspor, futbol tarihimizde görülmemiş bir çöküşe imza atmıştır. Futbol tarihi boyunca hangi şampiyon takım bir alt lige düştü. SADECE BİZ. Kurtuluşun reçetesi tek. Her kulübün sahibi olacak. Böylelikle kimse çalıp çırpamayacak, kulübün başarısı ve başarısızlığı kulüp sahibinin olacak. Böyle bir sistemde hangi kulüp sahibi başarısızlığı tetikleyecek bir uygulama yapar yada yapılmasına müsaade eder. BUNUN DIŞINDA KULÜPLERİN KURTULUŞU YOKTUR. BU BÖYLE BİLİNE…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu