Bursaspor’u kapatalım diye…

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Sözcüsü Ramazan Çetin Kaya Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Yönetim Kurulu Sözcüsü Ramazan Çetin Kaya: ‘’Kısa, orta ve uzun vadeli planlar yapıyoruz. Başımıza geleceklere karşı planlamalar yapıyoruz. Enerji üretimine yoğunlaşacağız. Uludağ Elektrik ile görüştük. Güneş ya da rüzgar enerjisi olacak. Oradan da bir gelir oluşturmak istiyoruz. 250 bin lira kira gelirimiz var stadyumdan. 2-3 senelik sözleşmeler yaptık. Gelir kapısı açtık. Bunun mücadelesini verirken yalnız bırakılmak kötü oluyor. Kışın gelmesiyle enerji maliyetleri de artacak. Genç kardeşlerimizin yükü kaldıracaklarına inanıyoruz.

Tahta gündemi her hafta her ay başka boyuta taşınıyor kur olarak ve tahtaya giren yeni oyuncular olarak. Kontrollü bir şekilde ödenebilecek bir Bursaspor bırakmak istiyoruz. Tahta, sözleşme yöntemleriyle yapılabilir ama şu andaki şartlarda sürdürülemez. 140 milyonluk tahta 40-50 milyon ödemene rağmen 220 milyon. Vicdanen rahat bir şekilde yapmak istiyoruz. Bursaspor’un adını yaşatmak için mücadele ediyoruz. Hiçbir toplantımızda Bursaspor’u kapatalım diye bir düşünce olmadı. Pilot takım kurduk, lisans çıkaramadığımız genç kardeşlerimizi oraya alıyoruz. Tahta problemi ortadan kalktığında oyuncularımızı buraya entegre edeceğiz.

Bu suskunluk daha güzel günlerin müjdesi olacak. Belli bir süre bu suskunluğu sürdüreceğiz. Bursaspor‘u bütün değerleriyle yaşatmak için geleceğe umutla bakıyoruz. Taraftarlarımızdan hiçbir şey istemiyoruz sağ olsunlar. Sadece bu çocuklara sahip çıkılsın. Maça gidilip desteklensin. Mental olarak çocukların desteğe ihtiyacı var. Bu desteği arttırabilirsek buralardan en kısa süre içerisinde kurtuluruz’’ dedi.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bir sakin olun, sakinleşin, yönetimi ben de tasdiklemiyorum, benim için kulüp özel bir şirket tarafından yönetilmelidir. Ancak geldiğimiz noktada iyisiyle kötüsüyle bize destek çıkan tek insanlar bunlar, bu insanları da küstürmeyelim, bu kulüp bu sezon başarılı olacak, lütfen sakin olun, sağduyulu olmaya çağırıyorum herkesi.

  89
  25
  1. @BursaliGenc16 yorumuna yanıt olarak

   Lütfen bu takımın buraya gelmesinde herkesin suçu var..
   1963 doğumluyum Bursaspor dan başka takım tutmadım…
   Yeni bir Bursaspor söylemi…
   Küfürsüz
   Hep destek..Tam destek…
   Yani herkes kendi işini yapsın

   12
   1. @Tranzonlu yorumuna yanıt olarak

    3.lig diye bir şey düşünmemiz bile hata koskoca çınarın alt yapısı bu ligden çıkamayacak ise gercekten vurun kapıya kilidi hiç kimse daha fazla can çekişmesin

    10
   2. @Tranzonlu yorumuna yanıt olarak

    Sn.sözcü, mevcut medya ve taraftarın söylediklerinizi anlayacak ve idrak edecek durumu yok.
    Bunlara ver yesinler, getir giysinler.
    Bu anlamda durmanız kendi açınızdan zaman ve prestij kaybı.
    Bırakın ne halleri varsa görsünler.

    20
    18
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Ben sadece sakin olunması gerektiği tarafındayım, iğrenç dramalarınıza beni alet etmeyin lütfen, eminim pek çok hatırı sayılır yöneticiler, buradaki yorumları okuyordur, kötü bir şekilde etkilenmemeleri gerekiyor. Sizin boş dramanıza benden ekmek çıkmaz.

    10
    14
 2. Sevgili Bursaspor’lular ben şu an ki yönetimin popülist olmayıp gerçekci olduklarını düşünüyorum evet Bursa ekonomisi ve gücü ile tahta yi da borcu da öder öder de Bursaspor camiası içinde o kadar çok dürüst olmayan ahlaksız cikarcilar var ki kaçıncı tahta kaçıncı oyuncu satışı bu kulüp en kötü zamanında dahi 5 futbolcu sattı lakin şunu da unutmayalım Bursaspor un alt yapısından yetişen hala hazirda süper lig de futbol oynayan 3 veya 5 futbolcu var ayrıca PTT 1.lig de de aynı yani Bursaspor alt yapısı da erozyona uğradı ben bu sezon ne yönetim ne de herhangi birşey için değil gençler ve arma sevgisi için maçlara gideceğim eğer gerçekten yüreğinde Buursaspor sevgisi olan herkes küfür etmeden akıllı sevgisiyle armaya sahip cikar

  51
  3
  1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

   İstedikleri oldu, yönetime geldiler. Hani başarı, eskiden istifaaaa diye bağıranlar şimdi nerede? Niye başarı yok! Ağlayıp sizlayacaktiniz, tahtayı actiramayacaktiniz niye yönetime geldiniz! Şimdi bazı arkadaşlar takım sahipsiz kalacaktı iyi ki geldiler diyor olabilir. Eski yönetim niye kovuldu, her maç küfür yemeğe mecbur muydu? Madem yönetime geldiniz, kaç aydır icraat yok, başarı yok elinizi tutan mı var! Bir şeyler yapma zamanı gelmedi mi! Memleketin 5.buyuk takımını ne hallere getirdik. Eski yönetimlere sallamayı bırakalım, ya yol bulalım, ya yol açalım, ya da lütfen yol verelim! Rakip takım seyircilerin yaptığı alaycı tezahüratlarıni bu tarihi kulüp hak etmiyor!

 3. Tepki zamanında ve dozunda verilmiş olmalı ki yönetimde bugüne kadar açıklama yapmamış kişiler açıklama yaptılar.
  Şeffaf olunacağına dair söz verdiler geçmiş dönem yöneticilerin bağışladıkları meblâğlarında alacaklarının oluştuğu tarihte gözönünde bulundurularak açıklanması diğer alacaklı yöneticler için özendirici olabilir.

  16
  1. @Boş yorumuna yanıt olarak

   Zaten Bursaspor’un sorunları burdan kaynaklanıyor. Bursaspor’da yetişen futbolcular tam meyve verecek kıvama gelince başka takımlara satılıyor, parasıda birilerinin ceplerinde buharlaşıyor.
   Bizim taraftarlarda para kazandırdıda gitti diye seviniyorlar.

 4. Arkadaşlar,Bursasporlular başka Bursaspor yok,bu seneyi hayırlısıyla atlatırsak önümüzdeki seneyle birlikte çıkışa geçeceğiz inşallah.Yarin tam destek ,hep destek.Eskisehirspor 3.lig de ilk iki maçında yediği 6 golle sondan birinci,bölgesele doğru gidiyorlar 270 milyon borçları olmasına rağmen.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu