Bursaspor’u bu sefer ben “Şampiyon” yapacağım!

Samet Aybaba, "Daha önce Bursaspor'a geldiğimde, kurguladığımız bazı şeyler vardı. 1 sene sonra Ertuğrul (Sağlam) kardeşim geldi şampiyon yaptı takımı. Bu kez başkasının gelmesini beklemeden şampiyon yapacağız" dedi.

Bursaspor’a geliş öyküsünü anlatan Samet Aybaba, “İyi ve genç bir takımımız var. Burası güzel futbol şehir. Burayı tekrar ayağa kaldırmaya geldik. İyi de futbol oynuyoruz. Gençlerimizin katkılarıyla, daha önce geldiğim gibi, kurguladığımız bazı şeyler vardı. 1 sene sonra Ertuğrul Sağlam kardeşim geldi şampiyon yaptı takımı. Bu kez başkasının gelmesini beklemeden şampiyon yapacağız” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINI ÖĞRENECEKSİNİZ”

Aybaba ayrıca öğrencilere de seslenerek, “Çok çalışacaksınız. Hayat çok zor. Özverili olacaksınız. Vatansever olacaksınız. Atatürk ilke ve inkılaplarını öğreneceksiniz ve onları doğru uygulayacaksınız.

53 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Deme öyle Atatürk ilke ve inkilapları !Sonra Teksas’ın sözde lideri aleyhine tezahurat yaptırır.
  Helal olsun hocam,duruşun,gençlere ve alt yapıya verdiğin önem ve klübü sahiplendiğin için.

  241
  110
  1. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

   ”BURSASPORU BU KEZ BEN ŞAMPİYON YAPACAĞIM!”
   Bizce bir mahzuru yok hocam. Ağzından bal damlıyor hocam. İnşallah hocam.
   söyleyene değil, söyletene bak…

   45
  2. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

   Birader siyaset yapma burada bursasporla alakalı yorumun varsa yaz hocanın genel görüşünü başka yöne çekip milleti germe burada..

   47
   18
   1. @Osman kınalıoğlu yorumuna yanıt olarak

    Atatürk siyaset ve partiler üstüdür.Yaptigim yorumda bir parti ismimi geciyorda siyaset yapmis oluyorum.Verilen haberde başlık olarak geçiyor ve bende
    bu vesile ile geçmiş bir olaya vurgu yaptım.

    18
    15
  3. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

   Ayrica kadir misirogluna gecmis olsun dileklerinde bulunan bursaspor tribunlerini domine eden grup muhtemelen bu aciklamandan sonra seni istifaya davet edebilir hocam haberin olsun.

   51
   33
  4. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

   Şimdi çıkıp şöyle deseydi “gençler Allahın emir ve yasaklarına itaat edin ne isterseniz sadece Allah tan isteyin.. onun peygamberi Muhammed sallallahu aleyhi vesselemin getirdikleri kıyamete kadar yeterli ve geçerlidir hepimizin dünya ve ahiret kurtuluşuzdur.. “ siz çıkıp ne diyecektiniz.. merak ettim..

   128
   48
   1. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Şunu idrak etmen lazım; Türkiye’de yaşayan herkes müslüman olmak zorunda değil ama Türkiye’de yaşayan herkes Atatürk ve inkilaplarını bilmek zorunda. Bu doğrultuda yaşamak zorunda çünkü başka şansımız yok.
    Ayrıca, bir kul ile peygamber hatta bir dini nasıl kıyaslayabiliyorsunuz, bu nasıl bir düşünce kurgusunun ürünü, pes doğrusu.

    12
    7
   2. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Ne alaka be kardeşim .böyle kıyaslamalar neden yaparsınız . Rabbimizi Hz. Peygamberimizi kim inkar edebilir aksini düşünen zaten dinsizdir.çıkın artık şu tripten

    35
    37
   3. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Abi peygamberimiz le ve haşa Allah ile Atatürk’ü nasıl karşılaştırıyorsunuz Atatürk te biliyordu peygamber efendimizin alemlerin sultanı olduğunu niye bir kez de ikisini sevmeyi onlara saygı duymayı düşünmüyorsunuz artık bırakın bu pasif tartışmaları

    37
    17
   4. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Atatürk Derki ben sporcunun zeki çevik ahlaklısını severim deniyor mu demiş.Din ve Atatürk İlke İnkılaplar Ne alaka sporcu, hocalar bile hamd edip şükür ediyor zaten Samet hocanın söylemini farklı yöne çekmeyin .

    38
    50
   5. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Atatürk’ün karşısında İslam dini ve peygamberimiz Hz Muhammed.Dinimizin ve peygamberimizin karşısında da Atatürk yoktur.Bunlar birbirleriyle aynı kefeye koyulup karşılaştırılamaz farklı değerlerimizdir.Birisi inancımız gereği dinimiz ve peygamberi Hz Muhammeddir.Biriside Ülkemizin ,devletimizin ve cumhuriyetimizin kurucu lideri Atatürktür.Hepsine saygımız ,sevgimiz vardır.Merak ediyorsun ya cevaplayayım.Helal olsun Allah’ı ,kitabı peygamberi biliyor derdim.
    Benim paylaşımım da ki gaye devletimizin kurucusuna yapılan tribünlerimizin önemli birinden gelen saygısız paylaşıma dikkat çekmek ki hala tribün liderliği yapmaya devam ediyor.

    47
    37
   6. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    çomarmısın nesin atatürk ile Allah Peygamber ne alaka futbol konuşuyoruz futbol ile dini nasıl bağdaştırdın. algınız bile çirkin be kardeşim okumadan anlamadan yorum yapmayın. bıktı bu ülke insanı sizin gibi cahil cüheyla insanlardan. yıldık usandık…

    56
    80
   7. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Ağzına yüreğine sağlık ne güzel yazmışsın benden büyüksen ellerinden öperim küçüksen gözlerinden öperim. Hay ALLAHIM SENDEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH.

    58
    23
 2. Bursaspor’a faydası dokunan herkese saygımız var.
  Yalnız Samet hoca Ertuğrul Sağlam’ın şampiyonluğunu epey içerlemiş anladığım. Her fırsatta o kadroyu ben oluşturdum diyor. Altyapıdan güçlü yetenekli isimler çıkarmak şampiyon kadroyu oluşturmak demek değil hocam. Ki öyle bile olsa biraz tevazu hocam. Ertuğrul Sağlam bile bugün şampiyonluk lafı etmiyor. Ainesi iştir kişinin, icraat bekliyoruz.

  83
  16
  1. @Maestro yorumuna yanıt olarak

   ertuğrul sağlam gittiği eskişehir kayseri gibi takımları düşmemeye oynattı. evet ainesi iştir kişinin icraata bakıyoruz

   28
   45
   1. @ff yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor tarihinin eniyi top oynatan sampiyon yapan kupa finalleri oynatan sampiyonluklara oynatan hocasini senin agzina alman bile senin acziyetini gosterir

    3
    1
   2. @ff yorumuna yanıt olarak

    Geçmiş olsun, Allah şifa versin. Zor tabi hastalığınız. Ertuğrul Sağlam gittiğinden beri biz de küme düşmemeye oynuyoruz. Başarı ne sadece başkan, ne sadece hoca, ne sadece futbolcu, ne sadece taraftarla olur. Bunların hepsinin birlikteliği ile olur. Ama en büyük pay hocanındır. Fatih Terimli cincon ve Terimsiz cincon gibi. Şenol Güneşli Trabzon ve Güneşsiz Trabzon gibi. Aykut Kocamanlı fener ve Kocamansız fener gibi. Bursaspor Ertuğrul Sağlam’la şampiyon olmuştur. Soda iç iyi gelir.

    20
    2
   3. @ff yorumuna yanıt olarak

    o sene ertuğrul sağlam elinde olan oyuncular ile tam bir takım oluşturdu hatırlarsanız devre arasında transfer değil elimizde ki futbolcuların maaşlarını ödeyin dedi. kadro önemli fakat oyuncu seçmek ve adalette önemli örnek bu hafta okan-muhammet , vergini -Chedjou gibi

    27
  2. @Maestro yorumuna yanıt olarak

   özgüven patlaması yaşıyor, 19 puanlı takımın hocası ama kendisini başakşehir de sanıyor.Kendisinin getirdiği bir 3 brezilyalıyla mı bursasporu şampiyon yapmıştı bu samet? Sameti hiç sevmiyorum ve kendisini başarısız buluyorum.

   29
   54
 3. Atatürk ilke ve inkılaplarına vakıf olacak futbolcular para için değil arma için canını ortaya koyup oynayacaklardır bundan şüphe yok. Adamsın samet aybaba.

  43
  44
 4. Hocam sen gerçekten Fenerbahçe ve Ali Koç’un başarısız olmasını istemiyorum dediysen biz gerçekten bitmisiz.Allahini seversen nasıl bir aciklamadir bu.Sanane Fenerbahçe’den, Ali koctan.Bugune kadar başarılı oldular da sana veya camiamıza nasıl bir faydaları oldu.Cok yazık gerçekten.Biraz daha sorumlu röportaj lütfen.Sen bir spor yorumcusu degilsin bahsettigin kulübün rakiplerinden birinin teknik direktorusun.Azicik ciddiyet lütfen.

  31
  17
  1. @Pingel yorumuna yanıt olarak

   böyle bir şey söylediğini bilmiyordum. doğru ise son derece yanlış.
   ben sıradan ve sokaktan bir vatandaş olarak bile gönlümden her geçeni konuşamıyorum. bunu bir şeylerden korktuğum değil, benden farklı düşünenlerin hassasiyetlerine dokunmamak için yapıyorum. kaldı ki hoca koskoca bir kentin sportif lideri ve çalışanı konumunda. onun çok daha dikkatli konuşması gerekir.

   takip edenler bilir. futbolda istikrara inanan biri olarak samet hocayı hep savundum. teknik anlamda halada desteklerim. ama bu demecini eleştiriyorum.

   ülke futbolu ile ilgili görüşlerini, futbolun içindeki biri olarak elbette açıklayabilir. hatta doğrusu da bu. itirazım, gerekli-gereksiz, zamanlı-zamansız her topa girmesine. kendisi şu an bursasporun hocası ve ağzından çıkan her şey bursasporu bağlar.
   böylesi ifadeler, boşta iken söyleyebileceği şeyler diye düşünüyorum…

   ligde düşmeme olsa hocaya kısmen katılabilirim. ama kazın ayağı öyle değil! çünkü fener, düşmeme mücadelesi verdiğimiz rakiplerimizden biri.
   ligin sonunda biz düşeceğimize tabi ki onların düşmesini isterim.

  2. @Pingel yorumuna yanıt olarak

   Ali Koç gibi centilmen ,barışçıl , vizyon sahibi kişiler Türk Futbol’unda söz sahibi olmalıdır.Bu şekilde Türk
   Futbolu normalleşir.Holiganizm ve kandan ,nefretten ,kavgadan beslenenler yok olur.Ali Koç geldi GS maçında Tribünde ki yerini aldı.Trabzon’a gitti tribünde yerini aldı sevgi gösterilerinde bulundular.Aziz Yıldırım olsaydı bunlar olurmuydu?Türkiye gibi başarıya endeksli ortamda da Ali Koç’un devam edebilmesi için başarılı olması gerekir.Samet Hocanın yorumunu bu şekilde anlamak gerektiğini düşünüyorum.

   17
   30
   1. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

    Ne demezsin(!)
    Başarılı olsunlarda, onların yerine biz düşüverelim (!)
    Ne var bunda?
    sonuçta adamlar koskoca Fenerbahçe (!)

    5
    1
 5. Hem bizi şampiyon yapacaksın hemde fbnin başarısız olmasını istemeyeceksin.Muthis!!! bir açıklama olmuş tebrikler Samet hoca!!!

  25
  10
 6. Hocam futbolculukla atatürkçülüğün ne alakası var, tribünlere oynamayı bırak da işine bak. Büyük futbolcuları örnek alın de, bak dünyadaki büyük futbolculara, messi mi ronaldo mu ibrahimoviç mi atatürkçü. Bırak siyaseti icraat görelim

  19
  5
 7. Hersey iyi giderken, gereksiz bir sekilde Chedjou-Ertugrul ikilisini bozdu. Formsuz Tunay`da isar etti. Defansi acamadi takim. Insallah bu hatalar Göztepe macinda tekrarlanmaz. Ilk yariyi iyi bir sekilde tamamlayalim, ondan sonra uzun vadeli hedefler konusulabilir. Samed Hoca da kendisi gelistirirse niye üst siralara oynamayalim? Insallah güzel sonuclar aliriz.

  18
  2
 8. Yapma samet hocam yaptıkların iyi hoş cok guzel genlcere önem vermen bu takım için mucadele vermen ama şampiyonluk icin sampiyonluk kelimesi icin böyle konusma ertugrul hoca bile cikip bugun ben yaptim demiyor rahmetli baskanimizi taraftarimizi söylüyor ve sen böyle deme şampiyonluk önce rahmetli baskanimizin sonra büyük bursaspor taraftarinin sonrada ertugrul hoca ve topcularimizin sayesindedir ve o kadroda alt yapıdan sadece sercan ve volkan vardi cikardiginiz. ali tandogani zapotocny ergici battalayi turgayi huseyin cimsiri ozan ipegi tunasi ve birkac futbolcusu daha sizden sonra geldiler ve sampiyon kadroda yer aldilar önemli olan kimin yaptigi degil nasil yaptigi degil Büyük Bursasporun şampiyonluğudur gerisi önemli degildir ama bugun ertugrul sağlam hoca bile ben yaptim demezken sizin boyle demeniz ne kadar dogru bilemem önemli olan Büyük bursasporumuzun bayrağının istanbul bogazinda sallanmasidir ne kadar ertugrul hocamizla son donemde yasananlar bizi uzsede yasanan guzel günler hic bir zman unutulmaz sampiyonlulta emegi gecen herkesin emeği unutulmaz belkide hayatimda bir daha hic ama hic oyle mutlu olamayacağım bir gece yasadim ben o guzel yurekli insanlar sayesinde yanlisim varsa herkestn özür dilerim

  18
  3
 9. Hocamız bu hafta yürek yemiş anlaşılan, bu tarz açıklamalar genelde tribünlere şirin gözükme taktikleridir.
  Le Guen de aksine uzun vadeli hedefler koymayıp o da kulübün düşmeme mücadelesini verdiğini hatırlatırdı,
  Genelde böyle 2 uç örneği de aklı selim taraftar kabullenmez, ben taraftar olarak laftan çok İCRAAT beklerim,
  Bu sezon sonunda elimizdeki 8-10 genç ile micadele edip, 50-52 PUAN toplayıp, ligi de
  İLK 8-10 sıra içinde bitirirsek benim gözümde bu takım başarılı olmuştur, bu sonuca istinaden,
  Bir sonraki sezon hocanın elinen daha iyi bir bütçe verip İLK5-8 sıra başarısı ve 60-62 PUAN beklerim,
  Bu hedefte gerçekleşirse, 3. sezonunda İLK 3 sıra mücadelesi veren 70 PUAN BARAJI hedefleyen,
  Şampiyonluk kovalayan bir Bursaspor görürüz, işte o zaman da şehir sorumluluk alıp,
  Bu takımı ŞAMPİYON yapmak için devreye girecektir. O günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

  15
  2
 10. Hadi canım sen de. Sahanda Kasımpaşa ve Antalya’ya yeniliyorsun, sonra da şampiyonluktan bahsediyordun. Senin sahanda yenildiğin Kasımpaşa’yı Lig sonuncusu kayseri, onun sahasında 3-0 yeniyor. Ne haber?

  Samet Hoca sahamızda 2 mağlubiyetten sonra gaz almaya çalışıyor. Yemezler!

  13
 11. Vay Hocam. Bugün yürek yimiş gibi bir halin var. Ellere VAR, işşallah bize de VAR olur da 2.nci şampiyonluk gelir. Yoksa dürüstçe çıkıp sadece top oynamakla şampiyon olunmuyor bu memlekette.

  12
  6
 12. Ah be hocam keşke ATATÜRK ilke ve inkilaplarını karıştırmasıydın.
  Aşırı Tayyipçi olan bu trübünün ve trübün liderinin dönüşü sana pek hoş olmaz.
  İnşallah yanılırım.

  12
  3
 13. Kuledeki dombili ve köhne çay ocağı köşelerinde siyasi içerikli yalakalık videosu çekip belediyeden iş kapmayı umut eden tayfa bozulmuştur. Bravo Samet Hocam!

  11
  21
 14. Ali Ay gitmeden şampiyonluk hayal Samet hocam iyi işler yapmak istiyorsun ancak şampiyonluk bu mali tabloyla imkansız…

  10
  4
 15. Türkiyeyi afganistan yapmak isteyenler doluşmuş buraya da.İster sevin ister sevmeyin, Burası ATATÜRK’ün kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİ’dir.Beğenmeyenler afganistan ırak suriye hemen yan tarafta.Hadi anam ikileyin.

 16. önce şu forvet aldır da görelim o olmadı bu pağlı şampiyonlağa gelince şu anki takım la zor be usta ileride de zor beş yılık borc birikti ödeme de yok erteleme var sende ertele bir müdet gercekci olalım

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu