Bursaspor’u boşuna yaktılar!

Bursaspor'u boşuna yaktılar. Hiçbir şey değişmeyecek!

 

İki gün önce yazdım; Bursaspor'u yakmayın! Yaktılar. Bursa'ya verilen ceza derde çare olmayacak. Yine halk azacak yine bir kulübün başı yanacak! Emekler bu kadar çöpe atılmamalı. Hem de TFF tarafından.

 

Biz, ceza kesmekte birinciyiz. İşimiz gücümüz koduk mu oturtmak! Oysa bu cezaları yaratan sebepleri ortadan kaldırmazsan şu lafımı da hiç unutmayın ligde takım kalmaz!

 

Bursaspor üç yıldır çıkışını sürdürüyor. Hem de ekonomik zorluklara rağmen. Bursa'dan geçen sene, ligde 5. şampiyon çıktı. Ülke futbolu için çok önemli bir başarıydı bu. Bu başarı bu sene de zor zahmet sürüyordu ki Bursaspor'un çanına ot tıkandı!

 

Halk sokakta kavga etti, emniyet güçleri bile bunu durduramadı, kabak Bursaspor'un başına patladı! Neymiş asayiş kulüpten sorulurmuş! Değiştirin bu kararı. İşlemiyor işte! Bakın Şiddet Yasası da çıktı maç oynanamadı. Cezayı bastınız göreceğiz bakalım ne düzelecek.

 

Cezalara bakın; -Beşiktaş maçında Bursa'ya hükmen mağlubiyet! -Üç deplasman maçına Bursaspor seyircisi alınmayacak. Bu cezadan iki maç da gelecek seneye sarkacak. Yani Bursaspor gelecek seneye de mahkum başlayacak! Bitmedi; – Bursaspor'un kendi sahasında oynayacağı 5 maç da hem tarafsız sahada hem seyircisiz oynanacak. (Bu sezon 1, önümüzdeki sezon 4 maç.)

 

Bu taraftarın hepsi mi kabahatli ey TFF? Bursaspor taraftarı sekiz maç takımını izleyemeyecek. Bu taraftarın hepsi mi kabahatli ey TFF? Ne suçu var Beşiktaş maçında olaylardan habersiz Bursa Atatürk Stadı'nın tribünlerini dolduran masum taraftarın? Dile kolay tam sekiz maç Bursaspor yapayalnız! İş mi sizin yaptığınız?

 

TFF iyi ki Bursaspor'un lisansını iptal etmedi! Hatta küme düşürmedi! Sağ olsunlar var olsunlar…

 

Federasyon-u Ez-gen-er

 

Bu federasyon kentlerdeki futbol erlerinin genlerini ezen bir federasyon. TFF bu ağır kararla şunlar yaptığının farkında değil; Bursaspor'un sürekli başarısına sünger çekti. Başarıda devamlılık prensibine kan doğradı! Ne yapacak bu kadar geri kalan Bursaspor şimdi? Havlu atacak! Avrupa hayali de suya düşecek. Yeniden toparlanması futbol aşkına kavuşması kim bilir kaç yıl alacak? TFF bu kararla Bursaspor'un gelirlerine de kilit vurdu. Bu takım şimdi nasıl kombine satacak, seyircisini nasıl tribüne çekecek. Bu karar seyirciyi daha çok sokaklara dökecek. İsyan duygusu çoğalacak. Yöneticilerde şehirlerinin takımını sahiplenme aşkını yok olacak. Bursaspor'un alt yapısı da sekteye uğrayacak.

 

Yazık! Başka şehirlerde bu kabil olaylar olmasın diye Bursa kurban edildi. O zaman salın suçluları… Boşaltın kodesi… TFF cezayı kesti işte; Suçlu Bursaspor!

 

TFF'nin bu kararını protesto ediyor ve soruyorum; Kadıköy'de böyle bir olay yaşansaydı? Taksim'de yaşansaydı? Ortaköy'de yaşansaydı? Değil 110 saat TFF ömür boyu düşünse bu kararı alabilir miydi?

 

Hatırlayın; UEFA bile Leeds maçını oynatmıştı.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu