Bursasporluluk böyle bir şey

Bu hafta, biri İsviçre diğeri de İstanbul’dan iki telefon geldi… Yürekleri Bursaspor için atan iki yeşil beyaz sevdalısından… Belki kendileri için yapmayacakları fedakarlıkları, gönül verdikleri kulüpleri için hiç düşünmeden yerine getirmeye çalışıyorlar…

İlki, İsviçre’den Oktay Çetintaş isimli taraftardan; Federasyonun ve disiplin kurulunun aldığı kararları Avrupalı Timsahlar olarak protesto etmek istiyoruz. Bir bildiri hazırladık, önce TFF’ye, cevap gelmez ise UEFA merkezine toplu olarak götüreceğiz dedi. Gayet güzel bir bildiri hazırlamışlar. Ayrıca video çekimi de yapmışlar. Elime ulaştığında FİNAL’de yayınlayacağım. Oktay Çetintaş’ın Avrupa’da Bursaspor’un haklarını savunmak için başlattığı harekete Bursa’dan da büyük destek var.

Diğeri İstanbul’dan Dr. Murat Kaya’dan; Ben Bursaspor ve Ertuğrul Sağlam hayranı bir taraftarım… Kendi imkanlarım doğrultusunda İzmir’de oynanan Türkiye Kupası yarı final maçı için düzenlenen kampanyaya 1 otobüsle katıldım. Şimdi Ankara’daki karşılaşma için de 1 otobüsün dışında ayrıca 50 bilet desteği vermeyi düşünüyorum. Benim bu düşüncem, Bursaspor’a olan sevdamın dışında herkesin taşın altına eline koyması içindir. 

Şunu özellikle İstanbul’daki yaygaracı arkadaşların iyi bilmesi lazım; Bursasporluluk sadece Bursa sınırları içinde olan bir şey değildir… Vatanın her noktasında olduğu gibi, Dünya’nın hiç aklınıza gelmeyecek köşesinde bile yeşil beyaz aşığı insanlara rastlayabilirsiniz…

Sakın şaşırmayın…

Tabii, Bursa’da yapılan kampanyaları da unutmamak lazım. Mustafa Oran’ın katkısını, kişi ve kurumların desteğini görmezden gelemeyiz. Zaten, böyle bir bütünleşmeyi de başka şehirde göremezsiniz. 

 

 

Oy kullanacak üye sayısı 2742

Bunu ben değil, açılan üye tespit davası üzerine yapılan incelemeler sonucunda bilirkişinin hazırladığı rapor söylüyor. Bursaspor’un 29 Mayıs-5 Haziran’daki genel kurulunda 2742 üye oy kullanacak. Kulübün toplam üye sayısı ise 2897… Son kongreden bu yana 1281 üye yapılmış. 2011 aidatını ödemeyen 122 üye de oy kullanamayacak. Raporda ayrıca, 33 üyenin 2010 ve 2011 yılı aidatlarını ödemedikleri için 2 yıldır askıda olan üyeliklerinin genel kurul kararıyla düşürülebileceği de not edilmiş.

 

Merinos ne olacak?

Hepimiz üzüldük… 3.Lig’i tek maçla kaçırdılar. Tabii şimdi kafalarda soru işaretleri var. İki senedir aynı senaryoyu yaşayan pilot takım bundan sonra ne olacak? Aslında bir umutları daha var. Çünkü, TFF’nin her sene statü değiştirmesinden canı yanan 17 kulüp ayaklanmış vaziyette. Ortak hareket ediyorlar. Bir dilekçe hazırlamışlar. Mağdur olduklarını ve önümüzdeki sezon 3.Lig’in 4 grup oynanmasını istiyorlar. Yani haklarını. Bakalım, Yıldırım Demirören’in başına belki bir taş düşer de bu işi kabul eder.

 

Orhan Güney

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu