Bursasporlular sizlerden açıklama bekliyor!

5 Şubat Pazartesi günü Uludağ Üniversitesi'nde yapılacağı duyurulan etkinlik Bursaspor Kulübü ve taraftarının tepkisini çekti.

Uludağ Üniversitesi internet sitesinden duyurulan etkinliğin haberi şöyle verildi;

“Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı eski milli futbolcular Ali Gültiken, Rüştü Reçber, Ünal Karaman ve Ergün Penbe, Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenecek olan ‘Sporda Fair Play, Omuz Omuza’ etkinliğine katılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen organizasyonda, eski milli futbolcular fair play ruhu hakkında açıklamalar yapacak. Tüm Bursalılara açık olan etkinlik 5 Şubat Pazartesi günü UÜ Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.”

Bu haberin paylaşımının ardından sosyal medyadan yeşil-beyazlı taraftarlar çok sert tepkiler gösterirken Bursaspor Kulübü ise resmi Twitter hesabından şu ifadelerle tepki gösterdi ““Fair Play” konuşmak için önce adaletli olmak ne demek onu öğrenmek gerek! Bizdeki omuz bize yeter…”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Uludağ Üniversitesi‘nin ortaklığı ile yapılacağı açıklanan etkinlik için biz Bursasporluyuz.org Taraftar Platformu olarak Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay‘a Bursa sınırları içerisinde gerçekleştirilecek olan bu etkinliğe Bursaspor‘u temsilen bir ismin neden olmadığını soruyoruz.

Konu hakkında BursasporBursaspor Kulübü, camiası ve taraftarının bir açıklama beklediğini hatırlatıyoruz.

Ve yine hatırlatırız ki; Bursaspor’suz Bursa düşünenler tarihe gömülmüştür!

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Uçan tekme atan sikeci fenerin kalecisi Rüştü Reçber mi fair Play’den bahsedicek? Yoksa şike üstüne sikede tür bindiren Fransız Ergün mü? Ya bunları kaale almak bile gereksiz.Unitimsah denen bir oluşum var.Onlar zaten oraya gidip gerekli cevabı verirler.Yusuf Ulcay’da her zaman ki gibi kendine yakışanı yapmış.Yadirgayacak bir şey yok.

  43
  3
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Böyle bir organizasyonda TFF de yer almalı idi. Futbolla ilgili bir organizasyon TFF’siz olmazdı. Ayrıca o malum futbolcular futbolu oynarken değil, futbolu bıraktıktan sonra Fair Play savunuculuğu yapıyorlar.

   4
   3
  2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Bir düzeltme yapalım.Bu ülkenin gençlik ve spor bakanlığı yok.İstanbul bakanlığı var.Ulkenin cumhurbaşkanının finosu olan bir proje takımı başkanı var ve korunup kollanan 3 tane İstanbul takımı var.

   46
   7
   1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Yusuf hoca Twitter dan iptal ettiğini duyurmuş ve haberim yoktu gibi komik bir açıklama yapmış.Koca rektörün imzası olmadan mi geçiyor bu etkinlikler.Bizi iyicene salak yerine koyuyorlar.

    24
    1
    1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

     Biz üniversitede etkinlik yapmak için rektörlükte sksde 40 takla atardık.Rektörün haberi olmadan kuş uçmaz üniversitelerde açıklama komik olmuş öyleyse.

     4
     1
 2. Tepki vermedikce, her konuda tepemize cikti, bu atanmis tayfa. Ne icin atandiklari belli. Ama ne de olsa stadina sahip cikamamis camiayiz, koyverin gitsin…

  24
  4
 3. Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay herşekilde protesto edilsin . Nerede yaşadıklarının farkında değiller herhalde .

  17
 4. Bunlar kim ya ?? Ne vasıfları ve bir Bursalı için ne değerleri olabilir ?? Bunları adam yerine koyup dinlemeye gidecek olan Bursalıların aklından şüphe ederim !! Fair play i bu bu statükocu kulüplerin çöpleri mi öğretecek ??

  16
  1
 5. Sizin gibi BURSANIN hayinlerini bu şehirde görmek dahi istemiyoruz. Kimin kimi sevdiği umrumuzda değil ama BURSADA yaşıyorsanız değerlerine saygı göstereceksini. Aksi taktirde ALLAH nankörleri sevmez.

  14
 6. Ben saşırmiyorum..Bu universitede Atatürkçu her faliyet de yasak..iş bilmez insanlar üniversiteleri yönetiyor..

  8
  1
 7. Rektörümüz Üniversitemizde hafızlık yaptığı için yapacağı etkinliklerde ancak bu kadar olur. Bursamıza bugüne kadar bir faydası olmadığı gibi bundan sonra da bir fayda beklenmemektedir.

  6
  1
 8. Rektör bilgim olmadan yapılan program demiş. Yalancı peze.. Rüştü gelcek o bu gelcek haberin olmıcak siz her Pazartesi toplantı yapıyosunuz hafta içinde yapılacak etkinliklerle ilgili.,

  5
  1
 9. Öyle yazma buralarda hacı, siyaset yapma derlerdi normalde eksi yaparlardı, şimdi artların var, hayret hala adam gibi adam insan gibi insan var türübünerimizde

 10. Bu yeni rektör üniversiteyi mahvetti zaten şenlikleri iptal etti ,yaz okulunu kaldırdı ,geçme notunu yükseltti ,öğrencilere destek mahiyetinde yaptığı hiçbirşeyi hatırlamıyorum

 11. Her platformda Türkiye’nin 5. şampiyon Bursaspor’umuzu, Türkiye’nin 5. büyüğünü sindirmeye, akıllardan silmeye çalışıyorlar. Bunu ince ince oynuyorlar. Psikolojik olarak bunu bize dayatıyorlar. 5. büyük olma gerçeğini psikolojik stratejik hareketlerle ortadan kaldırmaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar.

  1
  2
 12. Aslında iptal etmiyicektin kimse gitmediğinde o surat ifadelerini fotoğraflayıp burada haber yapacaktık diyeceğimde ama içimizdeki İrlandalılar buna mani olurdu neyse ki iptal olmuş

  1
  3
 13. Rektörün bilgisi var yada yok bilmiyorum ama akabinde programı iptal etmesi yerinde olmuş.. ama üniversite içinde ki her türlü etkinlikte gençlik Hizmetleri il müdürlüğü nün bilgisinin olması gerekmiyor bu tamamen rektörlüğü bağlar. Şunuda söylemek isterim madem BURSASPOR kulübümüz bu kadar hassas neden hiç bir etkinlik yapmazlar, eski önemli değerlerimizden bu konuda faydalanmazlar hep eleştirsinler ama hiç birşeyde üretmesinler koskoca bir camia bizim kulübümüz ama üretmede ciddi sıkıntıları var bence…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu