Bursasporlu taraftarlardan rekor paylaşım

36.7 milyon takipçili dünyaca ünlü sosyal medya hesabının başlattığı akıma Lacost’un kayıtsız kalmaması yeşil beyazlı taraftarı harekete geçirdi. Sosyal medyadan mesaj yağmuruyla gündem oluşturuldu.

Bursaspor’un maçlarına ev sahipliği yapan yeşil-beyazlı taraftarın Timsah Arena‘sı, Büyükşehir Belediye Stadı sosyal medya paylaşımlarıyla yeniden dünya gündemine girdi.

Instagram’ın yanı sıra diğer sosyal medya hesaplarıyla 50 milyonluk bir kitleye hitap eden 433 hesabının yöneticilerinin twitter’dan paylaştığı Timsah Arena görseline ilginç bir etkileşim geldi. ‘Takımı tahmin edebliir misin?’ başlığı ile girilen Timsah Arena fotoğrafı sosyal medyada oldukça dikkat çekmiş, Alex de Souza dahi yorum da bulunmuştu.

TEPKİSİZ KALMADI
Timsah Arena görünümlü stadın fotoğrafının altına Türk futbolseverler Bursaspor cevabını gecikmeden verirken, yabancı takipçiler farklı yorumlarıyla dikkat çekti. Bursaspor Kulübü ise bu duruma kayıtsız kalmadı.

Yeşil-beyazlı kulübün resmi Twitter ve Instagram adresi de sorunun cevabı olarak ‘düşünen yüz’ emojisi koyarak takipçileri ile paylaştı. Hayli etkileşim alan bu fotoğrafa Bursaspor taraftarının sponsor olması için uzun zamandır hayalini kurduğu Lacoste firması da tepkisiz kalmadı. Lacoste’un resmi sosyal medya hesabından takipteyiz ifadesini simgeleyen emojili tepki verilince Bursaspor taraftarı da bu mesaja yorum yağdırdı.

GÜNDEM YARATTILAR
Bu paylaşım Bursaspor taraftarını sponsorluk anlamında heyecanlandırırken, yeşil beyazlı taraftarlar Lacoste firmasına Timsah Arena’ya isim sponsoru olması yönünde çağrılar yaptılar. Hizmete girdiği 2016 yılından buyana ne eksikleri giderilebilen ne de isim hakkı satışı yapılabilen Büyükşehir Belediye Stadı’yla ilgili harekete geçen yeşil beyazlı taraftar bugün saat 16.00’da “BursasporLacosteArena” başlığıyla gündem yarattı. Taraftarlar, yaptıkları yorumlarda, şu ifadeleri kullandılar: “Dünyadaki Timsah arenasında oturup yıldızlara bakalım. İlk bakışta Lacoste’un bir reklam olduğunu düşündüm ama biraz araştırdıktan sonra Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olduğunu öğrendim. Bu muhteşem stadyuma sponsor olursanız Türkiye’de ses çıkartabilirsiniz.”

DÖRT GÖZLE BEKLİYOR
“Bütün şehir sponsorluğunuzu dört gözle bekliyor. Yakın zamanda yeni yönetim kurulumuz seçilecek, umarız bu sponsorluğu olumlu görürsünüz. Bursaspor taraftarı hak ettiğiniz gibi markanızı onurlandırır, bu büyük marka artık tenis dışında futbola da adım atmalı. Bursaspor stadımızın isim sponsoru olun. Stadyumumuzun takma adı Timsah Arena’sıdır. Bu harika stadyuma ve harika taraftarları olan takıma sponsor olmaya ne dersiniz? Bu muhteşem stadyumun sponsorluğu yok, ne dersiniz? Sponsor olursan birlikte şampiyon oluruz. Gel Seninle #LacosteTimsahArena ‘da 2. Şampiyonluğa Timsah Yürüyüşü Yaparak Yürüyelim Sevdiceğim.”

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Artık bıkkınlık verdi bu konular
  1. Tek Tek kim meşhur ödememiş üyeliklerini halbuki listede 100’lerce üye var artık Bursaspor ile ilişkisini kesiyor – nedeni kötü temlikçi parasız yönetimler!
  2.Lacoste hikayesi- bitmeyen çürümeye başlıyan stadyumunun yılan hikayesi her sene sunuluyor!
  3.İki maç kalmış hangi forma hangi hakem hangi 16-17 yaşında oynasaymış vs Takım Kuran Antrenör Olması Lazımmış yazarlar!
  4. Saçma sapan adaylığını bile koymamış adamların haberleri satığı aldığı şirket 10 milyon yani 900 Bin Euro Babasının şirketinde hissesi varmı mechul bir var bir yok tüzük değişmeden aday olamıyacak adaylar haberleri!
  5. Son olarak Kamat veya AA yeniden Başkan olacakmış hikayeleri artık yazanları ne desek çorbacımı ayıkakabı boyacısımı vs vs
  Ya bırakın bınları kulüp batıyor hangi forma geyecekler vs ne önemi var 🤷🏻‍♂️

  26
  7
 2. Olmayacak duaya amin demeye gerek yok
  Taraftarın kulübü için verdigi mücadele
  Takdire şayan ancak 8 gün sonra
  Yeni başkan adaylarımızın bu kulübü
  3 yıl yönetmeye talip olması gerekiyor
  Benim için öncelik budur tüm şehrin
  Kabullenecegi vizyonlu, karakterli
  Bir başkan adayını Lacoste sponsorluguna
  Tercih ederim

  20
  4
 3. Emin adanur sürpriz yapabilir ! Konuyu en cok takip edilen 433 internet platformuna taşıyan kendisi diye duyum aldım…
  Olursa şaşırmayın ! Bu çocukta pazarlama muazzam…

  14
  14
 4. Haberin içinden cımbızlama yaptığımızda karşımıza çıkan durum şöyledir.
  *Alex de souza dahi yorumda bulunmuştu*
  ibaresi çok ilginç olmuş.

  2
  3
 5. Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu İyidir gerek yok gavurdan gelcek 3 kuruş paraya minnet etmem stat yapımında Büyükşehirin payı olduğundan isim hakkı onundur lakost bi çivimi çakmış onun verceği parayı belediye 2 katını verir temlik olduğundan hissedilmiyo

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu