Bursasporlu taraftarlar serbest!

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta, Bursaspor’un kendi sahasında Amedspor’u 2-1 yendiği maçtaaçılan pankartlar nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 kişi adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Yaşanan olayların ardından polis ilk hamlede 9 kişiyi gözaltına aldı. 4 kişi serbest bırakılırken önceki gece 7 gözaltı daha oldu. Dün 11 kişinin savcıya ifade verdiği belirtildi. Bursasporlu taraftarlar dün Bursa Adliye Sarayına getirilirken, taraftarların “nefret” ile “halkı kin ve düşmanlığa” teşvik suçlamasıyla karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Son olarak yaşanan gelişmelerde 2 kişi hemen serbest kalırken, 3 kişi savcılık tarafından, 6 kişi de mahkemeden denetimli olarak serbest kaldı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler soruşturmaya başlarken, tribünden sorumlu müdür ve maç güvenlik amiri ile yardımcısının açığa alındığı bildirildi.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Dedim gündemden düşsün serbest kalırlar diye.Artık şu Amed olaylarını bir an önce geride bırakıp hiç bir şekilde dillendirmemiz gerek . Amed zaten bizim dengimiz falan değil artık hak ettiğimiz ve gözümüzü diktiğimiz süperlige yükselmeyi ve bu yükselmede gereken şeyleri tartışmalıyız. Bursaspor çok kötü durumda tek gündemimiz Bursasporu bu kötü durumundan kurtarmak olmalı.

  28
  1
  1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle şu olaylar sırasında bir an durdum dedim ki kimlerle kendimizi muhatap ediyoruz yazık bize.Keşke süper ligde olsaydık da yine beşiktaşla fenerle çekişseydik asıl rekabet onlarmış şimdi anladım ve amedlilerin yanında onlar harbiden çok delikanlı kalıyormuş.

 2. Birakmasaydilar eğer PKK dan farkları kalmazdı bizim için. PKK palavraları açtılar ilk maçta hemen serbest bırakıldılar o kansizlar bizimkileri tutmaları bile bir gece, gün yanlış ama işte siyasetin futbola girmesi bu hale getirdi her şeyi. Sonuna kadar bu dava devam edecek.

  25
  1
 3. Bu işler sadece stadda kuru kuru bağırmak ve sövmek ile olmaz. Bunlar çok eskilerde kaldı. Artık devir birlik olup tüm medyası stk sı soyal medyası basını barosu vs. ile tüm şehir olarak örgütlenip sesimizi duyurmak haksızlıkları milletin gözünün içine içine sokarak milletin itin köpekten yalan yanlış dezenformasyon ve provokasyon ile bilgilendirilmesinin önüne geçerek olmalı. Bakın falan filan lar kaç stk baro medya sosyal medya ile pireyi deve yapıp bizi eşe dosta düşman etmeye çalışıyor. Akıllanalım artık Bursasporlular ve Bursalılar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu