Bursasporlu taraftarlar Beşiktaş’a gitti

Bursaspor taraftar gruplarından Texas’ın lideri Mehmet Güzelsöz, yaptığı açıklamada, “Stada girerken burada görev yapan polis kardeşlerimiz maç çıkışı yapılan hain saldırı sonucu şehit olmuştur. Otuzun üstünde şehit var. Burada bizi korumak için görevlendirilmişlerdi. Hepsi gencecik insanlardı. Bizimle samimi, dostane şekilde ilgilenmişlerdi. Bursa’dan buraya gelirken, Bursa’ya giderken güvenliği sağlamışlardı. Bu elim olaydan sonra buraya gelip, dua etmek ve karanfil bırakmak istedik. Artıl böyle olayların olmasını istemiyoruz. Bu ülkenin bir Kürt vatandaşı olarak sesleniyorum. Bu işlerden vazgeçsinler. Hani diyorlar ya ‘Kürt halkı rahat olsun’. Biz Kürt halkı olarak rahatız. Devletimiz var, devletimize güveniyoruz. Biz inanıyoruz ki hainler döktükleri kanda boğulacaklar.” dedi. 

Bursasporlu taraftarlar daha sonra Vodafone Arena‘da bulunan Kartal Yuvasımağazasının önüne gelerek baş sağlığı ziyartinde bulundu. Ardından Beşkitaş semtindeki çarşı meydanına gelen yeşil-beyazlı taraftarları Beşiktaş tribün liderleri karşıladı. Bursaspor taraftarına yakın ilgi gösteren siyah-beyazlılar bir süre beraber oturup çay içerek sohbet etti. 

ÇARŞI: ŞEVŞEK ALİ

“Keşke daha önce barışsaydık, o insanlar yarışsaydı. Bursalı kardeşlerimiz geldi. Bu husumet bitmiştir. Kötü günde omuz omuza olmamız lazım, dik durmamız lazım. Zor zamanlar geçiriyoruz. Bu ülke senelerce yıkılmadı, yine yıkılmayacak. Dimdik ayaktayız. Tekrar Bursalı kardeşlerimize hoşgeldin diyoruz.”

MEHMET GÜZELSÖZ: “BİZE KARŞI EN İYİ DAVRANAN POLİSLERDİ”

“Keşke bu kötü gün olmasaydı. Biz de bu husumete son vermek için İstanbul’a geldik. Hayatımızda bize karşı en iyi davranan polis grubuyla beraberdik. Onlara nasıl teşekkür edeceğimizi bilmiyoruz. Elim ayağım titriyor. Bundan sonra tribünlerde farklı bir atmosfer olmasını istiyoruz. Takımlarımızı destekleyelim ama çıktığımızda el ele kol kola olalım.”

“SANAL ALEMDEKİ DELİKANLILIĞI HERKES BIRAKACAK.”

“Beşiktaşlıların yapmış olduğu dostluk çağrısına seve seve katıldım. Hiç de pişman değilim. Sanal alemdeki delikanlılığı herkes bırakacak. Artık bu husumet bitmeli.”

“KEŞKE OLMASAYDI.”

“Öncelikle Cumartesi şehit olan bütün polis arkadaşlarımıza ve Beşiktaş kulübünde çalışan polisimize Allah rahmet eylesin. Aramızda keşke küskünlük, dargınlık olmasaydı.”

“ÇOK SAĞDUYULU BEŞİKTAŞLI KARDEŞLERİMİZ VAR.”

“Çok sağduyulu Beşiktaşlı kardeşlerimiz var. Hep beraber oturuyoruz, çay içiyoruz. Gerçekten sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu şimdi tescilleyebiliriz. Keşke bu olaylar yaşanmadan birlik olabilseydik.” 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu