Bursaspor’dan Tüzük Genel Kurul İlanı

Bursaspor Kulübü Tüzük Genel Kurul İlanını yayınladı.

Kulübümüzün Tüzük Genel Kurul Toplantısı 21.09.2023 Perşembe günü saat 18:00’da Sütaş Timsah Park Stadyumu‘nda aşağıdaki gündem gereğince yapılacaktır.

Çoğunluk sağlanamaması halinde 2. Toplantı 15.10.2023 Pazar günü saat 12:00’da Sütaş Timsah Park Stadyumu‘nda çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.


GÜNDEM

1. Açılış,

2. Genel Kurul Divanı başkan ve üyelerinin seçimi,

3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması,

4. 22.04.2022 tarih 7405 sayılı kanuna istinaden Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan tüzüğümüzün görüşülmesi ve oylanması,

5. Dilek ve temenniler,

6. Kapanış.


22.04.2022 tarih 7405 sayılı kanuna istinaden Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan tüzük taslağını buradan indirebilirsiniz.

Değerli Bursasporlular

Sizleri Büyük Bursaspor’u eski günlerine döndürmek ve yeniden ayağa kaldırmak için Kulübümüzün geleceğini ilgilendiren, Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın isteğiyle 7405 Sayılı Kanuna istinaden yeni yapılacak tüzüğümüz hakkında fikir ve görüşlerinizi metinolcum@bursaspor.org.tr mail adresinden bizlere ulaştırmaya ve kulübümüze sahip çıkmaya davet ediyoruz.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ulan bütün Bursa sizi o koltuklarda görmek istemiyo hala YUZSUZLUK edip o şerefli makamı işgal ediyorsunuz. Takım bile sizi istemiyo. Hala bunu görmüyorsunuz Ama sırf EGO nuz için, “bakın ben BURSASPOR YONETİM KUULUNDAYİM” demek için oralarda siniz.
  Ama bu emin olun ki Bursaspor tarihine UTANMA BİLMEYEN YÜZSÜZ YONETİCİLER olarak yazilacaksiniz…

  40
  10
  1. @timsah966 yorumuna yanıt olarak

   Şu ana kadar benim yorumumu 25 kişi beğenmiş, 6 kişi beğenmemiş. Ama neden begenmediklerini veya neyi savunduklarını yazma gereği bile duymamislar. Çünkü bu kongre GUNDEM DEGİSTİRMEKTEN BASKA BİRSEY DEGİL. Onlarda farkında ama Recep abilerine koyamıyor BURSASPOR’a kıymaya calisiyorlar

   3
   5
   1. @timsah966 yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım öncelikle sana cvp yazalim; Tüzük kongresi denen şey gündem degistirme degil aksine bu kulübün gelecegidir, tuzuge konulacak gelirin kadar gider gelirin %10’undan fazla borçlanma olursa ilgili yonetim borcu odemekle sorumludur, genel kuruldan onay almadikca kulubun gayrimenkulu satilamayacagi satilacak yer hakkinda detay paylasilip o sekilde yetki alinmasi gibi maddelerle bursasporu dolandiranlarin onune gecilebilir, Recep Başkana gelince yetersiz olabilir ama az sabredin tuzuk kongresi tamamlansin, yazicidan sonraki tum baskanlara actigi davalar ilerlesin, orjinal evraklar savxilik makamlarina teslim edilsin, kulübe icislerinden yetkililer gelip resmi inceleme baslatilsin zaten mayista olagan kongre var, bu takim kume dusmez recep abiniz de kulubu hesap sorulacak sekilde mayis kongresine goturur, unutmadan diyeyim Ali ay abine haber ver kongre mayista simdiden haberi olsun sonra aday olmayi unutur aklina gelir is isten gectikten sonra, gerci aday da olamaz ya ibra olmayan bir baskan bir daha aday olamiyo onu da bi anlasin artik

    2
    1
  2. @timsah966 yorumuna yanıt olarak

   Demek bütün Bursa bu yönetimi koltukta görmek İstemiyor! Kardeş, bu cümleni okuyunca sanki R.G ve yönetimi o koltuğu darbeyle falan mı devraldı diye düşündüm! Hepimiz biliyoruz ki bu yönetim, Divan kurulunun tüzüğe uygun çağrısı ve tarihte, genel kurulun kabulü, yani inisiyatifi ile geldi. Diyeceksiniz ki, ” Baska güçlü bir aday çıkarsa birakirim” diye söz verdi. Bu sözünü tutmuyor! Şimdi bakalım, ” güçlü aday ” kim? Kime ve neye göre güçlü! Çok parası olan güçlü aday diyebilirsiniz. Ali Koç un da parası çok, kim şampiyon oldu? Bizim de paralı baskanlarimiz vardı! Takımı süper ligden 1.lige düşürdü ve bir dünya borç bıraktı, takımın bütün gelirlerini bağladı. Yönetime gelmesini beklediğiniz aday böyle biri mi olmalı! Şimdi bu yönetim yüzsüz mu, veya ego tatmini mi yapıyor! Bu takımı da sizin sevdiğiniz yönetimlerden miras aldılar. Tahtanın kapalı olarak yönetimi devrettiklerini söylemiyorum bile! Birileri gelsin, parsellemeye cukka doldurmaya devam etsin öyle mi? O adaylar güçlü değil, firsatci aday olur. Birileri de bunun hesabını sorması lazım!

   6
   2
   1. @Krc yorumuna yanıt olarak

    Bana göre parası olan aday güçlüdür elbette. Ali koç diyorsun. Geçen sene cin con’un hakemler tarafından nasıl korunduğunu görmediysen, futbol bilginden de samimiyetinden de şüphe duyarım.
    Neymiş Ego tatmini yapmıyorlarmış. Tüzük gereği Kongrede seçilmişler. Evet kongrede 300 delege ile seçildiler. Peki yine tüzük gereği toplanan 800 imza ile neden kongre kararı almadılar.
    Yahu arkadaş Bursaspor’u temsil eden kişilerin bir ağırlığı olmalı bence. Yönetim kuruluna bir bakar mısın. Neredeyse hepsi kıraathaneden, okey masasından kalkmış kıyafetler ile poz veriyorlar. Bu kişiler Öncelikle Bursa’yı seni beni temsil ediyorlar.
    Ego değil diyorsun hiç bir vasfı olmayan adamı GENÇLİK GELİŞTİRME SORUMLUSU yapıyorlar ve sen hala bana çıkmış. yukarıdaki yazın ile cevap vermeye çalışıyorsun.
    BURSASPOR mahalle kahvesinden yönetilecek bir takım değildir. R.G belki iyi niyetli olabilir. Ancak yapılan ya da yapılmaya çalışılan icraatlar şu an mı yapılmalı onu bir düşün istersen. Tamam R.G her iddiasında haklı çıktı diyelim. Peki bu haklılık ne zaman ortaya çıkar sence ( ülkemizde hukuk sistemi hızını düşün ). Al sana KAOS. Devre arasına kadar transfer yasağımız devam ediyor. Tüm tecrübeli oyuncularımız (maliyetleri yüzünden ! ) gitti. İki maç içinde takımı gördük. Bu takım Özer’in bıraktığı takım değil mi? Evet tecrübeliler yoktu. Ama en azından geçen sene mücadele eden bir takım vardı. R.G. o mücadele ruhunu bile takımdan çalmış durumda. Stadı terk etmek ne demek ya ? Sen bilmiyor muydun böyle olacağını Recep efendi ? Bursa da, tribün de, futbolcular da seni istemiyor hala anlayamadın mı ? Ama sen hala orayı işgal ediyorsun.
    Burası Mudanya spor değil, burası hangi ligde olursa olsun BURSASPOR.

    3
    2
 2. Sen Bursa’nın ilçe takımlarından Tokat yiyorsun. Yıldırım Karacabey …Özer Enver acil ..yoksa averaj takımı olursun ..

  6
  2
 3. Eski Dernekler müdürlüğünde 15 yıl çalışmış biri olarak konuşuyorum, normal genel kurulda da tüzük değişikliği yapılabilir. Mademki genel kurul olacak, hazır toplanılmışken niçin yeni yönetim seçimi de olmuyor? O kadar kişi istihdam istifa diye bağırdı. İnsanda biraz şeref haysiyet olur. Erkek adam istenmediği yerde durmaz. Takımın hali içler acısı zaten. Bursa’ya ve Bursaspor’a bir iyilik yapın ve defolun gidin Allah aşkına..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu