Bursaspor’dan Türkiye Basketbol camiasına!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle:

Türkiye Basketbol Ligi 12.Haftası’nda deplasmanda oynadığımız Selçuklu Belediye maçı sırasında ve maç sonrasında yaşanan olaylar hakkında açıklamamızdır.

Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda oynanan KonyasporBursaspor Süper Lig mücadelesinden bağımsız olarak, sadece basketbol izlemek ve takımımızı desteklemek üzere salona gelen yaklaşık 50 kişilik taraftar grubumuz, maç sırasında Selçuklu Belediye taraftarlarının saldırısına maruz kalmış ve ayrıca maçın hakemleri tarafından herhangi bir anons ve uyarı söz konusu olmadığı halde, güvenlik güçlerince haksız bir şekilde salonu terk etmeleri hususunda baskı uygulanmıştır.

Bursa’dan gelen ve futbol müsabakasının ardından salona alınmaları konusunda eşgüdüm toplantısında alınan kararı bulunan yaklaşık 300 taraftarımız ise yine güvenlik güçleri tarafından engellemek suretiyle salona girişlerine izin verilmemiş, içeride bulunan taraftarlarımızın üzerine kapılar kilitlenmiş ve takımımızın bu önemli mücadelede adeta planlı bir şekilde yalnızlaştırılması ve tribün desteğinden yoksun bırakılması adına sportmenlik ve hukuk dışı uygulamalar ortaya konmuştur.

Bir misafir takımın yaşayabileceği en ağır koşullar altında oynadığımız bu maçın, bir maçtan ziyade sinir harbine dönüştürülmesi hususunda, ev sahibi kulüple birlikte, özel güvenlik güçleri ve rakip taraftarların ellerinden gelen tüm gayreti göstermiş olmaları üzüntü vericidir. Maçın bitimiyle birlikte oyuncularımızın soyunma odasına yöneldikleri sırada ev sahibi kulüp taraftarlarının saldırısına maruz kalması ve bunun özel güvenlik güçleri tarafından önlenmemesi ise son derece düşündürücüdür.

Bursaspor Durmazlar Basketbol takımı olarak, olağandışı koşullarda oynanmış bir maçı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü unutabiliriz ama Konya deplasmanında yaşatılan atmosferin Türk basketbolunun geleceğine dair kaygı verici gelişmelere sahne olmasını kabullenemeyiz.

Basketbol Federasyonu’nun bu maçla ilgili bütün raporları titizlikle incelemesini ve en doğru değerlendirmenin yapılmasını beklemek en tabi hakkımız ve talebimizdir.

Ayrıca, basketbolun marka değerine katkıda bulunmak ve basketbolla, basketbolseverleri buluşturmak adına son derece önemli bir hizmet veren kulübümüzün televizyonu BSTV’nin maç yayınına izin vermemeyi artık bir gelenek haline getiren deplasman kulüplerinin bu tavrını federasyonumuzun gözden geçireceğini ve bu çağdışı uygulamaya bir son vereceğini umuyoruz.

Saygılarımızla.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ne denilebilir ki yobaz diyoruz olmuyor,çomar diyoruz olmuyor, küfür ediyoruz yine olmuyor. Bunları bursaya geldiklerinde hem futbol takımı tataftarını hemde basket taraftarını ( gelirlerse) iyi bi eşgüdüm güvenlik güçleriyle birlikte tartaklıyalım. Zira bu aptallar anlamazlar konuşmaktan laftan sözden

  19
  7
 2. Şerefsizler buraya geldiğizde bütün takımlarınızı maffedicez Selçuk , konya v.s çekeceğiniz var kolpalar sizi.

  18
  3
 3. Bu Kenyalı yamyamlar gelecek buraya tabi bir tarafları yerse gelirler ben eminim ki eger taraftarımız salona alınsaydı biz o maçı alırdık ha her türlü almalıyız orası öyle ama o günlerde gelecek basketbolda güzel takım kurmak çok para değil şu futbolda belimizi dogrultsak basketbolu bir senede toparlariz

  9
  3
 4. Şerefsiz federasyon temsilcileri bursaya yapılanları görmezden gelir bizim en ufak olayimizda katmerli cezalar verilir

 5. Bu olayda sahadan taraftar çıkartıldıysa takımda sahadan çekilecekti tribün boşaltılacaksa tamamı boşaltılmalı haksızlık karşısında bir şey yapmayıp sonra açıklama yapmakla olmuyor o zaman gündeme gelirdi şimdi kimse duymadı bile yaşananları Trabzon fener basket maçında bütün salon boşaltıldı güvenlik kafasına göre taraftarı çıkartamaz mahmekede dava açaçaksın gerekirse bu dakikadan sonra

 6. Vallahi sizde yöneticiler olarak orada gerekli tepkiyi verecektiniz birde ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor bu kadro geçen seneden daha kötü bir kadro maalesef murat konuk un gonderilemside büyük hata idi lakin inşallah daha iyi olacağız

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu