Bursaspor’dan transfer tahtası ile ilgili önemli açıklama!

Bugün Olay Gazetesi’nde yayınlanan Bursaspor Başkanı Enes Çelik röportajında kullanılan bir ifade ile ilgili düzeltme yapıldı.

Olay Gazetesi’nin bugün yayınladığı Başkan Enes Çelik röportajında “Transfer tahtası için 400 milyon liranın üzerinde bir rakam harcadık. Herkes bilsin tahtayı kesin olarak açtık. Birilerine ‘sen bize imza ver biz size ödeyeceğiz’ demedik. Konuştuğumuz rakamların çoğunu ödedik. Önümüzdeki 8-9 ayda, bizim dönenimizde ödeyeceğimiz ufak rakamlar kaldı. Kendi dönemimizde bitecek, bir sonraki yönetime kalmayacak. Kalıcı bir şekilde bitirdik. Bizi en çok zorlayan isim Tim Matavz oldu. Yargılama giderleriyle 2 milyon euroyu geçen rakam söz konusuydu. Sadece Matavz’ın parasıyla 4-5 tane 3.Lig kulübü satın alırdınız. Bizi çok zorladı.” ifadelerine yer verilmişti.

Akabinde Bursaspor 2. Başkanı ve Basın Sözcüsü Emir Çokçağlayan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Transfer tahtası için ödenen tutar değil, karşılaşılan toplam tutar 400 milyonun üzerindeydi.
Yaptığımız görüşmeler neticesinde birçok oyuncu ile önemli indirimler alınarak anlaşıldı. Ayrıntıları kısa süre sonra kamuoyu ile paylaşacağız.“

11 Yorum Onay bekleyen 1 yorum var

 1. yıllardır aradığımız başkanı bulmuşuz tahta diye bişey yok artık hayatımızda transferler ligin çok üstünde açık ara şampiyon olacak takım kuruldu efsanemiz pablo takımın başına getirildi artık yarına umutla bakıyoruz oynayacağımız takımın adına bile bakmadan 3er 3er toplayım bir an önce ait olduğumuz yere çıkacağız ya sen bursasporluyum diyenler kötü günde yanında olmazsan takımın iyi günde sana ihtiyacı yok 12 bin kömbine bu şehir için çok az 10 günlük sigara parasını veremiyorsan bursasporluyum diye gezme

  76
  5
 2. Zaten okuduğumda doğru olacağını düşünmemiştim lütfen eski yönetimler gibi yapmayın onlar helvacı kağıdı üzerinden kağıt salladılar delilsiz bu ödemeleri işleri açıklarken delil ve kağıt üzerinden açıklayın şimdi petrol istasyonu satıldı demi bankalara olan borçlar kapandımı? Orada ne oldu yönetimden biri aldı hikayesini nasıl açıklayacaksınız deliller ile? Eski yönetim yöneticilere borçlar çoğu zaman aşımına uğradı ve bunların faizleri vs çoğu zaman aşımına uğradı bunlar ne olacak o zaman 1.2 milyar TL borç zaten yok!

  Pablo ve Diğerlerinin ve AA ve Eski Yönetimlerin Dava vs Açmadıkları İçin Borçları Galiba Zaman Aşımına Uğradı Borçlar Kanununa Göre 🤷🏻‍♂️

  Beş Yıllık Zamanaşımına Tabi Olan Alacaklar:

  1. Kira bedelleri, anapara faizleri ve ücret gibi diğer dönemsel edimler.

  2. Otel, motel, pansiyon ve tatil köyü gibi yerlerdeki konaklama bedelleri ile lokanta ve benzeri yerlerdeki yeme içme bedelleri.

  3. Küçük sanat işlerinden ve küçük çapta perakende satışlardan doğan alacaklar.

  4. Bir ortaklıkta, ortaklık sözleşmesinden doğan ve ortakların birbirleri veya kendileri ile ortaklık arasındaki; bir ortaklığın müdürleri, temsilcileri, denetçileri ile ortaklık veya ortaklar arasındaki alacaklar.

  5. Vekâlet, komisyon ve acentalık sözleşmelerinden, ticari simsarlık ücreti alacağı dışında, simsarlık sözleşmesinden doğan alacaklar.

  6. Yüklenicinin yükümlülüklerini ağır kusuruyla hiç ya da gereği gibi ifa etmemesi dışında, eser sözleşmesinden doğan alacaklar (TBK, m.147).

  Bu süre kesindir ve sözleşmeyle değiştirlemez.

  Yani dava açılmadıysa yeterli bilgi belgeleri yoksa alacaklıların borç yok sayılıyor!

  5
  23
  1. @Nörona yorumuna yanıt olarak

   Abi sen ne anlatiyon
   Ali ay ve digerleri icra
   Üzerinden kulübe rücu girişimi yapti zaten, kulübe birçok defa icra geldi, ben bu işlerden pek anlamam ama icra da alacakli kişinin başvurdugu bir hukuk çeşidi degil mi nerden zaman aşimi diye uyduruyorsunuz, biri çikip amatöre düşün borçlar silinir diyo, digeri 5 senede silinir diyo neyin kafasini yaşiyonuz siz

   35
   1
   1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

    Kardeş bu büyük yazılı olay gazetesinde yazar olmaya benzemez!
    Kural olarak bir icra dosyası 10 yıllık sürenin dolmasıyla düşer. Bu kuralın dayanağı Borçlar Kanunundaki 10 yıllık genel zamanaşımıdır. Ancak zamanaşımı daha kısa olarak (mesela 5 yıl olarak) öngörülen borçlar için ise 5 yıl sonunda icra dosyası zaman aşımına uğrar.
    Kardeş Koca Bursaspor’un ne mallı var ne mülkü Enes başkan futbolcuların mülkünü kendi üstüne alabilir eğer bir kaç ay gerekiyorsa yani AA ve diğerleri Bursaspor’un tesislerinden gelip eski fotokopi makinasınımı haciz edecek 🤣 bu borçlar yok kardeşim alacaklılar kendilerini kandırıp duruyorlar

    6
    3
 3. Peki Genç Başkan, babandan destur alarak başkan olan, olduktan sonra da Matavz gibi kazıkları kulübe sokan mısırcı Emin bu işten elini yıkayarak çıktı mı?

  4
  32
  1. @Eduardo yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular hesabını tirbün abilerine sorun AA ile EA ile rezidanslarda yaşıyanlara hesap sorun amigolar da yönetici başkanlar ile yürüyenlere hesap sorun

   28
   1
 4. Enver cenk bu takıma şart.. kanat için İsmail Haktan Odabaşı olabilir.. kendisi de Bursaspor da oynamaya sıcak bakıyor.yillardir bu liglerde iyi performans gösterdi.. kaleye de mutlaka yedek bir kaleci şart..

  1
  11

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu