Bursaspor’dan Timsah Arena açıklaması

Bursaspor Kulübü remi internet sitesinden Timsah Arena ile ilgili bir haber paylaşımında bulundu.

Bu kararların kamuoyu tarafından bilinmesi, sağlıklı bir şekilde uygulanmasının birinci ve en önemli koşulu olmakla birlikte, başta bütün futbolseverlerin ve maç günlerinde stadımızda görev yapan bütün kurum ve kişilerin söz konusu yeni düzenleme ve tedbirlere uymasını beklemekteyiz.

1)   Stadyuma Doğu-Batı-Kuzey ve Güney trubünleri tarafından giriş yapacak olan futbolsever ve görevlilerin kullanacakları 1.Güvenlik Kapıları aşağıdaki krokide belirlenmiştir.

2)   Girişlerin güvenli ve adil bir şekilde sağlanabilmesi için özel güvenlikçi sayısı iki katına çıkarılmış olup, el terminalleri ile gerekli kontroller sağlanacaktır.

3)   Stad içinde görev yapan büfe personeli, kapı girişlerinin açılmasına 1 saat kala bütün işlemlerini bitirecekler ve bunun dışında stad içine girmelerine kesinlikle izin verilmeyecektir.

4)   52 adet tahliye kapısının her birinde sabit olarak bir özel güvenlik bulunacak, acil durum haricinde belirlenen saat sonrasında kapılar açılmayacak, kapıların açılmasına sebep olan kişiler ve görevlerini ihmal eden özel güvenlik görevlileri yelek numaraları üzerinde raporlanacak ve haklarında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

5)   Ambulans, itfaiye gibi görevli araçlar ve içindekiler kontrol edilecek ve akredite olmayan şahıslar içeri alınmayacaktır. Kaçak yollardan müsabaka alanına girmeye teşebbüs edenler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

6)   Özel otopark kartları her maç için farklı bir tasarımla bastırılacak, bandrollü ve o maça özel olmayan kartla giriş yapmaya çalışanlar hakkında da işlem yapılacaktır.

7)   Stadyum içi otopark kartı kullanıcılarına, giriş yapacakları alanlar konusunda kroki ile bilgilendirme yapılacaktır.

8)   Batı köprü girişinden araçla geçiş yapanların passolig kartları el terminalleri ile kontrol edilecektir.

9)   Basın Mensupları dahil olmak üzere akreditasyon kartları ile giriş yapanlar, kart ve kimlik kontrolleri yapılarak girişleri sağlanacaktır.

10)Akreditasyon kartları için net dağıtım saati belirlenecek ve 1.Güvenlik Alanı dışında kartların dağıtımı yapılacaktır.

11)Akreditasyon kartlarının teslim edileceği kişi ve kurumlar detaylı olarak bilgilendirilecek olup, mevzuata uymayan kart sahipleri hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

 

Bursaspor Kulübü

 

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Peki polislerin kaçak soktuğu kişileri ne yapacağız. Gözümün önüne yaptılar bunu, ona da çözüm bulunması lazım

  48
  5
 2. stadı sosyal alan yapacaklarmış:) kapalı cevaz evi gibi her yerde tel örgüler var. kapıdan geçmek için aptalca yollarda cabası. normal günde stadın yanına yaklaşmak mümkün bile değil. bir gidin işinize

  16
  2
 3. Başkanım güvenlikçi sayısını artırmanızı değil stada girişi polisin, gerekirse askerin kontrol etmesini istiyoruz. Kaçak giriş yapanın (ve yaptıranın) anında sepetlenmesi lazım. Bu hikayeleri bundan önce de saydınız yeterince. Tabi burada bu kadar sayıyoruz, kızıyoruz ama bu ülkede kurallar esnek olduğu (insanlar esnettiği) için istersen 100 katı güvenlik olsun, bu ülkenin her stadında kaçak giriş olur, ve oluyor da.

  13
 4. Böyle bir açıklama yayınlamak yerine kulüp içindeki belli kişilere bir daha yapmayın diye mail atılsa bence sorunun önüne geçilir 🙂

  12
  3
 5. HAHAHAHAHAH BUNLARA SADECE GÜLÜYORUM!Hiçbir yaptırımı olmayan özel güvenlikle kaçak girişi önleceklerini sanıyorlar.Stadın çevresine eli silahlı polis dikmediğiniz sürece bu bedavacıları caydıramazsınız. Alkol ve uyuşturucu bağımlıları zorla çocuğumu ve beni ittirerek içeri girmeye çalışıyorlar hatta bazısı giriyor.Sonra polis geliyor bana hesap soruyor!Sizin gibi yönetim olmaz olsun!İnşallah en kısa sürede gidersiniz!

  6
  5

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı