Bursaspor’dan sürpriz transfer

Frutti Extra Bursaspor'dan altyapı için bir hamle geldi. Yeşil-beyazlı takım Ahmet Gürgen ile anlaşmaya vardı.

Banvit‘in altyapısında yetiştirdiği sayısız milli oyuncudan sonra, geçtiğimiz iki sezon Beşiktaş BGL takımında çalışan Ahmet Gürgen, Frutti Extra Bursaspor ile anlaştı.

Basketfaul.com‘un haberine göre Frutti Extra BursasporGürgen‘le 3 yıllık sözleşme imzaladı.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Semih yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor da sadece futboldan ibaret değil bak basket takımı başarısı ve hırsı ile futbol takımının önüne geçmeye başlıyor. Az bütçe ile çok işler yaptılar

 1. Doğruysa güzel haber. Banvit 3 sene önce; Alperen, Sadık , Şehmuz gibi çok yetenekli gençleri bulmuş ve çıkartmışlardı. Bursa basketbol konusunda potansiyelli bir şehir. Artık altyapıya da ağırlık vererek takıma destek olmak gerekli. 2014’ten beri takımda bir şekilde üst liglere çıkma ve Avrupa’ya adım atmak ile güzel işler yapıldı. Daha da güzeli, artık alt yapı ile kendi oyuncularımızı yetiştirmek kısmında kalmalıyız.

 2. Üstteki resimi görünce Bursaspor TV eski genel müdürü Mehmet Gerçeksi’yi Furutti Extra’ya getirdiler falan sandım. Üstteki resim tıpkısının aynısının kopyası. Anaaaa. Bu nası bi benzerliktir ya?

 3. Ahmet Gürgen Erdeklidir.Bursa ‘ da Tofaş altyapısından yetişti.Süleyman Çelebi lisesinde sınıf arkadaşım idi. Banvit A takım hocalığı dahi yaptı ama özellikle milli takımlarda altyapı hocalığı ile meşhur oldu ve bugün A milli takıma giden bir çok oyuncuyu yetiştirdi. İki sene önce de görüştüler ama alamamışlardı. Hayırlı olsun süper bir transfer olmuş. A takımımızın kendi ayakları üzerinde kalabilmesi için kendi yetiştirmeli ve oynatıp satmalı
  İnş kendisi ile birlikte bir çok altyapı oyuncusu da getirir

 4. Abi vallaha şu futbol takımını izlemekten sıkıldıydık zaten. Futbol takımını feshedip bütün yatırımları baskete kaydırın bence. Zaten yayın geliri de yok bu sene, bari basket takımının maçlarını izleriz, bir heyecan olur.

 5. Ahmet Hoca candır Yıldız Teksas kardeşin de dediği gibi önemli oyuncular yetiştirmiştir benim de çocuk meydana gelmeye başladı nasip olursa Ahmet Hoca ya teslim ederiz artık 🙂

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu