Bursaspor’dan şok açıklama!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Ali Ay yönetimi ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle:

Kulübümüzün 23.06.2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında,Ali Ay ve Yönetim Kurulu oy birliği ile ibra edilmemiştir. Aynı Genel Kurul’da, Ali Ay lehine Yönetim Kurulu tarafından alınan doğmuş ve doğacak gelirlere ilişkin yapılan temlik ve keşide ettikleri çekler oy birliği ile iptal edilmiştir.

Ali Ay tarafından bahsi geçen Genel Kurul kararlarının iptali için açılan hukuk davasında, talep edilen tedbirler reddedilmiştir.

Bunun üzerine aynı Yönetim Kurulu içinde yer alan 2.Başkan Cem Öztürk ve Mali Asbaşkan Adem Sakarya tarafından başka mahkemede, aynı mahiyette benzer dava açılarak, 23.06.2019 tarihinde yapılan Bursaspor Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu’nda alınan kararlara ilişkin;

Yönetim Kurulu kararlarının iptaline ilişkin 7.madde ile Genel Kurul Toplantısında alınan bir önceki Yönetim Kurulu’nun  ibra edilmemesine ilişkin 8.maddenin,mahkeme tarafından tedbiren durdurulmasına karar verilmiştir. İlgili karar 01.08.2019 tarihinde Kulübümüze tebliğ olmuş, 02.08.2019 tarihinde de,Yönetim Kurulumuz tarafından ilgili tedbire ivedilikle itiraz edilmiştir.

Yönetim Kurulu olarak,  Kulübümüzün menfaatlerini gözeterek, yaşanan ve yaşanacak süreçlerin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @BursalıYasuo yorumuna yanıt olarak

   Korkmayın, Ali ay o kadar güçlü olsa küme düşmezdik. Mahkeme kısaca “Bizden onay almadan siz bi halt yemeyin, onaydan sonra hayvan gibi şii yapabilirsiniz” demiş…

   12
  2. @BursalıYasuo yorumuna yanıt olarak

   Sadece alınan genel kurul kararlarının yürütülmesi mahkeme tarafından durdurulmuş . Yani genel kurul kararlarının iptali söz konusu değil . Mahkemenin bu kararı ali şerefsizinin açtığı iptal davasını kabul ettiği anlamına gelmiyor sadece bir ara karar vermiş . Mahkeme sonuçta yine davayı reddedecektir diye düşünüyorum .

   13
   1
  3. @BursalıYasuo yorumuna yanıt olarak

   Okuduğunu anlayamıyorsunuz daha.Taraftar yorum yapmasın sadece sussun.Diyor ki seçim zamanı alınan kararlar durdulmuş.İbra ve temlik kararları yani.Taraftar yönetim değildir.Şimdi susar tribünde bağırır.O kadar alışmışlar ki yönetimin içine girip çorba yemeye susmadan duramıyorlar.Siz susmadıkça bu klüp batmaya mahkumdur.Ha yanlış anlama senin yorumuna denk geldi sen öyle değilsindir belki ama Taraftarın dediği hiçbir klüpte yapılmaz yapılamaz da.Sakho saivet Yusuf falan geldiği zamanki haberleri açın okuyun bu sitedeki.Taraftar onlar alındığında nasıl sevinmiş.İyi oldu mu taraftardan kötü oldu mu yönetim.Hadiyin abim

   13
   11
  4. @BursalıYasuo yorumuna yanıt olarak

   Daha önce mahkemenin Ali ay yönetimi için “ibra edilmemesi” adına alınan kararına ali ay ve adamları başka bir mahkeme de itiraz etmiş ve bu “ibra edilmeme” kararı mahkeme tarafından “durdurulmuş” buna karşılık yeni yönetim de acilen mahkemenin vermiş olduğu “durdurma” kararına itiraz davası açmış davanın peşinde olduklarını söylemişler…Kısaca bu davadan bişey çıkmaz yeni yönetimin açtığı karşı dava kabul edilir ve ali ay yönetimi “ibra edilmez” kulubün durumu zaten ortada…!

   14
  5. @BursalıYasuo yorumuna yanıt olarak

   Zamanında sen alacağını nasıl faiziyle aldıysan bunlarda parasını bırakmaz.Maalesef herkes orada çok güzel reklamını yapıyor, sonunda giden arkasına bakmıyor.Tek çözmek tüm kulüplerde yönetimler artan borç miktarını karşılar maddesi olmadığı sürece bu işler böyle devam eder.

   45
   2
   1. @Emin yorumuna yanıt olarak

    Düş artık Bursaspor,un uğursuz yaptığın bunca kötülük yazıklar olsun sana tukursem tukuruğe açirim

    16
    1
 1. Buyrun işte en başında demiştim zaten. İktidara yakın olan ali dedeye hiçbir şey olmaz kılıf uydururlar diye. Şimdi ali dedeciler buyrun bakalım şimdi nasıl savunacaksınız aliciğinizi… Para vermişti dimi dede, çatır çatır nasıl geri alıyo fazlasıyla. Üstelik o kadar para verdim diyor ama uçan kuşa borç var nası oluyosa bu iş…

  39
  6
 2. Arkadaşlar, bu kararla Mestan yönetiminin Ali Ay ile danışıklı hareket ettiği ispatlanmıştır. Ali Ay yönetiminin mali genel kuruluna karşı açılan iptal davasında, açılan davanın reddedilmesini isteyen bu yönetim ( Ali Ay ın tüm yaptığı mali işlemler usule uygundur demişler ), ayrıca da ibra edilmediği halde halâ Ali Ay yonetimine rücu ( usulsüz harcamaları ve tapuları geri alma)davası da açmadığı için Ali Ay tek kale maç yapıp golü atmıştır. Mesut Mestan Ali Ay ile birlikte hareket ettiğinden bu saatten sonra kimse başarı beklemesin.

  17
  4
 3. Sonuçta bir genel kurul kararı var ortada tek başına bir hakimin buna karar verme yetkisi yok. Bu sebeple burda yanlış bir durum söz konusu bir üst mahkeme bu hakimin verdiği kararı bozacaktır. Özellikle 8. Maddenin yürütmeyi durdurma kararı tam bir fecahat çünkü genel kurul üyelerinin almış olduğu ibra etmeme kararı ancak mahkemenin ibra edilmeyen tarafın aklanmasıyla sonuçlanırsa düşer.Yani mahkemenin kongre üyelerinin kararını red etme yetkisi olamaz bir hakimin.

  11
  1
 4. Terbiyesizlik yapmayın ( Emin’e cevap ) Mesut başkanın o zaman yaptığı ile şu an ki durum aynımı.Ey ahali batıyoruz hala A Ay’a destek veren bir cüruh var. Yapmayın Allah aşkına. Ben sizin Bursaspor’luluguunuzdan şüphe duyarım.Yangından mal kaçırır gibi o mahkeme olmadı diğer bir mahkemeye dava aç.En azından bir süre beklemek, takım düzlüğe çıkdıkdan sonra hak varsa ( !!!!! ) ,hakkını aramak olabilir.

  8
  2
 5. Beyler bu sefer gerçekten siçtık..Yönetim cebinden 5kuruş vermeyecegine göre, bu karar bizi BAL ligine düşürür.. durum tahmin edemeyeceğiniz kadar ciddi!!!

  8
  3
 6. mahkeme AY YÖNETİMİNİN ibra edimemesini durdurmuştur deniyor.Yani mahkemeye müracaat ederek bizi ibra edin diye mahkemeden karar çıkartılmaya çalışılıyor,Bu konuda HAKAN DİÇTÜRK ten yardım istenebilinir.kendisi konunu uzmanıdır

  7
  3
 7. Bu karar ile Ali Ay ve yönetim kurulunun ibra edilmeme kararı durdurulmuş ve tekrar Ali Ay’ın oyuncu satışından gelecek gelirlere temlik koydurduğu karar işler hale getirilmiş. Şimdi yönetim büyük ihtimal kararı bir üst yasal merciiye taşıyarak bugün alınan kararıda tekrar kaldırtmaya çalışacaktır. Fakat karar kalkmadığı takdirde satılan ve satılacak oyuncu gelirleri Ali Ay a verilecek. Eğer bugün alınan karar “son karar” olursa transfer tahtası asla açılmayacak anlamına gelir. Yani yeni sezonda Karabükspor un geçe yıl ki durumundan az hallice oluruz ve düşmemeye oynarız anlamına geliyor bu. Kulübü kurtarmak için tek yol Özlüce tesislerinin kulübe devredilmesi ve devamında arazilerin satılması yasa tesisin komple satılmasıdır. Başka çare kalmadı görünüyor.

  7
  1
 8. Ati’ye cevap. Sen manyakmısın Ne demek A.A dan başkası jurtaramaz. Sen bizimi sınıyosun.Adam içimize etti Türkiye’ye rezil olduk.Herhalde bizimle kafa yapıyosun.

  7
  1
 9. Bursasporumuzun üzerinden reklam yapıp rant elde edip sonra cekip gidip hiç bir şey olmamış yememiş içmemiş gibi davrananları allaha havele ediyorum gelmeyin kardeşim bursaspora egolarınızı başka yerlerde harcayın yeter be kim geldiyse zarar veriyorlar yeterrrrrrrrrr

  6
  1
 10. Yav ne iyi gelismesi,arkadas adam (A.AY) Mahkeminin verdigi karari ,bir ust.mahkemeye basvurarak iptal ettirmis.yani si futbolcu satislarindan.ve gelirlerden pay alabilme imkanini cikartmis,benim anladigim bu,ya siz ne anladiniz…

 11. Ali ay ın açtığı dava reddedilmiş .Sonra gitmişler başka bir yönetici ile başka mahkemede açmışlar tedbiren durdurma vermiş yargılama henüz başlamamış yani yargıda belli olur her şey ..

  2
  1
 12. Bu yönetimlerin amacı sağa sola hava atmak BURSASPOR üzerinden nemalanmak . Gideni veya gidenleri de aynı şimdiki de aynı gelecek olanlar da aynı . Tabi o zaman ortada bir BURSASPOR kalırsa .

  2
  2
 13. Gerekirse ölenler gerekirse servetini bırakanlar hepsi bizde biri ölürüm diyor paranın derdine düşmüş diğeri servetim diyor malına mal katma derdinde Ahhh Yazıcı başkan ahhh bu taraftar sana ihanet etti yerin dolmadı dolmuyor sen gittiğinden beri bütün dolaplar kulübün üzeründen dönüyor bundan sonra ne mi olacak mestan ali ayı iptrn alacak taraftarla kötü olup görevini tamamlamış olacak yazıklar olsun 45 günde 0 icraat

 14. Sizlere yüz kere söyledim. Ali başkandan başkası bizi bu durumdan kurtaramaz diye ama kafalariniz basmadı söylediklerime. Şimdi taraftar Ali ay başkanı mumla arayacak. Bu günler daha iyi günlerimiz. Daha hangi ligleri göreceğiz hepbirlikte.

  1
  24
  1. @Namık kemal yorumuna yanıt olarak

   Acayip bir açıklama anlamadığımı desem doğru olmaz – ama mahkemeye durduru için iki değişik başvuru olmuş- bu normaldir panik içinde yapılan başvurular sadece- bu demek değilki Türk Kanun Sistemi kabul edecek parayı basan her kişi poker oynayabilir bunlar cepler dolu bu rulet oyununu parasız Bursaspor’a karşı oynuyorlar bir nevi masrafları yükseltip Bursaspor’un yılacağını ve bu davayı bırakacağını umuyorlar- Bursaspor’un burada yardıma ihtiyacı var Bursalı avukatlardan çünkü bunlar burda kaybetseler yeniden başvuru yapacaklar zamana oynuyorlar bunlar hukuki avukat oyunları minare kılıf iyi dikim yıldırma avukat masrafları milyonlara çıkartıp korku yöntemleri, karşındaki adam milyon lira atarım böyle diyor sen gördüm birde milyon ben koyuyorum diyor, burda bu gurubun en zayıflarına Bursaspor’un yüklenmesi lazımıki zincir kırılsın bunu yapabilecek hukukçu zinciri kırar sonrası kolaydır diye düşünüyorum!.

 15. kardeşim denetleme kurulu ve yönetim önce bursaspor menfaatleri dedi, bizim çalışma önceliğimiz budur dediler. hala problem oluyorsa, hesap bunlardan sorulur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu