Bursaspor’dan Serdar Özkan’a “Bu böyle bilinsin!”

Bursaspor Başkan Danışması Beytullah Süat, Serdar Özkan'ın ifadelerine cevaben bir açıklama yayımladı. Süat, "Serdar (Özkan) efendi, sen gelmeden menajerin 500 bin TL diyordu, sen 2 milyon TL olmadan olmaz dedin. Hepiniz tahtada kolaylık sağlayacaksınız diye Bursaspor'un tepesine çıkmaya çalıştınız" dedi.

Bursaspor Kulübü Başkan Danışmanı Beytullah Süat, transfer tahtasının açılmasında sorun yaşadıkları Serdar Özkan‘la ilgili açıklamada bulundu. Tecrübeli futbolcunun yaptığı açıklama sonrası sosyal medya hesabından sert ifadeler kullanan Süat, şunları söyledi:

Bursaspor Kulübü artık asla menajer oyunlarına gelmeyecek. Başkalarının yaptığı gibi tahtayı açmak için bedel ödenmeyecek. Bu böyle bilinsin Geçen yıllarda bu kadar bol transfer niye yapıldı? Tahtayı açmak için kimler alınmak zorunda kaldı? Serdar (Özkan) efendi, sen gelmeden menajerin 500 bin TL diyordu, sen 2 milyon TL olmadan olmaz dedin. Hepiniz tahtada kolaylık sağlayacaksınız diye Bursaspor‘un tepesine çıkmaya çalıştınız. Eski yönetim yok karşınızda, git kiminle sorun yaşadıysan onu anlat, 1 ay önce de paramın hepsini istiyorum diyordun, unuttun mu?”

Serdar Özkan ne demişti?

Bursaspor‘un eski futbolcusu Serdar Özkan, yaşanan sıkıntıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:
“Şimdi siz beni hedef gösteriyorsunuz öyle mi? Ama ben o koskoca camiaya saygımdan dolayı konuşmayacağım. 1 ay önce beni Bursa’ya çağırıp nasıl anlaştığımızı nasıl orta yolu bulduğumuzu da keşke anlatsaydınız. Sonrasındaki tavrınızı da anlatsaydınız. Şimdi işin kolayı 1 kişi kaldı Serdar parasının hepsini istiyor. Bu kadar kolay değil insanları küçültmeye çalışmak, karalama yapmak. Ayıptır, günahtır. Merak etmeyin bizim konuştuklarımız aramızda kalır. Ben geçen sene ne kadar adım attıysam karşılık göremedim. Şunu bilin üzerinde baskı kurmaya çalıştığınız oyuncu 20 yaşında değil. O kadar çok şey var ki anlatmak istediğim ama dediğim gibi büyük camiaya saygımdan susuyorum. Not: 6 senedir Eskişehirspor‘dan alacağıma her sene ilk imzayı ben atıyorum. Bu taraftan da bakın istedim. Kalın sağlıcakla.”

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yazık çok yazık serdar özkanın Bursaspora ne katkısı oldu da 2.5 milyon alacagı oluyor. Türk kulüpleri menajerler ve böyle futbolcular yüzünden borç batağında

  182
  7
  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Klup yoneticilerinin de bi farki yok. Transfer komiteleri transferinden para kazanmayacagi oyuncuyu klube getirmiyor. 500 bine oyuncuyla anlasilirsa 500 futbolcunun menajeri 500 de klubun menajeri almaya calisiyor. Insallah bu duzen degisir. Insallah yeni yonetim tahta acilinca buna dikkat eder.

  2. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Evet bu kronik sorunun giderilmesi için klüp yasası çıkartılmalı, yanlışlıkla birine imza attır ocağına incir ağacı diksinler,istismara çok açık bir konu,imza atan futbolculara şartlar getirilmeli, sakatlık durumunda sigorta, futbolcu performans notu, oynadığı maç ve ıstatistik gibi,iyiyse zaten sorun yok, hem niye oynamaması için klüp futbolcu alsın, futbol karar mekanizmaları artık daha önce klüpleri korumalı çünkü futbolcular bunun suyunu çıkardı,ve butun transferler en ayrıntılı şeffaf şekilde borsa usulü olmalı, yoksa klüp ler böyle giderse daha kötüye gidip batıcak.

   5
   1
  3. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Futbolumuz menajer ve futbolcular yüzünden değil, vasıfsız ve donanımsız yöneticiler yüzünden bu hallerde.
   Sonuçta bu işler arz, talep işi. Adama gel demişsin gelmiş.
   Ekmeği yenmiş, kapının önüne konmuş ıskartalara gidersen olacağı bu.
   Aslında asıl suçlu taraftar. Tahta da tahta.
   Transfer de transfer.
   Şampiyonlukta şampiyonluk der yönetimi baskı altına alırsan görüp, göreceğin bu…

  4. @Koris yorumuna yanıt olarak

   bu serdarı davranışları yüzünden burası dingonun ahırı değil Bursaspor diye kadro dışı bırakmıştı Mustafa hoca.
   haksız bazende saygı sınırlarını aşan yorum yapanlarla dolup taşıyordu bu sayfalar acaba şimdi yüzleri kızarıyormudur?

   9
   1
  5. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Eski sözde yöneticiler 1 Liralık adamlara 1000 Lira vererek kulübü batırmışsınız ve hala yüzünüz kızarmadan alacağımız var deyip sıraya giriyorsunuz. Bu adamlardan kaçar para komisyon aldınız Allah hepinizin belasını versin

   11
  6. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Bu adamın ahı gitmiş vahı kalmış neyine 2.5 Milyon TL vermiş eski yönetim birde 6 ay içinmiş – artık herkez anlıyor kendi Altın hesapları ile uğraşırken kimse olan biteni takip etmemiş ve sonuç ortada – Ataberk bu haberin üstüne tutmuş 3 milyon TL istiyormuş ! Ya geçen sezonun yarısından itibaren yoksun Bursaspor için zaten, 3 milyon vs geçmişte kalan rakamlar hiç kimse seni direk oynatmaz ve 2-3 kaleci olarak kimse sana 3 milyon vermez kendine zarar verdin bir kalecinin futbol hayatı 40 yaşına kadar gidebilir sen 20’lerinde Bursaspor’a bunu yaparsan 20’lerinde soluğun 3 kümede alırsın!

   12
  7. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Kulüpleri böyle soyuyorlar işte ! Neden bu duruma düştüğümüzün ispatı…
   Yolsuzluk komisyonu kuran Emin Adanur’ u tebrik ediyorum ! Bir an evvel gerçekler ortaya çıksın, bu duruma düşmemizde işadamı veya siyasi kimin parmağı varsa hesap sorulsun !
   El mi yaman bey mi yaman göreceğiz…!?

   46
   2
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    serdar senin hiç mi vidanın yok kadrodışı kalmanda ne oynadın bu alçağın parayı toplamaya gencecik yönetime bu mücadeledeye bende katkı koyayım bir katkın olsun demedin çıkıp birde eskişehire tahta açıl için ilk imza ben verdim diyorsun biz bursa taraftarı kimseyi unutmaz ama sana yazıklar olsun bu çeşmeden sana hiç şu olamıyacak haram zıkkım kefen paran olsun

    4
    2
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    En büyük isteğim benimde hesap versin ne kadar soyguncu varsa herşey dökülsün ortaya… Ve özellikle Recep Bölükbaşı dönemi 30 miyon Euro ya yakın satış yapıldı nasıl oldu ne döndü o dönemde varsa o dönemlerinde araştırma imkanı keske hepsini bakilabilse…

    16
  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   Çünkü Eskişehir battı para alamayacağını biliyor, kendini kahraman ilan ediyor uyanık. Aynı imzayı şimdi niye atmıyor serdar efendi.

   11
  1. @Mehmet yorumuna yanıt olarak

   30 yıl çalışsam 2 milyonu birarada göremem..bu herifler kim oluyor da 6 ay için bu paraları kazanıyor.. alayı cahil çomar takımı..sokakta görsen normalde selam bile vermeyeceğin tipler.. kazandıkları paralara bak..ben gideyim 4 yıl üniversite okuyayim,3 bin maaş alayim,Allah’ın cahili 2 topa vursun milyonları götürsün.futboldan tiksinmeye başladım.

 2. Kulübe geldiğinden beri baş belası. Kadro dışı kalmadan önce de hocaya posta koyup takımın huzurunu bozmuştu. Hak hukuk. İlahi adalet diye bir şey var. Bunlar fitil fitil çıkacak bir yerlerinden. Boğazına dizilsin inşallah.

  71
  6
 3. Ne yüzsüsmüşünüz be. Ne arsız doymazmışsınız be. Düzenin adamı olmuşsunuz. İstediğin para yı ailenin boğazından nasıl geçireceksin. ? Senin için haram para helâl mi oldu. ? Bir de utanmadan kendini savunuyorsun. Çöp toplayan emekçi kardeşim yolda yerde bulduğu para yı sahibine teslim ederken. Sen nasıl utanmadan hak etmediğin para yı istiyorsun. Senin hiç utanman yok mu futbolcu bozuntusu.

  49
  13
 4. Bugun bilbortlarda büyük bursaspor camiası güzel günler yakında yi görünce yüzüm güldü büyük başkan olacaksın emin baskan

  8
  4
 5. Bu işler Beytullah süata kaldıysa yanmışız demektir.
  Böylesi bir ikili görüşmede uzlaşma çıkmaz.

 6. Kulüpler böyle batıyor Menejer Futbolcu Teknik direktör Yönetici Dörtlü Çeteyi kuruyorlar hepsi pastayı bölüşüyorlar hak edilmeyen paralar bir yerden çıkar çünkü Helal değil kimsenin Ahı Kimsede Kalmaz BURSASPORUMUZUN Bir Kuruşunu Kimler Yediyse Haram Zıkkım olsun Daha Bu Dünyada Çıksın

 7. Futbola adil düzen gerekli çılgın paralar hak etmeyenlere verilen paralar çok yazık bu şekilde futbol olmaz yüksek fiyatlar minimuma inmeli…geçen sene çıkamadık ama gençler iyi top oynadı ligler takımlarin genç ve yetenekli futbolcuları ile kurulmalı ..

 8. Bursaspor kulübü bir futbolcuyu kötü durumda bırakmak için açıklama yapmaz yapamaz yakışmıyor.
  Konunun muhatabı olan oyuncu sözleşme gereği alacağı olan rakamı istiyor.
  Hiç oynamasa da bu parayı hak etmedi diyemeyiz çünkü elinde anlaşma var.
  Burada yapılması gereken iki tarafın birbirine karşı olumlu davranmasıdır.
  Bu kardeşimiz eğer altı senedir her defasında Eskişehir takımına imza atan ilk oyuncu ise ayrım yapmadan hemen Bursaspor için de olur vermelidir.
  Ayrıca çok iyi bilinmelidir ki Bursaspor da kimsenin alacağı kalmaz.
  Konunun bu kadar gündem olması büyük ihtimal ilgili diğer kişi veya kurumların konuya olan dahlidir.
  Serdar kardeşim ben diğer renkdaşlarım gibi yazmayacağım.
  Diyeceğim ki kimseye bakma at imzayı madem ki sadece sen kaldın ver oluru tahta açılsın.
  Gerisini bu kulüp bir şekilde halleder.
  Seni mağdur etmez.
  Biz seni kulübe kazandırırken fayda sağlayacağına inandık.
  Olmadı bazen olmayabilir.
  Ayrıca elinde hakedişlerini garanti altına alan sözleşmen var ki bu da alacağın paraların helal kazanç olduğunu anlatıyor.
  Hiç kimse haram para kazandığını söyleyemez.
  Yazmadan olmayacak bir durum daha var.
  Sen alacağın paranın hakkını verecek şansı bulamadın.
  Çünkü oynamak istediğin ve hazır olduğun halde biz seni oynatmadık.
  Bu yüzden sen bizim renkdaşların yazdıklarına bakma.
  İmzayı at ve yoluna devam et.
  Sayın renkdaşlar daha ne yazayım.
  Arayı bulmaya çalışıyorum.
  Sizler unutuyorsunuz ve hissi davranıyorsunuz.
  Ortada sözleşme varsa bunun gereği hakedişleri olan hakkını alır.
  Kulüpler de oynasa da oynamasa da oyuncunun hakkını ödemek zorundadır.
  Ödeyeceksin ki haklı olacaksın.
  Şimdi ikinci doz Biontech aşımızı olmaya gidiyoruz.
  Kalın sağlıcakla.

  3
  4
  1. @X Generation 16 yorumuna yanıt olarak

   Haklısın,tamamen katılıyorum.Ancak Şu “Bursaspor”da kimsenin parası kalmaz” mavalını bir bırakalım. Diğer kulüplerde bunu diyor.”fb,gs,bjk,tz,es,vb…. ‘da kimsenin parası kalmaz ” bal gibi kalıyor. klüp batıyor,% 20 sini verelim,veya yan yattık çamura battık indirim yap.vb denince parası kalıyor. İmzayı attırana kadar klüpler futbolcunun kapısında yatıror,… yalıyor, yönetim değişiyor sonra para yok. Futbolcunun suçu ne.? Sen adamı 3 yıl bağlamasan belki parasını alabileceği bir yere gidecekti. Niye indirim yapsın ? İmzalattığın parayı ödeyebileceksen transfer yapacaksın.Taraftara yalamalık yapacağım diye.Y.Y.altına girmeyeceksin.

 9. böyle adamları takıma almayın dedikçe bastınız eksiyi bana yok adam eksiltiyormuş iş yaparmış bir sürü boş muhabbet yaptınız. adamın ciğer bitik ciğer. malesef çok cahil futboldan anladığını sanan taraftar kitlemiz var üzülerek söylüyorum maleseff

  3
  1
 10. Burada taraftarlar ve medya bu oyuncuya saldırıyor. Bu arkadaş sözleşme yaparken başkan denen herifin kafasına silah mı dayadı bana bu parayı vereceksin diye. Mestan denen herif bu kulübe son çiviyi çakmıştır. Emin olun bu oyuncu sözü edilen paranın yarısını falan alacaktır. Diğer yarısı kimlerin cebine gidecektir kim bilir. Bu oyunculara kızmayın arkadaşlar. Bunlar sadece piyon. Tepki göstereceksiniz gidin bu sözleşmeleri yapanlara tepkinizi gösterin

 11. Serdar Özkan kime hıncın var ise ondan çıkar Bursasporumdan değil. Sen alacağın bu parayla zengin olacak değilsin. Eninde sonunda alacaksın. Ama büyük camiayı kendine düşman ediniyorsun. Biran önce bu yalnışından dön ve sıkıntın kim ise bize de aciklada bilelim.

  2
  1
 12. Eskişehir olunca attım demişsin. Atmasan ne olacak zaten batıran batırdı klubü. Alabileceğin bir Para yok. Sen Bursa da para alma umudun var diye sonuna kadar şansını zorlayım diyorsun. Sonra çıkıp atmayacak olsam ona atmazdım diye caka satma. Konuşacak birşeyin de yok olsa konuşursun. Bursa büyük camia ona saygım falan zırvalamışsın. Senin gibi adamı bize musallat edenler emek hırsızlığının hesabını Allah’a versin.

  2
  1
 13. Bu adamla bu paralara anlaşan başkanlardan hesap sorun, futbolcu en yüksek bedelle imza atar ve sözleşme gereği alacağından isterse vazgeçmez. Bu tip adamlarla maç başı anlaşırsın tamamen eski yönetimin enkazıdır başka açıklaması yok.

 14. Ben olayı anlamadım sanirim.bu adamın alacağı kağıt üstünde neyse odur..daha fazlasını talep edemez.bu olayda değişik olan ne ? Adam parasini istemekle suç mu işliyor? Biri bana açıklayabilir mi ?

 15. Eyvah be yaa. Koca Bursaspor’un haklarını savunmak Olay gastesi spor muhabiri Beytullah Suat’a kalmış

 16. Müzmin sakat, son transferi işte elimizde patladı eski yönetimin hatası bunlar Allahın geberiği ne verdin ki ne istiyorsun insanda biraz ar olur…

  1
  1
 17. YAHU ,YINE BU VE BUNUN GİBİLERE, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN BİR LAFIYLA BU HAYSİYETSİZ,KARAKTERSİZLERE CEVABEN,BEN SPIRCUNUN,ZEKİ,ÇEVİK AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERİM.

  1
  2
 18. Şuan teksas gereksizleri bu adama baskı kursa ya, başkana laf etmeyi biliyorlar yazsınlar serdara her yerden baskı kursunlar.

 19. Yatarak sakatlık yaşayarak kulüpte kaldın oynamadan para istedin emeğinse alacaksın ama hakkın degilse de adam gibi çıkıp ben bu parayı haketmedim deyip fedakarlık edeceksin laf ebeliği yapmaya gerek yok serdar efendi

  1
  1
 20. Yazık ki ne yazık. Ödenemeyecek paralara sırf gösteriş olsun diye içi geçmiş adamları alırsan sonucunda bunlarla uğraşmak zorunda kalınıyor. İnşallah orta yol bulunursa çözülür.

 21. Ben şuan merak ettim. Serdar dan detay açıklama rica ediyoruz. Başta konuşulan ile sonra uygulanan farklı diyor. Bence net açıklama yapması gerekiyor

 22. Benim anlamadığım menajer 500 bin diyor Serdar efendi 2 milyon diyor bu aradaki farklar kimin cebine gidiyor

 23. Bir para bu kadar ucuz kazınılmamalı,ne katkı yaptı Bursaspor a ne kazandırdı bu parayı haketti? Bunu hiç kimse sormaz mı kendine veya karşıdakine…
  Bana göre maça gelip bağıran taraftar daha çok hakeder o parayı.
  Tüm kulüpler bedava para dağıtıyor,millette ayda 3-4 bin parayla kirada sürünsün.Hele birde çocuk varsa 2-3 tane bittin.
  Nasıl dünyada yaşıyoruz.
  Neyse konu yine farklı yere gitti 🙂

 24. serdar özkan aldığın para için emek harcaman gerekiyor, aldığın para haramdır haram. Zehir zıkkım olsun. Yönetim bundan sonra böyle adamlara 1 milyondan yukarı anlaşmayın. Bunlar aytaç ın .s2 kadar olamaz. Yazıklar olsun.

 25. 1-Bazı transferlerin öyle şerrefsizce yapıldığı ve idareci geçinen müsveddelerin bu işte başrol oynadıkları bilinen gerçeklerdir.Mesela bir oyuncunun gerçek değeri 500 000.TL mi,menejer ve yönetici müsveddeleri anlaşarak diyorlarki bu oyuncu 2 milyon.Onun 500 000 nı menejer,500 000TL’nı müsvedde geri kalanınıda oyuncu yani herkese 500 000. TL.ekstra para.Kulüpler batağa saplanmış,koca koca camialar sahneden siliniyormuş umurlarındamı haramilerin.
  2-Önce ahlaklı,işbilen yönetici olacak.İşini bilen yönetici fırsatlar
  ülkesi ülkemizde gençelrin yetiştirmesine emek verip sonra hem kulübü hem gençleri hemde ülke futboluna katkı koymuş olacak.
  Tüm bunları adam gibi federasyonlar sağlarmı evet,ama bizde öyle federasyon yok.

 26. Sade bu değil’ki daha sırada bilmediğim
  Ne Haram Zadeler Bekliyordur
  Herkezin Bi hesabı varsa Allahından Bi hesabı var
  Sap döner keser o’keserin sapı gün gelir’bi
  Yerinize girer’de Anlayamazsınız.

 27. Bu ligde maçbaşı 5-bin10-binliraya imza atıyor sen hesapmı bilmiyon bu paraları süper liğde bile veremiyorlar bu istediğin par helalimi seni düşün benim aklım menejere yöneticiye ermez ortada bir haksız kazanç var bi dıyeceğin varsa acık konuş imalı konuşma

 28. Şu “Bursaspor”da kimsenin parası kalmaz” mavalını bir bırakalım. Diğer kulüplerde bunu diyor.”fb,gs,bjk,tz,es,vb…. ‘da kimsenin parası kalmaz ” bal gibi kalıyor. klüp batıyor,% 20 sini verelim,veya yan yattık çamura battık indirim yap.vb denince parası kalıyor. İmzayı attırana kadar klüpler futbolcunun kapısında yatıror,… yalıyor, yönetim değişiyor sonra para yok. Futbolcunun suçu ne.? Sen adamı 3 yıl bağlamasan belki parasını alabileceği bir yere gidecekti. Niye indirim yapsın ? İmzalattığın parayı ödeyebileceksen transfer yapacaksın.Taraftara yalamalık yapacağım diye gelecek yönetimi kalkamayacağı yükün altına sokmayacaksın.

 29. ilk 11 e giremeyen hak etmemiş olmıyor. Kendinden daha formda biri varsa suçu ne ?Cezasını transfer zamanı çeker. Sen futbolcunun önceki performansına göre ücretlendiriyorsun. Amatörden alıp aylık 5-10 bin tl ye 3 yıl süper oynattığı futbılçuya senin hakkın yıllık 500.000 euro idi al şu 3 yıllık kalan alacağın 1.495.000 euroyu diyor musun ? bu işler böyle adam takıma giremesede antrenmanlara çıktığı sürece sözleşmesindeki para hakkıdır.Ancak pirim vermessin o kadar. Hak mevzusunu açıp futbolcuların damarına basarsan imza alamassın..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu