Bursaspor’dan satış duyurusu

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir satış duyurusu paylaştı.

İşte o duyuru;

Kulübümüze ait Bursa İli, Osmangazi İlçesi, SOĞANLI mahallesi, 3338 ADA 3 parselde bulunan Akaryakıt istasyonu ve 10 adet bağımsız bölümden oluşan İşyerlerinin satışı için yazılı teklif toplanacaktır. Teklif tarihleri bugünden (08.01.2023) geçerli olup 12.01.2023 Perşembe günü mesai bitiminde sona erecektir.

Bursa 4. İcra Dairesi’nden aldığımız RIZAEN satış yetkisi ile satış Bursaspor Kulübü tarafından gerçekleştirilecek olup; Teklifler sonucu, en yüksek teklif ile almaya hak kazananın açıklandığı tarihten itibaren ödemeler BURSA 4. İcra Dairesi hesaplarına nakit olarak en geç 2 iş günü içinde yatırılacaktır. Taşınmazların Satış tespit bedelleri Bursa 4. İcra Dairesi tarafından belirlenmiş olup, asgari satış bedeli İcra İflas Kanunu 111/a maddesi uyarınca:93.964.495,00 ₺ (doksanüçmilyondokuzyüzaltmışdörtbindörtyüzdoksanbeş TÜRK LİRASADIR) tespit edilen tutarın altında sunulan teklifler dikkate alınmayacaktır.
Teklif vereceklerin, kendi tekliflerinin %10’u kadar teminatı teklif ile beraber nakit veya blokeli çek olarak sunmaları gerekmektedir. Kazanan kişi veya şirketin vazgeçmesi halinde yatırılan teminat Bursaspor hesaplarına bağış olarak irat kaydedilir. Teklifi sunanlar, teklif teslim aşamasında yer görme belgesini ve aydınlatma metnini imzalı ve/ veya kaşeli olarak teslim etmeleri gerekmektedir. Almaya hak kazanamayan kişi veya kurumların sundukları teminat bedelleri, kazananın açıklandığı ertesi gün, sahiplerine elden teslim edilecektir. Teklifler Bursaspor Kulübü Temsil yetkilisi AVUKAT MERVE KÜBRA DURMAZ’a bizzat veya temsile yetkili kişiler tarafından (Temsile yetkili olduğuna dair evraklar ile birlikte) elden teslim edilecektir. Rızan satış yetkisi Bursaspor Kulübü’ne ait olup; rızaen satışın onaylanıp onaylanmaması süreci Bursaspor Kulübü’ne aittir.

Satış şartları ile ilgili detaylı bilgiler ekte sunulmuştur.

Satış İlan Duyurusu

Aydınlatma Metni

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Satışa tepki gösteren arkadaşlar var haberi iyi okuduysanız 300 tane icra dosyası var zaten arazinin üzerinde. para icra dairesine yatırılacak ve ilk satılamaz koyduran dosyadan itibaren sırası ile alacaklılara ödenecek, para kimsenin cebine girmeyecek.
  Yönetim iyi niyeti ile bir şeyler yapmaya çalışıyor, destek olmuyorsunuz bari köstek olmayın. Atılan adımı, yapılan satışı iyi anlayın. Ha çok mu karşısın atıp tutuyorsun ya buradan ver o zaman 200 milyon tl satmasınlar kapatsınlar icra dosyalarını. Diyeceksin ki o zaman neden yönetime geldiler, yahu aday mı çıktı ? kim takip oldu ? Bunlarda çekip gitseler kulüp kapanacaktı farkın damısınız ? Hala iyi niyetle kulübün kapanmaması için birşeyler yapmaya çalışıyor bu insanlar desteğin yoksa kösteğinde olmasın bi zahmet

  15
  4
 2. Birilerinin aldığı yerleri neden aldın kaç dönüm aldın kaç metre aldın. ? Diye soramadığın .? Şimdi niye satıyorsunuz? çok mu yediniz. ? Kim ne yedi nasıl yedi. Soramaz hale geldik. Hani bir laf vardı. ZAMANSIZ YEDİĞİN HURMALAR ZAMANI GELİNCE GÖTÜNÜ TIRMALAR. Hadi şimdi satın BURSASPOR varlıklarını. AKSIRANA TIKSIRANA KADAR YEDİNİZ YODAMADINIZ .UNUTMADIK .UNUTMAYACAĞIZ.

  7
  22
 3. En azindan borçlarin ödenmesi adina
  Yapilan bir satiş ama fiyati
  150-200 milyon tl civarindan aşagi
  Verilmemeli bu durum tahtanin açilmasi
  Hedefinin ilk adimidir umarim cas bu hamleleri görür ve transfer yasagimiz kalkar bu ligde yapilacak olan 5-6 nokta
  Ttansferle 2-3 maç üst üste galibiyet ile
  Playoff potasina girilebilir zaten
  Özer-çagatay ve hasan ile ilk hamle yapildi
  Kaleye-stopere-forvet ve kanatlara yapilacak olan 5-6 kaliteli takviye ile
  Playoff pozisyonu konusulabilir

  5
  5
 4. Ulan belediyenin parmağı olan her yerde ya satış var yada yıkım. Bursayı parsel parsel sattınız haramzadeler.

  4
  10
 5. Almayin boyna sattin. Dedikleri yerler satildi sade prosötür iṣlettik diyecekler. Yazik ṣahsi kendi yerleri olsa satarlarmiydi iletip kaynakmi isletirlerdi 10 yillik kirala maden paralazim satmak ne demek bunlari kimse denetlemiyormu

  4
  6
 6. Benzinliği satarak ali ayın hiç bir zaman bursa spor a vermediği ama giderken 150 milyon verdim diyerek bursasporu kendisine borçluymuş gibi algı yaratıp dolandıran zihniyeti kurtarma çabasından başka bir şey değil bu nasılsa kulüp kapanacak olanlarıda kendi aralarında bölüşecekler yangından mal kaçırmanın resmi yolunu bulmuşlar bu içraatıda sadece bu yönetim yapabilirdi aferin alinur aktaş sana verilen görevi layıkıyla yerine getiriyorsun padişahım çok yaşa diyen bursasporlular şimdi bir bardak soğuk su içebilirsiniz kınayıda belediye başkanınız adreslerinize yollar

  4
  7
 7. icralık dosyaların çoğu eski yönetici alacakları, adamlar kendi zamanında vermedikleri parayı satamadıkları taşınamazları şimdiki yönetime sattırarak tahsis ediyorlar ve herkes bu durumdan memnun gerçekten şu klübün bu haline üzülemiyorum. bence çekin fişi soyguncuları doyuracağınıza şerefimizle kapanalım. APTAL gibi herşeyi tebrik edip alkışlayan güruh okadar kalabalık ki anca goy goy yapıp milletten para dilenilsin tahta açılsın diye özlücesini benzinliğini hatta iyi para edecekse armasınıda satın diye akıl verip evinden yorum yapacak bomboş bir taraftar kitlesine sahibiz . sittim sene koparamayacakları parayı 1 hamlede toparlayacaklar gerçekten müthiş proje emeği geçen herkesi tebrik etmek gerek. kılıfına uydurarak hırsızın borcunu kapatmak ancak bu kadar güzel yedirilip sindirilebilirdi bravo gerçekten.

 8. Sata sata bu hallere düştük,, Satmamış olsaydık üst liglerde oynayan Futbolcularımız ile ,, gururlu bir şekilde Bursaspirluyuz diyebilirdik.

  2
  3
 9. Benzinliğin ve yanındaki 10 adet yol üstü dükkanların toplam değeri 250 milyon TL ve üzeri bu rakamdan ihaleye çıkması normal büyük ihtimal ile 200-250 milyon TL arası bir bedel ile satılacak ve klübün borcu 750-800 milyona düşecek ( not: duyumlarıma göre 220 milyon TL ye biri alacak )

  1
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu