Bursaspor’dan resmi kongre tarihi açıklaması

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Olağan Seçimli Genel Kurul tarihini açıkladı.

Yeşil-beyazlı kulüp tarafından yapılan açıklama şöyle;

Yönetim Kurulumuzun daha önce 22-30 Mayıs 2021 tarihleri olarak açıkladığı Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantımız; İçişleri Bakanlığı tarafından dün yayınlanan Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’nin 6.1 maddesinde yer alan ”Sivil toplum kuruluşları, sendikalar, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinlikleri 1 Haziran 2021 tarihine kadar ertelenecektir.” açıklaması üzerine Başkanımız Erkan Kamat, Bursaspor‘un kaybedecek zamanı olmadığını ve Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantımızın bir an önce yapılabilmesi için Ankara ve Bursa‘da yapmış olduğu görüşmelerden sonra bugün de Bursa İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü‘nü ziyaret ederek alınacak kararla ilgili bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Yapılan toplantı neticesinde Bursaspor Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı‘nın Haziran ayının ilk haftası olan 5 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 14.00‘da Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu‘nda çoğunluk aranmaksızın yapılmasına karar verilmiştir.

Olağan Seçimli Genel Kurulumuzun gündemiyle ilgili bilgilendirme yarın resmi sitemizden duyurulacaktır.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Gördüğüm en saçma yorum bu kadar cahil olunurmu arkadaş ? Bursaspor’un önemli bir olağan seçim genel toplantısı olduğu icin hükümet bütün Türkiye’yi yokka mi saysın ? Bursaspor’un özeliği ne ? Devletimiz bir karar almış saygı duyalım

   10
   22
 1. 30 unda başkan seçilecekti. Şimdi 5 inde seçilecek 6 gün kaybettik bizim için çok önemli ama yinede çok değil. Emin adanur seçilmesinden başka temennim yok. Son çıkıştan yanlış çıkıp geri geri gelip çıkmaya çalışacaz. Umarım şampiyon olduğumuz ya da öncesindeki birlikteliğimize döneriz. Tribünde kendi oyuncumuza küfreden değil rakibi çime gömen baskıyı tekrar yaratabiliriz. Biz topcusuyla taraftarıyla biriz. Bursaspor üstünde de birlik olamazsak bu işi uzatmanın anlamı yok klubu kapatıp istekli arkadaşlar başka kulüplere yonelebilir. 3 milyonluk şehirde klubun 4 bin üyesi varsa kimse klubun almış olduğu hatalı kararlari eleştirme hakkı bulunmaz

  63
  9
  1. @Hep Birlikte yorumuna yanıt olarak

   Adanuru hic istemedim bastan beri ama fikrim degisti. Sanki yapacak bu isi. Oyumu emine verecegim. Diger baskan adaylari da kendi ifade etsin, pasif kaldilar

   4
   5
   1. @Fatih yorumuna yanıt olarak

    Diğer adaylar zaten siyasetin kuklasi. Kamati getiren kim ise şu anda da oyların bolueşi için devreye girdi.

    5
    3
  2. @Hep Birlikte yorumuna yanıt olarak

   Kesin fikir belirtmeden önce adayları dikkatlice dinleyelim adanur 2.5 ay kamuoyu çalışması yaptı acarhoroz’un sadece 2 haftalık zamanı oldu. Başta emin adanura da onyargiliydi herkes unutmamak gerek. Serdar beyin dünkü basın toplantısı çok olumlu elektrikleri de sirtlandi bakalım ne gelişmeler yaşanacak daha. Önemli olan Bursaspor.

   13
   39
   1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    Elektriğin nesini sırtlamış? Vadeli çek verip protokol imzaladı seçilmezse 1 lirasını bile ödemez o adam,34 yaşındaki Fernandao haberiyle hesapta eski masalları hayal ettirip umut vaad ediyor ki adamın geçmişi de belli hangi mahkeme beraat ettirirse ettirsin adı bulaşmış mı bulaşmış.

    35
    5
     1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

      1 milyon cebinden ödediyse sallandıra sallandıra makbuzu gözümüze sokardı 40 kere o işler çekle çükle olmaz çorbacı Dimitar, ben sana dahasını söylüyeyim bu 3 adayada güvenmiyorum sadece bunların içinden emin eh belki dedirtiyor ama gerçi senin derdin çorba acarhoroza çanak tuttuğuna göre…

 2. Adana valisi Adana taraftarlarına kutlamalar için izin veriyor.Bizim vali ne yapıyor.Uyuyor mu? Başkan adam olsa bu kongre ertelenmezdi! AKP Bursa’da oy rekoru kırdı. Bursa’yı çantada keklik görüyor ve her şeyden mahrum ediyor.Bursa da bunu sonuna kadar hak ediyor.Yazıklar olsun!

  59
  6
 3. Kardeşim; Bursa işçi şehri, herkes memur mu ?.. Patron mu ?..Madem çoğunluk aranmaksızın yapılacak, yap o zaman pazar günü herkes rahat rahat gelsin…Ben şimdi sırf bunun için işimden izin mi alayım ?..
  Bursaspor kulübü ne zaman ki ensesi kalınların değil taraftarın olur o zaman başarı gelir… Giriş ücretini düşürün, yıllık aidatı düşürün, taraftarın kongre üyesi olmasını kolaylaştırın, taraftarı dışarda bırakmayın, içeriye alın, bu kulübün sahibi şehrin zenginleri, ensesi kalınlarının değildir, Bursasporun gerçek sahibi her tür cefaya katlanan Bursaspor taraftarıdır.

  30
  4
  1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Haziran ayında cumartesilerin açılıp, pazar günlerinin kapalı kalmaya devam etme kararının çıkma ihtimali var…
   Bunu riske edemeyiz, tekrar tekrar erteleyemeyiz.

   2
   3
 4. BU KONGRE İPTAL OLUR TÜZÜĞE GÖRE İKİ TARİH VERİLMESİ GEREKLİ VE BIRINCISI OLMAZ ISE IKINCISI COGUNLUK ARANMAKSIZIN YAPILIR BIZIM BIRINCISI YAPILMADIĞI ICIN BOYLE YAPILACAK GENEL KURUL IPTAL OLUNUR BUNUN YERINE 1 HAZİRAN 7 HAZIRAN YAPILSIN HIC BIR ACIK KAPI BIRAKILMASIN SONRA HERKES UZULUR KAYBEDEN ITIRAZ EDERSE PROBLEM COK BUYUK OLUR BURALARA GELMESIN BILGINIZE

  5
  2
 5. KaMat a bak sen. Bursaspor’un kaybedecek zamanı olmadığını v çok uğraşlar sonucunda 5 Haziran a ertelenmiş. 1 Haziran da yasak kalkıyor zaten. Büyük bir iş başarmış gibi hareket etmeyi bırakın. Hiç değilse bir kere aynaya bakıp, gerçeklerle yüzleşmeyi öğrenin!!!

 6. çoğunluk aranmaksızın yapılması iyi,5 haziranda başkan belli olur,Tff bir iyilik yapıp transfer başlangıcını 10 hazirandan başlatmalıdır

  3
  1
 7. Bölükbaşının 2. Kez seçildiği kongrede timur noyan seçilseydi, ya da yazıcıdan sonra ilk kongrede hayri yazıcı seçilseydi bunları konuşmuyor olurduk

  3
  1
 8. Yeminle Erkan Kamat başkan adaylığı haberinden, saçma sapan başkanlık seçim ertelenmelerini okumaktan biktim usandım allah kahretsin. Ya varya raziyim Erkan başkan olmasın ne olursa olsun yeter artık bir sonuca bağlansın şu iş…

  2
  1
 9. Bursaspor Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı‘nın Haziran ayının ilk haftası olan 5 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 14.00‘da Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu‘nda çoğunluk aranmaksızın yapılmasına karar verilmiştir.

  kötünün iyisi olmuş, maalesef yine çokça vaad dağıtan ama gram güven vermeyen başkan adaylarıyla sezon geçireceğiz. Kamat kafadan elenmesi lazım oy verenin eli kopsun net.! Diğer adaylarda Allahtan tek temennim inşallah iyi işlere imza atarlarda bizi utandırırlar. Biri para vereceğim diye kendine kitle oluşturdu, diğer fernandao getireceğim artı elektrik borcunu yükleneceğim ve transfer tahtası için gerekli 21m TL adaylarla seçim öncesi halledelim olmadı bende öderim diye bol bol vaad dağıtıyor. Üstten düşenler ile birlikte alttan gelenlerde epey güçlü, bu sene lig için büyük tren kaçırdık.

 10. 1 Haziran 2021 tarihine kadar sürecek yasak nedeniyle bu tarihe kadar yapılamayacak olan Bursaspor Genel Kurulu’nun, yönetimin yoğun girişimleri sonucunda, 5 Haziran 2021 tarihinde yapılması izni alınmış…!

  1
  1
 11. Sevgili renktaşlarım, bu konu bize ait bir konu değil tüm takımlar şuan bu konudan muzdarip… Atıp tutmadan önce konuları araştırmanızı ve okumanızı taviseye ederim, ayrıca KONGRE tarihinden çok daha önemli sorular var bence!!!

  Kaçınız kulüp üyesi?
  Kaçınız KONGREYE gelecek??? (üyeliği olup Kongrelere gelmeyenlere gelsin bu sorum)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu