Bursaspor’dan resmi genel kurul ilanı geldi

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Olağanüstü Genel Kurulu ilanını yayımladı.

Kulübün duyurusu şöyle;

Kulübümüzün Olağanüstü Genel Kurulu 1. Toplantısının 23.08.2020 Pazar günü saat 11:00’da Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda, çoğunluk sağlanamaması halinde 2.Toplantının 30.08.2020 Pazar günü saat 17:00’da aynı yerde çoğunluk aranmaksızın tekrar yapılmasına karar verilmiştir.

Üyelerimize saygıyla duyurulur.

Üye katılım listesini buradan indirebilirsiniz.

Bursaspor Kulübü
Yönetim Kurulu

Gündem

1.Açılış,
2.Genel Kurul Divanı başkan ve üyelerinin seçimi,
3.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması,
4.Gündemin Genel Kurul’a sunulması,
5.Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Mali raporların okunması,
6.Denetim Kurulu Raporu’nun okunması,
7.Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu raporlarının görüşülmesi,
8.Yönetim Kurulu’nun ibrası,
9.Denetim Kurulu’nun ibrası,
10.Tüzüğümüzün 22/g maddesi gereği kulübümüz şirketlerine ve iştiraklerine ait hisselerin satılması, devredilmesi ve yasaların öngördüğü her türlü hal ve şekilde değerlendirilebilmesi için yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na yetki verilmesinin görüşülmesi,
11.Tüzüğümüzün 22/f ve ilgili maddeleri gereği,  bütçenin, gelir kalemlerinin %25’ini aşan oranlarda yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na borçlanma yetkisinin verilmesinin görüşülmesi,
12.Tüzüğümüzün 22/h maddesi gereği yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na taşınmaz mallar alınması için yetki verilmesinin görüşülmesi,
13.Tüzüğümüzün 22/i maddesi gereği yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na taşınmaz malların satılması için yetki verilmesinin görüşülmesi,
14.Başkan adaylarının konuşmaları, Bağımsız Denetim Kurulu adayı çıkması halinde Bağımsız adayların konuşması,
15.Yeni Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu Delege Kurulu seçimi,
16.Dilek ve Temenniler,
17.Kapanış.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Şehri Müdafa yorumuna yanıt olarak

   adayların ağzından çıkanlar Bursasporun geleceğini belirler.

   camiaya,
   ilk yılımda süper lige çıkaracağım. gökteki yıldızları ayaklarınıza sereceğim. şöyle transferler yapacağım. böyle uçuracağım diye sesleniyorsa bilin ki,
   ya atıyordur.
   ya futboldan bi-haberdir.
   ya da bizim bilmediğimiz başka hesapları vardır.

   eğer,
   beş sene benden şampiyonluk beklemeyin. borçlardan temizlenmek ve şampiyonluk ancak bu sürenin sonunda. üstelik % 60 ı vakıfköy orjinli kendi çocuklarımızla.
   bu arada hedefimiz bir alt lige düşmeden küçülerek büyümek.
   denk bütçeye özen göstereceğiz. şeffaf olacağız. alt yapı ağırlıklı yeniden yapılanacağız. ve son tahlilde kurumsallaşacağız.
   özellikle ilk 2 sezon, medya ve taraftarlar olarak bana zaman tanır ve sabır gösterirseniz ben varım.
   yok,
   olası iki kötü sonuçta antrenörümü, iki basit pas hatasında futbolcularımı protesto edecekseniz. daha şimdiden vedalaşalım. diyorsa bilin ki o başkanın arkasından gidilir ve Bursaspor için de kara göründü demektir…

   9
   2
  2. @Şehri Müdafa yorumuna yanıt olarak

   Ne güzel ya, sevindim, ne güzel yeni başkan gelicek, yeni teknik direktör gelicek, yeni futbolcular gelicek, onlara küfür edicez. Her sene daha kötüye gidicez bu böyle devam edicek. Kulüp profesyonel yönetilmediği sürece, taraftar ve medya akıllanmadığı sürece birşey değişmeyecek.

   9
   1
   1. @Şehri Müdafa yorumuna yanıt olarak

    Kimse kusura kalmasın masaya 300 milyonu getirsin değil Ali ay Aziz Yıldırım bile seçilir. Al sonra kirala Mehmet Akyüz, Paixao, Kapel, Erkan Zengin, Şişmanoğlu, Attamah gibi 4, 5 kalbur üstü adam çek fişi. Şimdiden Del vale, Pote kaçtı.

    3
    7
  1. @Blntt yorumuna yanıt olarak

   Nerde yeni başkan adayları işi bilen dürs etki altında kalmıcak alt yapıya sahip çıkıp sorunun çaresinin vakıfköy olduğunu anlayacak kararlı vakarlı edebli vizyon sahibi adaylar bekleniyorsunuz

   1
   1
   1. @Camcı yorumuna yanıt olarak

    Şampiyon kadrodan sonra altyapımız çöktü. Enes çıktı o da yurtdışına gitti.
    Ertuğrul un, Kubilay ın çok büyük zararları oldu. Burak Kapacak dahil diğer yetişenler de kendilerini geliştiremedi. 18 yaşındaki Ali Akman a gereken önem ve süre verilmedi. Futboldan anlayanlar bu futbolcudaki potansiyeli gördü. Rakip cezasahasını karıştırması bile yeter.

    Altyapıdan yetişen etkili ve verim alabileceğimiz kaç tane oyuncu var.

    Profesyonel liglerde başarı, profesyonelliği bilen oyuncularla yakalanıyor.

 1. Bursapor u bu duruma düşüren siyasiler. recep altepe ve diğer siyasiler rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonra kendi kafalarına göre başkan ve yönetimleri belirledi. Bölükbaşı ve sonrasında gelenler hep bu siyasilerin olayı domine etmesi ile geldi. ali ay ı takımı 1. lige kasten düşürsün diye mi orada tuttular halen anlayabilmiş değilim.

  Halen at gözlüğü ile bakıp siyasetle ilgisi yok diye düşünenler var. Yazıcı klüpten nemalanan siyasilerle epey bir mücadele etti.

  Bu Kongre de de yönetimi yine siyasiler belirleyecek. Adamlar Bursaspor u değil rantlarını düşünüyor.

  Lig 24 takımla da oynanabilirdi. Pandemiden en çok etkilenen takım Akhisar ve CHP ye geçtiği için veto geldi.
  Akhisar AKP de kalsaydı süper lig 24 takımla oynanırdı. Bursa nın ve Bursa seçmenini hiç bir ağırlığı yok mu? !!!

  Bizim doğruluk abidesi taraftarımız!!!! süper ligten nasıl düşürüldüğümüzü hatırlamayıp doğrucu davut u oynamaya devam etsinler. Bu potansiyelimiz ile Süper Lig te toparlanabilirdik. En kötü kadromuzla dahi Süper Lig teki enaz 10 takımla kafa kafaya oynarız. Yıkım ve kayıp çok fazla olacak.

  Hiç bir siyasi partiyi tutmuyorum. Siyasetüstü bakmaya çalışıyorum. Madem ki Bursa yı ve Bursaspor u iplemiyorlar oy kozumuzu iyi kullanalım.

  Kulis yapılıp siyasilerin desteklemediği bir aday seçilsin. Çünkü bu siyasilerin faydasından çok zararını gördük.

  8
  1
 2. Yaptığım önceki espri için özür dilerim ama yine de 23 çok geç bir tarih, yani madde bile olsa değiştirilmeli, bu saatten sonra bu kural aleyhimize işleyecek.
  Ha birde bir sorum var, bursadaki her kişiden 1 tl aylık vergi gibi birşey alsalar sabit gelirimiz olur mu?

 3. Hala daha Hüseyin Akdemir’den haber yok. Umarım bu sefer yarım kalan işi bitirir. Ondan başka çıkaracak adam da yok şu an. Yoksa bu Mestan’la vay halimize. Kapatın kulübü daha iyi. Sayın Akdemir bu mesajı umarım görürsünüz. Siz fitili ateşleyin, biz stadı her maç yakmazsak adam değiliz. Deplasmansa deplasman, destekse destek, kavgaya kavga. Bize tuttuğunu koparacak dik adam lazım. Çapulcuları temizleyin aramızdan…

 4. Arkadaslar şirketlesme o kadar kolay değil,bir holding düşünün ki buradan hisse alacak kişi para kazanmak ister,bunun içinde takımın ekonomisinin ve başarısının üst düzeyde olsami gerekir .yani önce çok iyi bir sermaye,çok iyi bir program gerekir,bunlar olmadan borsaya girsek bile yatırımcı kağıt almaz,senin benim gibi taraftarların alacağı kagitlarda devede kulak kalır ve is fos çıkar,yani sirketlesme icin önce borçların ödenmesi gerekir,borç ödenmek icin sirketlesilmez.

 5. İlk kurula 500 kişi bile zor gelir. Muhtemelen ayın 30’una sarkar. Gelecek yönetimin şimdiden çalışmalara başlaması lazım. Ogf daralıyorum sabri bunalıyorum..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu