Bursaspor’dan Mustafa Er açıklaması!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Mustafa Er ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle:

Yönetim kurulumuz, yeni sezona yönelik teknik yapılanmayla ilgili çalışmalar sırasında, zor dönemlerde sorumluluk alan Mustafa Er’in kulübümüzdeki görevine devamı konusunda görüş birliği içinde hareket etmiş ve kendisiyle görev tanımıyla ilgili istişarede bulunulmuştur.

Bursaspor’un geleceğinde önemli bir rol oynama potansiyeline sahip olduğuna inandığımızdan dolayı, kendisine birinci yardımcı antrenörlük, Futbol Direktörlüğü ya da, kulüp tarafından finanse edilmek suretiyle  bir yıl süreyle yurt dışında eğitim alması, yabancı dilini geliştirmesi ve teknik açıdan donanımını zenginleştirmesi teklif edilmiştir.

Tercihini Futbol Direktörlüğü’nden yana kullanan ve son derece geniş yetkilerle başladığı görevinde, kısa sürede oldukça mesafe kat eden Mustafa Er, dün itibariyle bizim açımızdan da sürpriz bir şekilde istifasını sunmuş ve bu görevi yapamayacağına dair görüş bildirmiştir. Bursaspor’un bir değeri olarak kabul ettiğimiz Mustafa Er, ısrarlı telkinlerimize rağmen kulüpte görev almak istemediğini ve kararını değiştirmeyeceğini beyan ederek, istifa etmiştir. Kendisinin vermiş olduğu bu karara saygı duyuyor ve önce futbolcu, ardından teknik adam olarak kulübümüze yaptığı hizmetlere teşekkür ederek, bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz.

Bursaspor Kulübü

61 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Pingel yorumuna yanıt olarak

   Neden mutlu olmasınlar ki vizyonsuzlar ben bıraktım arkadaş artık bu çapsız yönetim gidene kadar yokum samet aybabada bir ….. yaramaz yazın bunu bi kenarı parayı indirip gidecek

  2. @Pingel yorumuna yanıt olarak

   ali aya oy verenlerin çokta umrundaydı sanki , zaten umurlarında olsaydı ali aya oy verirlermiydi , ALLAH hepsinden blok blok hesabını sorsun İNŞALLAH hem bu dünyada hemde ahirette.

   28
   3
   1. @16spor yorumuna yanıt olarak

    Dünyayı su başmış, ördeğin de çok dikine.. Ali Ay’ınki de o hesap. Nasıl olsa 3 sene daha koltuğu garantiledi. Mustafa gitse noolur, Ahmet gelse noolur. Nasıl olsa sıkıştığında herkesi suçlayıp işine son veriyor ve kemdisi yine devam ediyor. Neymiş, Ali Ay çok iyi adammış. Pöhh.

   1. @Robert yorumuna yanıt olarak

    bence de. şampiyonluğu paylaşamadık ve sindiremedik. ayaklarımız yerden kesildi. her sene şampiyon olacağız sandık. biz bursasporduk. yerli-yabancı karşımıza kim çıkarsa 3 atmalıydık 5 atmalıydık. ikinciliği beğenmedik, ertesi sene üçüncü olduk. üçüncülüğü beğenmedik, dördüncü. dördüncülüğü beğenmedik, beşinci, altıncı, en sonunda da on ikinci ve on beşinci… hala da jeton düşmüyor. bu kafada gidersek, ki gidiyoruz. bundan sonraki yerimiz bir alt lig. her yıl 1 başkan, 5 antrenör ve 25 yeni transferle dolu trenin başka gideceği yer yok.

    23
 1. Ulan adam bedavaymı istifa etti.Millet bu kulüpte çalışmak için 8 takla atıyor.Sırf taraftar korkusundan tuttunuz.Samet onu baş yardımcısı yaparmı?Ekibine kimseyi karıştırmayacağnı imza töreninde Zaten söyledi.Siz nazikçe yol verdiniz.Anlaşılan içerideki rezilliklere daha fazla dayanamadı.Bence sende açıklama yapıp bunların ne halt olduğunu bize açıklaman lazım hocam.

  38
  3
  1. @Talha yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru tesbit rendaş. Ayrıca ilaveten Mustafa hoca oyuncular ile anlaşıyor fakat yönetim alamıyor. Bana kalırsa bu da bir sebep. Ama en büyük şuçlu. Bu yönetimi tekrar Şeren vebalcilerdir.

   12
   1
   1. @Efsane yorumuna yanıt olarak

    Mustafa hocaya oyuncular tapıypr. Ancak ayı Hasan ve tercüman Hüseyin’den nefret ediyor. Bu ikili Mustafa Er’in yenmesinde büyk pay sahibi. Özellikle şişman olan tacizci.

  2. @Talha yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay’ın taraftar nezdinde tölerans eşiği ”0” dır.
   Sametin ise 3 hakkı vardı , birini kullandı Mustafa’yı harcadı.

   Makedon yıldız adayı işi bu gelişme ile rafa kalktı.
   Gözüm üstünde Samet Aybaba….!!!!

   13
   4
   1. @kod adı yasaklı yorumuna yanıt olarak

    eyvah, eyvah..!
    kulüp önceden tribünden yönetiliyordu, şimdi artık sosyal medyadan. sanırım, bundan sonra teknik direktöre ve yönetimlere falan gerek kalmayacak.
    önceden kulübün düştüğü duruma üzülürdüm şimdi onu bile yapamıyor sadece acı, acı ve manalı, manalı gülebiliyorum..!

  1. @Eski teksas yorumuna yanıt olarak

   Suat Paçacı’ya bunun için maaş ve prim veriliyor. Bu tür kulüp açıklamalarını kaleme alsın diye. Renktaşın da dediği gibi yakında bir yazı daha yayınlayıp, bu Mustafa Er hainin tekidir diye açıklama yapar bunlar. Başkanı gördüğünüzde bi sorun bakalım. Buraspor 11’ini ezbete sayabilecek mi? Yoksa gene eeee, ooo mu yapacak?

 2. Koskoca camiayı ne hallere düşürdünüz yazıklar olsun. Bu şehrin yüz karalarasınız bu seneye bi umutla bakma sebebimdi Mustafa ER. Malesef o da altta kalanlardan oldu. Olsun canı çıkmasın. Gün gelir devran döner. #AYAKLANTİMSAH

  20
  3
 3. 45 yaşındayım.41 seneden beri bursaspor luyum .ama bu sene sırf ali ay yüzünden bursaspor u tutmama kararı alıyorum kendi adıma .ülkeyi yönetenler nasıl türkiyenin içine etti ali ay bursaspor un içine etti .yazıklar olsun

  18
  8
 4. BURSASPOR dan soğudum bu herif yüzünden hangi yüzle baskanliga adayligini koydu hangi yuzle secildi ne verdi ne yaptida yine baskan seçildi ben buna oy atan ne kadar insan varsa Hakkımı helal etmiyorum bir an once imza yada bisey yapilip secime gidilmesse ck zor seyler bizi bekliyor olacak…

  17
  1
 5. Mustafa Er hocaya verilen Futbol Direktörlüğü bence sözde görev olarak kaldı,
  Samet Aybab gelir gelmez işime kimseyi karıştırmam mesajı verdi, sonra Vakıfköye gitti,
  Ümit Hoca benim eski öğrencim dedi, ordan da Mustafa Er’e çaktı dirseği, Ümit bana talimat verir mesajı,
  sık sık uğrucam dedi, bu arada da transferlere müdahele etmeye başladı, istediği futbolcularla
  birebir irtibata geçmeye başladı, baktı Mustafa hoca ben burada piyondan öteye gidemem dedi,
  İSTİFASINI verdi, endoğru kararı verdi bence, eğer Ali dedenin vefa duygusu varsa Mustafa Hocayı
  Avrupa’ya 1 yıl eğitime gönderir, antrenörlük eğitimi alır, geldiğinde de istediği kulübe gitsin başlasın,
  eminim ki kendini kanıtlayınca tekrar ait olduğu evine geri dönecektir.

  16
 6. Samet hocayı getirene kadar Mustafa hocayı başa koysaydın ozaman sana helal ali ay derdim şimdi ne oldu peki adama ne söylediniz de adam kaçtı gitti bu sezonda küme düşmeye oynarız gel Mustafa kurtal bizi dersiniz 2 sezonda son anda ipten aldı siz böylemi vefa borcunu ödüyorsunuz Samet hocaya okadar para verirmez

  13
  2
 7. Mustafa erin zerre kadar kusuru olabileceğine inanmıyorum.Bu adam 2 yıldır zor şartlarda göreve geldi sesi çıkmadı istifa ettiyse çok haklı bir sebebi vardır.Ancak şunu demeden geçemeyeceğim daha baştan ben bu işin yürümeyeceğini düşünüyordum 2 yıldır teknik adam olarak zorda olunca başa getirdigin adamı bir anda teknik ekibin dışına itersen adına ne dersen de olmaz.Sen 1-2 milyonluk adamı 300 bine almak için mustafa hocayı koşturursan bırak onu kimse dayanamaz buna.

  12
  1
 8. Kutlarım Bursaspor yönetimini. Her gün rezalet üstüne rezalet. Bir gün transferi yatar, öbür gün futbol direktörü istifa eder. Yazık gerçekten. Ali Ay’a oy verenlere sormak lâzım, vicdanları hiç sızlamıyor mu diye.

  11
  1
 9. Az önce fanatikte gördüğüm Fernandao’dan bi sonraki satıştan alınacak %20 pay olduğu haberi.
  ALİ KOÇ :
  Fernandao’nun bonservisini mecbur olmadığımız için açıklamadık. Sorulduğu için söylüyorum 3 milyon dolara sattık. Bursa’nın bir sonraki transferden alacağı yüzde 20’yi de bertaraf ederek..

  Bizim yönetimin bundan haberi var mı acaba ?

  10
  1. @ERGİC yorumuna yanıt olarak

   Fernandao bizde kiralıktı. Fener adamı gitti ‘bahia’ kulubünden aldı, dolayısıyla bertaraf ettiği kulup bahia?

 10. nefret ettirdiniz bursaspordan. başarı başarısızlığa baklımaksızın yeni sezon maçın ilk dakikasıyla başlayıp yönetimi istifaya zorlayalım. yönetimi stada çıkartmayalım

  9
  1
 11. Ocağı buydu zaten Başkan ali ay ne doğru bir iş yaptıki bu doğru olsun .BU ADAMA OY VERENLER ALIN TEPE TEPE KULLANIN SİZİN OYLARINIZ BURSASPORU BU SENE KÜME DÜŞÜRECEK

  9
  1
 12. Adam küstürmede üzerimize yok, bir insana zor zamanda güveneceksiniz oda cansiperane görevini yerine getirecek üstelik 2 sezon üst üste rahat zamanda ne idüğü belli olmayan herşeyiyle bize fransız olan birini ve daha önce denenmiş ve ıslıklanarak,yuhalanarak gönderilen birbaşkasına güveneceksin adam olan adam tabiki durmaz herkes önce bi antipati yapsın nolurdu bir sezonda öna güvensek sanki realmadrid sanki barselona getirdiğiniz teknik direktörde morinho, yazıklar olsun sizin anlayışınıza

  8
  1
 13. Reziller bu adam gitti taraftarlar sizin için stada gelmiyor ali ay ve yönetimi 5sinci hafta yok olursunuz bu clupten inşallah basiretsiz yönetimmmmmmmm bu yönetime oy verenler yada bizi dümene getirenler size söylencek bi sözüm yok.

  8
  1
 14. Sportif açıdan başarısız,kurumsal yapılanma da rezalet,sıfır proje,misyon ve vizyon yerde sürünüyor,siyaset ve yalama basının desteği ile tekrar seçilen bir başkan ve yönetim kurulu.
  Yazık biz taraftara

  7
  1
 15. Camia olarak zaten kokuşmuş bir vaziyetteyiz ne yazık ki.. Başkan adaylarından ALİ AY’ın aldığı 1060 oy orjial siyasetçilerin oyu.. Hüseyin Akdemir’in aldığı 917 oyda yine bir siyasi ayağın oyları.. Bu ne demek sevgili arkadaşlar.. Yaklaşık 3000 kongre üyesinden 2000’i kulübü düşünmüyor, siyasi çıkar uğruna BURSASPOR’umuzu heba ediyor.. Çok vahim bir tablo.. Bundan yola çıkarsak, ALİ AY ve tayfasının bu tür romantik maceralarda bulunması çok doğal..

  5
  1
 16. BAŞKAN KAFAN RAHAT OLSUN İSTİYORSAN, KUMPASTAN KURTULMAYA BAK. FUTBOL ÇAKALLARI SARMIŞ ÇEVRENİ, BURSASPOR’U YEMEK PEŞİNDELER.

  5
  2
 17. Bursaspor düşmanları yine işbaşında oturdukları yerden. herkesi suçluyorlar bunlar başka yönetimde olsa aynı şeyleri yazacaklar çünkü başka işleri yok sadece karalama yapıyorlar

  4
  8
 18. Ne kadar çorba o kadar ali ay belası yolun sonu görülüyor körüye giydiyor gençlere önem veren samet Aybaba bile kurtaramaz. Çünkü bu salak taraftar le guen gibi hocayı harcadı oyuncuların yalan açıklamalarına inanarak. 2 gün sonra takım kötüye gitsin mustafa er bizi yaryolda bıraktı samet aybabadan hoca olmaz gibi laflar duyulmaya başlanır.

  3
  2
 19. Arkadaşlar bu Başkanı neden seçildi düşürmediği için geldi parası yok tu ne olduda para buldu piyangomu çıktı yoo rezil etti dahada edicek ne ışık gördünüz bu başkanda ne vadetti hiç stad isim hakkını satamadığı gibi borç 500 buldu yanındaki parasıs yöneticiler topladı hayırlısı hakkımızda gidişat iyi deyil istifa ali ay istifa istifa mayan tutmadı tek senle olmuyor bunu anla

  3
  1
 20. Anlaşılan bu samet akıllanmamış , bu seferki gelişinden bende ümitliydim ama beyfendi burdan nasıl kaçakaç gittiğini unutmuş bu gideşle aynı son onu bekliyor. Zaten ali aydan hiç bahsetmiyorum onun akıllanması için aklı başkasının elinde değilde kafasının içinde olmalıydı.

 21. Bursasporumu Ali babanın çöplüğüne çeviren Kırk harami başı Bölükbaşı RECEP.bayramda dünyadaki tüm bursaspor taraftarları elinden öpsün.seni çok seviyoruz ve kucaklıyoruz asla unutmayacağız harami başı.
  .

  3
  1
 22. Ali ayın yapması gereken tek net şey var . Eğer camiyayı tekrar havaya sokmak istiyorsa hemen sameti kovup Mustafa Eri başa getirmek. Kendide kazanır herkes kazanır. Yok bu işin altında kalırsa bu sefer başkanlığı uzun sürmeyecek gibi İNŞALLAH, ben şahsen her maç stadta özgür hakkıl olan tepkimi koyacam.

 23. Hayatımda hiç bu kadar Bursaspor dan soğumamıştım. 9 senedir devamlı kombine forma alan birisi olarak bu sene maçlara gitmeme kararı aldım. Allah Bursaspor’umuzun yardımcısı olsun…

 24. bu site Gazetebursa ‘dan Adnan ALP’in Le guen’in Bursaya gelişindeki 300 bin Euronun nasıl buharlaştığını anlatan yazısını yayınlamıyor.

 25. baştan yapma uyma bunlara diye uyardım bursasporluluk gönül işi tertemiz kalbinle doğru karar verdin cok büyük başarılara imza atacaksın bunların arasında senin işin olamaz güle güle

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu