Bursaspor’dan kritik uyarı!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir duyuru yayınladı.

Yeşil-beyazlı kulübün paylaşımı şöyle;

Genel Kurul Üyelerimizin Dikkatine;

Kulübümüzün Olağan Seçimli Genel Kurul ilk toplantısı 19 Mayıs 2024’te, çoğunluk sağlanamaz ise ikinci toplantı 26 Mayıs 2024 saat 13:00’da “100. Yıl Atatürk Stadyumu”nda gerçekleştirilecektir.

Başkanlık için Bursaspor Kulübü’ne bağış yaparak dosyasını sunacak aday adaylarının başvuruları 12 Mayıs’ta Divan Kurulu tarafından alınacak olup; şartları sağlayanlar için 30 Nisan öncesinde aidatını ödemiş üyeler tarafından Üye Sicil Kurulu gözetiminde Kulüp’te aday göstermek için imza verilebilecektir. 100 imza sınırını geçenlerin adaylığı kesinleşecek ve yönetim kurulu aday listelerini 16 Mayıs’ta teslim edeceklerdir. Bağımsız Denetim ve Hukuk Kurulu için liste teslimi de 16 Mayıs’ta gerçekleştirilecektir.


Oy Kullanmak İçin 30 Nisan’a Dikkat

Ödeme döneminin son günü olan 30 Nisan 2024 Salı günü saat 17:00 öncesinde, 2024 aidatını ödemeyen genel kurul üyelerimiz mayıs ayındaki seçimde oy kullanamayacaklar. Ödeme dönemini kaçırarak borcunu kapatan üyelerimizin oy kullanma hakkı, ödedikleri tarihten sonra 60 gün süresince askıya alınmaktadır.

Gerek seçimde oy kullanmak, gerekse başkan adayı göstermek üzere imza vermek isteyen üyelerimizin 30 Nisan öncesinde 2024 aidatını ödememiş olması zorunludur.

2022’den bu yana aidat ödememiş olanlar 30 Nisan’a kadar borçlarını kapatmaz ise üyelikleri sona erecek. Bu durumdaki üyelerimizin 2022 – 2023 – 2024 aidatlarını içinde bulunduğumuz yılın aidat miktarı üzerinden (toplam 2.400 TL) kapatması gerekmektedir.


Neden 30 Nisan?

7405 sayılı yeni Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Yasası ile birlikte TFF uygulamaları bir futbol sezonunu (1 Haziran – 31 Mayıs) hesap dönemi olarak öngörmektedir. Bu süreçte elde edilen brüt gelir kulüplerin bir sonraki sezondaki borçlanma kısıtlamasına etki etmektedir. Yapılan düzenlemeler ile birlikte pek çok Kulüp gibi Bursaspor da tüzüğün yasaya uyumlandırılmasında, aidat ödeme dönemini 30 Nisan öncesine çekmek durumunda kalmıştır.

30 Nisan’dan sonra ödenirse?

Aidat ödeme dönemimiz her yıl 1 Ocak – 30 Nisan tarihleri olmakla birlikte; süresi içinde ödenmeyenlere uygulanan ek maddi yaptırım kaldırılmış ve süreyi geçirenlerin ödemeden sonra 90 günlük oy kullanamama kısıtlaması 60 güne indirilmiştir. (Aidatını süresi geçmesine karşın aynı takvim yılı veya sonraki yıl ödeyecekler borç tutarının üzerinde bir ödeme yapmayacaklar.)

Yine tüzükte yapılan düzenlemeyle 2 dönem üst üste aidat ödemeyenlerin üyelikten düşme durumu 3 döneme çıkartılmıştır. Yalnız üçüncü ödeme dönemine girildiğinde; geçmiş iki dönem borcu 3. ödeme dönemindeki aidat miktarı üzerinden toplu olarak kapatılacaktır. Üçüncü dönemde 30 Nisan’a kadar aidatını ödememiş olanların üyeliği kendiliğinden son bulacaktır.


Aidat Ödeme Noktaları:

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri
Bursastore  (Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu ve Şehreküstü Şubeleri)
Merinos Stadyumu

Aidatlar nakit olarak ödenebilmektedir.

Üyelerimizin dikkatine önemle sunulur…

Bursaspor Kulübü Divan Kurulu

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Valla mevcut medya ve teksasın varlığında kulüple ilgili hiç bir olumlu ve güzel şeyler düşünemiyor ve hayal kuramıyorum.
  yani bu ikilinin olduğu yerde seçim, meçim hikaye.
  zaten bu ikiliyle alakalı çıkan haberlere ve onlara verilen (+) (-) lerin dağılımına bakınca artık şehirde bir karşılıklarının kalmadığı çok net görülüyor.

  8
  1
 2. Aidat ödemelerinin sadece nakit olarak yapılabilmesi bize has bir durum mu, diğer kulüplerde de böyle mi bilmiyorum ama bu resmen çağdışı bir anlayışın dışa vurumu ve belki de içinde bulunduğumuz durumun emarelerinden biridir.

  İnternet çağında, herkesin cep telefonunuzda bankacılık uygulamaları yüklüyken, iban, havale, eft, kredi kartı gibi kolaylıklar varken, herkes işini gücünü bıraksın, bir şekilde oraya gitsin ve nakit olarak ödensin…

  Arkadaş Dinozor’lar çağında mı yaşıyoruz
  Taşı taşa vurup ateş mi yakıyoruz bu ne ilkellik halâ ?..

  6
  2
  1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   BURSASPOR Kulubü derneğine
   Banka kanalları ile yapılan her para girişi temlik ve alacaklılara gittiği için bu şekilde paraları nakit alıp paranın kulüp içinde gerekli yerlere harcanması sağlanıyor.

 3. Kulübe bağış yapmadan ve resmi olarak başkanlığa aday olmayan, sadece kendi reklamını yapmak için aday olduğunu açıklayıp sonra çekilen sözde başkan adaylarının haberlerini hiç bir medya organında görmek istemiyorum.

  4
  2
 4. Tüm üyeler aidat borçlarını ödeyip
  Hem kulübe katkı vermiş olurlar
  Hem de seçimde kendi hür iradeleriyle
  Kulübün geleceginde söz sahibi olurlar
  Ayrıca kulübe başkan adayı olacakların
  Bağış tutarı da en az 10 asgari ücret
  Seviyesine çıkartılmalı ki hem
  Kulübün kasasına en azından
  200-250 bin tl para girsin, hem de
  Parası olmayan aday olmaya yeltenemesin

  4
  4
 5. gerçekten çok merak ediyorum yeni başkan kaç oyla seçilecek?
  ya da seçimde kaç kişinin oy kullanma hakkı olacak?

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu