Bursaspor’dan kongre duyurusu!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinde bir kongre kararı alınmadığını duyurdu.

Yeşil-beyazlı kulüp tarafından yapılan resmi açıklamada kamuoyunda “Olağanüstü Genel Kurul kararı alındığı yönünde asılsız haberler” yer aldığı ifade edildi.

Açıklama şöyle;

Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada herhangi bir resmi açıklama olmamasına rağmen Olağanüstü Genel Kurul kararı alındığı yönünde asılsız haberler yer almaktadır. Şunu belirtmek gerekmektedir ki Yönetim Kurulunca seçim gündemi ile alınmış herhangi bir Olağanüstü Genel Kurul Kararı bulunmamaktadır.

Buna paralel olarak henüz resmi bir açıklama bulunmamasına rağmen bazı kesimler tarafından adaylık açıklaması yapıldığı dahi görülmektedir. Adaylık açıklaması yapanların öncelikle tüzükte yer alan adaylık kriterlerini sağlayıp sağlamadıklarını teyit etmeleri gerekmektedir. Zira Tüzüğümüzün 16/e maddesinde Bursaspor organlarında görev aldığı dönemde ibra edilmemiş üyelerin haklarında başlatılan hukuki süreç lehine kesinleşene kadar aday olamayacağı açıkça düzenlenmiştir. Bu haliyle başkanlık yaptığı dönemde ibra edilmeyen ve hakkında açılan davalar devam eden kimselerin aday olamayacağı halde adaylık açıklaması yapmaları ya tüzüğü bilmediklerini ya da kulübü tekrar kaosa sürüklemek istediklerini göstermektedir. Yine kulübün en ihtiyacı olduğu dönemde elini taşın altına koymamasına rağmen, kulübün geldiği duruma sebep olanlardan hesap sorulacağı gün geldiğinde bir anda adaylık çıkışı yapmak da akıllarda soru işareti uyandırmaktadır.

Mevcut Yönetimimizin göreve ilk geldiği günden beri üstlendiği misyon bellidir. Hiçbir şahısla şahsi husumeti olmayan yönetimimiz, Bursaspor’umuzun bu günlere gelmesine sebep olanlardan hesap sormaya kararlıdır. Bu kulübe sadece faydası dokunanlar ve çocuğumun rızkını bu kulübe verdim diyenler Türk Adaletine güvenerek yataklarında rahat uyuyabilirler. Ancak BURSASPOR’un çocuklarının rızkını savunmak da mevcut yönetimin görevidir. Kulübün altında bulunduğu ağır borç yükünden kurtulabilmesi için bu adımların atılması elzemdir. Şu bilinmelidir ki yapılan algının aksine bugüne kadar hiç kimse gelip cebinden para vererek bu borçları ödemediği gibi, bu günden sonra da kimse cebinden para vererek bu borçları ödemeyecektir. Her gelen Yönetimin gördüğü manzara karşısında üç maymunu oynaması sonucunda bu günlere gelinmiştir. Bu düzenin devamının kulübe fayda değil zarar verdiği açıktır. Bu düzenin değişmesi için ulusal ve uluslararası düzeyde tüm adımların kararlılıkla atılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @radikal31 yorumuna yanıt olarak

   Ulan bağıracaksınız şu kulübü parasız olmaz bu işler kardeşim elektrik parasını ödeyemezsin sen Recep…

   3
   4
  2. @radikal31 yorumuna yanıt olarak

   Sn. Renktaşım,
   Yönetimin yaptığı açıklamada kullanılan şu ifade konusunda yorumun nedir acaba? “Kulübün geldiği duruma sebep olanlardan hesap sorulacağı gün geldiğinde bir anda adaylık çıkışı yapmak da akıllarda soru işareti uyandırmaktadır.”
   Sence de garip değil mi? Ki aradan 2 tane kongre geçti. Öncesinde adayım diyenler bir bir kayboldu ortadan. Hiç sorgulamak geçmedi mi aklından? Başkasına hakaret etmeden önce biraz düşünsen…

   59
   12
   1. @radikal31 yorumuna yanıt olarak

    Ya hafız; Selim imza toplayan yıkıcı tarafta; Recep Günay’la husumetli zaten Selim’in parazitliğinde herkes hemfikir; hatta tribünün hangisinde olursa olsun liderim deyen tayfayım deyen herkes parazit. Selim. Çok yanlış bakıyorsun olaylara. Olay tamamen Teksas’la Radikal arasında. Bursaspor kimsenin umurunda değil. Set (Sedat Topaloğlu) yönetimde olmasa kimse Recep’in başkanlığına bişey demeyecek. Şunu açık açık anlayıp dillendirecek de kimse yok Bursa’da valla ilginç. Herkes şehirdeki her şeyden habersiz şehirdeki her şeye yabancı olmuş. (Yaşça küçük müsün büyük müsün bilmem ama; bunlar Arap Parkında birbirine bıçak çekerken de Bursaspor kimsenin umurunda değildi; şimdi de değil. Lig başlasın; mevsim kışa dönmeden daha ne rezillikler olacak ona bakın siz…)

    3
    1
 1. Kim olursan ol, ne kadar paran olursa olsun, yeter ki hırsızlardan hesap sorulsun.

  Kolay mı öyle derneğin yüz milyonlarca lirasını hiç edip üç beş tasmalının lafıyla kulübe geri konmak?

  Bursaspor’u bu hâle getirenler bi’ hesap versin, sonrası kolay.

  66
  26
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   arkadaşlar iskocyada glasgow rangersde bu duruma düşmüştü yani alt liglere 5 yıl topçu satmadi alt yapıdan gelenleri korumaya aldı düşünün 5 yıl topçu satilmasa idi bursaspor 11 ini ama bazı içimizdeki asalaklar kademesine mevkisinde göre rant elde etmek için bu tip projeleri engelleyip ceplerini doldurmak istiyorlar ulkemizde de göztepe ankaragucu altay bunu başardılar karabük es es karşıyaka vb. başaramadılar bursa başarır inananlar ilk önce kendini yonetenlere

   1
   1
  2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Recep günay daha kulübe 1 tl vermemiş, sosyal medyadan bunları yazıyor diye destek mi vereceğiz adama.
   Haberin olsun recep günay şampiyon başkanımızı mahkemeye vermiş birisi ve bu şuan sosyal medyada yazdıkları konusunda ali ay mahkemeye vermiş ve hepsini kaybetmiş, ali ay hepsini kazanmış. ali ay tarihin en kötü Bursaspor başkanıydı, ta ki bu recep günay geleseye kadar.

   Altyapı, personel, yemek, elektrik giderlerini hala eski yönetim ödüyor, vergi borcu vardı onu’da alinur aktaş ödemiş -6 puan gelmesin diye.

   Sizde aman sosyal medyada bunları yazıyor ondan dolayı recep de recep de anca.

   27
   26
 2. Ben size söyleyeyim.
  Recep bulduğu koltuğu kaptırmaz. Kongre kararı almaz. Ali ay adaylıktan vazgeçer.
  Bu yönetim devam eder. Tahtayı açmayı bırakın, futbolculara hatta personele bir kuruş dahi ödeyemez. Borçları zaten ödeyemez. Takım bu moralle her maç yenilir. Devre biterken yönetime dümdüz küfürlerve tehditler edilir. Korkudan yönetim istifa eder. O saatten sonra beğenmediğimiz Ali Ay’a yalvarırız. O da tabii ki de gelmez. Takıma başkan bulunmaz. Takım tepetaklak amatöre kadar gider. Sonra da kapısına kepenk vurulur

  55
  29
  1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Messut Mestan, yine yengenin Trabzon burma bileziklerinden 3-5 tane bozdurup bir kez daha başkan olur. Yine Adana Demirspor’la play off oynar. Ve takımı yine maç günü Adana’ya götürüp yorgun argın maça çıkartır, biz yine kaybederiz, gör dötüm yolları, içtim soğuk suları, dön geri Bırsa’ya

   2
   1
  2. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   ben bu senaryoolsun isterim. kulubü batıran adamı getirelim diyorsunuz,çünkü parası var.
   onun yerine parasız biri gelsin hesap sorsun, isterse lig düşelim.
   kötüler ayıklandıktan sonra biz yine çıkarız her türlü.

   1. @CMC yorumuna yanıt olarak

    Yürü git çorbaçı, kim ödedi 1 yıllık adam 5 bin doları bile veremiyor, Bursaspor tv canlı yayın yapamıyor. 1 senelik parası ödendi diyor. Söyleyim en son parayı eski yönetim ödedi futbolculara

 3. Lan daha geçengün Line TV ye çıkıp kongre kararı aldım demedin mi RECEP sen kendi kendimi yalanlıyorsun ne utanmaz adamsın lan sen Hani Allah korkun vardı Yalancı Herif video lu kayıt olmasa insanları inandıracak. Birde iftira atıyorsun!

  47
  18
  1. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Yaw bi adama durup dururken Hatçe diye kadın isimli lakap takarlar mı? İşte bu yüzden. Şuh rakkase. Kıvırıyo amk. Müziğe hiç gerek yok. Büyük dansöz

   1
   2
 4. Selim kurtulanın lafıyla iş yapan yönetim yazıklar olsun bir sözünüz bir sözünüzü tutmadı artık bu takım içerde dışarda 3 5 yiyince selimle beraber futbolcuları döversiniz

  39
  16
 5. Hayırlısı olsun. Temiz eller operasyonu sonuçlanmadan bırakmayacak gibi. Recepler, Körüstan, Ali dede, Mestan ve Emin için uykusuz geceler başlayacak gibi.

  28
  20
   1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    Bu yalancı, sözünde bile durmayan, 1 sözü bile doğru çıkmayan başkana, kimse borçlarında indirime de gitmez, yardımda etmez aynı şimdiki gibi sponsorda bulamaz. (eski yönetim hariç şuan her şeyi onlar ödüyor)

    Önceden konuştuğu şeyler için mahkemeye verdiğini ali ayı ve kaybettiğinide söylemez.

    Piyango yapar ve bu bilet aldı şu bilet aldı der ama hepsi yalan olduğu ortaya çıkınca o konu hakkında hiç açıklama yapmaz.

    12
    10
 6. mahalle takımı mı yönetiyor bunlar yoksa bakkal dükkanı mı? Klübün resmi sayfasından yapılan açıklamalar her gün daha da komikleşiyor. Varsa bir problem gidin bireyselde konuşun.

  oturabileceği en büyük makam muhtarlık koltuğu ya da bakkal koltuğu olan recep bey, Bursaspor başkanlık koltuğunu ve klübün resmi sitesini egolarını tatmin etmek için kullanmayı bıraksın. bu takım bir alt lige daha düşerse ki transferi açamazsak bu sezon pek olası bir ihtimal bu, takımın kapısına kilit vurulur. işte o zaman da ne körüstanın, ne ali ayın klübü bu hallere soktuğu değil, recep beyin klubun kapısına kilit vurdurması konuşulur.

  26
  9
 7. bize parası olan başkan lazım lobisi olan lazım,masaya yumruk vuracak yumruğu ses getirecek başkan lazım.mavcut başkan belki maddi anlamda zayıf olabilir lobi desteği alamayabilir ama,masaya şuan vuruyor ses geliyor bazıları üstüne alınabilir bazıları beni kast ediyor diyebilir kimin kendinden geçmişinden şüphesi varsa ya cezanın bedelini hukuken ödeyecek yada başkanla uzlaşıp maddi anlamda destek verecek ki klübün önü bir şekilde açılsın.ben bir sade taraftarım bu resmi böyle okuyup yorumluyorum.

  18
  4
 8. recep aydın ve ali ay destekçileri aynı yanlış içinde.
  çünkü ikisi de aranan kan değil.
  kulübü kimsenin hayır diyemeyeceği bilgili ve güvenilir bir ortak aday kurtarırdı ama camia olarak böyle biri için hiç zaman ayırmadık ve kafa yormadık.
  kişisel görüşüm, recep aydın devam eder. takım onunla amatöre düşer. kulüp FK olur. sonucunda alacaklılar da avucunu yalar.
  ali ay gelseydi, Bursaspor için değil, parası için mücadele verecekti.
  bakalım zaman beni ne kadar haklı çıkaracak.
  sonuç olarak, bu kadar düşük, ”tribün-medya-yönetim” profili ile bu kulübün işi çok zor.
  ben EĞİTİM ŞART! deyip konuyu kapatayım…

  17
  4
 9. Sevgili Bursasporlular Bursaspor da camia da bir güvensizlik bir herseyi ben bilirimlik hakim kim ne istiyor Recep Günay yönetimi hukuki mercilere tüm dosyaları aktarmak istiyor tamam kulüp camia bunun için kendisine yetkili kılsın herkesin alnı açık ise sorun yok bu arada Recep Günay rahmetli İbrahim Yazıcıyı Bursaspor un parasını üzerine aldığı için mahkemeye verdi oyda ki o para Bursaspor un hesabında dursa idi temliklere gidecekti rahmetli iyi niyetli bir iş yapmıştı ama Recep Günay açıklığı resmiyete döktü şimdide belki bazı şeyler iyi niyetlidir ama maalesef kulüp ün durumu ortada kimse kimseye inanmıyor sevgisizlik bilgisizlik var mesele Bursaspor ise oturup konuşulsun Sn Recep Başkan bu iş için belli bir bütçe olmaz ise olmaz dır tamam bu yıl kümede tutunuz seneye o altın çoçukları 17 yaşında oldu hadi onlar ile devam ederiz dediniz planınız nedir lütfen açık net anlatın ama ne olur yok piyango dan gelicek yok mahkeme Den arazilerden gelicek ile bu işler böyle olmaz tamam hukuki olarak bende çok istiyorum geçmişin araştırılmasını peki o zaman neden bunca yönetici bunu yapmadı veyahut devletin organları bir kulüp bu duruma nasıl geldi deyip araştırmadı

  6
  6
  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   Sen üstüne gitmedikten sonra devlet bu durumu araştırmaz
   Öncekiler neden üstübe gitmedi dersen digerleri de şaibeli işler yapip ben
   Dolar verdim
   Euro verdim
   Altin verdim
   Çek-senet versim deyip
   Kendilerini Bursaspora karşı alacaklandirdilar

 10. HahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahahahahahahahhahaHahah

  4
  8
 11. Hesap vermesi gerekenler aday olamaz isterse küme düşelim önemli değil bu kulübü bu duruma düşürebilir hesap versin kendilerini temize çıkarsınlar ondan sonra aday olsunlar küme düşelim önemli değil yine cikariz ama hesap sorulmassa bu mali tablo düzelmez gelen yöneticilerde aynı yoldan gider hem küme düşeriz hem borç tablosu büyür Bursasipor lav edilir herkes biraz mantıklı düşünsün bu tahta tiransfer olaylarını fazla kafaya takmayın tahtada açmıştık evvelki yönetimde tiransterde yaptık ama küme düştük fazla fikir yürütmeye kim bırakalım yönetim görevini yapsin

  1
  1
 12. Arkadaşlar şöyle kafanızda canlandırın maçlar başlayınca bu takımın başarılı olması imkansız sanırım her maç başkana küfür edilciginin farkindasinizdir peki bu yönetim sezonu tamamlayabilir mi kulaklarını tıkarsa veya maçlara gelmezse tamamlar herkez mahkemden bahsediyoda sezon başlıyacak takım dan hedeflerinden bahseden yok takım başarısız olursa en üstten alta kadar herkez tepetaklak olur uyanın

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu