Bursaspor’da kongre tarihi belli oldu!

Bursaspor Kulübü resmî internet sitesinden olağanüstü kongreye ilişkin takvim açıklandı.

Kulübümüzün Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu 1. Toplantısının 13 Ocak 2024 Cumartesi günü saat 14:00’da Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda, çoğunluk sağlanamaması halinde 2. Toplantının 20 Ocak 2024 Cumartesi günü saat 14:00’da aynı yerde çoğunluk aranmaksızın yapılmasına karar verilmiştir.

GÜNDEM

1. Açılış,
2. Genel Kurul Divanı başkan ve üyelerinin seçimi,
3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması,
4. Gündemin Genel Kurul’a sunulması,
5. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Mali raporların okunması,
6. Denetim Kurulu Raporu’nun okunması,
7. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu raporlarının görüşülmesi,
8. Yönetim Kurulu’nun ibrası,
9. Denetim Kurulu’nun ibrası,
10. Tüzüğümüzün 22/g maddesi gereği kulübümüz şirketlerine ve iştiraklerine ait hisselerin satılması, devredilmesi ve yasaların öngördüğü her türlü hal ve şekilde değerlendirilebilmesi için yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na yetki verilmesinin görüşülmesi,
11. Tüzüğümüzün 22/h maddesi gereği yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na taşınmaz mallar alınması için yetki verilmesinin görüşülmesi,
12. Tüzüğümüzün 22/i maddesi gereği yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na taşınmaz malların satılması için yetki verilmesinin görüşülmesi,
13. Başkan adaylarının konuşmaları, Bağımsız Denetim Kurulu adayı çıkması halinde Bağımsız adayların konuşması,
14. Yeni Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu Delege Kurulu seçimi,
15. Dilek ve Temenniler,
16. Kapanış.


WhatsApp’ta Bursasporluyuz kanalını logoya tıklayarak takip edebilir, tüm haberlere anında erişebilirsiniz.

 

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. allahım sana şükürler olsun… bursaspor tarihinin yüz karası olarak yıllar boyu anılacaksın hatçe recep

  53
  22
  1. @green boys yorumuna yanıt olarak

   KOSKOCA BURSA ŞEHRİNİN TÜRK FUTBOL TARİHİNDE ADINI ALTIN HARF İLE YAZDIRMIŞ BURSASPORUMU BİR SİRK E ÇEVİRDİNİZ.BU SİRK İ BENİM YEŞİL VE BEYAZ SEVDAM İLE YAPTINIZ ! VE SEVDAMIN GÜN GÜN ÇEŞİTLİ REZALETLER İLE ERİYİP BİTİRİLMESİ SİRKİNE BENİ VE BENİM GİBİ TÜM YEŞİL BEYAZ SEVDALILARINA İZLETEREK EN BÜYÜK ACI VE ÜZÜNTÜLERİ YAŞATIYORSUNUZ.BUNA SEBEP OLANLARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. NOOOTTT….
   NE YAPARSANIZ YAPIN İSTEDİĞİNİZ SİRKİ, TİYATROYU,FİLMİ OYUNU DENEYİN BU SEVDAYI BİTİREMİYECEKSİNİZ BU SEVDANIN TOHUMU İLLAKİ BİR TOPRAKTA AKAN GÖZ YAŞLARIMIZ İLE YEŞERECEK VE YEŞİL BEYAZ TOPRAKLARDA YEŞİL BEYAZ SEVDALILARININ YEŞİL BEYAZ SEVDASI AHİR ZAMANA KADAR DEVAM EDECEKTİR İNŞALLAH…….

   9
   2
  2. @green boys yorumuna yanıt olarak

   Ben buralardan ayrılalı epey oldu şöyle bir bakayım dedim ama bu arada acayip gelişmeler olmuş.
   1. Büyük çoğunluk başkana sallıyor. Hakaret ediyor. Sanki bu duruma bu başkan getirdi takımı. Takımı soyanları savunuyorlar. Günay tekerlerine çomak soktu. Çok çok yazık…
   2. Belli ki bunlar ya satılmış ya da beyinleri çamaşır suyuyla yıkanmış troller. Ya siz neyin davasındasınız sürü kafallılar. Adam takımın öıkarlarını korumaya çalışıyor sadece ama destek olan yok. Çünkü hainlerin sesi daha çok çıkıyor.
   3. Tamam takım düşecek de sizin çözüm öneriniz ne? Para sizde mi? Aday olan biri yok ki. Olsa olsa pisliğini temizlemeye Ay veya Adanur gibi biri gelir.
   4. O gelen de hepinizi kandırır takımı daha beter soyar. Kalanları da satar. Takımı dağıtır. kaçar gider. Daha beter olursunuz.
   5. Olan gerçek taraftara ve alt yapıdaki gençlere olur. Bunlar gider yine kahvede okey oynar takıma sallar.
   6. Cehennemin dibine gidin troller.
   Elveda 60 yıllık aşkımi eziyetim, gözyaşım, heyecanım…
   Elveda futbol…
   Çünkü başka takım tutamam…

   25
   27
  3. @green boys yorumuna yanıt olarak

   Bakalım bunca aydır kongre kongre denildikten sonra 13 Ocak’ta çoğunluk sağlanacak mı?
   Kongre üyelerinin ve kaç ay önce kongre için toplanan imzaları atanların katılımla ilgili vereceği tepki ve sağlanacak çoğunluk, bir bakıma her şeyin şahsi gösteri mi yoksa Bursaspor’u umursama mı olduğunu da açıkça belli edecek.
   Kimse kusura bakmasın ama; 13 Ocak’ta çoğunluk sağlanıp kongre halledilmezse bir daha insan içine çıkıp Bursasporluyum demeyelim….

   28
 2. Mümkünse bu yönetimin ismini birdaha sanmayın tarih bunları en kötü yönetim olarak en üstte anacak

  22
  17
 3. BAŞKAN ALİ AY
  TEKNİK DİREKTÖR ÖMER ERDOĞAN

  BURSASPOR SÜPER DENİLEN O LİG’DE

  BİR UMUTTUR BURSASPOR
  BURSASPOR YIKILMAZ, YIKILMAYACAK

  19
  45
  1. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim yani diyorsun ki geçmişte yaptıkları az yok hayır, eksik kaldi yıllarca yaptığı borclandirmalar yetersiz kaldı devam etsin. Genel kurul gündem md.ozellikle 10.ve 12.md. ile yeni yetkilerle donatılmış ve kulübün ipinin çekilme konusunda elinin güçlenmesini tasvip ediyorsunuz. Sonra da biz takımın başarılı olmasını isteyen taraftarlariz diyerek böbürlenin, gururlanin. Tebrikler! Sizler varken rakip takımların seyircisine gerek var mı?

   14
   7

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu