Bursaspor’dan ırkçılığa uğrayan Başakşehir’e destek

Bursaspor Kulübü sosyal medya hesaplarından Başakşehir Futbol Kulübü'ne bir destek mesajı yayımladı.

Bursaspor Kulübü sosyal medya hesaplarından Şampiyonlar Ligi‘nde oynanan Paris Saint Germain maçında Webo‘ya ırkçılık yapıldığı için sahadan çekilen Başakşehir Futbol Kulübü‘ne “Yanınızdayız No To Racism” paylaşımında bulunup destek verdi.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yorumlara bazı Diyarbakırspor`lular ve Amedspor`lular basmış, demek ki teröristlere tepki göstermekte ırkçılık oluyormuş. Üstlerine alınmışlar…

  29
  3
  1. @Lallsksjsj2 yorumuna yanıt olarak

   Amedi geçiyorum onlar haksız. Diyarbakırsporun nesini gördünde pkk dışarı diye bağrıyosun. Ben ufaktım abilerimiz bağırdı için bende bağırdım şimdi aklım alıyor ki yanlışmış. Adamlar bizi yendi diye böyle bağırdık.

   3
   16
   1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

    O maçta 4-0 ne koymuştuk Diyarbakır’a. Hocaları da Ziya Doğan’dı. Şimdi artık takım bulamıyo çalıştırmaya. MAslak Oto sanayide kaportacı da çalışıyomuş. Ne acıycam lan Diyarbakırspor’a. Hak ettiklerini buldular, kapanıp gittiler.

    6
    2
   2. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

    kıymetli kardeşim, evet özellikle sporda bu davranışlar olamamalı, fakat çevresine şehit ateşi düşen kardeşlerimizin ruh durumunu anlamayan, sporcu olmak yerine terörist duygusu ile davranmayı tercih eden sahada insanlar olunca, netice senin yaşadığın olur….. halen teröriste terörist demeyeni reddetme hakkımız yok mudur. Duygular anlık değildir, hayatın içinde tüm yaşananlar, duygu bütünlüğü oluşturur…

    8
    1
 2. Size daha vahim bir şey söyleyim kardeşlerim;
  Hakem karını bilmem ne edeyim diyen insanlar gördüm bizim tribünlerde.daha bir çok küfürler anaya bacıya.ırkçılığa gösterdiğimiz tepkiyi küfür eden insansızlarada göstermeliyiz .

  11
  1
 3. Bu olay dünya basınında flash haber olarak geçti ! “Türk temsilcisi, yabancı oyuncusuna gösterilen ırkçılık sebebiyle maçtan çekildi” diye ?!
  Biz her türlü dine, mezhebe ve ırka karşı hoşgörülü bir milletiz ! Bir kez daha ispatlamış olduk aslında ! Umarım bize karşı bakış açıları değişir ! Bizi de ‘barbar türkler” olarak nitelendiriyorlar zaten…

  8
  3
 4. Peki abi bişey sorucam. Madem “Negro” demek büyük suç ise, bu Eti pisküvitleri yıllardır Eti Negro diye pisküvit üretiyo, satıyo, parayı buluyo. Onu napçaz? Eti NEgro, resmen siyah pisküvit. Arasında beyaz kırema var. O zaman Eti fabrikası da ırkçılık yapıyo yıllardı. Federasyon uyuma. Es Es’in 50 senelik göğüs reklam sponsoru olan Eti’ye de NEgro piskevit ürettirme o zaman. Webo’nun bundan haberi var mı?

 5. Ulan şu Webo’yu da hiç sevmem. Hangi takımın formasını giyse, her maçta Bursaspor’a gol attı. Ankaraspor’da oynadı, lak koydu. Başakşehir’de oynadı lak koydu, Fener’de oynadı, kimbilir kaç tane koydu, hesabını bile yapamadım. Ne çektirdin lan bize.

  4
  6

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu