Bursaspor’dan ırkçılığa tepki

Bursaspor Kulübü ABD'de George Floyd'un polisler tarafından katledilmesinin ardından 'Irkçılığa hayır' paylaşımında bulundu.

25 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri‘nde yaşanan olayda siyahi George Floyd‘un polis şiddeti nedeniyle katledilmesinin ardından ABD‘de büyük protestolar gerçekleştirilmişti. Bu olaylar dünyanın diğer ülkelerinde de kaydedilirken Bursaspor Kulübü bu konuda duyarsız kalmadı.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde gerçekleştirilen idmanda teknik heyet ve oyuncular diz çökerek ırkçılığa karşı destek verdi.

Bursaspor Kulübü resmi sosyal medya hesaplarında Emirhan Aydoğan ile Abdullahi Shehu‘nun anlamlı bir fotoğrafını da paylaştı.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. *İNSAN* OLMASI YETERLİ. YERYÜZÜNDEKİ HİÇ KİMSENİN ÖNCELİĞİ VE DIŞLANMIŞLIĞI OLMAMALIDIR. HRPİMİZ ALLAH’IN YARATTIKLARIYIZ.

    18
  2. Vatanıma bayrağıma ve dini değerlerime saldırmayan herkesin nefes almaya hakkı vardır.en SEVGİLİNİN dediği gibi arabın aceme ,beyazın siyaha hiç bir üstünlüğü yoktur.

  3. Derinin rengi farklı. .. Ama ALLAH aynı … İnsan lığa can veren bütün canlılara can veren ALLAH. .. Neyin kavgasını niye yapıyoruz. . ( BEN YARADANI SEVİYORUM YARATILAN DAN ÖTÜRÜ. .. ) IRKÇILIK ÇOK KÖTÜ. …

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu