Bursaspor’dan ikinci açıklama geldi!

Bursaspor Kulübü ilk yayınladığı metni silerek ardından düzenlenen ikinci metni yayınladı. Daha sonda ikinci açıklama silinerek ilk duyuru yayına alındı.

İşte o paylaşım;

Kamuoyuna duyuru

Bursaspor olarak armamızda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Bayrağımızı kurulduğumuz günden beri onur ve gururla taşıdık, taşıyacağız. Hiç kimseden çekinmedik hiçbir yerden çekilmedik.

Sadece taraftarımızdan güç alarak her alanda onurlu mücadelemizi sürdürdük.

Camia olarak içerisinde bulunduğumuz tüm olumsuzluklardan alnımızın akıyla çıkacağımıza inancımız tamdır.

İyi günde fotoğraf karelerinde yer alanların, olumsuz zamanlarda nerede oldukları herkes tarafından bilinmektedir.

Ne 25 Eylül’ü ne de son model yasaların üzerimizde denendiği dönemleri unutmayacağız.

Hiçbir zaman futbolda $iddeti körükleyen taraf olmadık, olmayacağız.

Bu Maçın en sağlıklı şekilde oynanacağını taahhüt edenlerin, sorumluluklarındaki zaafları kamuoyu tarafından görülmüştür.

Bilinsin ki Bursa şehrinin samimi, çıkarsız neferleri bu mücadeleyi sahiplenecek Bursaspor‘u düştüğü durumdan benzersiz bir kenetlenme ile çıkaracaktır.

Bundan sonrası Bursaspor‘un değil herkesin problemidir.


KULÜBÜN İLK PAYLAŞIMINDA YER ALAN İFADELER ŞU ŞEKİLDEYDİ;

Kamuoyuna Duyuru

Biz Bursaspor olarak armamızda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Bayrağımızı Kurulduğu Günden Beri Onur Ve Gururla Taşıdık, Taşıyacağız.

Kimseden bir beklenti olmadan taraftarımızdan aldığımız güç ile yıllardır her alanda onurlu mücadelemizi sürdürdük, taraftarımız var oldukça sürdürmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Düştüğümüz durumdan yine taraftarımız ile alnımızın akıyla çıkacağımıza inancımız tamdır. Yürüdüğümüz bu zorlu yolda, bizimle olan, desteklerini her an yanımızda hissettiğimiz büyük Bursaspor taraftarına bundan sonraki süreçte önemli görev düşmektedir.

İyi günde fotoğraf karelerinden çıkmayan, düştüğümüz duruma karşı kafalarını deve kuşu misali kuma gömenleri ne Bursaspor ne de büyük Bursaspor taraftarı unutmayacaktır.

Son model yasaların üzerimizde denendiği dönemleri de unutmadık. Hiçbir zaman futbolda şiddeti körükleyen taraf olmadık, olmayacağız.

Türkiye Futbol Federasyonu futbola bu kadar uzak olduğu sürece maalesef buna benzer istenmeyen görüntüleri saha içinde görmeye devam edeceğiz.

Biz gücümüzü sadece taraftarından alan bir kulübüz, tüm Türkiye bilsin ki bundan sonra bütün şehir olarak Bursaspor‘u düştüğü durumdan muhteşem bir kenetlenme ile çıkaracağız. bize bu günleri yaşatıp, bu kenetlenmeyi sağladığınız için Türkiye Futbol Federasyonu ve sözde “Bursa kent dinamiklerine de” teşekkür ederiz. bundan sonrası Bursaspor‘un değil sizin probleminizdir.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Akp son elinde kalan kalesi Bursayı kaybetti kekolardan oy alacağız diye bu şehrin çocuklarını ezdirdi. Biz ne akp ne chp ne mhpye bel bağlamayız 12 şubatta gereken hesabı kendimiz keseceğiz seçimlerdede bugün kukla olanların hesabını keseceğiz. Bursaspor büyük taştır hepiniz altında kalacaksınız

  136
  37
  1. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Ben buradan bizimkilere sesleniyorum amedspor’un oynadığı tek Türk takım Bursa mı ?
   Niye diğer maçlar da aynı görüntü oluşmuyor biri bana açıklaya bilir mi??

   Ankaragücü dışında çoğu takımla husumetimiz var ama hep suçlu başkası

   25
   104
   1. @Ali aycı yorumuna yanıt olarak

    yönetici şu müptezeli ne zaman atmayı düşünüyorsun siteden sürekli aklınca ortamı germeye çalışıyor trollük yapıyor at şu gereksizi siteden açıkça Bursaspor düşmanı bu ya Diyarbakırlı ya da Beşiktaşlı

    11
    3
   2. @Ali aycı yorumuna yanıt olarak

    Cevabı çok basit zamanında bunlar çoğu yerde aynı muameleye maruz kalmalarına rağmen bazı istanbul medyası sadece Bursaspor maçında yaşananları gündeme getirip günlerce televizyonda konuşup olayı bu noktaya getirdiler. Bu arada bunlarla husumetli olmak bizim için şereftir.

    18
    3
    1. @2010Ruhu yorumuna yanıt olarak

     Adam doğru söylüyor. Niye bursadaki maç bekleniyor ki. Haftaya bu adamlar kimle oynayacak. Bütün anadoluntakımları bir organizasyon yapın gidin orada görün işinizi. Hem beklememiş hem de takımımıza durduk yere ceza aldırmamış olursunuz.

     3
     1
   3. @Ali aycı yorumuna yanıt olarak

    Ulan ot….sen kimin kafasını yaşıyorsun. Diyarbakır da ki maçta 16…17 yaşındaki çocuklarl ne yaptı da , gençlerimizin üzerine maddeler yağdı.

    Sen herhalde Diyarbakır lısın…!

    28
    5
   4. @Ali aycı yorumuna yanıt olarak

    Şöyle anlatalim sevgili provakator : Bursa şehit vermiş bir şehir.Diger şehirler vermedi demiyorum ancak Bursa’nın şehidi,şehrinin takımını destekleyen tertemiz bir evladiydi.Sen de provakator olduğun için iyi bilirsin ki provakasyon eylemleri genelde insanları yumuşak karnından vurur.Yani aynı senin yaptığın gibi! Ek olarak senin hesabını kapatmaya site yönetimi de senin yaptığın provakatif eylemlere çanak tutuyor.İlk spamin benden.

    30
    5
  2. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar tekrardan yazıyorum.12 Şubat’ta bizim öz evlatlarimizdan oluşan herhangi bir kolluk kuvvetine zarar veren kim olursa oradaki teroristlerden farklı değildir.Tepkimizi sahaya çıktıklarında teröristlerin desteklediği sahadaki vahsilere verelim.Kaldiklari otelin yakınında hastane olmazsa sabaha kadar korna basalım.Uyutmayalim.Nerede oynanırsa oynansin,kaldıkları otele gidip sabaha kadar uyutmayalim.Unutmayin vahşi olan onlar.Onlarin yaptığını yaparsak onlardan ne farkımız kalır.Son olarak beratı çiğneyen köpek kimse de ayağına her top geldiğinde sahayı ıslıklarla ve yuhlamalarla dar edelim.BİZ ONLAR GİBİ TERORİST DEGİLİZ!

   25
   11
  3. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   beyler 12 subata kadar sakin kalin çünkü ben bu federasyonu taniyosam bize karisiklik olmasin diye saha kapatma cezasi verirler o yuzden cok ama cok dikkatli olsun herkes…..o maca kadar o macta stad rekoru kirilcak zaten

   26
   1
 2. Bu açıklamalar iyi hoş güzel.Hepsine tamam ama olayın yaşandığı gün,kendini takımın sahibi sanan Alinur aktaş tatlı kaşıklıyordu.Kuklası zaten hepten rezalet.Sesi bile çıkmıyor.Olayın ateşi soğudu kimse sesini çıkarmıyor.Simdi mi akıllarına gelmiş tepki vermek.Yazık!

  43
  18
 3. BURSASPOR gol yiyebilir. Yenilebilir. Bunca olay olmuş Diyarbakır da. Bu gün olay gazete sinde bir fotoğraf vardı. Genç futbolcularımızın bir fotoğraf. Ben bir taraftar olarak çok üzüldüm. Eyyy başkan niçin takımı saha dan çekmedin.? Taşlar atılırken bıçak lar atılırken. Bez parçaları sallanırken niye BURSASPOR u sahadan çekmedin. Federasyon ister hükmen mağlup etsin. İster saha kapatma cezası versin. Niye olanlara göz yumdunuz Şimdi niye sahte göz yaşı döküyorsunuz.? Niye onurlu bir duruş sergilenemediniz.? Yazık lar olsun. Onurumuzu iki paralık ettiniz.

  37
  13
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Atom karınca sen bu sitenin en popülist insanisin neden sahadan çekmemişmiş !

   Eğer çekerse hem hükmen yenik ayrıliz
   Hem 3 puanımız silinir
   Hem başkan ve TD 2 yıl sahaya giremez
   Hemde çok ağır para cezası yeriz

   Ben sana söylüyorum popi karınca
   Bursa 3 puanla 2. Lige çıkmayi kaçırırsa sen ne yaparsın ??

   11
   38
   1. @Ali aycı yorumuna yanıt olarak

    Ben popülist den anlamam kardeşim. Ben dinamo kiev maçından beri bu takımın peşinden koşan YEŞİL BEYAZ diye bağıran bir taraftar ım. Bu takım için okuldan kaçan. Çalıştığı iş yerinden BURSASPOR luyum diye kovulan bir taraftar ım. Asla yalaka olmadım. Asla yalamadım. Sen ali ay ı yalarken ben deplasmanlarda jop yedim. Ali ay puan lar alsaydı. Bu takım düşmezdi. Anlamadım ki senin yalama olmuş dilin hala yalıyor. Sana bir şey diyeyim. ADAM OL YALAMA. SAKIN KANCIK OLMA. KANCIKLAR GÖT YALAR. Ali aycı.

    26
    12
    1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

     Ya şov yapmayı bırak Bursasporlu olduğum için işten atılmışmış kim yapar öyle bir şeyi Kolpaçino büyük ihtimalle çalışacağın yerde Bursaspor maçları izliyorsundur adam da seni kovmuştur

     Ne güzel masallar uyduruyorsun şovmen

     1
     5
 4. İnegölsporun 27 Kasımda oynanacak olan lig maçı İnegöl İlçe Stadyumunun saha bakım çalışmaları sebebiyle Timsah Arenaya alındı” duyurusunu bekliyoruz

  12
  1
 5. Bu konu artık BURSAMIZIN konusu değil memleket konusudur. bende bu itler geldiğinde çok iyi bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ KAREAOGRAFİSİ ve MAÇ BOYU bir TÜRK e yakışır şekilde TÜRKİYE başlıklı sloganlarla pisikolojik baskı yapmak gerekir. stadın her noktasında amede teröre ve destekçesine gözdağı verecek afişler olmalı. onları sahada değil vatanda gömmeliyiz. TÜRK ASKERİ MİSALİ tüm stad kenetlenip hep bir arada haraket etmeli.

  5
  1
 6. Sevgili Bursasporlular bakın ne a partili ne b partili ne iş adamı ne sanayici ne de gazeteci bırakın herseyi bu hafta ki maça gelelim 16 21 yaşındaki gençleri destekleyelim evet şehrine gencine sahip çıkmak için mesele futbol değil şehrine sahip çıkma meselesi dir bu böyle bilinsin küfür ederek naralar atarak değil sevgini gösterme zamanı

 7. yaşadıklarımız en azından şüpe götüren bu ülkede kim ne kadar bursaya bursaspor değer verildini görsel olarak bize gösterdi bize stat kendin yap denildi borc afı size uymaz denildi varı deneye deneye bizi yaktılar ve sayre o bursayı sevenler tescilendi emeği gecenlere teşekürler şundan kesin eminim bursa şehrini seven bursasporluyuz diyenlere ne anlatırsanız anlatın artık bana göre nafile nasıra bastınız goz göre göre ulan ispanya gündemine aldı türk basını hasır alt ısizi nasıl sevsin bu insanlar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu