Bursaspor’dan Hasan Parlakay açıklaması

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ve yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Cem Öztrük şu açıklamayı yaptı.

Değerli arkadaşlar…

Uzunca bir süredir, sistematik bir şekilde, belirli odaklar tarafından yönlendirilen bir grup insan, başta yönetici arkadaşımız Hasan Parlakay olmak üzere, başkanımızı hedef alan, çirkin ve asılsız bir karalama kampanyası yürütüyor.

Bu akıl dışı itham ve iddialar karşısında yapılacak tek şey, takdir edersiniz ki, cevabı hukuk çerçevesinde vermektir. Nitekim hem Hasan Parlakay hem de başkanımız gerekli başvuruları yapmışlardır.

Tabi bu durum sadece başkanı ve bir yöneticiyi değil, hepimizi ilgilendiren bir meseledir ve bu yüzden biz yöneticiler olarak, ayrıca dava açacağımızı ve söz konusu şahısların iftira ve suçlamalarının hesabını yargı önünde vereceğini belirtmek istiyorum.

Hiç bir belge ve bilgi sahibi olmadan kamuoyunu yanıltmaya çalışarak, Bursaspor Yönetim Kurulunun itibarını zedelemekten ve kaos yaratmaktan başka hiç bir amacı olmayan bu insanların ne gazetecilikle, ne de Bursasporlu olmakla ilgisi vardır.

Çamur at izi kalsın yöntemi, bir insanlık suçudur…

Yönetimde görev alan bütün arkadaşlarım, Bursaspor’da kendi işlerinden çok daha fazla mesai harcarken, maddi manevi her anlamda seferber olmuşken, buradan bir rant elde elde edildiğini iddia ve ima etmek, son derece ahlaksız ve haince bir tutumdur.

13 asil ve 6 yedek arkadaşımızla neredeyse her Allah‘ın günü bir araya gelip, Bursaspor’un karşı karşıya olduğu problemleri nasıl çözeriz diye uğraşıyoruz.

Kıt kaynakları en efektif biçimde nasıl kullanırız diye bütün yönetim kurulu, her gün hesap kitap yapıyoruz. Kaynak yaratmak için gecemizi gündümüze katıyoruz. Bunları başkan ve sadece birkaç yönetici değil, hep birlikte, 19 kişilik yönetim kurulumuzla yapıyoruz ama görüyoruz ki, bu çabanın değersizleştirilmesine yönelik bir algı yaratılmaya çalışılıyor.

Arkadaşlar bu durum sadece bizi değil, bizden sonra gelecek olanları da, Bursaspor’un geleceği adına moralsizleştirir.

Bu sorumluluğu almak isteyenlerin hevesi kırılır. Bunu fark edin artık.

Yalan yanlış ithamlar, hakaretler, maksadını aşan eleştiri ve suçlamalar, Bursaspor’a hizmeti bir ideal olarak belirlemiş olan ve günün birinde bu bayrağı devralmak isteyen her aklı başında insana geri adım attırır.

Biz eleştiriye, farklı fikirlere ve görüşlere açık, bunlara saygı duyan bir yönetimiz.

Bu çatı altında bulunan herkes, Bursaspor’a değer katmak için mücadele ediyor.

Ama görüyoruz ki birileri kendine bir hedef seçmiş, insafsızca saldırıyor.

Bursaspor’da başkan, yönetici ya da herhangi bir profesyonel ve hatta antrenör olma hayali kuranlara sesleniyorum. Günün birinde elbette hedefinize ulaşabilirsiniz… Ancak bu şekilde, yani görev başındakileri karalayarak, itham ederek, suçlayarak, hak ve hukuka uygun olmayan biçimde bu görevlere gelirseniz, bilin ki sizi de aynı yöntemle gönderirler.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Milletin kahvaltısını izledik..
  ,
  Kim tatmin oldu bu toplantıdan ?

  Tatmin edici hiçbir açıklama yapılmadı..

  Savcılığa vermiş de bilmemneymiş.. (Verdiğini ispatlamak için de başvuru numarasını ezberlemeye çalışmış)

  Koskoca Bursaspor kulübünün kimlerin elinde olduğu ve çiftlik gibi nasıl yönetildiğinin ispatıdır bu toplantı..

  Yazık hem de çok yazık..

  46
  8
 2. Bizler bursaspordan kimlerin neler götürdüğünü biliyoruz sizlerin yoksa denetlemede çıkar zaten mahdur edebiyatı yapmayın eğer varsa da öbür tarafta kaçarı yok zaten

  23
  2
 3. boş hemde bomboş bir basın toplantısı hasan efendinin son zamanlardaki mal varlığına nasıl ve ne şekilde ulaştığını ispat etmek adına belgeleri kamera karşısında yayınlasanız nolurdu vay be haklılarmış desek sizi rahatlatmazmıydı, siz yokları oynadınız bravo.

  11
 4. Bunu soylemek icin mi toplanti yaptiniz?
  Hergun biraraya gelmeyin bosuna masraf acmayin klübe.
  One surulen iddaalarin hicbirine cevap yok?? Ozaman bu idaalar dogru olabilir demekki.

 5. Benim anlamadığım kulüp ne halde abi. Bursaspor bu mu ya. Madem paranız yoktu ne aramaya adaylık koydunuz. Ama tahminimde şudur geldiğinde koyduğu parayı geri almak için geçtiler. Onu da yapamadılar. Şimdi de yapmaya çalışıyorlar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu