Bursaspor’dan gövde gösterisi

81 ilde 83 futbol okulu açan Bursaspor eğitime önem veriyor… Bursa’daki amatör takımlarla da işbirliğine giden yeşil beyazlı kulüp, futbol okulu antrenörleriyle 3 gün süren bir çalışmaya imza attı.

Bursaspor Türkiye genelinde başlattığı her ile bir okul projesi kapsamında kısa sürede 83 tane futbol okulu açmıştı. Daha sonra merkezi yapılanma için kendi bünyesinde piramidin tabanını oluşturacak yetiştirici amatör takımlarla iş birliği yaparak Bursa genelinde yapılanma sürecini başlattı. Açılan bu okulların antrenörleri ile Bursa’da hizmet içi eğitim kapsamında 3 gün süren bir çalışma yapıldı.

ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM
Hizmet içi organizasyona TFF Eğitim Dairesi Koordinatörü Dr. Erden Or ve TFF Çocuk Koruma Programı Sorumlusu Gülhan Gündüz, pandemi, spor sakatlanmalar, ilk yardım ve sporcu beslenmesi konusunda Dr. Behçet Yanık, kurumsal işleyiş yönerge ve talimatlar konusunda Futbol Okulları İdari ve Sportif Direktörleri Özgür Gedik ve Aykut Turan, öğrenci takibi ve yönetim programı ve yazılım tanıtımı hakkında bilişim uzmanı Sedat Efe, antrenman bilimi ve spor okulları antrenman müfredatı konusunda ETÜ Spor Bililimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü Öğretim Görevlisi Evrensel Heper eğitim verdi.

BAŞKAN MESTAN’DAN TEŞEKKÜR
Eğitimin son günü ise oryantasyon yapılarak tesislerle birlikte Büyükşehir Belediye Stadı gezildi. Başkan Mesut Mestan da antrenörleri ziyaret ederek Bursaspor armasının ve camiasının büyüklüğünden bahsederek, “Çocuklarımızı ve armamızı emanet ettiğimiz siz değerli eğitimcilere birlikte yol yürüdüğümüz ve Bursaspor armasını tüm ülkeye yaydığımız için teşekkür ederim” dedi. Eğitimin sonunda Bursaspor Futbol Okulları’na yetki belgesi verilerek pandemi sürecinden sonra sahalardaki çalışmalar öncesi hazırlıkları tamamlamış oldu.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    ama bu takımın süper ligde olması lazım herşey güzel tek eksiğimiz bu.bizim ptt liginde ne işimiz var ya geçen sene cebrail inde katkısıyla düşmüştük bu sene ankaragücü cezasını çekiyor Bursasporla ugraşanın çocuğu olmaz!

    17
    3
    1. @santiago yorumuna yanıt olarak

     aynen 🙂
     o maçta alenen şike yapıldı Allah’ ın belası Ali Ay çıkıp bir kelime etmedi ben başkan olsam ortalığı yangın yerine çevirir bu durumu kabullenmezdim…,Bir şey değişmeyecek olsa bile kulubün sesini bütün mecralarda duyururdum ! Tekrar Allah’ tan bul Ali Ay…

 1. TEK KELİME HELAL OLSUN ÖN AYAK OLANLARA GENÇLER İÇİN UYUŞTURUCUDAN UZAKLAŞMAK İÇİN SPOR SEVEN NESİLLER İÇİN GENÇLERİN GELECEĞİ İÇİN KİM BİR TAŞ PARÇASI TAŞIYORSA ALLAH ONDAN RAZI OLSUN HELAL OLSUN İYİ Kİ BURSALIYIM İYİ Kİ BURSASPORLUYUM GURUR DUYDUM ONURLANDIM

  33
  1. @ottoman1299 yorumuna yanıt olarak

   alt yapıların temel amacı çocukların ruh ve beden sağlıklarını geliştirmek, onları her türlü kötü alışkanlık ve arkadaşlıklardan korumak.
   kısaca ülkeye ve kulübe spor terbiyesi almış, disiplinli, insan kalitesi yüksek bireyler yetiştirmek.
   aralarındaki yetenekleri keşfetmek, bunları geliştirmek, doğru bir çalışma ve planlama ile önce A- takıma, sonra da ülke futboluna hediye etmek olmalı.

   ancak bunun sonuçlarını görmek, yani hasat için belli bir zamana ihtiyaç var.
   eğer, milyar dolarların döndüğü dünya futbol sektöründe ki pasta payımızı arttırmak istiyorsak,
   kulüp olarak ÜRETKEN.
   camia olarak da bu konuda son derece bilinçli ve sabırlı olmalıyız.

   ülke ve şehir olarak en büyük yanlışımız başarıyı sürekli ”yönetim, teknik adam değişikliği, ve transferlerde aramak!”
   bana göre Bursa özelinde sportif başarının, büyük kulüp ve büyük camia olmanın önündeki en büyük 5 engel şöyle.
   1- yönetim-teknik adam-kadro istikrarsızlığı.
   2- camia da ki görev karmaşası.
   3- kaotik ortam.
   4- medya ve taraftar baskısı.
   5- skorcu bakış açısı, sabırsız davranışlar.

 2. BURALARDAN TORPİLSİZ GELECEK ÇOCUKLARA EN ÖNCE NEREDE OLDUKLARI,BURSASPOR UN ANLAMI VE BÜYÜKLÜĞÜO FORMAYI TAŞIMANIN ONURU GİBİ MANEVİ DEĞERLER İYİCE BELLETİLMELİDİR..İÇLERİNDEN İYİ OLANLAR VAKIFKÖY DE GELİŞİMİNE DEVAM ETTİRİLMELİDİR…BENCE ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU DA İYİ BİR İNGİLİZCE VEYA FRANSIZCA EĞİTİMİ VERİLMELİDİR..ADAM BURSASPOR A AFRİKA DAN RUSYA DAN ORADAN-BURADAN GELİYOR AMA LİSANI MÜTHİŞ…BENİM GENCİM DE ONUN GİBİ DİL ÖĞRENECEK..DÜŞÜNECEK Kİ İLERİDE BİR GÜN BURSASPOR DAN AVRUPA YA GİTME DURUMU OLABİLİR…VE İŞ YAPACAĞINA İNANDIĞIMIZ FUTBOLCU ADAYLARINI ÇIKARCI MENAJER GRUPLARINDAN KORUMAK GEREKİR

  14
  1
 3. Torpil torpil torpil.
  Torpil olduktan sonra gövde gösterisi yapsan ne olur.
  Kubilayın çıktığı altyapı direk kapatılmalı.

  12
  7
 4. Messut Mestan’a bak. Sanki Osmanlı Orduları Komutanı Sultan Süleyman Şah Hazretleri. Deli İbo’yu kovuyo, yerine Metin Diyadin’i getirmeye kalkıyo. Tövbe yarabbim yaa. Allahtan bizim taraftar bastırdı da İrfan Hoca geldi. Yoksa gene saçma sapan işler yapacaktı. Şekil şukul sağlam ama uygulama ve tercihler hep sakat.

  8
  9
 5. Buralarda yetişen çocuklar başka takımları tutmamalı,yoksa biraz tüylendi’mi hemen yetiştiği yeri satar,örneklerini çok gördük.

 6. Vallah arkadan Akhisar gümbür, gümbür takipte. İnşallah Adanaspor bir sürpriz yapar bizde son iki hafta yeneriz ama önemli olan Adana ve Erzurumun takılması

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu