Bursaspor’dan federasyona çağrı

Frutti Extra Bursaspor bir açıklama yayınlayarak Türkiye Basketbol Federasyonu'na bir çağrıda bulundu.

Frutti Extra Bursaspor Basketbol A.Ş Başkanı Sezer Sezgin imzalı açıklamada şu ifadeler yer aldı.

Türk Basketbol kamuoyuna,

Geçtiğimiz sezon Mart ayında başlayan pandemi süreci, herkesi, her kurumu olduğu gibi basketbol kulüplerimizi de hem sportif, hem de finansal olarak oldukça olumsuz etkilemektedir. Bu zorlu süreçte maçların seyircisiz başlaması halinde, taraftarı ile gücüne güç katan ve en önemli gelir kaynaklarından biri bilet hasılatı olan tüm kulüpler için durum daha da zorlaşacaktır. Sinema, konser ve tiyatro gibi sosyal etkinliklerin açıldığı bugünlerde bizler de gerekli hijyen ve sosyal mesafe tedbirleri alınarak, ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonu karşılaşmalarının belirlenecek bir oranda seyirciye açık biçimde oynanmasını Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Türkiye Basketbol Federasyonu’muzdan talep ediyoruz.

Bu anlamda bir ortak çağrının da yeni sezon planlamasına katkı sunacağını düşünüyoruz.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Basketbolda kısa sürede bu seviyelere gelebildik. Başta Sezer Sezgin ve Nedim Yücel olmak üzere. Basket yönetimindeki kişilerin futbol versiyonu olsaydı kulüp bu kadar borç batağına yol almazdı. 4-5 senedir resmen çile çekiyoruz.

  45
  2
 2. İNŞALLAH dediğiniz seyircili oynanır maçlar. Gerekli temizlik yapılırsa ve önlemler alınırsa sıkıntı yaşanmayabilinir. .. Seyircisiz maçlar çok yavan oluyor. ..

  31
  3
 3. Çok haklı çağrı, sinemadan düğün salonlarına kadar her yer açılmışken stad kapasitesinin yarısı kadar insan alınabilir bence. Tek umudumuz basketbol bari orada yanında olalım

  16
  2
 4. Yaw keşke şu Sezer Sezgin’i Bursaspor’a başkan yapsalar. Adam basket takımı kurdu, 3 senede takımı 3’üncü ligden süper lige taşıyıp, üstüne bi de Avrupa Kupalarına götürdü. Peki bu A’çık M’ert K’orkusuz Mestan naaptı? Fısss.

  11
  1
 5. Tamamen karşıyım hastalığı ciddiye almadığımız zaman sadece kendimize değil etrafımızdakilere de bulaştırıyoruz

  4
  4
 6. Başlık yanıltıcı. Bursapor’dan federasyona çağrı denilince futbol takımı akla geliyor. Başlık Frutti Extra Bursaspor’dan federasyona çağrı olmalıydı.

  3
  8
 7. Sıkı kontrol saglanırsa seyirciye açılabilir
  Koltuk sayısının %30 kapasitesi kadar
  Taraftar gelebilir, herkes biletinde yazan
  Koltuga oturması yeterli olacaktir
  Kurallara uymayanlar için yapilacak yaptirim
  Kulübü baglamamali kişi derhal salondan
  Çikartilip tüm sezon müsabakalara alinmamalidir.

  3
  1
 8. FURUTTİ EXTRA BURSASPOR başkanımız Sezer Sezgin bey kardeşimiz çok doğru,isabetli bir çağrıda bulunuyor.

  SALGIN sadece spor salonu ve stadlarda bulaşmıyorki.Mesela salgından dolayı kapatılan AVM’ler ilk açılan yerler oldu.Halada eski tas eski hamam tarzı yoğunlukla avmler iş yapıyor.
  Halı sahlar açılır,sinema,düğün dernekler yapılırken TEDBİR ALMAK,SOSYAL MESAFE KURALALRIYLA OTURTULMASINI SAĞLAYARAK STADLARA,SPOR SALONLARINA SEYİRCİ ALINMASI MAKUL VE MANTIKLI BİR UYGULAMA OLUR.

  Sezer başkanımızın dikkat çektiği husus maddi kayıplardır.Devlet bunu kaldıramaz ki zaten böyle bir desteğide yok.

  Öyle ise bu teklif çok çok iyi ve değerlendirilmesi gereklidir.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu