Bursaspor’dan Emin Adanur açıklaması

Yeşil beyazlı yönetim, 2. Başkan ve Futbol Şube Sorumlusu Emin Adanur’un istifasının kabul edildiğini duyurdu…

Bursaspor Kulübü‘nün açıklaması şöyle;

İkinci başkanımız ve Futbol Şube Sorumlumuz Emin Adanur 27 Ocak 2022 tarihinde istifa etmiş ve istifası yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmiştir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

72 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Oldu ya adama 40 milyon harcasın ama taraftar sürekli istifa istifa adam amcık mı bedava 40 milyon versin alcak tabi parasını

   21
   26
   1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

    Aga sen ne bos beles bi adamsin.bu adam sacma transferl yapip borc arttirdi.koydugu parayi da geri istiyor.kisaca adamin pozitif bi olayi yok.genclerle kalsaydik keske suan 5-6 sira yukaridaydik.kimin kac para aldigi belli degil.0 aciklama.bu adamlar ticaret adami.sen gibi duygusal dusunmez.gelmeden once bastiracaksin imzayi hic bir sekilde parami geri istemiycem diye,sonra gorelim en buyuk bursaspor lu kim

    8
    3
  2. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Beyler dağılın artık bundan sonra Bursaspor diye bir takım kalmamıştır herkes kendi mahallesindeki ya da ilçesindeki takımı tutsun artık

   29
   11
  3. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   SEN HEPSINDEN DE TEHLIKELIYMISSIN BE EVLAT
   BENCE
   PANDEMI SURECINDE INSAAT PIYASASININ DURMA NOKTASINA GELDIGI GUNUMUZDE KAYIPLARINI BURSASPOR 7ZERINDENMI TELAFI YOLUNU BULDUN
   NASIL KIYDIN
   HICMI ACIMADIN BURSASPORUMUZA
   NASIL OLACAK BU ISLER
   DELIKANLI DEGILMISIN SEN
   DEMEDINMI BEN PARAMI ALMAM
   ALMAYI BIRAK GELECEGI SATTIN GELECEGI
   ISMAIL EMIRHAN KEREM TAHA KACA ALINIR HA BILIYORMUSUN
   BURSASPORUN BU DURUMUNU ENIYI SEN BILDIGIN HALDE
   O CEKLERI NASIL ALIRSIN
   SENDE
   DIN
   IMAN VICDAN
   HICBIRI YOKMU OGLUM
   VURDUN GECTIN
   NASIL GEZE EKSIN BU SEHIRDE
   BEL.BASKANIYLA KAVGANA BURSASPORU ALET ETTIN
   YAKTIN BIZI
   SENDE DIGERLERI

   31
   1
  4. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Kaçtım da diyemiyor. İstifa ettirildim diyor ben sezon sonuna kadar durmam durumunda verdim o sözü diyor. Kılıfına uyduruyor bir. Ben söz verdim ama sezon sonunda başarısız olursam parayı almıcam dedim diyor. 2. haftadan 21 haftaya kadar istifam istendi zorla istifa ettirildim diyor. Hepsi yalan hepsi hikaye. Futbolcuları sattı çünkü kaçma planını yapmıştı. Satarım parayı alır giderim dedi. Bize de satmazsak tahta açılmaz falan filan palavralar sıktı. Kaçak Emin!

   31
   1
  5. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Bir atımlık barutu vardı attı tutmadı kaçtı.bu eleştirilerin olacağını biliyordu .bu şuursuz tayfa şampiyon takımı şampiyon teknik adamı şampiyon başkanıda eleştirdi.2.-3. olmuş Bursaspor’u begenmediler.her sene şampiyon olacağız sanki.varmı öyle bir takım dünyada.bak Trabzonspor kaç senedir şampiyon olamadı.ama emin attığı tutsaydı kral olacaktı ama kaçıp gitti.paramı almak içinde sıraya girdim dedi .bu adama destek verdik genç dinamik dedik inşaatı yarıd bırakan müteahhit gibi kaçtı.bundan ev mev alınmaz mazallah.

   32
   2
  6. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Verdiği parayı tüm Bursaspor’luyum diyen Şahitdir geri almayacağım diye beyan etti hepimiz duyduk – Bu bir sözlü kontrattır ve eğer 20 milyon TL veya başka paralar geri aldıysa veya temlik vs koyduysa bu ceza kanunlarına 100,000 şahit ile suç teşkil ediyordur buna göre Bursaspor’lu Mali Müşavirler ve Hukuk Uzmanları davet edilip gereği yapılması gerekir ve bu bir dernek olduğu için yöneticiler dernek kanunlarını çiğnemişlerdir devlet artık bu işe direk bakması gerekiyor!

   32
   1
    1. @Timsah yorumuna yanıt olarak

     Kiracılık hukukunun düzenlendiği Borçlar Kanunu gereğince sözleşme yazılı olabildiği gibi sözlü olarak da yapılabiliyor- orada kabul görüyorsa burada 100,000 şahit var ve burada dernek olduğu İçin zaten yazılı metin ve tutanaklar var vereceği parayı bir nevi hibe edeceğini söylemişti bu kulüp toplantı notlarındada vardır ve toplantının onaylanması için yetkililerin imzası zaten vardır ne şekilde kulübe borç verdiğine dair eğer yoksa mahkeme o toplantılar ve videoları inceleyebilir ve buda örnek teşkil eder kulüp dernek kanunlarında ve ileride böyle durumlar futbol yönetim yanlışlıklarından silinir!

  7. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   adam dediki sene sonuna kadar beklemeyip istifa etmemi istiyorsunuz..istifa edersem paramı alırım..hala istifa etmesini ısrarla istediler..adamda istifa etti..paramı bırakmıyorum dedi..
   aklıma şu da gelmiyor değil şu ortamda..baktı takım çıkamayacak anlaştı bazı taraftarla beni istifaya zorlayın bende paramı kurtarayım..burası bursaspor herşey beklenir..her gelen çay kaşığı ile verdi kazanı götürdü..

   49
   15
  8. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Sayın başkan, kaçmak yerine savasmani beklerdim ! Oysa ki kaçip gitmek çok kolaydi ! Verdiğiniz sözler vardi;

   https://www.bursasporluyuz.org/emin-adanur-super-lige-cikaramazsak-verdigimiz-para-kulubundur/

   Bir parantez de ısrarla istifaya davet eden corbacilara ! Çorba yoksa kopsun kıyamet dediniz en büyük zararı Bursasporumuz’ a her zaman olduğu gibi siz verdiniz ! İşi inada siz bindiridiniz, ona da gün doğdu ! Parasını alıp gidecek tabi kimse enayi değil ! Empati yapin…
   Kısaca bu kafa bu zihniyet degismedikce kimse bişey beklemesin…! Olan her zaman çocukluk aşkımız BURSASPOR’ umuza oluyor !!!

   51
   22
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Bir renktaş yazmıştı adam çıkarırsam veya ilk 10 girersek para mı alırım alırım dedi farkeden birşey yok adam çıkartamadı ama düşürüyor alması normal ama şu var ki taraftar yapısı şu ünitimsah , maraton ve teksas güruhu yani çorbacılar gitmediği sürece bursaspordan başarı bekleyeezsin benim düşüncem teksas denen ismi Evliyalar şehri ve bir çok medeniyet başkentlik yapmış şehre teksas ismi (kızılderilileri çoluk çocuk demeden katladen bir şehrin ismini veya ülkenin amerikanın ne kadar ırkçı olduğu ve dahi katleden bir tolumun ismini vermek hiç hoş birşey değildir kim çıkartmışsa Allaha havale ediyorum adamlar kavgadan ötürü aşağılık olan teksaslıları veya amerikalıları bize yakıştırıyor sonradan bizim akıllılarda bu ismi kendilerine layık görüyorlar ben görmüyorum görmemde o aşağılıklarla(amerika teksaslılar) bir olamam benim özüm belli hiçbir zaman sömürmedik ve katletmedik onun niçin onlarla bir olunmaz türkçe isim konulsaydı hükümdar , kestane , yeşil inciler , kemal paşa veya öztürkçeden yaşıl vs türk isimleri koyulabilirdi lakin yapılmadı işte buradan çıkarak nasıl kötü bir grup olduğuda belli oluyordur.

    5
    5
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Al da o ünlemleri kendine sakla eser asıl çorbacı sizsiniz ne aldıysan artık eminden o hariç herkes suçlu bi o haklı anasını satayım. Bu adam sanki 30 senedir kulübün içinde de kalıp savaşacakmış nereye savaşıyo. Topçuların bütün alacakları duruyo oyuncular teker teker gidiyo 99-03 arası yetenekli topçu bırakmadı takımda tuğbey hariç. Tuğbeye de teklif olsa eminim satardı. Siyasi hesap uğruna şehrin belediye başkanıyla kulüp başkanı sıfatıyla kavga etti bi de yardım bekliyor. Hiç hiç tasvip etmesem de bizim gibi şehir takımları belediye başkansız valisiz bürokratsız lobisiz yapamaz 1 milyar borç varken.

    23
    15
    1. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

     Siyasiler neyin yardımını yaptı 10 yıldır ? Siyasilere yakın başkanlar seçildi ona rağmen siyasiler elini kaç kere cebine attı ? Geldiğimiz nokta da her tarafımız borç . Bursanın son mal varlıklarını da 3-5 kuruşa kapmak için elini ovuşturanlar var onu da biliyoruz. Emin Adanur istifaya zorluyorlar beni şimdi istifa ettirirlerse paramı isterim dedi . Biz de en azından sezon sonuna kadar birlik beraberlik olsun taraftar bu işlere bulaşmasın dedik. Sonuç bazı gruplar susmadı,başkanın evini basanlar oldu doğal olarakta adanur istifa edip parasını istedi. Şuan kapanmayı konuşuyoruz dünya kadar borç var nerde Teksas’ın adayı ? Siyasiler o kadar samimiyse ateşlesinler 100 milyon tl ? nerdeler ? yoklar.

     10
     10
     1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

      Yazdığın şey tamamen alakasız eminin laflarına çok itibar ediyosun anladığım kadarıyla istifaya zorlanmışmış. Önüne gelene laf atarsan gencecik oyuncuları satarsan MECBURİYETTEN istifa edersin. Bürokrasi belediye başkanı vs. derken parti belirttiğimi göremiyorum orda. Yarın öbür gün bursayı x partisi değil y partisi alır o zaman da o belediye başkanının bakanlarının birşeyler yapması gerekir takımın şu halinden kurtulması için. 1 milyar borcu yönetebilecek bir tane insanoğlu yok hayal görmeyelim. Teksas başkan bulsun bulmasın banane teksastan hiçbir alakam yok benim teksasla. Hatta bazılarının plansız programsız yönetim işlerine çok fazla müdahil olduklarını düşünüyorum.

      5
      2
    2. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

     Siyaset yapmasaydin iyiydi ! Ne alicam ben eminden !? Başlatma eminine ! Emin daha babasının cebindeyken biz tribündeydik…
     Bi de utanmadan bu borcla siyaset olmadan yapamayız demeye getiriyorsun yazik yazık !

     13
     16
  1. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   selim kim yahu?
   zırt-pırt selimin ismini anmak emin bey’in yanlışlarını ona yüklemek demektir.
   1 trilyon borca rağmen 20 yaşlı, sakat ve çöpü kim transfer etti?
   yarım sezon da 5 antrenörü kim gönderdi?
   gençleri bir kalem de kim sildi? alt yapıyı ucuz pahalı demeden kim dağıttı?
   var olan marka değerimizi, ve prestijimizi kim buharlaştırdı?
   bunları selim yaptıysa bu yetkiyi selime kim verdi???

   bak kardeşim,
   taraftar olarak artık uyanmamız lazım.
   Bursaspor öyle 3-5 ay da kurtulacak durumda değil.
   bunun için KISA, ORTA ve UZUN VADELİ olmak üzere en az 5 senelik bir planlamaya ihtiyaç var.
   bu yolda en büyük problem taraftarın bilinçsiz ve sabırsız olması.
   kurumsallık değil, hayal vaat edenler seçiliyor.
   valla konuya girdim ama galiba çıkamayacağım.
   derdim ve yazacaklarım o kadar büyük ve uzun ki iyisi mi burada bırakayım.
   çünkü ben bunları burada çok yazdım ama bir işe yaramadı…

   32
   1
  2. @Bursa1616spor yorumuna yanıt olarak

   Ne oldu eminci hala emin mi diyosunuz ne oldu hibe ediyordu paraları He ne oldu olım söylesene klübün anasını belledi hala emin diyosunuz utanmadan pislik insanlar

   34
   6
 1. Emini adam sanmıştık ama yanılmışız oda sözünde durmadı. 40 milyon vereceğim süper lige çıkamazsak hibe edeceğim demişti. O da kendi reklamını yaptı çekti gitti.

  38
  4
  1. @Adam sandik yorumuna yanıt olarak

   eee biz her daim eleştirirken etmediğiniz hakaret kalmamıştı. çorbacı köfteci diyordunuz. alın tepe tepe kullanın başkancığınızı. ne oldu. yine mi haklı çıktık. yine mi tükürdüğünüzü yaladınız ey hep yalama tam yalama tayfaları

   6
   5
 2. Eğer yemeselerdi emini cuma günü tahtayı açmış şu an transferleri gerçekleştiriyo olucaktik. Bu dönem transfer açılmaz -3 alıp küme düşersek ( ki böyle olacak ) hesabı kim verecek ? Teksas mi sosyal medya fenomenleri mi

  37
  39
  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Emin istifa edene kadar ortalığı toz duman edenler , emin istifa ettikten sonra ortalıktan toz oldular. Soruyorum nerdesiniz teksas hadi planınızı açıklayın başkanınızı açıklayın borçlarımızı ödeyin.

   15
   13
 3. Çekleri çalıp gitmiş.Suçtur. Bir kulübün 2.başkanı, futbolcu satışından elde edilen geliri kafasına göre cebine koyup hadi ben gidiyorum diyemez. Diğer tüm katkı koyan önceki yöneticiler gibi onun alacağı da temkikle sıraya konur ve zamanı gelinnce geri alır. Adanur’un bu yaptığı suçtur. Kanuni işlem gerektirir

  36
  4
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    Ben başından beri bu yönetime tepki gösterirken burada bol bol linç yedim.
    Ne Çorbacılığım kaldı, ne hainligim.
    Biz bu günleri başından beri görüp uyardık
    Al sonuç bu.
    Artık Bursaspor diye bir kulüp kalmayacak.
    Bu cahillerin desteği yüzünden kulübün tabutuna son çiviyi de bunlar çaktı.

    2
    1
 4. gerçekten de yanar döner bir adammış. çakallık yapmak bunun adı. madem gidecektin ne demeye sattın gençleri üç kuruşa parasını bile alamadık ki tahta açılmadı ya da kendileri aldı. şeffaflık yok ki belge yok ki görelim.selim amigosu ben de eleştirdim ama emin adanurdan daha iyi yönetirdi kulübü. bu adamlar para verdik deyip duruyor inanmıyorum. nerede çıkamazsak almam dediği parası alacaklılar listesinde adı. böylesine sözünün arkasında durmayan biri.oyuncuları kadro dışı bırakıp öteki gün sahaya kaptan çıkaran bu yöneticiler değil mi?hocaları beraberlikte harcayıp kendilerini hiç görmeyen bunlar değil mi?17 transfer yapmak nedir yahu?4 tane sakat oyuncu almak nedir?kontrol bile ettirmemiş. menajerle dans böyle işte. diğer tahta kapanmasına sebep olanlardan farkı nedir bu adamın daha fazla ve sakat oyuncu alması mı?gelen başkan kluübü borçlandırsın sonra bu çakallara para ödemek için şehrin dinamikleri lakırtısı dönsün yok ya!birileri de bunlar gitti diye ağıt yakıyor. yakın canımın içleri sizde bu kafa varken sövüşleyen çok olur. galip sakder diye bir adam var ali ay diyor başka şey demiyor ha bir de kulübü sövüşleyen başkanları saygı sevgi çerçevesinde yad edecekmişiz. takıldığı şeye bak adamın!

  21
  1
  1. @Yeter artık yorumuna yanıt olarak

   he selim abiciğiniz gelsin. Allahım nasıl bir taraftar güruhusunuz siz ya. ikna edin levent kızılı veya şampiyon başkanımız yazıcının oğlunu batacaksak da biteceksek de onlarla bitelim. yeter ali ayınızı da emininizi de seliminizi alın kaybolun be

   4
   1
  2. @Yeter artık yorumuna yanıt olarak

   şampiyon başkanımız yazıcının kardeşi hayri yazıcı aday oldu ama bu tayfa kimi seçti. hayri yazıcı baskıyla adaylıktan vaz geçirmeye kalkanlar varken bu tayfa kimlerin arkasında durdu. aslında müstehak size herşey.

 5. Buradan millete sallayan yorum yapan degerli bursaspor sevdalıları. Hadi bir kampanya yapalım. Herkes 10 bin TL kredi çeksin bursaspor için ayda 500 tl taksit odesin. 1 paket sigara parası… 100 bin Bursasporlu yok mudur? Varsa eğer 1 milyar TL toplayıp her şeyi sıfırlayabiliriz. Var mı bunu yapacak Bursasporlu? Bence yok. Konuşmak, eleştirmek, parası olan versin demek bedava.

  16
  13
  1. @hodri meydan yorumuna yanıt olarak

   Daha kaç kez bu insanların para vermesini bekliyorsunuz.!! Kalıcı kaynak olmadığı sürece, biletler 10 30 TL olduğu sürece, Store’dan alışveriş olmadığı sürece, bu takım devamlı borçlu olmaya devam edecektir. Birde herşeye burnunu sokan taraftar var tabiki.!!!

   4
   2
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    adamlar cebinden milyonlar verdi kişisel kefaletle krediler çekip kulube kullandırdılar, çok büyük ihtimalle paralarını hiçbir zaman da geri alamayacaklar. hangi parayı yediklerinden bahsediyorsunuz ?

 6. İBRA OLMASA NE OLUR Kİ??? BÖLÜKBAŞI OLMADI DA NE OLDU??? AV.KONURALP YEŞİL ONU MAHKEMEDE AKLAYIVERDİ…SONRA DA MESTAN YÖNETİMİNDE ASBAŞKAN OLDU…BALIK HAFIZALI OLMAYIN…KÜÇÜCÜK YEM İLE SİZİ KANDIRIYOR SONRA TAVADA PİŞİRİYORLAR…ALİ GİDER VELİ GELİR DEVRAN DEĞİŞMEZ.. HER VVERİLEN SÖZE İNANMAYIN..ÖNCE SÖZ VEREN KİM ONA BAKIN….

  11
  1
 7. Şu kulübün düştüğü hallere bak ne adamlar geldi neler gitti sonuç bursaspor bitti bu kulüp iflas etmiştir bırakın fk yi red etmeyi bu kulübün tek kurtuluşu isminin satılmasıdır yoksa amatöre kadar gider sakın kimse transfer beklemesin şu an 78 milyon acil ödeme var kimse bu kulübü kurtaramaz

  6
  5
 8. Kimse emini savunmasın, futbol aklımız mustafa hoca olucak diyip topladı oyları sonra ilk işi adamı kovdu, temlik koyan önceki başkanlara salladı kendiside sıraya girmiş, ali ay a salladı salladı sonra kendisini pertev ile ali ay tanıştırmış daha ne yapsın bu adam geçen sene çocuklarla bile 10 olunca mustafa er herkes 10. olmak Bursaspor için rezalet diyordu şimdi 10. olmak için dua ediyorlar. Bursaspor un vay haline kurtarabilecek adam gelmiyor parasını katlamak isteyen gelip 1 dönem başkanlık yapıyor

 9. Madem şehirden para gelmiyor diye 3 tane genci sattın neden çekleri alıp kaçtın. Bursaspor bu kadar zor durumdayken neden paraları alıp gittin. Sende hata yok senin niyetin belliydi. Sana inananlara hata.

  5
  1
 10. vay be 17 çöp transfer borçu 1 trilyona yaklaştır. ligde kalmaya oynat söz ver verdiğim paayı almayacam diye sonra git gençlerimizi sat. hep yalama tam yalama güruhu sayesinde rahat rahat at koşturdun. hep yalama tam yalama. lay lay lay loy loy loy. bize çorbacı diyen güruh en büyük çorbacı sizin emin başkancığınız çıktı. bursasporu bitirdi. alın şimdi başkancığınızı yalamaya devam edin. yolun sonu süper lig.

  4
  2
  1. @fff yorumuna yanıt olarak

   1 trilyon 1 milyar tl ne farkeder o rakamlar bursaspora battı sayenizde ama hâlâ utanma yok sizde. O kadar yaladınız yaladınız gerçekler ortaya çıktı ama utanma yok hâlâ yazabiliyorsunuz. Ne o yaladıpın matavs layıkı olduğu güney kıbrıs ligine gitmiş. Sende gitsen de güney kıbrısta onu yalamaya drvam etsen bursasporda sizin gibileerden kırtulsa

   1
   2
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    Gel yalatayım gel ağzından yalama lafından başka bişey çıkmıyor embesil. adam en azından kendine takım bulmuş diğerleri yata yata alacak parasını. Sezon boyunca adama 2 tane top veremediler at kafası şimdi adam gitti küme düşme garanti oldu. Ne oldu Tamer diyordun sezon başı diyordun at kafası adam daha galibiyet alamadı. Tek sorun matavzmış gibi Allahın cahili

    1. @harbici yorumuna yanıt olarak

     Bunca çöpe ve bunca yalama tayfasına tamer tuna ne yapasın. Tamer tuna kadar başına taş düşe tekke bizati veya morinyo yalçjn gelsin size layık

 11. sıra teksas denen selim denen kendini taraftar sanan gürüuhta. bir an önce teksas ve selimden kurtulun. toptan bir temizlik bir abdest şart artık. yeter

  1
  2
 12. SEN SİYASETE ATIL EMİN….MAŞALLAH VAATLER AÇIK HAVADA BOL BOL ATILACAK CİNSTEN…GERÇEKLER İSE BURSASPOR A EN FAZLA NASIL ZARAR VEREBİLİRİMMİŞ…SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ EMİN…TAKIMINI YARI YOLDA HEM DE İÇİNİ DE BOŞALTIP CISCIPLAK BIRAKAN BİR BAŞKAN OLARAK BURSASPOR TARİHİNE YAZILDIN..DAHA BU KRİPTO PARALAR İÇİN DE HESAP SORACAĞIZ SANA..O PARALARI KİMSENİN HAYRINA KOYMADIN ELBET..KAT BE KAT ÇIKARTMIŞSINDIR O PARACIKLARINI…MİLYAR TL PARAM OLSA SENİN YAPTIĞIN VE YAPACAĞIN 1 TEK DAİREYİ ALMAM..

 13. Hala aklınızın aynı yerde olması ne kadar üzücü. Bitmenizi o kadar çok istiyorum ki! Siz tutmayın bu takımı ya! Valla tutmayın. İbra edilir mi? Yok hesap verecek! Sonra ne olacak. Kim gelecek? Senin olsa gelirmisin? Mümkün değil!. Cebinde yok metelik çenelere bak sindirmelik! Yazıklar olsun.

 14. Kulüp zor durumdayken oyuncuları satıp yangından mal kaçırır gibi para ve çekleri alıp kaçan Emin Adanur bu şehir seni asla unutmayacak. Seni gördüğüm yerde yüzüne tüküreceğim.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu