Bursaspor’dan ceza açıklaması!

Açıklama şöyle: 

Bursaspor Durmazlardan Kamuoyuna Duyuru

 

Türkiye Basketbol Ligi’nin 19.haftasında Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan, gerek salonda gerekse BursasporTV aracılığı ile televizyonları başında basketbol severlerin büyük bir heyecan­la takip ettiği Afyon Belediyespor maçıyla ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından kulübümüze 12.000 TL para ve 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmiştir.

 

Söz konusu karşılaşma ile ilgili Afyon Belediyespor kafilesi, maçın bitiş düdüğünün ardından 2 saat geçmeden 11 maddelik yazılı bir açıklama yapmış ve mağlubiyetlerine adeta kılıf uydurma ve de bu hafta sporcu yaralanmalarına kadar varan saha ve seyirci olaylarının başlamasına sebebi­yet vermişlerdir.

 

Türk sporuna uzun yıllardır çeşitli branşlarda hizmet veren ve 3 milyonluk bir kenti temsil eden Bursaspor Kulübü olarak, Afyon Belediyespor’un yapmış olduğu açıklamaları üzüntü içerisinde okuduğumuzu belirtmek isteriz.

Basketbol sevgisini arttırmak ve Basketbol Federasyonumuzun AB Projesi kapsamında tribüne renk katmak için yapmış olduğumuz çalışmalar ve gösterdiğimiz çaba kamuoyu tarafından da yakından takip edilmektedir. Karşılaşma öncesinde sömestre dönemine giren öğrencilerimize karne hediyesi olarak “Karneni Göster, Biletini Kap” adlı kampanyamızı hayata geçirdik ve bu uy­gulamayla birlikte 500 kadar öğrencimizi salonda ağırlamanın mutluluğunu yaşadık.

Oldukça coşkulu bir atmosferde ve yaklaşık 2500 taraftarımızın önünde oynanan müsabakanın bitimine, 8.50 dakika kala Afyon Belediyespor’un formasını giyen Tuğberk Gedikli’nin önce spor­cularımıza, ardından benchten tribünlerimize doğru yapmış olduğu kışkırtıcı hareketler nedeniy­le salonda birtakım gerginlikler yaşandığı salonda bulunan yetkililer ve televizyonları başında bulunan basketbol severler tarafından da gözlemlenmiştir. Bunun sonucunda da sadece 2 anons yapılmasına rağmen Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından kulübümüze 1 maçlık seyircisiz oynama cezası verilmiştir..

Biz Bursaspor Kulübü olarak, uzun yıllar sonra Türk basketboluna yeni bir renk getirmek için yak­laşık 30 ay önce basketbol şubemizi yeniden faaliyete geçirdik ve hedeflerimizi ortaya koyduk. Bu süre zarfında Bursa ve Türk basketboluna getirmiş olduğumuz heyecan ve katkı ortadadır. Bun­dan sonra da daha büyük adımlarla Bursa ve Türk basketboluna gerek altyapısıyla, gerek tarafta­rıyla ve gerekse organizasyonlarıyla hizmet etmeye de devam edeceğimizi,

Ayrıca, bundan böyle Türkiye Basketbol Ligi’nde oynanan müsabakalarda yaşanacak en ufak olumsuzlukların da takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Bursaspor Durmazlar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı