Bursaspor’dan bir açıklama daha!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Ali Ay dönemi ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Kulübün paylaşımı şömyle;

Kulübümüz iştiraki  Bursaspor Akaryakıt San.Tic.A.Ş‘nin 25.04.2019 tarihinde maden ruhsatı satış ve devir teslim sözleşmesi ile Murat Karaçor arasında yapılmıştır.

Bu sözleme ile satıcı Murat Karaçor’a 1.000.000 peşin (karşılığı Ali Ay’ın kestiği 152.250 euro çek) 4 adet 500.000 TL’lik senet ile toplam 3.000.000 TL imza bedeli ödenmiştir.

Ruhsat alımından sonra da 416.666,67 TL X 13 adet senet ile 1.449.000 TL daha ödeme yapılması konusunda anlaşılmıştır. Bunların karşılığı olarak hazır üretilmiş 409.837 ton malzeme alınmı bunun karşılığında o dönem için 8.000.000 TL + KDV olduğu belirtilmiştir.

Bu madende 2019 yılında alınan imalat haritası referans alınarak yapılan kesit yönetmei ile rezerv miktarları şöyledir.

A) 409.857 ton pasa x 20                                                             =  8.000.000 TL
B) 2.656.875 ton pasa x 20                                                          =  53.137.500 TL
C) 3.999.707 ton kalker x 20                                                        =  79.994.140 TL
D) 20.955.705 ton kalker x 20                                                      =  419.114.140 TL
E) 50-55 Milyon ton granür+muhtemel+mümkün rezerv              =  1.000.000.000 TL

Belirli bir maden için verilen bedeller karşılığında bugüne kadar Bursaspor akaryakıt A.Ş‘den 1 TL dahi bir satış gerçekleşmemiştir. (2019-2022-2021 bilançolarına bakabilirsiniz) Bu maden niçin alınmıştır. Bursaspor’a niçin ödetilmiştir ve niçin işletilmemiştir. Bursaspor’un buradaki kaybı direk 4.440.000 TL ödeme kaybı gelir kaybı ise şu anki borcumuzu (1.600.000.000 TL) sıfırlayacak büyüklükte takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hemen Bursaspor Tüzük sayfası bi açıklama yayımlasın, bu site de derhâl haberini yapsın. Ali Ay’ı bu işten aklamamız lazım, Teksas tayfa imza toplamaya hazır mısınız?

  Ali Ay Başkan seni Allah gönderdi. Recep Günay istifa et de Ali Ay kulübü biraz daha soysun, bak 20 topçu falan daha kalmış, belediyeden tesisleri alıp borçları karşılığında falan satsın falan.

  Bursaspor’u göz göre göre soyduğu iddia edilen adamı savunup bu iddiaları açıklayanlara taş atan kim varsa yazıklar olsun! Gazeteciler bu iddiaları araştıracağına Ali Ay’ın sözcülüğünü yapıyorlar ya, ayıp. Taraftar bu konuda adalet kurumlarına ve siyasete kamuoyu oluşturacağına, Ali Ay için imza topluyor ya, yazık. Recep Günay’ın parası yokmuş, bilmem ne. Bak parası olan ne yapmış! Görün.

  118
  14
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Cavit Çağlar’ın Ali Ay ile Cavit Çağlar’ın belediye ile ve Ali Ay’ın belediye ile ilişkisini araştırın gazeteciler.

   Cavit Çağlar’ın gazetesinde yazan Serkan Yetişmişoğlu, Özge Yetişmişoğlu, Ertan Erkuvvet neden her hafta köşe yazısı diye maç özeti yazmak yerine bu iddiaların peşine düşmemişler?

   Sönmezler de aynı şekilde, bu kişilerle nasıl ilişkiler içinde? Bursa Hakimiyet gazetesinde yazan Süha Gürsoy neden bu iddiaları yeni duyuyoruz?

   Yazıklar olsun yerel medyaya. Bunlar bir de gizliden veya açıktan Ali Ay’ın sözcülüğünü yapıp Recep Günay’a tepki yazıları yazıyorlardı. Adam sizin yıllardır yapamadığınızı yapıyor diye mi?

   75
   9
   1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    TIMUR NOYAN
    secilmeyince zevkten
    4 köşe olup ICAZET
    ALMAZSAN iste böyle
    olur diye yazı yazıp
    patronunu öven OLAY
    gazete yazarı
    IHSAN AYDIN i da
    hesap sorulacaklar
    listesine alınmalı.

   2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    Şayet A.A.ve diğer başkanlar bu sömürmeyi yaptılar ise, zannediyormusunuz ki; tek başlarına yaptılar.
    Nihayet konu genişledi.Biraz daha irdelenmeli.Medya muamma!

    34
    1
 2. Anlayamadığım için soruyorum. 🙁

  Hakkı olmadığı halde, bugünün parasıyla 1 Milyar 600 Milyon TL. Bir şekilde, direkt ya da dolaylı yoldan AA’ya mı gitmiş?

  Eğer öyleyse, gerçekse, doğruysa, hakikaten gittiyse. Mahkemelerde aklansa bile…

  …Bunun hesabı bu değil, öbür dünyada mı sorulmalı? Bu kişinin Allah, peygamber korkusu var mı? Çoluk çocuk sahibi mi? Öder mi? İnkar mı eder? Üzerine mi yatar? Umursamaz mı davranır? “Elinizden geleni ardınıza koymayın” mı der?

  Eğer gerçekten hakkı, alacağı olan bir tahsilat ise bu kez hem burada, jem diğer tarafta sizin işiniz zor.

  62
  1. @Muhacir Avni yorumuna yanıt olarak

   Mahkemede eğer haklı çıkarsak yapılan tüm bu zararı Bursaspor alır. Bir bakmışsın sıfır borç. Ama dediğin gibi burada da sorul diğer taraftada.

   18
  2. @Muhacir Avni yorumuna yanıt olarak

   Hayır, o kadar para Ali Ay’a gitmemiş. Ali Ay zamanında Bursaspor Derneği adına özel bir şahıs ile ticaret yapılmış. Ali Ay çek yazıp Bursaspor’un alacaklısı olmuş ve Bursaspor’a ürün girdisi alınmış. O zamanın parasıyla 4.44 milyon tl Bursaspor’un kaybı olmuş. Normalde böyle bir ticaretin ardından orayı işletmeye başlarsın ve önce zararını amorti eder, sonra kâr etmeye başlarsın ama o dönemden beri bu işletmeyle ilgili hiçbir satış yapılmamış. Ali Ay, Bursaspor’u komple zarara uğratan bir ticaret ile Bursaspor’u kendisine borçlandırıyor (daha sonra bu borçlar için temlik de koyuyor hesaplarına). Eğer bu işletme, ticaret gününden beri çalışıyor olsaydı 1.6 milyar lira Bursaspor’a para girdisi olurdu diyor yönetim.

   Keşke gazeteciler satıcı şahıs Murat Bey’in kim olduğunu ve Ali Ay ile ilişkisi olup olmadığını araştırsa da o para dönüp dolaşıp işletilip Ali Ay ile ilişkili birilerine döndü mü öğrensek.

   59
 3. Ben bu hareketten sonra Recep Günay destekçisiyim. Bursasporun neden bu kadar battığı belli oldu. Sağolsun Ali Ay kulübün parası yoktu ben verdim demişti. Meğerse dibini sıyırmış birde borç vermiş.

  36
  1
 4. ya bence tüm başkanları canlı yayına çıkarsınlar, hepsi konuşsun anlatsın konu kapansın. bir taraf iddia ediyor, bir taraf yanıt veriyor. bu ne ya böyle. herkes çıksın eteğindeki taşları döksün

  21
  1
 5. Soruyu tersten niye sormuyorsunuz arkadaşlar? Acaba 2019’dan bu yana Bursaspor’un işletmediği bu maden sahasını bu zamana kadar başka işleten olmuş mu?

  21
 6. Yaa ne kadar salaksiniz tamam Ali ay ve diğerleri Bursaspor’u soydu eeee sende bunu ispat ettin eeee Bursaspor o borcu ödeyecek mi böyle olunca ne olacak yeniden ayağa mı kalkacak ne olmuşsa olmuş Bursa’yı tekrar ayağa kaldırmaya çalışacağınıza yok o soydu bu soydu adamlar kendi rızası ile gelmiyorlar biz seçiyoruz secmeseydiniz bırakın milletin kirli çamaşırlarını halka sunmaya Bursaspor’u kurtarın yada kapatın ondan sonra kim soymus kim nemalanmis öyle verin mahkemeye rezillik yaptığınız sıçayım Ali ayi na da recebine de kapatın şu kulübü de kurtulalım öfff bee yeter

  4
  30
  1. @Remsy yorumuna yanıt olarak

   Bilginiz olmadan bu kadar iddialı konuşmanız pek yerinde olmamış. Kısaca açıklayayım.

   Dernekler kafalarına göre hareket edemez ve onlar da Türkiye Cumhuriyeti’nin yasalarına bağlıdır. Bursaspor Derneği de bir tüzük ile kurulur ve o tüzük de Dernek devlet tarafından tanındığı için bağlayıcıdır.

   Bursaspor Derneğinin üyeleri genel kurullarda yönetim kurulu seçtiği zaman Dernek hakkındaki tüm yetkiler bu yönetim kuruluna devredilmez. Yoksa zaten genel kurul yapılmazdı veya yönetim kurulları genel kurul adına yetki almazdı, birkaç kişi tüm derneği yönetirdi. Buna karşın, durum bu değil. Genel kurulda belli bir borçlanma yetkisi veriliyor ama mesela yönetim kurulu bu yetkiyi aşıyorsa ve bir sonraki genel kurulda da ibra edilmiyorsa (Ali Ay örneğinde olduğu gibi) Dernek bunun sorumlusu değildir.

   Varsayın ki ben Bursa Erzurumlular Derneği’nin başkanı olarak seçildim, sonra da gittim dernek adına 20 milyon TL’ye sakız aldım ve kendim çek yazıp derneği verecekli gösterdim. Bu saçma sapan ticareti tüm dernek üyeleri ödemek zorunda mı? Recep Günay diyor ki, usulsüz borçlanmalar ve ticaretler var. Hukuk yoluyla bunların Dernek ile alakalı olmadığını, bu usulsüzlükleri yapan şahısların sorumlu olduğunu göstereceğiz, bu borçları biz dernek olarak ödemeyeceğiz.

   O yüzden “gösterirse nolcak” demenin bi anlamı yok.

   26
   1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    Kahin kardeşim
    Yaptığın açıklamalardan dolayı sana çok teşekkürler.
    Bursaspor’umuzun bu zor günlere kalmasının nedenleri ortada iken
    daha hâlâ inatla Bursaspor’u soyup soğana çevirenleri başa getirmek isteyenlere şaşıyorum.
    Sportif başarı çok önemli de takımımız kapanma tehlikesi ile karşı karşıya.
    Bıçak kemiğe dayanmış. Öncelik hesap sorma zamanı. Usulsüzlük ile borçlandırılmış kulübümüzün açtığı davalara hepimiz destek olalım ki ayakta kalalım.
    Bu fırsatı değerlendirelim.

 7. Recep Günay ın troll hesapları mevcut burada bilginiz olsun 1 çay parası bile koymayacak adama gerçek olmayan belgelerlerine inanıyorsunuz ya bravo size hani transfer tahtası kapalı değil diyordu yok bursasporu okadar borcu yok bilmem ne diyordu unutmayın bu arkadaş bu kulube mühür vurmaya geldi bunuda buraya yazın zaten bursaspor bitmiş birilerinin basamağı ola ola anası ağlamış bu kulunun gerçekçi olunda recep Günay ın kurguladıgı saçma sapan şeylere inanmayın

  4
  36
 8. yap işlet devret modelinin gayri resmi yolunu bulmuşlar madeni bursa sporun parasıyla alıyorlar çekleri ali ay kesiyor bursa spor ali aya borçlanıyor murat karaçor da oradan hangi medeni çıkarıyor satıyor kimse bilmiyor eğer takip edemiyecektiniz neden bursasporu borça sokup bu duruma getirdiniz bu resmen dolandırıcılık bursa spor hem madene para ödemiş hem de ali aya borçlu kalmış yani hem murat karaçor nemalanmış hem ali ay. olan bursaspora olmuş .allah belanızı versin ne diyeyim

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu