Bursaspor’dan beklenen açıklama geldi!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Kulübümüzle sözleşmesini tek taraflı fesih eden İsmail Çokçalış’ın Adana Demirspor ile sözleşme imzaladığının duyurulması üzerine resmi hesabımızdan; Bursaspor’umuzun menfaatlerini korumak adına yasal yollara başvurulacağı ve konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapılacağına dair kısa bir bilgilendirme yapılmış ancak içinden geçtiğimiz hassas süreç göz önünde bulundurularak, Erzurumspor karşılaşmasından sonra yaşanan süreci tüm şeffaflığı ile anlatan kapsamlı bir açıklama yapılması uygun görülmüştür.

Değerli futbol kamuoyu;
Bursaspor Kulübü Derneği ile futbolcu İsmail Çokçalış arasında 13.08.2021 tarihinde Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi imzalanmış olup, sözleşme İsmail Çokçalış tarafından tek taraflı olarak haksız bir şekilde feshedilmiştir. Bu fesih haksız fesih niteliğinde olup, feshe neden olarak sunulan alacak talepleri ve diğer fesih sebepleri Bursaspor Kulübü Derneği tarafından kabul edilemez durumdadır. Zira, İsmail Çokçalış tarafından Bursaspor Kulübü Derneği’ne çekilen 21.10.2021 tebliğ tarihli ilk ihtarnamenin akabinde, İsmail Çokçalış’ın muaccel (doğmuş) hale gelen tüm alacakları banka yolu ile ödenmiş olup, ödeme yapıldığına ilişkin 08.11.2021 ve 20.11.2021 tarihli ihtarnameler ve eklerindeki banka dekontları İsmail Çokçalış’a noter kanalıyla gönderilmiştir.

İsmail Çokçalış’ın, 20.11.2021 tarihinden itibaren mazeretsiz, izinsiz ve herhangi bir bilgi, beyan, belge sunmadan antrenmanlara katılmamış olduğu, bu süreçte tesislere giriş dahi yapmadığı noter vasıtasıyla tespit edilmiştir. Bu nedenle taraflar arasında bulunan sözleşmeye dayanılarak İsmail Çokçalış’ın savunma vermesi noter kanalıyla talep edilmiş, ancak İsmal Çokçalış savunma vermemiştir.

Kulübümüz, taraflar arasında akdedilmiş olan sözleşmeye uygun bir şekilde tüm sorumluluklarını yerine getirmiştir. Buna rağmen İsmail Çokçalış, gelinen noktadan da anlaşılacağı üzere malum menajerin de yönlendirmeleri ile kötü niyetli bir şekilde kulübümüzü zarara uğratmak amacı ile 26.11.2021 tarihinde aramızdaki sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etmiştir.

İsmail Çokçalış tarafından çekilen haksız fesih ihtarnamesine, ihtarname tebliğ edildiği gün kulübümüz tarafından cevap verilmiş olup, fesih sebeplerinin haksız olduğu vekiline bildirilmiştir.

Sigorta girişlerinde ve sigorta prim ödemelerinde mevzuat hükümleri çerçevesinde hareket eden ve kayıt dışı çalıştırma yapması mümkün olmayan Bursaspor Kulübü Derneği’ne yönelik olarak, İsmail Çokçalış  tarafından atfedilen suçlamalar da iftira niteliğinde olup kulübümüzün tüm yasal zorunluluklarını harfiyen yerine getirdiği belgeleriyle kayıt altındadır.

Ayrıca, 26.11.2021 tarihli ihtarnamede İsmail Çokçalış’ın; 19.11.2021 tarihinde kulüp yetkilileri, Yönetim Kurulu üyeleri, kulüp çalışanları, kulüp başkanı ve kulübün tesise soktuğu kişilerce alıkonulduğu üstelik İsmail Çokçalış’a yönelik olarak tehdit, yağma ve hürriyetten yoksun kılma suçlarının işlendiği iddia edilmiştir. Ancak  bu iddiaların her biri ayrı ayrı iftira niteliğinde olup, yine anlaşıldığı üzere malum menajerin de yönlendirmesi ile kötü niyetle planlanmış bir senaryonun ürünüdür. Kulübümüz bu mesnetsiz iddiaların her biri ile ilgili ayrı ayrı suç duyurusunda bulunacaktır. Nitekim İsmail Çokçalış’ın tek taraflı fesih gerekçesi olarak ileri sürdüğü bu husus, Cumhuriyet Savcılığı’nın vermiş olduğu İKİ AYRI KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞI KARARI ile hukuken ortadan kalkmıştır. Bu karar ile İsmail Çokçalış’ın ithamlarının iftira niteliğinde olduğu da tescillenmiştir.

Değerli futbol kamuoyu;
TFF’ye bağlı liglerde ve dünya futbolunda yaşadığımız örneğe benzer birçok durum daha önce de vuku bulmuş, kulübü ile arasında ihtilaf bulunan futbolcuların transfer edilmesi gerek futbolcu gerek ise transfer eden kulüp açısından çeşitli hukuki sonuçlar doğurmuştur.

Gelinen süreçte, İsmail Çokçalış ile ilgilenen aralarında Galatasaray ve Çaykur Rizespor’un da olduğu bazı Süper Lig kulüplerinin kulübümüzle temasa geçtiğinin de futbol kamuoyu tarafından bilinmesi önem arz etmektedir.

Bu hassas süreçte Büyük Bursaspor Camiası’nın menfaatlerini gözeten ve bu konuda kulübümüz ile temasa geçen Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran’a teşekkür ettiğimizin bilinmesini isteriz.

Sözleşmesini haksız bir biçimde tek taraflı fesih eden İsmail Çokçalış’ın, çeşitli vesilelerle konunun hiçbir yerinde bulunmadıklarını, söz konusu oyuncunun gündemlerinde olmadığını, olması durumunda da Bursaspor menfaatlerine zarar verecek bir adım atmayacaklarını beyan eden Murat Sancak’ın başkanlığını yaptığı Adana Demirspor ile sözleşme imzaladığını tüm futbol kamuoyu gibi sosyal medya ve haberlerden öğrenmiş bulunmaktayız.

Yukarıda madde madde anlattığımız süreçten de anlaşılacağı üzere Bursaspor Kulübü sonuna kadar haklı ve esasen mağdur durumdadır. Kulübümüzün menfaatlerini korumak boynumuzun borcudur.

Bu süreçte kulübü ile sözleşmesini haksız fesih eden İsmail Çokçalış’ı kadrosuna kattığını duyuran ve hiçbir surette Bursaspor Kulübü ile temasa geçmeyen Adana Demirspor Kulübü, inanıyoruz ki, spor hukukuna ve ahlakına uygun olmayan bu davranışının hukuki sonuçlarına da katlanmak durumunda kalacaktır.

Bursaspor Kulübü Derneği olarak haklı davamızda tüm yasal yollara başvuracağımızın, konuyu 18 Ocak Salı günü itibari ile Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na taşıyacağımızın ve Büyük Bursaspor Kulübü’nün menfaatlerinden geri adım atmayacağımızın bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla,
BURSASPOR YÖNETİM KURULU

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @İşte bu yorumuna yanıt olarak

   Ne desteği len adamlar geçen senin birtane genç birakmadilar takımı dağıttılar paralarını vermediler hak var adelet var kardeşim. Ondan iki yakası bir araya gelmiyor kulübün bütün sinyalciler bilinçsiz taraftar hepsi bizde niye oraya kadar getiriyorsun odesene zamanın. Adamın parasını kurnaz böyle yaparlar adamı bir taneside siyasi diyor balotelliyi getirmişler odamı siyasi para kardeşim senin veremediğini zamanında adam veriyor herkez işine

   3
   6
 1. Artık şu siyasi gücü kullanan insanlardan gına geldi tiksinmeye başladım. Sonuna kadar hakkımızı savunun Burası Bursa Bursaspor ağır taştır herkes altından kalkamaz. Adsmiş başkanıymış hepsi vız gelir

  72
  9
 2. Ayıp ettin ismail bu davranış şeklinle,evet transfer olmak senin ve diğer arkadaşlarının dibine kadar hakkınız bunda sorun yok ama ekmeğini yediğin üzerinde çok kişinin emeği olan bir kulübe bunu yapmış olman çok yaralayıcı,her şeyin yolu yordamı var,oturup kulübünle anlaşmaya bakardın he anlaşma saglanmıyormu o zaman helalleserek yollari ayırırdınız,olmadı ismail olmadı kardeşim

  66
  7
 3. Yanlışa muhalefet ettiğimiz gibi doğruya, haklıya da destek çıkmak gerek. Yapılan hatalar ayrı, bu konuda yönetime destek olmamız lazım. İnşallah o yediği kaba pisleyen İsmail ve şerefsiz kulübün yönetimi ve menejeri hakettiğini bulur.

  56
  7
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Doğru yaptıkları işlerde ve Bursasporun menfaati olduğunda koşulsuz destek oluruz ,saçmaladıkları eline yüzüne bulaştırdıkları Bursasporumuza zarar verdikleri işlerde de senin gibi her daim yalamaz eleştiririz.

 4. Kimi kime şikayet edicez? Ethem Sancak ve Murat Sancak ın arkasında siyasi güç var. Bunlara kim ceza verecek Hee Rize şikayet etti ve g. S. Gibi bir kulup ten hakkını aldı ama Rize ‘de bu siyasilerin tulum çıkardığı şehir. Sonuçta onların da arkasında aynı siyasi güç var.

  36
  19
 5. şimdi bende soruyorum bursaspor külübü avukatlarına neden bu zamana kadar DAVA ACMADINIZ sayın taraftar arkadaslar sorgulamamız gereken bu niye sorgulamıyoruz.mesela ayni sekilde GS rize spora yaptı. yapar yapmaz rize spor avukatları hemen adiıye olayını baslattı ve yüce mahkeme GS haksız buldu GS rize spora 700 000 euro para ödedi.şimdi niye diyosunuz gerekli işlemleri şimdi baslatıcaz diye.zamanından beri neden baslatmadınız?????????

 6. SAYIN YÖNETİM DİYELİM Kİ HER ŞEY TAM YUKARIDA ANLATTIĞINIZ GİBİ OLDU…PEKİ EĞER ÖYLEYSE TFF BU DURUMDA NASIL LİSANS ÇIKARDI??? HALA BİZİM BİLMEDİĞİMİZ BİR ŞEYLER OLMASIN??? ŞEFFAFLIK SÖZÜ VERDİĞİNİZİ UNUTMAYIN.. GERÇEKTEN DE TAM OLARAK BÖYLEYSE SİYASETİN GÖBEĞİNDEKİ TAKIM ADS YE HER TÜRLÜ SALDIRIN,KORKMAYIN,BURSA YANINIZDA OLACAKTIR.

 7. Bu alçak aç gözlüyü süründürün ads zaten karekteri sınırlı bir kulüp gs.aynısını rizeue yaptıydı s s bonservis ödedi

  2
  1
 8. komşu takıma sahip çıkın biz dibe gittikce gidiyoruz. Bari siz güzel temsil edin anadoluyu eskişehirden selamlar

  2
  1
 9. Yaw öyle olmuş böyle olmuş..sıkılan portakalın davası olmaz..bu düşme hattından kurtulmanın hesabını yapin.bu gidişle bu takım düşer.hala play off hesabı yapanlarin ta aklını…

 10. Görücez Bakalım siyasi cücü hakmı siyaset mi Biz taraftara haksızlığın karşısında Yani Bursasporumuzu yanında

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu