Bursaspor’dan Başkan Adaylığı açıklaması!

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder imzalı bir basın açıklaması kulübün resmi internet sitesinde yayınlandı.

Açıklama şöyle;

19-26 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek Bursaspor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda ilk kez noterden imza şartı olmayan bir seçim süreci yürütülecektir. Bu bakımdan aday adayları ve genel kurul üyelerimizin bazı hususlara dikkat etmeleri önem arz etmektedir:

Yönetim Kurulu Başkanlığı için başvurular; 12 Mayıs Pazar günü saat 15:00 ila 17:00 arasında Divan Kurulu Başkanlığı tarafından alınacak.
4 asgari ücretten az olmamak kaydı ile Bursaspor Kulübü’ne yapılacak bağış makbuzuna ek olarak adli sicil arşiv kaydı ve kısa bir özgeçmiş de başvuru dosyasına dâhil edilecek.

(Banka hesap bilgilerimiz için 0516 163 01 16 numaramıza ulaşabilirsiniz)

Üye Sicil Kurulumuz, başvuruları tüzüğün öngördüğü yeter şartları karşılayıp karşılamadığına dair inceledikten sonra; seçime girebilecek aday adaylarını tasdik edecek.
Aday Adayları”, 13-16 Mayıs (pazartesi – salı – çarşamba – perşembe) günleri 12:00 – 17:00 saatleri arasında, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde; Üye Sicil Kurulu kontrol ve gözetiminde, “oy kullanabilir durumdaki 100 Genel Kurul Üyesi”nden destek imzası alabilir ise seçime Başkan Adayı olarak katılmaya hak kazanacak.

16 Mayıs saat 17:00’de sona erecek olan aday gösterme imza sürecinin sonunda; 17:00 – 18:00 saatleri arasında Divan Kurulu Başkanlığımıza Yönetim Kurulu ile Denetim ve Hukuk Kurulu Aday Listeleri teslim edilecek. Bu listede ıslak imzası bulunacak kurul adayları da yine Üye Sicil Kurulumuzca, 7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu çerçevesinde adli sicil kaydı üzerinden kontrole tabi tutulacak.

Olağan Genel Kurulumuz; 19 Mayıs’ta çoğunluk sağlanamaması halinde, 26 Mayıs 2024 saat 13:00’te 100. Yıl Atatürk Stadyumu’nda çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek. Tek aday olması halinde açık oylama yapılacakken; birden fazla aday bulunması durumunda sandığa gidilecek ve oyların sayımı sandık kurulları tarafından gerçekleştirilecek.

Seçimin camiamıza yakışır bir şekilde gerçekleşmesi ve Bursasporumuz’un yeniden çıkışa geçeceği bir dönemi başlatmasını diliyoruz.

Saygılarımızla…
Galip Sakder
Bursaspor Divan Kurulu Başkanı

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Gurcu yorumuna yanıt olarak

   Var. Hatçe gene aportta bekliyo. Birilerinden parayı bulmuş, gene gelcekmiş diyollar ama, Sinan Bür Hatçe gene çıkarsa hayatta bırakmayız, kongreyi yine biz kazanırız, Hatçe de kongrenin bitmesini belemeden yine salonu terkedip Çoko pirens almaya gider demişş.

   6
   8
 1. Herşeye burnunu sokan galip sakder… çok biliyorsan çık kendin aday ol…. Kulübe divan olarak verebileceğinden fazla zarar verdin.. senin görevin ne yaptığın ne… kendini kulüpten üstün görüyorsun.. çık aday marifetlerini görelim… amacın neyse çık gerçekleştir

  15
  16
 2. Adaylar
  Sinan Bür
  Raşit Barışıcı
  Sinan Bürü denedik olmadı
  Elimizde Sanayici oldugunu iddia eden
  Raşit abimiz kaldı, umarım
  Daha kaliteli, genç ve dinamik
  Başk bir isim aday olur da onun
  Etrafinda toplanip destekleriz

  5
  7
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Hahaha sanayici olduğunu iddia eden……..
   Peki sanayisi veya fabrikası nerde? Yok
   Hadi geç fabrikayı, dükkan var mı? yok
   Geç dükkanı, pazarda mal satmaya işporta tezgahı falan var mı? Yokk
   Ulan bari bi şeftali sandığı da mı yok? Üstüne hiç olmazsa üç be şlimon koyup satsa
   Yok, o da yok. Al Hatçe’yi vur Raşit’e.
   Aynı işte be ya

   12
   6
 3. Arkadaşlar bu sayfayı takip eden BENİM GİBİ BURSASPORLULAR Allah aşkına ya mahalle muhtarlarının ofislerinin önüne cami çıkışlarına sosyal faaliyetler işleten mekanların giriş çıkışlarına 1 er tane bilemedin 2 şer tane sandık koyupta kişi başı 5 TL para atılsa ne tahtanın sözü geçer ne elektrik ne su tesis çalışanlarının maaşı dahil hiç bir şey söz konusu bile olamaz yanlış mı düşünüyorum Bursamizin nüfusu 4.000.000 milyon gerekirse şart koysunlar 5 lira nedir ya

  1
  10
  1. @016 yorumuna yanıt olarak

   Bak güzel kardeşim bursamızda sadece bursalı yaşamıyor. Balkanlardan gelen arnavut, boşnak, bulgar, romanya, gürcü, azerbaycan türkü, türkmenistan ve balkan türkleri var ayrıyetten en çok göç eden illerden erzurum, samsun, muş, artvin, balıkesir, trabzon, giresun, diyarbakır, kars, ağrı, ardahan, yozgat, sivas, konya, bitlis vs uzayıp gider bursamızdaki öz be öz bursalı sayısı 1.2 milyarı geçmez.1.2 milyar dediğimizde çoğu balkan türkleri zamanında Osmanlı Devleti anadoludaki türkleri balkanlara yerleştirmişti çünkü Çanakkale ve diğer cephelerde en çok şehit veren bursamızdır Osmanlının ilk başkenti payitahtı Bursamız (Hüdavendigar)’dır.O Şehitlerin hakkını nasıl öderiz atalarımız dedelerimiz Mekanları Cennet makamları âli olsun Selam olsun büyük dedem Ömere Mekanı cennet olsun inşallah

   2
   1
   1. @Verdant yorumuna yanıt olarak

    Teşekkür ediyorum Tarih bilgisi için fakat emin olun ki içlerinde Bursasporumun bu haline üzülenler de çoktur birlikten kuvvet kuvvetten de güç doğar daha iyisini düşünenleri de gördük değil mi kardeşim sonuç yine hüsran ben taraftar olarak elimden geleni yapmaya hazırım gerekirse kapı kapı dolaşıp para bile isterim verenin bir yüzü vermeyen de kendi bilir
    Dua içinde Amin inşallah hepsinin mekanı cennet olsun

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu