Bursaspor’dan “Askıya alındı” açıklaması!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden bir duyuru paylaştı.

Kulübümüze ait Bursa İli, Osmangazi İlçesi, SOĞANLI mahallesi, 3338 ADA 3 parselde bulunan Akaryakıt istasyonu ve 10 adet bağımsız bölümden oluşan İşyerlerinin satışı kulübümüz tarafından 8 Ocak 2023 tarihinde www.bursaspor.org.tr adresimizden kamuoyuna duyurulmuştur.

10.01.2023 tarihde Bursa 4. İcra Dairesi’nden gelen tebligat ile Nilüfer Özel Güvenlik tarafından yapılan itiraza istinaden verilen ”Rızaen Satış Yetkisi” geçici olarak askıya alınmıştır.

Sürecin takibi kulübümüz tarafımızdan yapılacak olup; teklif verenlerin hakları saklı olmak kaydı ile tarafımızca garanti altına alınmış olup sundukları teminatlar kendilerine iade edilecektir.

İlgililer için başvurular süre kısıtlaması olmaksızın uzatılmış olup, satış süreci sonlana kadar gelecek teklifleri kulüp Avukatımız Merve Kübra DURMAZ’a teminatsız olarak iletebilirler.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Nilüfer Özel Güvenlik ve senin gibiler
  Bu kulübün yoluna taş koymaya
  Çalişanlar bu şehrin çocuklari
  Sizleri asla unutmayacak
  Haketriginiz degeri günü gelince
  Elbet verilecektir

  31
  6
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   birader adamlar mülk ucuza satılmasın diye karşı çıkıp itiraz etmişler. Bizim yönetim nasıl olur da kulübün malını ederinden ucuza satmaya kalkar bunu düşündünüz mü? Acaba bu kulübün yoluna gerçekten taş koymaya çalışan asıl kişiler kimdir sizce? Sen kulüp yönetimine neye göre sonsuz güven duyabiliyorsun, bugüne kadar şampiyon falan mı yaptılar sanki. Mevcut yönetim Bursaspor’un katlı otoparkını yiyip çakıl sözünü tutmayan Alinur Aktaş’ın atadığı kişilerden oluşuyor, ya iş çeviriyorlarsa o zaman ne olacak, kulübün malına mülküne parasına yazık değil mi? Bu konu öyle oldu bittiye getirilecek bir konu değil çünkü kulübün elinde kalan son mülk bu.

   9
   4
   1. @bastalı yorumuna yanıt olarak

    Birader bursaspor kendisi satmazsa eğer icradan ucuza gidecek klübe herhangi bir girdisi olmuyacak ne kadar yüksekten satılırsa o kadar borç azalacak konu bu buna bile itiraz akıl almıyor diğer türlü oldu bittiyle satılır konu bu sadece bursasporun menfati için ne kadar yüksek bedelle satabilirsek o kadar borç azalacak

    2
    1
  1. @Münferit yorumuna yanıt olarak

   Araştırdım chp tayfasından burda alinura laf söyleyenler biricik başkanınız turgay erdem halletsinde görelim bilerek taş koyuyorlar seçimler yaklaşıyor alinur gitsin diye uğraşıyorlar bursaspor üzerinden yapıyorlar bunu açıkcası böyle entrikaya gerek yok adam gibi çık bursaspora yardım et bizde bu adam iyiymiş bursamıza yakışır diyelim ama nerede siyasiler hepsi aynı birbirlerinin önlerine taş koyarlar öyle yapacağınıza bir olup halkın sorunlarını gidermeleri lazım ama anca seçimler yaklaşıyor ya çalışmaya başlarlar

   5
   10
 2. bu Nilüfer Özel Güvenlik’in sahibi instagram’dan yorum yapmış konuya dair, aşağıda paylaşıyorum:

  “Bursa 8. icra müdürlüğünde borçlu olduğunuz dosyada bu satışa çıkardığınız taşınmazların kıymet takdiri toplam 195 milyon çıktı ve siz 195 milyonluk bu kıymet takdirini az bulduğunuz için itiraz ettiniz, mahkemesi devam ediyor. Şimdi başka bir dosyadan 90 milyondan aşağı olmamak üzere satmak için yetki alıyorsunuz. niyetiniz borçların ödenmesi olsa kıymet takdiri en yüksek olan dosyadan satış yetkisi alırdınız.“

  Adam böyle bir şey söylemiş, biz de taraftar olarak tetikte olmamız gerekir. Eğer bu benzinlik arazisi yönetim(belediye) tarafından değerinden 1 kuruş bile aşağı satılmaya kalkılırsa karşı çıkılmalı. Bu ihale işlerinin içinde yandaşlıktır vs. ne kurnazlıklar dönüyor hepimizin malumu, eğer Bursaspor’un mülkü değerinden daha ucuza satılmaya çalışılırsa tepki gösterilmeli. Bu konuyu düzgünce irdelemek gerekli. 1+1 evlerin 2 milyon TL ettiği şehirde, çok değerli bir konumda olan benzinlik arazisi ve iş yerlerinin ihale başlangıç fiyatının 90 milyon TL olması zaten herkesin dikkatini çekmişti, eğer ortada bir bit yeniği varsa ortaya çıkarılmalı zira kulübün elinde başka hiçbir mülk kalmayacak bu satıştan sonra. Belediyenin ve Alinur Aktaş’ın geçmiş dönemden de katlı otopark ve çakıl mevzusu da herkesin hatırındadır, benzeri bir durumla karşılaşmamak için tetikte olunmalı.

  8
  3
 3. Yahu bu Levent Kızıl okadar önemli bir adam bu kulüp için hiç mi içi sızlamıyor şu durumda takımı neden sahiplenmiyor anlamış değilim.. Kırgınlıklık olabilir de arkadaş yem etmeyin şu takımı çıkın sahiplenin madara olduk herkeze.En kötü sezer sezgin alsın yönetimi eline.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu